Skocz do zawartości
IGNORED

SŁUCHAWKI DO 100 złotych. Proszę o pomoc


slava3

Rekomendowane odpowiedzi

w wyborz tanich słuchawek, tak do 100 zł. Przymierzam się do Koss UR 20. Czy to dobre słuchawki? Sprzętu nie mam wypasionego - słuchawki będą współpracowały z Diorą WS442 lub CD Yamaha CDX 490. Słucham różnej muzyki: od rocka przez jazz aż po klasykę więc zależy mi na uniwersalności. Będę wdzięczny za każdą poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100 zł to polecam Sennheiser HD201. nie kupuj 202 bo to tragedia w porównaniu z 201.

 

A tak przy okazji to napisz mi jak sie sprawuje ta Yamaha 490? Czy gra ostro wysokimi tonami czy raczej ciemnym brzmieniem z dużą ilością basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koss UR20 mają dziwny, zniekształcony, pudełkowaty dźwięk - odradzam. Do 100 zł można kupić Koss Porta Pro lub Koss KSC-75 - mimo że przeznaczone do sprzętu przenośnego grają świetnie. Ponadto można jeszcze na Allegro zdobyć nieprodukowane już AKG K44 za 99 zł. Sennki HD201 też są OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k44 sa calkiem spoko - mozesz tez sprobowac polowac na starsze Sennki - np takie jak moje 525 - mozna je dostac calkiem tanio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie polecam wyrzucać pieniędzy w błoto. Za 100zł nie potrafię Ci doradzić, ale za 350zł mogę Ci polecić słuchawki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , które sam kupiłem i jestem zadowolony. Polecam.

P.S. to są słuchawki typu zamkniętego.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koss Porta Pro są bardzo przyzwoite. Jeszcze parę lat temu ludzie płacili za nie po 400 zł, i też byli wniebowzięci, więc za stówkę nic tylko brać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nie dozbierać, i wydać wręcz mniej, na wspomniane już gdzieś wyżej Koss KSC-75. Brzmienie bardziej zrównoważone niż w Portach, ogólnie są bardzo dobrze oceniane, tylko do noszenia sie trzeba chyba przyzwyczaić. A, przetwornik w KSC-75 jest ten sam co w UR-40. To zmieniona wersja tego z Porta Pro (membrana dodatkowo pokryta tytanem bodajże).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawieniu ze wspomnianym wzmacniaczem i Tannoyami M1 ta Yamaha skłania się ku drugiej opcji: górę biorą basy, ponadto brzmienie jest raczej ciepłe niż zimne. Osobiście uwielbiam jej dźwięki, uważam że na swojej półce cenowej jest to jeden z lepszych CD. Od strony technicznej również spisuje się bez zarzutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle trzy miesiące temu sprzedałem znajomemu swoje 7-letnie Sennki HD500 za 70 zł - i ze względu na kiepski dźwięk tyle są warte, a za nowe dałem 300 zł. Poluj też na Technics RP-F290 - nieźle grają jak na słuchawki za 80 zł (za tyle można je nabyć w necie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się, że UR-40 to bardzo dobre słuchawki, zważywszy na cenę i jakość wykonania grają wspaniale. słucham na ich codziennie od prawie 2-ch lat i ciągle potrafią mile zaskoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak HD201 grają, ale moim zdaniem jak na słuchawki za 100zł są skandalicznie wykonane. Kiedy pierwszy raz wziąłem je do reki, myślałem że to atrapa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wykonania hd201 to fakt nie jest najlepsze , kupiłem je ok 2 m-cy temu i muszę powiedzieć że do 100 zł to trafny wybór , nadają się prawie do każdej muzy, do okazjonalnego słuchania w sam raz.Jestem w trakcie składania SOHA II zobaczę jak pograją z tym wzmakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, uwaga na hd201, dostałem je na urodziny jakis czas temu i po tygodniu je przehandlowałem na coś, były dla mnie strasznie niewygodne i strasznie mnie polały uszy po dłuższym słuchaniu. Przez wiele lat (zanim jeszcze zainteresowałem sie sprzetem audio) używałem wspomniane tutaj Technics RP-F290 i byłem z nich baaardzo zadowolony. Dla mnie biją na głowę zarówno hd201 jak i 202. Smiało poleciłbym je komuś do kompa czy też mp3. Jesli jednak jesteś na tym forum to pewnie jednak zależy Ci na dobrym dźwięku... Dlatego zastanów sie czy nie lepiej trochę oszczędzic i wydac trochę wiecej kasy. Za 100 zł faktycznie wiele nie zwojujesz. Pozdrawiam, k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W sumie ten post troche przestarzały, ale trudno. Ja osobiście bardzo lubie swoje Philipsy SBC HP200. Grają bardzo fajnie, mają mocny i szybki bas. I bardzo dobrze wspułpracuja zarówno z moją Diorką, jak i z komórą. Może niezbyt dobrze izolują od hałasu, ale mają inną zaletę: kosztowały 50zł. A są bardzo chwalone na forach, grają lepiej niż o wiele droższe modele tej firmy. Jeśli chodzi o jakosc, to za tą cenę nie należy oczekiwac zbyt wiele. Ale mam je juz od paru lat i jestem z nich bardzo zadowolony. Nie potrzebuję niczego więcej (choc prawdę mówiąc nie słuchałem żadnych "topowych" modeli. Co do uzywanych, to... Feee!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacper456852, 16 Cze 2009, 22:07

 

> Co do uzywanych, to... Feee!

 

Jak powiedział Wojtek Cejrowski o słuchawkach używanych w Polskim Radiu: "używać słuchawek po kimś to tak jakby zakładać kapcie po kimś". Na to Roman Czejarek: "i w tym momencie słuchacze wyobrażają sobie Wojtka Cejrowskiego z kapciami na uszach".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

larynx_p, 19 Cze 2009, 20:53

 

>A co sądzicie o słuchawkach Philips shp2700?

 

 

 

Kupiłem niedawno te słuchawki przez sentyment do firmy.

Co do brzmienia cena/jakość jak najbardziej in plus.

Jednak już po 10 min słuchania stają się niewygodne. Zaczynam czuć za duży ucisk poniżej skroni.

Po 30 min , gdy je ściągam czuje się tak , jak bym żuł gumę przez 24 godziny.

 

Kupiłem je " w ciemno" przez internet , co stanowczo odradzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam "zabytkowe" Koss Porta Pro :) Przy odrobinie szczęścia można je dostać za 120zł.

Są w stanie zagrać bardzo dobrze zarówno ze stosunkowo słabym źródłem (jak np. mój Samsung G400, ipod czy psp) jak i również z bardzo dobrym wzmacniaczem za jaki uważam mój h/k pm655. Nie lubią się z kolei z radmorem 5102 (za dużo szumów, basu etc) i sądzę, że nie dogadają się żadnym zamulonym wzmakiem.

Jeśli idzie o odsłuch to należy ich słuchać PO wygrzaniu gdyż "pudełkowe" grają z dużym i trochę zamulonym basem, wycofaną średnicą i bywa że ostrą górą. Po wygrzaniu to zupełnie inny sprzęt, grają ciepło, równo i dynamicznie, na pewno nie są przebasowione choć potrafią (jak ktoś lubi) zagrać z naprawdę dużą energią i mocnym basem. Bardzo wdzięczne i niesamowicie wygodne słuchawki (proste ale naprawdę genialne patenty) w zasadzie do wszystkiego. Stosunek cena/jakość nie do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Wujka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100 zł najlepiej HD201. I nie warto dołożyć "tych 30 zł" i kupić Koss UR-40 (czytaj: największą porażkę pod słońcem). Mam teraz AKG K-99 i też dużo lepsze od HD201 nie są. Już nie wspominając o wygodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze coś w kwestii wykonania. Ktoś napisał, że są skandalicznie wykonane jak na słuchawki za 100 zł. Jak dla mnie t skandalicznie... DOBRZE!!! Kabel jest odpowiedzniej długości, nie plącze się (nie wiem jak to zrobili ;P) i jest maga mocny (niezliczoną ilość razy przycisnąłem go nogą od krzesła i nic, już nie wspominając o akcjach typu wstałem i poszedłem...). Plastik jest wytrzymały. Pokonały go dopiero moje cztery litery i 90 kg tuszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivanco SR-470 używane można kupić taniej niż za 100 PLN, nowe coś koło 120-130 PLN - proponowałbym skonfrontować je dźwiękowo z Koss'ami, Senkami i innymi takimi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

HD-201 w Saturnie we Wrocławiu wczoraj były po 55zł, nie wiem jak w dniu dzisiejszym. Natomiast moje osobiste zdanie jest takie, że UR-40 biją spokojnie 201, pod względnem dźwiękowym, jak i wygodną noszenia. natomiast wydaje mi sie, że jest to kwestia gustu. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.