Skocz do zawartości
IGNORED

BOSE tragedia - co robić?


Genesis

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przepraszam, że zamieszczam ten wątek w zakładce "stereo", ale do AutoStereo pies z kulawą noga nie zagląda.

Jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o car audio. Samochód nie jest dla mnie miejscem do "poważnego" słuchania muzyki. Tym niemniej, to co pokazał system BOSE we wczoraj kupionym Audi A8 (rocznik 2005) woła o pomstę do nieba. Nie chcę się rozpisywać, ale jakość dźwieku jest taka, że nie poznaję własnych płyt. W Saabie było całkiem inaczej. Stąd pytanie - czy to wina wzmacniacza, głosników, czy całego systemu? Co zrobić, żeby za rozsądne pieniądze (2-3 kzł) poradzić sobie z tym problemem. Jeszcze raz podkreślam, że nie szukam hi-endu, a jedynie w miarę porządnego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że głucho gra z wycofaną górą, mulasto.... ? znam ten sposób prezentacji z BMW X5 - tragedia....Wypatroszyć wszystko, sprzedać i od nowa wrzucić coś innego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis=>

Zwróć się o rade do kolegi qb _1 , swego czasu miałem przyjemność podróżować jego samochodem i dźwięk był wzorcowy i chyba bez przegięć - nakładów !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Genesis akurat sie składa ze zajmuje sie zawodowo marką AUDI. Przyznam, że system BOSE w Audi też mi nie leży. Jednak nie nalezy rozpatrywać systemów audio w samochodach pod względem profesjonalnym, audiofilskim. Niestety konkurencja w segmencie premium jest dość mocna i kazdy walczy o klienta. Akurat się składa, że Klienci na Audi (jak i Mercedesa czy BMW) mają w du... czy system w ich aucie gra audiofilsko. Owszem ma to grać przyjemnie ale bez przesady. Zwracają jednak uwagę na inne elementy, jak np: wykonczenie, jakosc tapicerki, przyjemnośc z jazdy, silnik, cena, wyposażenie, prestiż modelu itd. Powtarzam, owszem musi to ładnie grać, ale nie jest to dźwięk na poziomie audiofila. Tak wiec Panowie samochód to samochód ale system audio w domu to system audio w domu. Samochód oprócz tego że jeździ to mozna posłuchać muzyki. A domowy zestaw stereo nie jeździ :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Klienci na Audi (jak i Mercedesa czy BMW) mają w du... czy system w ich aucie gra audiofilsko. "

 

 

Chyba nie do końca ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Bose w swoim Audi,do dźwięku w aucie aż tak bardzo nie przykładam wagi,ale tragedii to ja nie słyszę,jest ok.Na pewno lepiej niż w każdym poprzednim.Twój rocznik słyszałem i jakoś nie pamiętam żebym był bardzo zniesmaczony dźwiękiem.W ustawieniach wszystko sprawdzałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei: jak napisałem w pierwszym wpisie, nie szukam hi-endu w aucie, a jedynie poprawnego dźwięku. Obecny system BOSE z poprawnym dźwiekiem nie ma nic wspólnego. Gra tępo, matowo, bez życia. Jest to opinia zarówno moja, jak i żony. System w Saabie był o niebo lepszy. Dlatego byłbym bardzo zobowiązany za konkretne sugestie co zmienić: wzmacniacz, głośniki czy wszystko, i na co (2-3 kzł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma 4 lata - może ktoś słuchał b. głośno, wiecznie na przesterze ... i z podbitym basem i sopranem - są tacy (zadziwiająco,nieprawdopodobnie głusi ... jak na słyszących x-P ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 23 Mar 2009, 12:29

 

>"Klienci na Audi (jak i Mercedesa czy BMW) mają w du... czy system w ich aucie gra audiofilsko. "

>

>

>Chyba nie do końca ;-)

 

jakim jezdzisz autem i gdzie kupowales ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 23 Mar 2009, 13:59

 

>"Gra tępo, matowo, bez życia" - tak grają systemy Bose w autach, w których je słyszałem ;)

 

słyszałem tez inne systemy w innych autach i dźwięk mnie nie powalił :) a dlaczego Pan Genesis kupił AUDI skoro sprzet zle gra ?:) heheh, oto tajemnica marki. Audi to nie audiofilski zestaw grający :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis, 23 Mar 2009, 13:44

 

>Po kolei: jak napisałem w pierwszym wpisie, nie szukam hi-endu w aucie, a jedynie poprawnego

>dźwięku. Obecny system BOSE z poprawnym dźwiekiem nie ma nic wspólnego. Gra tępo, matowo, bez życia.

>Jest to opinia zarówno moja, jak i żony. System w Saabie był o niebo lepszy. Dlatego byłbym bardzo

>zobowiązany za konkretne sugestie co zmienić: wzmacniacz, głośniki czy wszystko, i na co (2-3 kzł).

 

 

tak to gra niestety, kolega ma A6 z systemem BOSE i jest kicha moim zdaniem rowniez, ja akurat lubie przyzwoity dzwiek w samochodzie (w korkach sie troche jednak stoi :)) i zawsze moje auto ma wyprute orginalne naglosnienie i wstawione cos bardziej ludzkiego - niestety z mojego doswiadczenia za 2-3k nie da sie osiagnac zadowalajacych efektow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoicie gra Premium audio system w nowych Hondach Accord z 10 głośnikami i subwooferem. Można już żyć z takim systemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 23 Mar 2009, 14:44

 

>Przyzwoicie gra Premium audio system w nowych Hondach Accord z 10 głośnikami i subwooferem. Można

>już żyć z takim systemem.

 

 

bez przesady zyzio ! co chcesz powiedziec ze w A8 nie da się słuchać BOSE ? nie rob se jaj bo pomysle ze sztucznie napedzasz Hondzie koniunkture :) a po drugie zastanów się co wybierze klient: HONDE z przyzwoicie grającym audio czy A8 z "kiepskim" BOSE :)

 

niektóre wątki zakrawają na paranoję !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 23 Mar 2009, 14:44

 

>Przyzwoicie gra Premium audio system w nowych Hondach Accord z 10 głośnikami i subwooferem. Można

>już żyć z takim systemem.

 

nie wiem gdzie te 10 glosnikow w tym samochodzie jest ale wlasnie takie systemy nie graja dobrze

 

taki system z definicji ma skopana stereofonie i gra kulawo, w samochodzie tylko glosniki z przodu + sub w bagazniku i radio z DSP w ktorym dla kazdego kanalu osobno da sie ustawic opoznienie i poziom pozwala tylko w jednym miejscu uzyskac w miare poprawna stereofonie i ogolnie zadowalajacy efekt, no chyba ze ktos slucha bum, bum, tabum i jakis piszczacych lasek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGNAC, 23 Mar 2009, 15:07

 

>bez urazy ale troche inny klient jest na samochód używany AUDI a inny na samochód nowy AUDI :)

 

a jaki to ma zwiazek z tematem watku ??? mysle ze w nowym audi system audio jest na zblizonym poziomie jak w 4 letnim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle,ze jak wymienisz wzmacniacz (bo glosniki chyba sa bez wiekszego wplywu),to caly system diagnostyczny wykaze usterke,i bedzie kicha.

jedyne co mozesz zrobic,to zmienic glosniki,ale jesli sa to BOSE,hm,musisz kosztownie (nawet bardzo)poeksperymentowac.

 

chyba lepiej poszukac odpowiednich ustawien w istniejacym ukladzie,A8 to piekielnie skomplikowany samochod.

dostales do niego plyte DVD z ustawieniami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaviter, 23 Mar 2009, 15:25

 

>IGNAC, 23 Mar 2009, 15:07

>

>>bez urazy ale troche inny klient jest na samochód używany AUDI a inny na samochód nowy AUDI :)

>

>a jaki to ma zwiazek z tematem watku ??? mysle ze w nowym audi system audio jest na zblizonym

>poziomie jak w 4 letnim

 

ano taki że takie producent jak AUDI czy BMW czy Mercedes analizuje trendy rynkowe w motoryzacji, wie czego oczekuje klient i dostosowuje oferte do potrzeb klienta, wiec powtórze się ale klient na nowy samochód AUDI zwraca szczególną uwagę na inne elementy niż to czy system BOSE gra audiofilsko czy nie. dodam, iż na etapie zamowienia auta mozna zamowic sobie nawet 10 kolorów tapicerki, np. zielone fotele, czarną wykłądzinę, czerwoną podsufitkę i do tego żółte pasy, ale za to trzeba dość słono zapłacic. napewno mozna na indywidualne zlecenie zamontowac fabrycznie nagłosnienie NAIMA ale to tez za odpowiednią dopłatą. system BOSE jest taki jaki jest i ktoś kto wydaje na auto 500 000 pln nie bedzie robił przeróbek. co innego jak kupujesz 4 letnie A8 za 80 000 pln (bo mozna juz za atkie pieniądze kupić).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam system Bose w A8/2000 i uważam że gra przyzwoicie. nie lubię mulonego dźwięku i poprzednie A8 które miałem wyprułem zupełnie bo dźwięk był nie do słuchania.

Musiałem jednak włożyć ok 7k pln. żeby się zbliżyć to potrzeb. Mniej się nie da.

Myślę że albo masz złe ustawienia albo masz uszkodzenia.

W A6 sytsem Bose bez nawigacji gra tragicznie ale to wina tunera beznadziejnego Blaupunkta który tam jest zamontowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776, 23 Mar 2009, 15:49

 

>IGNAC

>wskaz mi A8 z 2005r za 80tys zl.

>to MARZENIE kupic za taka sume A8.

 

po lekkiej stłuczce kupisz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebawem będę wymieniał audio w CLS 500 (ma najwyższy z dostępnych system Harman Kardon) - gra fatalnie...

 

wkładam sprzęt sprawdzony w poprzednich autach - dwa separowane systemy dwudrożne 165mm na przód i tył

(MB Quart) , głosnik basowy MB Quart 25cm w oryginalnej skrzyni sterowany do 320Hz , dwa wzmaki (dwukanałowy dla suba i czterokanałowe 20 letnie Alpine dla przodu i tyłu)

 

dodatkowo dodam iż plan jest taki że fabryczna jednostka centralna zostaje tylko dla navi i sporadycznie dvd , dla navi zostanie z podpiętym jedynie głosnikiem centralnym z systemu HK , sygnał audio z dvd (które może być uzywane sporadycznie bo filmy to wolę na plaźmie hehe) będzie podane na moją niefabryczną jednostkę główną (highendowy deck z procesorem i 24 bitowym DAC)

 

co powinieneś zrobić - zacząłbym od poszukania montażysty car audio , wybrałbym jakieś głośniki a nie papierzaki jakie dają w Bose (mi akurat pasuje MB Quart) i je wymienił - w dlaszej kolejności wzmacniacz/wzmacniacze a ewentualnie na samm końcu można dołożyć zewnętrzny procesor który da możliwości wysterowania nieporównywalne z tymi które oferuje jednostka fabryczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> IGNAC

Majac do wyboru 4-5 letnie A 8 i nowego Accorda bez wahania wybieram Accorda :)

To po pierwsze, a po drugie - audio w Accordzie deklasuje system Bose znany mi z BMW X5....

I nic nie chcę wykazać, dyskutujemy o audio, a nie wyższosci danej marki samochodu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> kaviter

ja nie mówię o hi-endzie, ale przyzwoitości.....poza tym takie gdybanie gdy nie ma się pojęcia jak to gra nie ma sensu....bo hasło, ze takie systemy z natury grają źle mnie rozbawiło :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry zyzio,ale nie porownuj accorda do A8 2005r,

accord to smietnik w porownaniu z A8.

lepiej porownywac Legenda.chodz tez jest to bezsensowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGNAC

23 Mar 2009, 16:06

O mnie » Ignoruj » PW »

 

stat: 1159 / 1193 / 3 tomek7776, 23 Mar 2009, 15:49

 

>IGNAC

>wskaz mi A8 z 2005r za 80tys zl.

>to MARZENIE kupic za taka sume A8.

 

po lekkiej stłuczce kupisz :)

 

wybacz,ale lekka stluczka,w A8,szczegolnie przodem konczy sie wymiana silnika cos ok 20tys zl,jesli benzyna ,ze 35tys jesli diesel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.