Skocz do zawartości
IGNORED

Silver IC- wasze typy


brodawid

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam srebnego inkonektu w cenie 300-400zł.Dlaczego srebro? porównywałem je z miedzianą konkurencją i cechują się szeroką sceną i aksamitnymi wysokimi oraz bardzo czystym przekazem nie bylem w stanie określić czy maja swój charakter

oto moja propozycja wyglądają naprawdę atrakcyjnie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem następujące kabelki:

 

1. Sonus Oliva na Bullet Plug - świetny, za 300 zł można go na rynku wtórnym dostać

2. Audionova Nightflight - miedź srebrzona - znakomity, chyba lepszy od Sonua - 350 zł

3. Albedo Flat One - kontrowersyjny - trzeba go wypróbować w systemie - 400 zł.

 

W droższych kablach miedź już bije srebro ...

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na chacie w tej chwili OEHLBACH pure silver heavenly sound - sprawdza się doskonale z lampą porównywałem z TARA LABS AIR 1 -przeskok cenowy ogromny ale w dzwięku nie znalazło to odzwierciedlenia oraz z Monster Cable- niepamiętam jaki model i Copperhead Audioquesta -srebny Oehlbach wypadł najlepiej zważywszy na cenę kolega kabelek wycenił na 350zł z 70cm odcinek lecz niestety nie znalazłem praktycznie żadnych info na jego temat i po za brzydkim wyglądem kabel nie wiem czy to dobra cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek__45, drut miedziany swego czasu można było mieć taniej od Szwedów niż rodzimą. Zgadzam się z Piopio - neutralnych IC na srebrze jeszcze nie słyszałem, chociaż hi-end to na pewno nie był - jakiś stary Neotech i SignalCable na miedzianych Eichmannach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Wlasnie do MF takie "suchotniki" moga pasowac bo i Anthony nawet je poleca.

 

Wybacz jednak ale zaden Musical nie wie co to jest rytm ,tymbardziej ten Twoj kombajn.

Hi -endowa jest tylko cena dzwiek dla mnie niestety nie.Tobie moze sie podobac ale widze ze jeszcze daleka droga przed Toba.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się mój MF podoba. Słuchałem już paru systemów high-end i nie ma kompleksów ...

Ciekawe jaki byś polecił wzmak o mocy minimum 250W żeby zagrał jak MF kW ??? Dla utrudnienia ograniczamy cenę za używany do 8K...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fajny ten audionova i cena zachecajaca. Jak sie sprawdza w praktyce?

W praktyce wtyczki się nie urywają:)

 

wyszczupla bas i średnicę, więc góry jest relatywnie dużo. sprawdzi się z ciemnymi systemami, ciepłe trochę oziębi. u mnie grał z Prima Luna One i było umiarkowanie - odbierał lampce barwę średnicy, za to dodawał wigoru i (pozornie) kontroli basu. Popróbuj, audionova kiedyś wysyłała kabelki za kaucją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grał zdecydowanie lepiej. A może jestem głuchy ...

Bądźmy szczerzy - różnice pomiędzy kablami są minimalne ... na granicy percepcji. Mówię tu o kablach z tej samej półki cenowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Piopio ale czasem te minimalne różnice dają końcowy efekt ja raczej do głuchych się nie zaliczam ale też tymi niuansami się nie pasjonuje.

Dlatego też z wydatkiem za kabel nie będe przesadzał będzie że tak powiem adekwatny do posiadanego sprzętu.

testując kabelki sluchałem jednego utworu który znam b. dobrze i te różnice objawiały sie szczególnie w brzmieniu pianina w tańszych np. (Cabeltech) było momentami nieprzyjemne wybrzmienie a już w copperhead go słychać nie było był wyraznie ciemniejszy ale za to scena ucierpiała znikł dzwięk miedzy kolumnami.Monster podkreślił niski i sredni bas ale barwy były pastelowe

Srebny zagrał najfajniej nic nie podkreślał ani uwypuklał dlatego właśnie zastanawiam się nad nim :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezapelacyjnie typowal bym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale moze jeszcze bedzie miala cos do powiedzenia żona siltecha, czyli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;-) to jest TOP, czyste srebra itp neotechy tak nie graja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Sonusa Olivy albo do Arka 45 jeśli chodzi o sreberko to oni napewno coś zaradzą i na długo zapomnisz o wymianie okablowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, Siltechy i Argentumy z niższej półki są bardzo podobne do siebie sygnaturą dżwiękową - jazgotliwe uwypuklenie wyższego środka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian, 24 Mar 2009, 12:09

 

>Aha, Siltechy i Argentumy z niższej półki są bardzo podobne do siebie sygnaturą dżwiękową -

>jazgotliwe uwypuklenie wyższego środka.

 

A które Ic według ciebie tego nie robią wole ciepły ale niezamulający kabelek no tym bardziej jazgotliwy :(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden srebrny nie będzie ciepły ...

 

proponuję się skupić na Sonus Oliva

 

w przyszłosći proponuję Nordost Red Dawn - trudno mu znaleźć konkurenta w podobnej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodawid

Miałem okazje porównywać tego Oehlbacha w swoim systemie z interkonektem Sonus Oliva oraz tanim Van Den Hulem.VDH zmulony,wycofane wysokie tony,SO rozjaśniony,na granicy ostrości.Najlepiej wypadł właśnie Oehlbach,on nie brzmiał jak srebro i jeśli masz taką możliwość to po prostu kup ten kabelek.Mogę tylko powiedzieć,że za nowy 1m odcinek,kolega zapłacił 299 zł,na allegro.Dystrybutor wyprzedawał te kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bemol za konkretną odpowiedz jakiej nie mogłem uzyskać na tym forum długi czas-thx

w tym kabelku przeszkadza mi jedynie jego wygląd-wiem że to może głupie ale jestem chorobliwym estetykiem i uczę się skupiać na innych aspektach sprzętu i tym co najważniejsze ale ...brzydki wygląd mi po prostu przeszkadza :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak włśnie czytam o tym albedo sporo dobrych opini w audio-video napisali że "ma spokojną i ciemna barwę Porządkuje brzmienie i wprowadza uczucie dostojności..." - opis zachęcający

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.