Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki stereo do małego pokoju (10m2)


Axl2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie posiadam głośniki Magnat Monitor 220, a jakie one są to każdy wie, coraz bardziej przeszkadza mi schowana średnica, buczący bas i piaskowe tony wysokie.

Jakie kolumny do około 700zł (ceny allegro) spiszą się lepiej niż te Magnatki?

Zasilanie NIESTETY Sony DE495, muzyka to hard rock + symfoniczna

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) co sądzicie o tych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zdecydowanie polecam Ci serię C KEFa. Zwróć uwagę na model KEF C3 lub tańszy KEF C1. W przypadku pomieszczenia 10m2 powinny wystarczyć nawet C1. Połączenie kolumn KEF C z SONY zaowocuje dobrą podstawą basową z prawidłowo kontrolowanym basem, ładną i bezpośrednią średnicą i delikatnymi ale szczegółowymi wysokimi tonami. Jeśli lubisz więcej basu, dynamiki pomyśl o C3 - cena niewiele wyższa niż założona kwota, a naprawdę warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsilowskie monitory Premium - powinieneś nowe kupić za 600zł - grają lepiej od wielu uznanych, często znacznie droższych podstawkowych konstrukcji "bardziej markowej" konkurencji jak np.: KefQ1/iQ3 i Tannoy M1/M2.

Do 700zł można jeszcze znaleźć podstawkowe Magnaty z serii Quantum - to również bardzo dobre konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADUL, 23 Mar 2009, 17:31

 

>Tonsilowskie monitory Premium - powinieneś nowe kupić za 600zł -

 

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :) wpis impulsywny pod rozwagę kupującego.........

 

 

Jest wiele głośników grających naprawdę duzo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem porównywałem Premium z podstawkowymi Paradigm Monitor 3 (kosztowały wtedy około 1600zł).

Bardzo podobna klasa brzmienia - wybrałem prawie trzykrotnie tańszy krajowy produkt ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 23 Mar 2009, 18:56

>Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :) wpis impulsywny pod rozwagę kupującego......

>

>

>Jest wiele głośników grających naprawdę duzo lepiej.

 

Pewnie, że jest - tylko, że nie w tej cenie...

Więcej, jest wiele sporo droższych, które grają znacznie gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż około 200-300 zł i kup Usher S-520 oczywiscie uzywany powinienes znależć w tej cenie.To swietne przejrzyste i muzykalne glosniki a na dodatek maja bass-reflex do przodu wiec w tak małym pomieszczeniu bedzie to zbawienne.Te miniaturki potrafią naprawde sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to Ci sprzedam kef Q15 z metalowymi podstawkami - stan bardzo dobry i cena atrakcyjna.

Będziesz miał scene i kontrolę basu jak trzeba.

pozdr :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nikt nic nie ma do sprzedania?

A zamiast kolumn do pokoju nie mogą być alufelgi do volvo s-40?

Akurat mam komplet na zbyciu, tanio spuszczę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam założyciela tematu za offtopa.

 

Bucek... na 18 Twoich wpisów 17 to reklama produktów, których jesteś dystrybutorem... Weź chłopie odżałuj kilka złotych, wykup temat sponsorowany i będzie uczciwie.. Inaczej każdy Twój wpis będę kierował do moderacji..

 

Ale żeby nie było całkiem offtopowo, to polecam bardzo uniwersalne i sprawdzone w niemal każdej konfiguracji Tannoye M2... można czasami wyrwać w założonym budżecie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy M2 - odradzam. Też kiedyś szukałem kolumn do małego pokoju dla córki. Kupiłem M2. W końcu po 2 miesiącach powiedziała że już woli słuchać na komputerowych niż na M2 (i miała rację). Brak średnicy, "pulpetowy" bas itp. Bez przeróbki zwrotnicy, wytłumienia i strojenia BR, gra to moim zdaniem daleko od oczekiwań. Jeżeli słuchasz Rock'a to zapomnij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralph, 27 Mar 2009, 11:01

 

>Tannoy M2 - odradzam. Też kiedyś szukałem kolumn do małego pokoju dla córki. Kupiłem M2. W końcu po

>2 miesiącach powiedziała że już woli słuchać na komputerowych niż na M2 (i miała rację). Brak

>średnicy, "pulpetowy" bas itp. Bez przeróbki zwrotnicy, wytłumienia i strojenia BR, gra to moim

>zdaniem daleko od oczekiwań. Jeżeli słuchasz Rock'a to zapomnij.

 

Bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla byl taki de..l Vitold_MAN , podobno dostal BANA czytam rozne watki i godnie go zastepujesz , nasladujesz, a moze Ty i ten Vitold_MAN MACIE COS WSPOLNEGO...?????? Jesli masz cos do powiedzenia , to napisz i pomoz a nie psioczysz i zamet siejesz, przez takich jak Ty to FORUM upada!!! na psy schodzi, czy czasem ty nie jestes nim ??? pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, nawet bez odsluchu o ile wzmak dobry....Eltax liberty 1+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te liberty takze sprawdza sie w malym pomieszczeniu. Fajny bas z dobra dynamika i lekkko cofnieta srednica. Ladne skrzynki na zywo wygladaja jezcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kichanadeta ....tak jak piszesz to prawda , potrafia zaskoczyc choc takie malutkie, co do basu to nikt sie tego po nich nie spodziewal, u mnie podlaczone sa i pelnia funkcje glosnikow efektowych w KD. Ale nieraz podlacze do zestawu stereo i... :) :) :) a co do zdjecia na zywo to wklejam , bo jak przedmowca???? pisze tak jest!!!! czarne lepiej sie praezentuja..... pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20931-100009374 1238158179_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kichanadeta - według Ciebie bzdura ?

No może niemasz porównania ja poświeciłem im sporo czasu (wraz z kilkoma osobami)na odsłuch w różnych konfiguracjach, moim zdaniem zdecydowanie przereklamowane, zresztą na tym forum znajdziesz podobne do mojej opinie. Kupił je ktoś z ogłoszenia na tym forum. Był bardzo zainteresowany. Ale po 3 miesiącach widziałem że wystawił na sprzedaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w sypialni Ushery S520. Szczerze polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralph!!!!! najpierw podlacz je do odpowiedniego wzmaka , bo slaby to nie uciagnie ich i zabrzmia jak glosniczki komputerowe.......sam je porownuje do B&W cdm 7se, tez do B&W 704, i nie stwierdzilem aby im cos brakowalo, oczywiscie w 20m sa za male i basu, niskich tonow do B&W im brakuje....a napedzaly je takie maszynki jak Musical Fidelity A3.2 , Nad c352 , c 372, Creek 4330mk II, amplituner Yamaha 630 rds, rx v 1700 i teraz u kolegi z rx v 3800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123 !!!

Właśnie podłączałem i gdyby to była tylko moja opinia, nic bym nie pisał, ale jak jest podobna opinia 4 osób to coś w tym jest.

P.S

Słuchałem z: NAD C352, Roksan Capsian, Yamaha AX-892 AX-496, Harman PM-655 VXi i jakiś Amplituner ONKYO.

Jeżeli to są słabe wzmaki to sorry.

Ja słucham głównie Rack'a i moim zdaniem do tego się nienadają

 

(A tak na marginesie - Przez przypadek kiedyś kupiłem córce głośniczki komputerowe COMPAQ'a,

Niwiem kto je dla nich zrobił, ale jak podłączyłem to mocno się zdziwiłem i zaraz je rozebrałem. W środku jeden głośnik ale z magnesem średnicy membrany. Gra zadziwiająco. Ot taka ciekawostka )

Pozdrawiam i dalej się nie upieram, W końcu gusta są różne. I o to chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednemu przepasuja drugiemu nie....nie bede sie sprzeczal , brat ma jest zadowolony , ja nie chcialem papugowac i kupilem eltaxa kolumny i jest ok co do odsluchu to wiesz ze zalezy tez duzo od miejsca jakie stworzymy tym kolumnom aby pokazaly to co potrafia , pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.