Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o lampę w okienku to najlepiej sprawdza się amperex, najlepsze wypełnienie średnicy, ale musi się to zgrać z pozostałymi lampami, podobnie zagrają Raytheon i telefunken najrówniej całym pasmem. Co do lamp pesvane mam cały komplet mają już około 700 godzin za sobą i trzymają parametry jak nowe zbalansowane a różnice są jak najbardziej w normie. Podobno lubią padać jak już to w pierwszym okresie wygrzewania

Aha zaczynają grać nie tak jak nos-y po 70 godzinach tylko po ponad 200 tak że dużo cierpliwości trzeba ale warto. Tung sole nie są mniej awaryjne od nich.... od fachowców od sprzętu lampowego wiem że padają bardzo szybko lampy mocy a sygnałowe są dobre.

Ja mam cd na stopniu analogowym lampowym i tu za namową forumowych znajomych podmieniłem amperexy na genalex z bieżącej produkcji i grają rewelacyjnie tyle że to e88cc, 12ax7 graja już inaczej więc nie mogę polecić bo nie są tanie.

cd s 7 ma tylko bufor lampowy i tu najlepiej sprawdzić jakies lampy 12ax7 które później można zastosować w wzmacniaczu bo efekty będą inne.

od znajomych co zajmują się sprzętem lampowym wysokiej klasy wiem że ten bufor odcinają i modernizują tor na opampach uzyskują w ten sposób najlepszy efekt, ja słuchałem odwrotnie odcięte były opampy a zrobiony stopień na samych lampach grało fajnie ale nie tak jak moje lampowe cd

ogólnie s7 gra dobrze tak że specjalnie bym w nim nie kopał u mnie się nie zgrało do końca z moim systemem więc go oddałem do sklepu i tyle.

a co do modernizacji wzmacniacza to najlepszy efekt uzyskałem po wymianie 16 kondensatorów i kabli sygnałowych oraz lamp.

Edytowane przez ludvik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapomniałem napisać, że jestem bardzo zdziwiony że lampy za 20 zł/sztuka (6N1P OREL'90) tak u ciebie zagrały!!! Gdzie wszyscy się rozpisują, że tylko NOS-y, NOS-y i nic więcej... Zamówiłem..., pieniądze niewielkie a może też będę miło zaskoczony... 5751 GE już mam, wygrzewa się, na razie nie mam zdania...jak wygrzeję to coś napiszę.

Cały czas szukam też opinii na temat wymiany lamp w CD S7, w sieci kompletnie nic nie ma i chyba będę musiał przecierać szlaki...co niestety będzie kosztowne i czasochłonne...Jak przetrę ścieszkę to napiszę coś dla potomnych..., żeby nie musieli eksperymentować...

 

Może zabrzmi to dziwnie, ale te 6N1P to są NOS-y, czyli "nowe ze starych zapasów", tyle że nie bardzo stare, ale przecież prawie 25-o letnie. Nie są więc z bieżącej produkcji. Zagrały, jak już pisałem, lepiej niż "prawdziwe" NOS-y z 1977 r. Przed ich zamówieniem byłem do nich uprzedzony, będąc przekonanym na podstawie różnych opinii z sieci, że dobrze to mogą grać tylko lampy z lat 70-tych i starsze. Okazało się, że w "lampowym świecie" nie ma takich prostych reguł.

 

A co do ceny lamp, to wiadomo, że ceny nie grają, tylko lampy. Radzieckie lampy, póki co, drogie nie są, ale ich ceny też stopniowo rosną i pewnie będą rosnąć. Poza tym ceny wielu lamp osiągają absurdalne poziomy chociażby na ebay'u, bo jest na nie bardziej albo mniej uzasadniony popyt, a podaż NOS-ów z oczywistych względów spada (np. ECC 83 Marconi z lat '50 na ponad 900 PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - hybrydowa końcówka mocy Vincent SP-331.

Wciąż szukam partnera dla moich SF Concertino.

Końcówka wygląda wielce mocarnie ;) pytanie o brzmienie i o solidność (kwestia ew. wymiany lamp - ich dostępność itp).

Słuchał ktoś tego potwora? Ile to żre prądu?

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik kami1973 dnia 04.02.2015 - 11:49 napisał

Witam,

Jeżeli jesteśmy przy CD Vincenta, to mam pytanie czy ktoś z Was wymieniał w CD S7, fabryczne chińskie lampy 12AX7B na inne? Zastanawiam się czy taka wymiana w odtwarzaczu CD ma sens i czy ma wpływ na poprawę dźwięku. Jak już ktoś przerabiał ten temat bardzo proszę o informację.

Tak, ja mam wymienione na Tung-Sol Gold (dwie). W moim odczuciu lampy chińskie grają "chudo" w porównaniu ze wspomnianymi zamiennikami. Różnica jest wyraźna, wg mnie zdecydowanie na korzyść, warto posłuchać, czy takie granie Ci podpasuje w Twoim konkretnym zestawie audio.

Jarek K, dobrałem się dzisiaj do swojego Vincenta CD S7 DAC i po zdjęciu obudowy okazało się że:

- w "okienku" jest rosyjska prostownicza lampa 6z4

- na wyjściu są dwie rosyjskie lampy 6922EH "Electro Harmonix" - dziwne bo wszędzie piszą w danych technicznych, że są to 12AX7, jedynie Wojciech Pacuła w teście "Audio" pisze że są 6922!

- na płycie głównej (blisko tylnej obudowy) jest jeszcze trzecia lampa chińska 12AX7B - o której nikt nic nie pisze, za co ona odpowiada?

Jarek piszesz, że wymieniałeś lampy na Tung-Sol Gold - które?

Czy ktoś jeszcze bawił się z tym CD z wymianą lamp, czy to coś zmienia, czy dać sobie spokój?

Podzielcie się swoimi doświadczeniami, z wymianą lamp w tym CD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

il Dottore-mam sp-331,ale od niedawna.Gra ona z Tonsil zeus które wkońcu napędziłem jak trzeba po trzynastu latach posiadania.Szukam sa-31 w dobrej cenie do niej,bo na razie steruję ją przez amplituner audio-video yamaha i dvd.Co do awaryjności to nie wiem,ale musiałem sprawdzić tę końcówkę bo wygląda mega i gra też co się pózniej okazało z czego jestem zadowolony.Jeżeli chodzi o lampy to u dystrybutora powiedzieli mi,że nie ma problemu z zamówieniem,a koszt to około 45zł za sztukę.

Czy ktoś mi może powiedzieć jak zdjąć górną obudowę? Czy muszę rozkręcić boki żeby zdemontować górną pokrywę? Chcę przedmuchać środek sprężonym powietrzem i wymienić lampy.Końcówka to dość stary model bo 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co pamietam w sp331 to po odkreceniu wszystkich srubek nie mialem problemu ze zdjeciem pokrywy, bez problemu ja unioslem i zdjalem. Nie wiem czy nie trzeba delikatnie pchnac pokrywe ku tylowi, ale tu moge sie mylic, nie pamietam dokladnie. Na pewno nie trzeba demontowac bocznych radiatorow, to samo w sp331mk czy spt100.

 

Jesli wystarczy budzetu to rozejrzyj sie za sa31mk, bo jest z pilotem. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - hybrydowa końcówka mocy Vincent SP-331.

Wciąż szukam partnera dla moich SF Concertino.

Końcówka wygląda wielce mocarnie ;) pytanie o brzmienie i o solidność (kwestia ew. wymiany lamp - ich dostępność itp).

Słuchał ktoś tego potwora? Ile to żre prądu?

 

Witaj. Sluchalem i mialem sp331 i sp331mk. Brzmienie 'lampowe', fajne detale i bas. Napisz na priv. Mysle, ze porozmawiamy nawet tel z odpowienim kierunkowym ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Dla zainteresowanych tematem sp-331,powiem tylko,że obudowa o którą pytałem wyżej jest przykręcna trzema śrubami z tyłu pieca i po bokach w górnych rzędach.Vincent przedmuchany z kurzu.Teraz wymianę lamp szykuję.A tak przy okazji vincenta......to teraz już wiem co znaczy ciepły i przyjemny dźwięk......muzyka dla ucha......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś może możliwość słuchania vincenta 226 mk2 i vincenta 237? Zakładając, że oba kosztują dokładnie tyle samo to który byście wybrali i dlaczego? Z góry dziekuje za pomoc i rozwiązanie mojego dylematu :)

 

ktoś, coś? pomoże? Dalej "problem" aktualny. Co wybrać? 226mk2 czy 237? Zakładając, że cena ta sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy. Mam Vincenta SV-237. Od jakiegoś czasu w prawym głośniku słyszę wyraźny głośny szum , w czasie muzyki słuchanej głośno ginie ale jak ściszę potencjometr to go słychać . W lewym słyszalny jest tylko cichy szum. Kombinowałem z przełączaniem kabli , ze zworami i bez nich, podłączałem taż inne głośniki i jest to samo. Proszę o podpowiedź co to możne być( możne lampy ). może ktoś miał podobny przypadek.Z góry dziękuję za pomoc. A sprzęt jest jeszcze na gwarancji więc go nie będę sam rozkręcał. Pozdrawiam

Edytowane przez Taurus195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy. Mam Vincenta SV-237. Od jakiegoś czasu w prawym głośniku słyszę wyraźny głośny szum , w czasie muzyki słuchanej głośno ginie ale jak ściszę potencjometr to go słychać . W lewym słyszalny jest tylko cichy szum. Kombinowałem z przełączaniem kabli , ze zworami i bez nich, podłączałem taż inne głośniki i jest to samo. Proszę o podpowiedź co to możne być( możne lampy ). może ktoś miał podobny przypadek.Z góry dziękuję za pomoc. A sprzęt jest jeszcze na gwarancji więc go nie będę sam rozkręcał. Pozdrawiam

 

Pewnie to bedzie cos innego, ale dorzuce swoje 5gr . Jak mialem jeszcze sprzet w pokoju gdzie byl PC tez mialem lekki szum w glosnikach okazalo sie, ze jak wypiolem PC i reszte ( byl w innym gniazdku, ale na tej samej lini) to szum znikl. Cos robilo zaklocenia. Teraz mam caly sprzet audio na osobnej nowej lini, ktora idzie bezposrednio do bezpiecznika.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Nie wiem jak długo > Taurus195 posiada tego Vicka i czy jest pewien tego że objawy występują od pewnego czasu , a nie od początku .

Para lampek musi być zbalansowana / ich parametry etc .

Chińczyk przypuszczam pakuje do wzmacniacza jak leci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy. Mam Vincenta SV-237. Od jakiegoś czasu w prawym głośniku słyszę wyraźny głośny szum , w czasie muzyki słuchanej głośno ginie ale jak ściszę potencjometr to go słychać . W lewym słyszalny jest tylko cichy szum. Kombinowałem z przełączaniem kabli , ze zworami i bez nich, podłączałem taż inne głośniki i jest to samo. Proszę o podpowiedź co to możne być( możne lampy ). może ktoś miał podobny przypadek.Z góry dziękuję za pomoc. A sprzęt jest jeszcze na gwarancji więc go nie będę sam rozkręcał. Pozdrawiam

Taurus,

Też mam ten wzmacniacz i też jest na gwarancji - opiszę swój przypadek będzie dla potomnych...

U mnie w pewnym momencie w prawym kanale pojawił się wyraźnie słyszalny szum, nawet było go słychać z ok. 2m, natomiast w lewym nic się nie działo. Szum o stałym natężeniu, słychać go było przy cichym słuchaniu i pracy wzmacniacza bez obciążenia, podkręcanie potencjometru wzmocnienia nie miało żadnego wpływu na jego poziom, jak głośniej słuchałem muzyka go zagłuszała. Spanikowany wzmacniacz oddałem do serwisu do Warszawy, w serwisie stwierdzili, że jedna z lamp kanałowych jest uszkodzona (to te 2 sztuki w środku wzmacniacza, dokładnie GE JAN 6BQ7A NOS-y, czyli te które były montowane w specjalnej wersji wzmacniacza). Niestety nasz serwis nie ma tych lamp i zaproponowali mi trzy rozwiązania:

1) wymieniają na chińskie, ale nawet tych nie mają i muszę czekać

2) serwis kupi na Ebay-u lampy GE (a w zasadzie prywatnie rozgarnięty serwisant), ale muszę zwrócić mu kasę - ok. 100zł

3) oddadzą mi wzmacniacz i sam sobie kupię i wymienię lampy

Bojąc się wymiany (nigdy tego nie robiłem) wybrałem wariant drugi..serwis kupił zamontował, ja zapłaciłem, wszystko było dobrze... przez ok 2 tygodnie i zaczął szumieć dla odmiany kanał lewy...

Więcej do serwisu nie jeździłem..., od tamtej pory przerzuciłem wymieniając sam (nic trudnego) kilka kompletów lamp 6BQ7A - moim zdaniem najcichsze i najlepiej brzmiące to lampy Siemensa. Wymiana lamp ma duży wpływ na brzmienie, tą z okienka też już wymieniałem, generalnie bardzo fajna zabawa, możesz dopasować brzmienie do swoich preferencji, tym bardziej że lampy 6BQA nie są drogie, a każda brzmi inaczej.

Reasumując (bo za bardzo się rozpisałem):

- zamień sam miejscami lampy, jeżeli jest uszkodzona lampa, szum będzie w drugim kanale

- Vincent nie ma żadnych plomb, możesz spokojnie odkręcić obudowę i sam wymieniać lampy nawet na gwarancji

- serwis twierdzi, że na lampy to w zasadzie jest tylko 6 miesięcy gwarancji

- wymiana lamp nie powoduje utraty gwarancji

Myślę że Tobie i innym użytkownikom Vicka pomogłem tym długim wpisem, jeżeli masz pytania to pisz na PW

P.S. Jak się okaże, że padła lampa to kup NOS-y 6BQ7A Siemensa, są cichutkie i bardzo ładnie brzmią, dużo lepiej niż fabryczne GE. Mimo tych "wrażeń" to drugi raz też bym kupił tego Vicka, w tej cenie nic lepiej nie zagra...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus,

Też mam ten wzmacniacz i też jest na gwarancji - opiszę swój przypadek będzie dla potomnych...

U mnie w pewnym momencie w prawym kanale pojawił się wyraźnie słyszalny szum, nawet było go słychać z ok. 2m, natomiast w lewym nic się nie działo. Szum o stałym natężeniu, słychać go było przy cichym słuchaniu i pracy wzmacniacza bez obciążenia, podkręcanie potencjometru wzmocnienia nie miało żadnego wpływu na jego poziom, jak głośniej słuchałem muzyka go zagłuszała. Spanikowany wzmacniacz oddałem do serwisu do Warszawy, w serwisie stwierdzili, że jedna z lamp kanałowych jest uszkodzona (to te 2 sztuki w środku wzmacniacza, dokładnie GE JAN 6BQ7A NOS-y, czyli te które były montowane w specjalnej wersji wzmacniacza). Niestety nasz serwis nie ma tych lamp i zaproponowali mi trzy rozwiązania:

1) wymieniają na chińskie, ale nawet tych nie mają i muszę czekać

2) serwis kupi na Ebay-u lampy GE (a w zasadzie prywatnie rozgarnięty serwisant), ale muszę zwrócić mu kasę - ok. 100zł

3) oddadzą mi wzmacniacz i sam sobie kupię i wymienię lampy

Bojąc się wymiany (nigdy tego nie robiłem) wybrałem wariant drugi..serwis kupił zamontował, ja zapłaciłem, wszystko było dobrze... przez ok 2 tygodnie i zaczął szumieć dla odmiany kanał lewy...

Więcej do serwisu nie jeździłem..., od tamtej pory przerzuciłem wymieniając sam (nic trudnego) kilka kompletów lamp 6BQ7A - moim zdaniem najcichsze i najlepiej brzmiące to lampy Siemensa. Wymiana lamp ma duży wpływ na brzmienie, tą z okienka też już wymieniałem, generalnie bardzo fajna zabawa, możesz dopasować brzmienie do swoich preferencji, tym bardziej że lampy 6BQA nie są drogie, a każda brzmi inaczej.

Reasumując (bo za bardzo się rozpisałem):

- zamień sam miejscami lampy, jeżeli jest uszkodzona lampa, szum będzie w drugim kanale

- Vincent nie ma żadnych plomb, możesz spokojnie odkręcić obudowę i sam wymieniać lampy nawet na gwarancji

- serwis twierdzi, że na lampy to w zasadzie jest tylko 6 miesięcy gwarancji

- wymiana lamp nie powoduje utraty gwarancji

Myślę że Tobie i innym użytkownikom Vicka pomogłem tym długim wpisem, jeżeli masz pytania to pisz na PW

P.S. Jak się okaże, że padła lampa to kup NOS-y 6BQ7A Siemensa, są cichutkie i bardzo ładnie brzmią, dużo lepiej niż fabryczne GE. Mimo tych "wrażeń" to drugi raz też bym kupił tego Vicka, w tej cenie nic lepiej nie zagra...

Pozdrawiam

 

Dzięki za tak wyczerpująca informację. napisałem tez do serwisu i jutro jeszcze zadzwonię. jeśli się potwierdzi to co napisałeś, to pewnie sam spróbuję się z lampami pobawić. Sprzęt ma niecały rok dlatego czekam na opinie z serwisu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy. Mam Vincenta SV-237. Od jakiegoś czasu w prawym głośniku słyszę wyraźny głośny szum , w czasie muzyki słuchanej głośno ginie ale jak ściszę potencjometr to go słychać . W lewym słyszalny jest tylko cichy szum. Kombinowałem z przełączaniem kabli , ze zworami i bez nich, podłączałem taż inne głośniki i jest to samo. Proszę o podpowiedź co to możne być( możne lampy ). może ktoś miał podobny przypadek.Z góry dziękuję za pomoc. A sprzęt jest jeszcze na gwarancji więc go nie będę sam rozkręcał. Pozdrawiam

 

Skontaktowałem się z serwisem. Wstępnie potwierdzają ,że może to być problem z lampą. Jeśli chodzi o gwarancje, to dwa lata gwarancji obejmuje również lampy. W serwisie powiedzieli mi, że krótszy okres gwarancyjny dotyczy jedynie lamp mocy , których w Vincencie nie ma. Jak sprzęt wróci z serwisu to opiszę wrażenia.

Edytowane przez Taurus195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z serwisem. Wstępnie potwierdzają ,że może to być problem z lampą. Jeśli chodzi o gwarancje, to dwa lata gwarancji obejmuje również lampy. W serwisie powiedzieli mi, że krótszy okres gwarancyjny dotyczy jedynie lamp mocy , których w Vincencie nie ma. Jak sprzęt wróci z serwisu to opiszę wrażenia.

Ja też postawiłbym na lampy. Miałem podobny przypadek. Gra muzyka, nagle zaczynają się trzaski, szumy, strzały, ginie sygnał, zapala się kontrolka na pokrętle "Volume" i tak w kółko. Wymieniono mi lampy w ramach gwarancji i wszystko jest w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Panowie, napiszcie proszę jakie kolumny podłączacie do swoich Vincentów.

 

 

I jeszcze pytanie: jak wypadają tańsze, tranzystorowe Vincenty w porównaniu do bardziej popularnych, podobnie wycenionych marek (Denon, Yamaha, Marantz, Pioneer, NAD, Rotel)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napiszcie proszę jakie kolumny podłączacie do swoich Vincentów.

 

 

I jeszcze pytanie: jak wypadają tańsze, tranzystorowe Vincenty w porównaniu do bardziej popularnych, podobnie wycenionych marek (Denon, Yamaha, Marantz, Pioneer, NAD, Rotel)?

Audio Academy Rhea na Chord Epic Twin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem, człowiek jeszcze zielony w temacie lamp :) "rydz" dziękuję za informację. I jeszcze jedno. Jak pisałem wcześniej, na lampy w tym modelu jest dwa lata gwarancji, a serwis zrobił wymianę lamp bez żadnych problemów w ciągu tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Vincent wrócił z serwisu z nowymi lampami 6N1-EB, wcześniej był wojskowe "specjalna edycja". teraz się wygrzewa i zobaczymy co dalej.

Witaj,

A więc jest tak jak pisałem kilka postów wyżej....

1) Nie ma takiej lampy jak 6N1-EB, natomiast jest rosyjska 6N1P i w wersji wojskowej ta sama lampa oznaczana jako 6N1P-EW

2) Vincent 237 był montowany właśnie na ruskich lampach 6N1P, natomiast w wersji specjalnej (jest nalepka na pudełku po wzmacniaczu) były montowane dużo lepsze amerykańskie lampy nos-y GE 6BQ7A JAN czyli w wersji militarnej. Według producenta lampy 6N1P jak i 6BQ7A można stosować zamiennie, ale oczywiście GE są dużo lepsze (lepiej brzmią) od tych ruskich.

Reasumując jeżeli miałeś specjalną wersję Vicka (łatwo sprawdzić, jak masz pudełko) to serwis wymienił Ci amerykańskie lampy GENERAL ELECTRIC 6BQ7A w wersji militarnej na ruskie zamienniki....

Mi też serwis chciał wymienić bez problemów, ale na chińskie lub ruskie, GE niestety nie mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.