Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie

Otworzyłem vicka 226mk2 a tam lampy 6n4

Czy to to samo co ecc83=12ax bo według instrukcji takie powinny być

Zarówno 6N2P jak i 6N4 mogą być stosowane w przedwzmacniaczu zamiast ecc83 ale wymaga to niewielkich przeróbek na wyprowadzeniu nóżek cokołu. Jesteś pewien że Twój vicek nie był grzebany? Nie słyszałem dotąd aby ktokolwiek znalazł w fabrycznym lampy 6N4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład

No tak, wiem że w niektórych vickach były stosowane 6N4 ale Ty mówisz o 226mk2. Wiem że te lampy stosowano w 236 oraz 226. W modelu 226mk2 nie słyszałem ale może były takie wersje. Na pewno jednak lampa ta nie jest bezpośrednim zamiennikiem ecc83.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wyżej została poruszona kwestia lamp do Vicka i przypomniało mi o moich lampach w V-236.

Z tym, że mój egzemplarz jest trochę wcześniejszą serią i zamiast 3x12AX7 był wyposażony w

1x 12AX7 i 2x 6DJ8 (tak jak przypadek tutaj http://www.ehx.com/forums/viewthread/2878/).

 

Jakiś rok temu wymieniłem lampy, które były w nim od nowości i zamontowałem:

12AX7 Tung-Sol Gold i 6N1P-EW Voskhod NOS (zamiennik dla 6DJ8) - taka niedroga alternatywa

Generalnie nie zauważyłem zmiany w brzmieniu. Polepszenia czy pogorszenia.

 

Pytanie.

Czy ktoś posiada V-236 z takim zestawem lamp i bawił się w wymianę, i może coś polecić lub doradzić?

Zastanawiam się nad wymianą na: 1x ECC83/12AX7 Gold Lion i 2x E88CC Gold Lion

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wyżej została poruszona kwestia lamp do Vicka i przypomniało mi o moich lampach w V-236.

Z tym, że mój egzemplarz jest trochę wcześniejszą serią i zamiast 3x12AX7 był wyposażony w

1x 12AX7 i 2x 6DJ8 (tak jak przypadek tutaj http://www.ehx.com/forums/viewthread/2878/).

 

Jakiś rok temu wymieniłem lampy, które były w nim od nowości i zamontowałem:

12AX7 Tung-Sol Gold i 6N1P-EW Voskhod NOS (zamiennik dla 6DJ8) - taka niedroga alternatywa

Generalnie nie zauważyłem zmiany w brzmieniu. Polepszenia czy pogorszenia.

 

Pytanie.

Czy ktoś posiada V-236 z takim zestawem lamp i bawił się w wymianę, i może coś polecić lub doradzić?

Zastanawiam się nad wymianą na: 1x ECC83/12AX7 Gold Lion i 2x E88CC Gold Lion

 

Pozdrawiam

Co prawda miałem model 226mk, ale jak wymieniłem lampy z fabrycznych na Gold Lion, to różnica była od razu zauważalna, mimo, że lampy były nowe, jeszcze nie wygrzane. Lepsza dynamika i średnica, ogólnie bardziej "kolorowo". W miarę wygrzewania było mniej nerwowo, bardziej aksamitnie. Zmiana na +

 

Jak byście mieli problem jakie lampy można zastosować zamiennie, to w sklepie: skleplampyelektronowe.pl wam fachowo doradzą.

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcu

(Konto usunięte)

Witam,wystawilem do sprzedaży na OLX nowe lampy niuzywane do Vincenta Amperex,Tungsol,Psvane,jak ktoś chętny to zapraszam,jak ktoś wezmie calosc będzie dobra cena-okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Szanowni Panowie mam pytanko do posiadaczy Vincenta.

Czy którykolwiek z Panów miał może do czynienia z modelem Vincent SV-238 MK???

Czy może Którykolwiek z Panów słuchał tej integry w połączeniu z Dynaudio Excite X44???

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

 

Cześć. Ja posiadam ją. Kupiłem w ciemno ponieważ tutaj rządzi model 237 i 226. Sprzęty mocowo o wiele słabsze. Model 238 napędza u mnie kolumny POLKAUDIO LSIM707. Z kolumnami tymi nie dały sobie rady powyższe modele oraz stajnia Arcama A32 i A38 i Harman Kardon. Jak gra: nie męczy, srodek lekko w tyle bardzo ciepły. Potęga basu pomimo braku regulacji bas/sopran. Będziesz musiał uważać na tego potwora bo potrafi zajechać każde kolumny. Polecam w ciemno. Jak coś to jestem z okolic Łodzi mogę zaprosić na odsłuch. Ps.słuchanie utworów np. W formacie Mp3 sobie odpuść. Obnaża strasznie niedoskonałości dźwięku. Niektóre stajnie wydające Oryginalne płyty CD także odpadły przy słuchaniu na tym potworze. Aaa i jeszcze jedno: kable. Trzeba mieć dobrą miedź. Ja postawiłem na Audionova proteus, msc, i przedowy kolumnowe 8×1,5 na linię Fadela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że na początku przygody mając nowe nie wygrzane kolumny basu było jakby mniej. Posiłkowałem się korektorem Technicsa model 70. Ale teraz go odłączyłem bo basu jest nawet za dużo. Czasem przy słabych jakościowo utworach go podłączam. Hegel 300 jest porównywalnym w dźwięku wzmakiem lecz cena mnie odstraszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolumny już mam wygrzane,pracują non stop od 4 - 5miesięcy, nawet w nocy grają, co prawda po cichutku ale grają.

Ja oprucz Vincent SV-238MK zastanawiałem się jeszcze nad HEGEL H360 lub nad Musical Fidelity M6500i, ale i tu ceny zabijają.

Za chwilkę będę dzwonił do dystrybutora Vincenta i będę negociację prowadził ;-), cenę już dograłem tylko z zaliczką mi nie pasuje bo chcą 4500, co by znaczyło że chcą sporo za dużo jak na zaliczkę.

Ostatecznie będę zmuszony poszukać czegoś innego :-(

Zastanów się lepiej nad nową hybrydą LAR - taniej i zapewne duzo lepiej to zagra.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będziesz zadowolony ze sprzętu. Daj znać jak kupisz będę miał pytanie na priv. Mój mail: [email protected]. stara zasada mówi że wzmak musi ważyć, brać porządnie prąd i miec jak najprostsze tory. a Vicek 238 to spełnia. Kolumny masz ciut mniej wymagające więc mogą nawet szybciej się zbierać z dynamiką. Muszę kiedyś ich odsłuchać.

Pozdrawiam. Tomasz

 

Moje prywatne porównanie:. Z hybrydą jest tak jak z szamponem i odżywką w jednym. Niby spełnia zadanie ale.... Albo końcówka i przedwzmacniacz lub lampa lub integra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie twierdzę że 237 jest słaby lecz to nie jest wzmacniacz do kolumn pasywnych o bardzo dużej mocy. Grałem na nim i męczył się bidulek. Pozytywne wrażenie zrobiła na mnie końcówka mocy Vincent 331 + przedwzmacniacz 31 Mk. Nie mniej jednak wybrałem 238 bo jest średnica mniej ostra taka bardziej misiowata. Gdybym miał kolumny ze średniej półki to 237 jest genialny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ślicznie dziękuję za podpowiedź. Tylko nie wiem czy hybryda LAR może pracować jako końcówka mocy.

A szukam takiego wzmacniacza który mógł by właśnie pracować jako końcówka mocy w KD.

napisz do życie_to_gra, przypuszczam, że jest to do zrobienia.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc już wiem że Vincent SV-238MK jest nie osiągalny(teoretycznie).

W wiem to stąd że dystrybutor AUDIO SYSTEM gra w ................., kulki.

Wczoraj po 5 rozmowach telefonicznych sprzęt był osiągalny za kwotę 9900, tylko trzeba było wpłacić zaliczki 4500(bez potwierdzenia za co ta kwota jest (tj. bez faktury zaliczkowej lub proforma) i czekać miesiąc na sprowadzenie sprzętu, a dziś po telefonach okazało się że niema możliwości wpłacenia mniejszej zaliczki(nie i już.......... jak pan nie odbierze to ja się z tym Vincentem nie będę bujał ), to jeszcze doszło info że sprzęt poszedł w górę na około 15K ,oraz jeszcze trzeba czekać dłużej na sprowadzenie.

No cóż nasuwa się kilka myśli:

1. Panowie pracujący w AUDIO SYSTEM nie wiedzą co i za ile sprzedają.

2. Panowie pracujący w AUDIO SYSTEM nie chcą utrzymać ceny jaką mają w archiwum i kłamią że cena wzrosła (twierdzę tak ponieważ pozostałe ceny na sprzęt który mają są takie same jak u sprzedawców)

3. możliwość taka że chcą poobracać czyimiś pieniędzmi i załatać dziury w kasie, a po miesiącu powiedzieć że sprzęt jest nie dostępny i zwrócić lub i nie zwrócić kasę.

To takie moje małe dywagacje na temat oficjalnego dystrybutora marki VINCENT na Polskę.

 

Tak więc zostałem zmuszony do dalszego poszukiwania.

 

Spróbuj w Q21 lub RMS

Spróbuj

 

I na rynku wtórnym 238-mek nie ma.

Świadczy to o tym że to jest dobry sprzęt.

Jest jeden model na OLX za 5500zł. Ale ma chyba poobijany przedni panel. Trochę zmęczony wizualnie sprzęt.

Życzę Ci powodzenia kolego.

 

 

A właśnie w Q21 pożyczyli mi końcówkę 331 i przedwzmacniacz 31mk. Jest regulacja bas/sopran . Gra to nieco ostrzej lecz też mnie zauroczyło. Cena jaką mi dali to o ile dobrze pamiętam 9900zł.

 

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stoi czarny VINCENT SV 238 bez MK. niepoobijany. Nie słucham go od dłuższego czasu, bo przewrotnie wolę Vincenta SV 233. moze lepiej sie zestroił z monitorami XAVIAN 125. Mam SV 233 z początku produkcji - jeszcze sie starali. A 238 chętnie sprzedam za cenę zaliczki audio systemu czyli 4.500. papierów nie mam ani oryginalnego kartonu. Ale za to sa dwa piloty niestety plastikowe, bo w tym czasie takie były. Wzmacniacz stoi w Zielonej Górze. Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie potrzebuję pomocy.

W moim CD S-6 czasem przywiesza się system HDCD. Zaraz po odpaleniu CD czyta pięknie płytkę a jak wrzucę kolejną to już nie chce czytać, nie świeci się ta niebieska dioda sygnalizująca odczyt HDCD. Ktoś się spotkał z takim problemem ? Co to może być ? Jak CD jest zimny lub krótko pracuje to czyta i dekoduje jak należy. Jak chwilę pogra to system jak by przestawał działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.