Jump to content
IGNORED

Problem z amplitunerem - przerywa dźwięk

Axl2000

Recommended Posts

Witam, dzisiaj przyjechał do mnie amplituner co będe go stawiał w małym pokoju. SONY DE495, podstawowy starszawy SONY.

Wszystko śmiga pięknie oprocz systemu DCS i wszystkich Hall, Concert itp.

Już opisuje:

mam pare filmów w mkv na kompie. Różne, z dźwiękiem i DTS i DD, i niektore z nich da się spokojnie oglądać przy włączonym DCS 2 (mi bardzo odpowiada taki dźwięk) a niektore jak włączy się ten system to zaczynają mocno przerywać, na wyswietlaczu amplitunera zaczyna mrygać wskaźnik podłączonych głośników i jak zniknie to brak dźwięku, i tak co pół sekundy, sekunde....tak jakby komp przerywał przesył dźwięku. ALE...jak tylko włącze na Auto czyli leci spokojnie sobie film nie poprzez procesor w amplitunerze to wszystko śmiga.

Zwaliłbym to na zepsuty procesor DCS (DSP w tym też jest?) ale...MP3 i CD Audio - działa. Radio - działa. Część filmów na komputerze (mkv) - DZIAŁA. Inna częśc filmów - nie działa i przerywa, nie mam pojęcia co się dzieje. Czy amplituner reklamować, czy może z kompa leci za dużo danych do amplitunera i procesor DSC nie wyrabia? (wątpie)

Jakieś pomysły? Na poprzednim ampli nie było problemu (bo nie miał procesora dźwięku) a na tym niestety spodobał mi się dźwięk z DCS i jest źle bo część filmów przerywa :/

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

widze, że nie tylko ja mam taki problem...

Hidden Content

Hidden Content

z tego co pamiętam na jednym programie do odtwarzania filmów mi przerywał dzwięk, na innym nie (VLC Player), wypróbuj go

Hidden Content

Niestety dalej to samo :/

Mam tez wrażenie że dźwięk przerywa zawsze w tym samym momencie, dodam też że problem mam w .mkv filmu I Stanie Się Koniec, Terminator 3 oraz Resident Evil 3...włączenie DCS powoduje przerywanie, przy wyłączonym DCS i normalnym DD5.1/DTS wszystko jest ok. A na innych filmach .mkv niezależnie od DCS zawsze jest ok, załamany jestem bo nie wiem czy to wina przesyłu danych z kompa i jakiegoś syfu z filmów źle zakodowanych czy coś z amplitunerem...

Hidden Content

Dlatego masz przerywany dźwięk podczas oglądania filmów mkv ponieważ one mają częstotliwość próbkowania 48kHz , a Twój amplituner możliwe, że nie przyjmuję tak wysokiego próbkowania ponieważ to stary model.. drugi powód to taki że możesz mieć na karcie muzycznej lub w kodekach w komputerze ustawione próbkowanie za wysoko tzn. że Twój amplik obsługuję te 48kHz ale masz ustawione na karcie muzycznej czy w kodekach, że sygnał ma być wysyłany np w wyższej częstotliwości.. To raczej napewno jest to..

Hidden Content

Ciekawa teoria, ampli przy odlsuchu stereo (MP3) pokazuje PCM 48 i jest wszystko ok, nawet po włączeniu różnych efektów.

A jak wytlumaczyc to, że bez DCS filmy z .mkv puszczone z dźwiękiem 48kHz śmigają, a NIEKTÓRE z nich podczas włączenia DCS wariują? Tzn dźwięk zrywa?

Hidden Content

Wydaję mi się, że filmy te co zrywają mają zakodowany dźwięk 6 kanałowy DTS-ES i Twój amplituner tego nie obsługuję , a niektóre filmy mają poprostu AC3 5 kanałowy i dlatego śmigają... Możliwe też , że masz źle ustawione kodeki.. Spróbuj zainstalować K-lite mega pack, i ustaw je tak by dźwięk szedł bezpośrednio bez kompresji po SPDIF, a jak dalej będzie to samo to spróbuj włączyć kompresję tak aby wysyłany był sygnał 5.1 .

Hidden Content

DTS/DTS-ES śmiga ślicznie, problem wystepuje/wystepował tylko z niektorymi DD5.1 i tylko przy wlaczeniu DCS

Poradziłem sobie z problemem już - skasowałem z HDD wszystkie filmy w .mkv, mam cierpliwość ale kiepską, caly dzien grzebania w kodekach bez rezultatu ;)

Hidden Content

• 2 months later...

No i niestety, podlaczenie 2 roznymi kablami coaxialnymi DVD do Amplitunera powoduje iż co 30-40 minut mam 0,5s przerwę w dźwięku...to samo jak podlacze coaxialem dekoder Aster HD i slucham np MTV HD.

Wiec a 99% to amplituner, ktos moze ma pomysł co sie moze dziac? Jest to mocno irytujace, srodek akcji, wybuchy krzyki i nagle 0,5s cisza i znowu ryk...

PS. przez optyczny wszystko smiga

Coaxialne - zwykły stary 5m Vivanco, oraz "poważniejszy" 0,75m Vivanco PROwire.

Hidden Content

• 3 weeks later...

Miałem też taki problem jak wymieniłem amplituner na lepszy. W starym wszystko śmigało, a w nowym po podłączeniu do dvd zacinał się dźwięk. Wyglądało to trochę inaczej niż u Ciebie - po włączeniu filmu nie mógł po prostu załapać dźwięku przez parę sekund, czasem nawet dość długo. Kombinowałem z kablami, wejściami i ciągle to samo. W końcu podłączyłem inne dvd i dźwięk załapywał idealnie, więc... wymieniłem dvd, które i tak było już mocno starawe i teraz jest ok.

Wniosek, więc taki, że musiał to być słabej jakości sygnał po coaxialu lub był w jakiś sposób zakłócany. Spróbuj włożyć inna kartę dźwiękową i sprawdź czy załapie.

Hidden Content

Epson LS10000; Cambridge CXU + Arcam FMJ P7; Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5 + sub Paradigm Seismic 110; Schiit Asgard 3

Miałem to samo. Problem znikał, gdy coś tam zmieniałem w .... częstotliwości odświeżania obrazu ....

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.