Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Panowie ten "zlom" musi zostac ze mna...

Potek wyczyszczony, balans rownierz, kombinowalem z brumieniem trafa odlaczalem koccowki raz jedna pozniej na zmiane, lutowalem nowe mostki kondy, ekranowalem sygnalowke, podlaczalem same zarowki pod wtorne i cisza hmm. Po przylutowaniu koncowek znow brum ale mniejszy. Postanowilem odlaczyc pre i co cisza absolutna, koncowki zasilane napiecie na tranzystorach jest...na razie jest ok. Dzisiaj bede sie bawil pre zobaczymy co wyczaruje...wymienie diody pozniej kondy we filtrze zasilania, pomierze i zobaczymy...

Mam prosbe jak by ktos posiadal servisowke do niego SV-231 bardzo bym prosil o info.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chyba nikt nie zna tego pieca albo sam nie wiem...

Juz pomoglem sobie sam z pomoca jednego z kolegow ktory naprowadzil mnie na tor.

Wzmacniacz ogarniety w zasadzie to byla pierdulka dwa kondy w pre...

Wzmacniacz gra nie zwykle poteznie z wielka dynamika ale kiedy trzeba cicho posluchac wtedy tez zagra calym pasmem i to basisko...potega.

Moze przesiadka na Vicka 238 ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , mam pytanie .

Jak wygląda sprawa z awaryjnoscia i ewentualnie serwisem po gwarancyjnym Vincent ów.

Planuje kupić Vincent sv-227 ale mam pewne opory chociaż bedzie gwarancja 2lata

Jeśli ktoś mógłby coś napisać najlepiej o tym modelu to bede wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do serwisu to wszystko jest ok. Mi w SV-237 padła jedna lampa. Sprzęt kupowałem w Audio System i tam zgłosiłem usterkę. Zamówili kuriera przysłali mailem list przewozowy , wszystko na swój koszt, Kurier odebrała i po jakimś tygodniu wzmacniacz z nowymi lampami był u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś mnie dziwi ta usterkowość nowszych konstrukcji Vincenta. Mam jeszcze Vicka 226 w pierwszej wersji i nie mam, nie miałem żadnych problemów z awaryjnością wzmaka i żywotnością lamp w tym wzmacniaczu.

Chyba powiedzenie, że: "lepsze jest wrogiem dobrego" jest jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale u mnie żadna z lamp nie padła, mam nawet te dołączane przez producenta w orginale i także są sprawne. Psvane i RFT także nie miały problemów technicznych wpięte do Vicka.

Więc albo cosik nie tak z lampami, które wkłada teraz producent albo....... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chyba nikt nie zna tego pieca albo sam nie wiem...

Juz pomoglem sobie sam z pomoca jednego z kolegow ktory naprowadzil mnie na tor.

Wzmacniacz ogarniety w zasadzie to byla pierdulka dwa kondy w pre...

Wzmacniacz gra nie zwykle poteznie z wielka dynamika ale kiedy trzeba cicho posluchac wtedy tez zagra calym pasmem i to basisko...potega.

Moze przesiadka na Vicka 238 ;)

Pozdrawiam.

Wita pozwalam sobie przesłać schemat .Proszę podać które kondy wymieniłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem opisać moje boje z SV-231.

 

Wiec tak po gruntownym przeglądzie, czyszczeniu, odkurzaniu, myciu laminatów, nałożeniu nowych past termo, pomiarach i odpaleniu sprzętu doszedłem do wniosku że w tym urządzeniu drzemie uśpimy tygrys, porozmawiałem jeszcze z ludźmi którzy mieli go albo maja inne Vicki, a tego słyszeli …co utwierdziło mnie jeszcze bardziej w przekonaniu że zostaje ze mną..

 

Nad Vickiem spędziłem cały piątek i trochę soboty, a to tylko cześć planów do wykonania. Prace będą postępowały etapami ze względu na święta i formowanie się kondensatorów.

 

Części które zamierzam wymienić:

-filtry zasilacza osiem Nichiconow KG.

-wszystkie inne kondy w aplikacji.

-wymiana mostków końcówek mocy na 25A (z 15A obecnie) ponieważ wczoraj po uruchomieniu maszyny z nowymi kondami filtrującymi jeden z mostków nie wytrzymał ładowania i poszedł do piachu dawał tylko polowe napięcia i jeden kanał charczał zamiast grac (rano wycieczka na Milowice po nowe mostki i jest dobrze, graja ładnie obydwa kanaly) Do wymiany jeszcze diody na płycie zasilającej pre na jakies Vishaje.

-przewód i gniazdo zasilające, wstawienie filtra.

-potencjometr na czarny alps !

-okablowanie sygnałowe, okablowanie do terminali głośnikowych.

-terminale głośnikowe.

-wywalenie potka balansu.

-wywalenie selektora wejść (tutaj za przełącznik robi DAC)

-wymiana ważnych rezystorów w torze audio.

-czyszczenie przekaźników.

-poprawienie wszystkich łutów (potworna temperatura robi swoje po latach).

-uspokoić całkowicie brumiące trafo (już prawie doszedłem do tego).

-zrobienie w bloku z aluminium panelu przedniego na którym będzie tylko włącznik, dwa wskaźniki wychyłkowe i gala volumu.

 

Teraz pytania…

-zastanawiam się co w pre. robi i jaka ma funkcje JRC9148C i czy warto go w ogóle ruszać, a może zrobię nowy pre..

-czy te kondy MKT, MKP niby „for audio” wymienić na Vishaje, Orange Dropy albo cos innego..

-które rezystory odpowiadają za ustawienie prądów spoczynkowych (serwisówka )

-jakiej firmy przewody sygnałowe zastosować.

 

Nie które rzeczy już zrobione, w piątek przyszło kilka części i kilka przyjdzie w poniedziałek.

Taka prośba, bardzo proszę o sugestie i podpowiedzi bardziej doświadczonych urzytkownikow może coś pominąłem albo z czymś przesadziłem :)

Pozdrawiam Seba.

Kilka fotek z wnętrza i części do podmianki..

post-37348-0-17793800-1449950759_thumb.jpgpost-37348-0-77914100-1449950759_thumb.jpgpost-37348-0-34442600-1449950760_thumb.jpgpost-37348-0-99266400-1449950760_thumb.jpgpost-37348-0-79280600-1449950761_thumb.jpgpost-37348-0-52397700-1449950762_thumb.jpgpost-37348-0-60241600-1449950763_thumb.jpgpost-37348-0-16649400-1449950764_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dokładnie, żebyś nie strzelił z armaty do muchy.. Ja rownież polecam testy z innymi lampami, a jeśli masz dobre kolumny, to z kablami głośnikowymi. Widać, że ten Vincent ma potencjał i zmiana lamp fabrycznych oraz zmiana na Albedo Monolith odmieniła mój system (RCA+głośnikowe). Ale oczywiście - weź tego "mocarza" na testy, posłuchaj i sam zdecyduj, czy chcesz wydać taką kwotę za zmianę, jaką usłyszysz. Bez względu na podjętą decyzję, nie powiesz nigdy "a gdybym..". I o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Panowie, proszę o opinię może ktoś z Was ma lub słyszał jak gra Vincent 237 w połączeniu z kolumnami Dynaudio Fokus 160, kolumny te "wychodzą" z produkcji i można aktualnie kupić w dobrej cenie. Zastanawiam się nad wymianą, z tym że słyszałem że są to kolumny bardzo trudne do napędzenia (niska skuteczność - 86dB, 4 Ω), czy Vicek 237 da sobie z nimi radę?

Oczywiście przed ewentualnym zakupem posłucham, ale chciałbym znać Waszą opinię.

Edytowane przez kami1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słusznie, że chcesz to sprawdzić - to powinno być decydujące. Nie słyszałem tych Dynaudio, natomiast podejrzewam, że nie będzie najmniejszego problemu. Vincent SV237 posiada potężny zapas mocy i z pewnością taki test (zestawienie) będzie jak najbardziej uzasadniony. Zastanowiłbym się też nad sprawdzeniem w akcji Audio Academy Hyperion IV (jeśli chodzi o tę półkę cenową). Gdyby nie pojawił się model Audio Academy Rhea, miałbym u siebie Hyperiony, bardzo ładnie zgrywały się z SV237.

Edytowane przez Jarek K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tych Dynaudio, natomiast podejrzewam, że nie będzie najmniejszego problemu. Vincent SV237 posiada potężny zapas mocy i z pewnością taki test (zestawienie) będzie jak najbardziej uzasadniony.

A czy ktoś z forumowiczów miał okazję posłuchać jak takie zestawienie gra (Vicek 237 + Dynaudio Focal 160)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z forumowiczów miał okazję posłuchać jak takie zestawienie gra (Vicek 237 + Dynaudio Focal 160)?

 

Miałem Focusy na odsłuchach, ale swego czasu nie wytrzymały (dźwiękowo, a o kasie nie wspominając) konfrontacji z Phoebe, z tym, że wtedy nie miałem jeszcze Vicka. Zapytaj na PW forumowicza kopaczmopa, on miał z Vickiem obydwie te konstrukcje równolegle. Ale z tego co wiem, również ostatecznie ostały się Phoebe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No tak, to było z mojej strony trochę prowokacyjne. Już mówię czemu. Wiosna z Holandii przywiozłem SV-238 bez MK. Miałem nadzieję,że będzie o kosmos lepszy od mojego SV-233. Mam takiego staruszka z pierwszej prawdopodobnie sondażowej wersji. Ale jak dla mnie to SV-238 jest zbyt miękki i wolę słuchać ostrego jak żyleta SV-233. Ktoś powie, że grzeszę,ale gusta są i już. Teraz SV-238 stoi, czasem go odpalę, z myślą, ze coś sie zmieni w mojej ocenie ale nic z tego. Więc napiszę tak. Jeśli ktoś ma ochotę na sprawdzenie, lub nabycie ode mnie tego SV-238 to jestem otwarty.

Witam

Kolego czy masz jeszcze może tego vicka 238?

pozdro Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.