Skocz do zawartości
IGNORED

DVP9000S Cineos - nie chce wysunąć tacki


adamexus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem jak w temacie. Włożyłem przegrywaną (starą i nieco już sfatygowaną) płytę, rozpoczął wczytywanie, po czym poinformował "no disc". Naciskam "open" i nic, zero reakcji. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu, znowu niby czyta płytę (ale nie słychać charakterystycznego terkotania jakim cechuje się ten napęd na początku każdej płyty. Wyciągnięcie kabla zasilającego też nie pomaga. Co robić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręć górną obudowę i przy wyłączonym powoli , delikatnie otwórz tackę z płytą .Potem jak włączysz to powinna się sama zamknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem bez pomocy śrubokręta? Potrzebny jest taki w kształcie gwiazdki, a takowego nie posiadam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wcisnij open zaraz po wlaczeniu do sieci (zanim zacznie czytac)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pionie włączałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zdjąłem obudowę, panel przedni, próbuję wysunąć "na siłę" tackę i nic...Trzyma strasznie mocno - boję się czy ciągnąc mocniej czegoś nie ułamię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zaklinowane

spróbuj podzwonić po serwisach, bo ciągnąc - to tylko zniszczysz mechanizm

na pewno znają takie przypadki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki audiograde za wsparcie. Może jednak ktoś wie, czy można gdzieś np. nacisnąć śrubokrętem, żeby zwolnić tą blokadę? Napęd mam już całkiem wyjęty z obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mocne nerwy. Kiedyś mój dawny Pioneer dostał, w ferworze walki ze zjedzonymi dwiema płytami, z kapcia i zamknął się na dobre. Zawiozłem do serwisu.Panowie kiwali głowami zastanawiając się jakim cudem mogły wyłamać się ząbki od trybika :-))) Ale wymienili i do dziś - 15 lat -gra u kolegi. Nie kombinuj - skorzystaj z serwisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prawdopodobnie nie jest to uszkodzenie mechaniczne a elektryczne.

W tym modelu często przepala się bezpiecznik od zasilania silnika wysuwu tacki.

Jest to bezpiecznik w obudowie SMD1206 o wartości 1A zamontowany na płycie głównej.

Najlepiej dolutować do niego oprawkę na zwykły bezpiecznik szklany 5x20mm.

Przez moje ręce przeszło już kilka sztuk z takim uszkodzeniem.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i masz odpowiedź

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Wszystko wskazuje na to, że to jest przyczyna. Nie mogę natomiast zlokalizować tego bezpiecznika. Czy jest on od strony zasilania (lewa), czy z drugiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jak wygląda?

i co z nim zrobisz jak go zobaczysz? :-)

serwis - i ewent zmiana rodzaju jak kolega radzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już mniej, więcej wiem :) znalazłem na necie. Obawiam się, że to te tyci, tyci coś wlutowane nie wiadomo gdzie ;) Miałem nadzieję, że to taka standardowa rureczka szklana z pręcikiem, ale niestety zonk. Jaki może być koszt robocizny (bo taki bezpiecznik to około 2,5 PLN)? Możecie polecić kogoś z Warszawy?

Mam też jeszcze jedno pytanie do JarekC. Skoro przeszło już przez twoje ręce kilka egzemplarzy tego dvd, to pewnie zdarzyły się też takie, które po przełączeniu w tryb "stand by" wydają z siebie straszny pisk przenikający prosto do głowy? Można to jakoś skorygować? W np. kartach graficznych, wiem, że mogą tak piszczeć cewki. I wiem, że niektórzy stosują na te cewki lakier do włosów, który podobno usztywnia je i zapobiega piszczeniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhmmm.... serwis

jak lubisz spektakularne pożary - twój patent może być :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bezpiecznik znajduje się na płycie głównej między dwoma kondensatorami elektrolitycznymi

o numerach 2904 i 2900. Jest to mały niebieski element o numerze 1502. Bezpiecznik znajduje

się na zasilaniu +12V.

Jest problem z kupieniem w detalu bezpieczników SMD1206, dlatego proponuję dolutowanie

na kabelkach oprawki bezpiecznikowej i zastosowanie zwykłego bezpiecznika szklanego.

 

Co do piszczenia to winne jest trafo ferytowe w zasilaczu. Chyba wszystkie, które naprawiałem

miały tą przypadłość. Można spróbować zalać je lakierem izolacyjnym.

 

Ja osobiście wyciągam wtyczkę zasilającą :-(

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.