Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z amplitunerem - przerywa dźwięk


Axl2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przyjechał do mnie amplituner co będe go stawiał w małym pokoju. SONY DE495, podstawowy starszawy SONY.

Wszystko śmiga pięknie oprocz systemu DCS i wszystkich Hall, Concert itp.

 

Już opisuje:

mam pare filmów w mkv na kompie. Różne, z dźwiękiem i DTS i DD, i niektore z nich da się spokojnie oglądać przy włączonym DCS 2 (mi bardzo odpowiada taki dźwięk) a niektore jak włączy się ten system to zaczynają mocno przerywać, na wyswietlaczu amplitunera zaczyna mrygać wskaźnik podłączonych głośników i jak zniknie to brak dźwięku, i tak co pół sekundy, sekunde....tak jakby komp przerywał przesył dźwięku. ALE...jak tylko włącze na Auto czyli leci spokojnie sobie film nie poprzez procesor w amplitunerze to wszystko śmiga.

Zwaliłbym to na zepsuty procesor DCS (DSP w tym też jest?) ale...MP3 i CD Audio - działa. Radio - działa. Część filmów na komputerze (mkv) - DZIAŁA. Inna częśc filmów - nie działa i przerywa, nie mam pojęcia co się dzieje. Czy amplituner reklamować, czy może z kompa leci za dużo danych do amplitunera i procesor DSC nie wyrabia? (wątpie)

 

Jakieś pomysły? Na poprzednim ampli nie było problemu (bo nie miał procesora dźwięku) a na tym niestety spodobał mi się dźwięk z DCS i jest źle bo część filmów przerywa :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

widze, że nie tylko ja mam taki problem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej to samo :/

Mam tez wrażenie że dźwięk przerywa zawsze w tym samym momencie, dodam też że problem mam w .mkv filmu I Stanie Się Koniec, Terminator 3 oraz Resident Evil 3...włączenie DCS powoduje przerywanie, przy wyłączonym DCS i normalnym DD5.1/DTS wszystko jest ok. A na innych filmach .mkv niezależnie od DCS zawsze jest ok, załamany jestem bo nie wiem czy to wina przesyłu danych z kompa i jakiegoś syfu z filmów źle zakodowanych czy coś z amplitunerem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego masz przerywany dźwięk podczas oglądania filmów mkv ponieważ one mają częstotliwość próbkowania 48kHz , a Twój amplituner możliwe, że nie przyjmuję tak wysokiego próbkowania ponieważ to stary model.. drugi powód to taki że możesz mieć na karcie muzycznej lub w kodekach w komputerze ustawione próbkowanie za wysoko tzn. że Twój amplik obsługuję te 48kHz ale masz ustawione na karcie muzycznej czy w kodekach, że sygnał ma być wysyłany np w wyższej częstotliwości.. To raczej napewno jest to..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria, ampli przy odlsuchu stereo (MP3) pokazuje PCM 48 i jest wszystko ok, nawet po włączeniu różnych efektów.

 

A jak wytlumaczyc to, że bez DCS filmy z .mkv puszczone z dźwiękiem 48kHz śmigają, a NIEKTÓRE z nich podczas włączenia DCS wariują? Tzn dźwięk zrywa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że filmy te co zrywają mają zakodowany dźwięk 6 kanałowy DTS-ES i Twój amplituner tego nie obsługuję , a niektóre filmy mają poprostu AC3 5 kanałowy i dlatego śmigają... Możliwe też , że masz źle ustawione kodeki.. Spróbuj zainstalować K-lite mega pack, i ustaw je tak by dźwięk szedł bezpośrednio bez kompresji po SPDIF, a jak dalej będzie to samo to spróbuj włączyć kompresję tak aby wysyłany był sygnał 5.1 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTS/DTS-ES śmiga ślicznie, problem wystepuje/wystepował tylko z niektorymi DD5.1 i tylko przy wlaczeniu DCS

 

Poradziłem sobie z problemem już - skasowałem z HDD wszystkie filmy w .mkv, mam cierpliwość ale kiepską, caly dzien grzebania w kodekach bez rezultatu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

No i niestety, podlaczenie 2 roznymi kablami coaxialnymi DVD do Amplitunera powoduje iż co 30-40 minut mam 0,5s przerwę w dźwięku...to samo jak podlacze coaxialem dekoder Aster HD i slucham np MTV HD.

Wiec a 99% to amplituner, ktos moze ma pomysł co sie moze dziac? Jest to mocno irytujace, srodek akcji, wybuchy krzyki i nagle 0,5s cisza i znowu ryk...

 

PS. przez optyczny wszystko smiga

 

Coaxialne - zwykły stary 5m Vivanco, oraz "poważniejszy" 0,75m Vivanco PROwire.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Miałem też taki problem jak wymieniłem amplituner na lepszy. W starym wszystko śmigało, a w nowym po podłączeniu do dvd zacinał się dźwięk. Wyglądało to trochę inaczej niż u Ciebie - po włączeniu filmu nie mógł po prostu załapać dźwięku przez parę sekund, czasem nawet dość długo. Kombinowałem z kablami, wejściami i ciągle to samo. W końcu podłączyłem inne dvd i dźwięk załapywał idealnie, więc... wymieniłem dvd, które i tak było już mocno starawe i teraz jest ok.

Wniosek, więc taki, że musiał to być słabej jakości sygnał po coaxialu lub był w jakiś sposób zakłócany. Spróbuj włożyć inna kartę dźwiękową i sprawdź czy załapie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.