Skocz do zawartości
IGNORED

Maestro II 180+Yamaha rx 797=słaby bas ?


slaww

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ostatnio kupiłem maestro II 180 + yamaha 797 + cd yamahy 596 i wszystko stoi w pokoju 18 m2 - na poczatku troche brakowało mi basu teraz jest lepiej i wysokie sa troche za ostre jak dla mnie - jak myślicie można to poprawić kablami żeby bardziej wydobyć podstawe basową by była bardziej miesista, głębsza i by góra troche złagodniała. Czy może dokupic jakiegoś suba ?

 

Co do kabli to posiadam do głośników QED orginal (15 zł za m2) i interkonekt Tech Link - Wires XS za 100 zł i czy warto pakować droższe kable w ten sprzęt czy może lepiej z subem powalczyć.

Problemem może też być pokój jest w kształcie litery L w którym nie mam wielkich możliwości w ustawieniu optymalnym kolumn.

 

Co radzicie może opchnąć maestro a zainteresować sie innymi głosnikami ostatnio przesłuchiwałem Heco metas 500 super.

Bas głębszy, mruczący wszystko cacy tylko nie wiem jak by się sprawdziły w moim pokoju. A nie ma mozliwości wypożyczenia.

 

Dodam że maestro grają u mnie jakieś 5 dni może muszą się bardziej wygrzać a dźwięk się poprawi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że problem leży w kolumnach i pomieszczeniu. Para Maestreo 180 to cztery "17-stki" na basie co w 18m2 raczej nie może zagrać prawidłowo. Stąd pewnie kłopot z niskim basem i dominacją dudniącego i podbitego. Moja propozycja to mniejsze podłogówki lub większe monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałem zawsze mogę je opchnąć i kupię coś mniejszego bo zastanawiałem się nad maestro II 180 i 130 widać że 180 są chyba trochę za duże do 18m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze musza pograc i to nie pare dni ale chwile dluzej.

 

Sprawdz, czy poglosu nie ma durzego w pomieszczeniu, np. klasnij. Jesli jest to prawdopodobnie podbity jest gorny zakres i zalewa sie dol. W dzisiejszych mieszkaniach kartonowych przy trendzie minimalistycznego zagracania bardzo czesto trafia sie na zle przygotowane pomieszczenia akustycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż tak źle nie jest przy klasnięciu nie ma jakiegoś pogłosu - na początku po wyjęciu z kartona kolumny grały jakoś źle, bez energii, płasko teraz z dnia na dzień jest znacznie lepiej - pojawia się coraz więcej niskiego mruczącego basu.

Góra jest troche za ostra jak dla mnie ale może to też się zmieni z czasem. Ciekaw jestem ile takie wygrzewanie tonsili może trwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie po zamianie z maestro 180 na maestro 130 bas by się poprawił w pokoju 18m2.

Czy nie ma sensu wymiana na troche mniejsze kolumny ,bo 130 maja 2x13cm głosniki basowe a 180 2x17cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam możliwość wymiany moich maestro II 180 na:

 

Heco Metas 500

Mission M34

 

Czy warto wymienić za małą dopłatą bo te moje 180 troche się duszą w 18 m2 i góra jest za ostra jak dla mnie i bas troche mało dynamiczny, nie tak miesity i mruczący jak oczekiwałem.

 

Czy te dwa zestawy heco i mission poprawią brzmienie i lepiej dynamiczniej, zagraja w 18m2 - warto wymienic te maestro bo to chyba klase wyższe głośniki niż moje tonsile.

 

Przypominam że słucham wszystkiego co dobre głównie popu, muzyki klubowej troche rocka i spokojniejszej nuty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie jest tragicznie z tymi tonsilami ale chce lepiej więc co polecacie metasa 500 czy moze missiony m34 które lepiej zagraja w mojej klitce 18m2 - bo jednak te 180 sa troszkę za duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj z ta wymiana kolumn, bardzo ciezko powiedziec, czy te modele beda lepsze. Problem nie zawsze lezy w samych kolumnach. Najlepiej posluchac we wlasnym pomieszczeniu, by sie nie rozczarowac. Kolumny z poteznym basem nie w kazdej aranzacji beda go mialy w dostatecznej ilosci. Kilka lat temu mialem problem z aplikacja monitorkow paradigm 3, szukalem nawet rad na tym forum, nie mialem w nich wogle basu... Oj, ile sie z nimi nameczylem. Zmiana mieszkania i byl az nadmiar basu w pokoiku - a pokoj o bardzo zblizonym metrazu. W tym roku kolejna zmiana, wstawka do otwartego salonu i tam juz zginely mi, tylko gora. Obecnie mam kilka modeli "budzetowych" podlogowek w domu, jedne graja w malym pokoiku z komputerem i jest ok. Na Twoim miejscu pojezdzil bym nimi troche po pokoju, posluchal, zmiana nawet pol metra wzgledem sciany moze byc bardzo zauwazalna. No i kolumny musza sie tez wygrzac, niektore modele nawet miesiac dochodza do siebie. Mozesz tez eksperymentowac z akustyka, ja kiedys bawilem sie z papierowymi foremkami do jajek i kocami, efekt byl na tyle dobry, ze zainwestowalem w rozpraszacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Qyantumy 507, rowniez z 2 x 17cm w jakis 16m2 polaczonych z kuchnia dosc duzym otworem i bas jest swietny. Zaczyna dudnic dopiero przy jakiejsc 11-12 godz, ale tak glosno nie slucham. A jezeli problem z dudunieniem wystepuje wystarczy zatkac po jednym z otworow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo odsunąć trochę od ściany...

Najlepiej na co najmniej pół metra.

 

Metasy warto brać pod uwagę - Mission M34 raczej lepiej nie zagrają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No narazie czekam aż sie do końca wygrzeją i z dnia na dzień słychać poprawę - ewentualnie myślę o dokupieniu suba i do filmu sie przyda i nieraz do jakiejś cięzszej muzy. Suba którego mam na uwadze to Jamo sub 200 podobno dobrze się sprawdza w muzie i w cenie 450-550 to chyba dobry wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dziwne żeby konieczny był sub do takich wielkich głośników. Nigdy ich nie słyszałem ale wydaje mi się ze bas to z nich powinien być spory. Ja mam Magnat Quantum 605 i w 19 m kw basu jest aż nadmiar. Ale fakt poprawne rozstawienie kolumn to połowa sukcesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu jest nawet chwilami za dużo ale jest jakby z lekka dudniacy - czuć żę głośniki się z duszą w moim metrażu przy głośniejszej muzie trochę się wszystko zlewa nie ma oddechu,przestrzeni. Co do ustawienia w pokoju też nie mam wielkich możliwości przestawiania już kombinowałem z odsunięciem od ścian itp i z basem i dynamiką jest różnie jak duzo basu to z lekka jest dudniący jak jest w mniejszej ilości w utworze to gdzieś zanika.

 

A może lepiej opchnąć je i kupić mniejsze maestro 130 lepiej by zgrały, dynamiczniej, przestrzenniej w mniejszym pomieszczeniu, no ciekaw jestem jak siesty by się sprawdziły w 17-18 m2 lepiej niż maestro 180 ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie skupiam się na kolumnach bo to chyba główny winowajca że przy głosniejszym słuchaniu w moich 17-18m2 robi się trochę nie ciekawie kolumny nie mogą pokazac tego co chcą i pojawai się troche dudniący bas - więc pewnnie w ponad 20 m2 było by znacznie lepiej.

 

więc co polecacie z mniejszych frontów niż maestro 180 do moich 17-18 m2 w cenie do 1500-1700 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.