Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z amplitunerem - przerywa dźwięk


Axl2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przyjechał do mnie amplituner co będe go stawiał w małym pokoju. SONY DE495, podstawowy starszawy SONY.

Wszystko śmiga pięknie oprocz systemu DCS i wszystkich Hall, Concert itp.

 

Już opisuje:

mam pare filmów w mkv na kompie. Różne, z dźwiękiem i DTS i DD, i niektore z nich da się spokojnie oglądać przy włączonym DCS 2 (mi bardzo odpowiada taki dźwięk) a niektore jak włączy się ten system to zaczynają mocno przerywać, na wyswietlaczu amplitunera zaczyna mrygać wskaźnik podłączonych głośników i jak zniknie to brak dźwięku, i tak co pół sekundy, sekunde....tak jakby komp przerywał przesył dźwięku. ALE...jak tylko włącze na Auto czyli leci spokojnie sobie film nie poprzez procesor w amplitunerze to wszystko śmiga.

Zwaliłbym to na zepsuty procesor DCS (DSP w tym też jest?) ale...MP3 i CD Audio - działa. Radio - działa. Część filmów na komputerze (mkv) - DZIAŁA. Inna częśc filmów - nie działa i przerywa, nie mam pojęcia co się dzieje. Czy amplituner reklamować, czy może z kompa leci za dużo danych do amplitunera i procesor DSC nie wyrabia? (wątpie)

 

Jakieś pomysły? Na poprzednim ampli nie było problemu (bo nie miał procesora dźwięku) a na tym niestety spodobał mi się dźwięk z DCS i jest źle bo część filmów przerywa :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

widze, że nie tylko ja mam taki problem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam na jednym programie do odtwarzania filmów mi przerywał dzwięk, na innym nie (VLC Player), wypróbuj go

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej to samo :/

Mam tez wrażenie że dźwięk przerywa zawsze w tym samym momencie, dodam też że problem mam w .mkv filmu I Stanie Się Koniec, Terminator 3 oraz Resident Evil 3...włączenie DCS powoduje przerywanie, przy wyłączonym DCS i normalnym DD5.1/DTS wszystko jest ok. A na innych filmach .mkv niezależnie od DCS zawsze jest ok, załamany jestem bo nie wiem czy to wina przesyłu danych z kompa i jakiegoś syfu z filmów źle zakodowanych czy coś z amplitunerem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego masz przerywany dźwięk podczas oglądania filmów mkv ponieważ one mają częstotliwość próbkowania 48kHz , a Twój amplituner możliwe, że nie przyjmuję tak wysokiego próbkowania ponieważ to stary model.. drugi powód to taki że możesz mieć na karcie muzycznej lub w kodekach w komputerze ustawione próbkowanie za wysoko tzn. że Twój amplik obsługuję te 48kHz ale masz ustawione na karcie muzycznej czy w kodekach, że sygnał ma być wysyłany np w wyższej częstotliwości.. To raczej napewno jest to..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria, ampli przy odlsuchu stereo (MP3) pokazuje PCM 48 i jest wszystko ok, nawet po włączeniu różnych efektów.

 

A jak wytlumaczyc to, że bez DCS filmy z .mkv puszczone z dźwiękiem 48kHz śmigają, a NIEKTÓRE z nich podczas włączenia DCS wariują? Tzn dźwięk zrywa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że filmy te co zrywają mają zakodowany dźwięk 6 kanałowy DTS-ES i Twój amplituner tego nie obsługuję , a niektóre filmy mają poprostu AC3 5 kanałowy i dlatego śmigają... Możliwe też , że masz źle ustawione kodeki.. Spróbuj zainstalować K-lite mega pack, i ustaw je tak by dźwięk szedł bezpośrednio bez kompresji po SPDIF, a jak dalej będzie to samo to spróbuj włączyć kompresję tak aby wysyłany był sygnał 5.1 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTS/DTS-ES śmiga ślicznie, problem wystepuje/wystepował tylko z niektorymi DD5.1 i tylko przy wlaczeniu DCS

 

Poradziłem sobie z problemem już - skasowałem z HDD wszystkie filmy w .mkv, mam cierpliwość ale kiepską, caly dzien grzebania w kodekach bez rezultatu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i niestety, podlaczenie 2 roznymi kablami coaxialnymi DVD do Amplitunera powoduje iż co 30-40 minut mam 0,5s przerwę w dźwięku...to samo jak podlacze coaxialem dekoder Aster HD i slucham np MTV HD.

Wiec a 99% to amplituner, ktos moze ma pomysł co sie moze dziac? Jest to mocno irytujace, srodek akcji, wybuchy krzyki i nagle 0,5s cisza i znowu ryk...

 

PS. przez optyczny wszystko smiga

 

Coaxialne - zwykły stary 5m Vivanco, oraz "poważniejszy" 0,75m Vivanco PROwire.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem też taki problem jak wymieniłem amplituner na lepszy. W starym wszystko śmigało, a w nowym po podłączeniu do dvd zacinał się dźwięk. Wyglądało to trochę inaczej niż u Ciebie - po włączeniu filmu nie mógł po prostu załapać dźwięku przez parę sekund, czasem nawet dość długo. Kombinowałem z kablami, wejściami i ciągle to samo. W końcu podłączyłem inne dvd i dźwięk załapywał idealnie, więc... wymieniłem dvd, które i tak było już mocno starawe i teraz jest ok.

Wniosek, więc taki, że musiał to być słabej jakości sygnał po coaxialu lub był w jakiś sposób zakłócany. Spróbuj włożyć inna kartę dźwiękową i sprawdź czy załapie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.