Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie slucham Vicka i zauwazylem, ze jak wlaczam regulatory barwy dzwieku i nawet sa w pozycji neutralnej to zmienia sie dzwiek w stosunku do pominiecia tych regulatorow (tutaj ameryki nie odkrylem;). Co ciekawe przetestowalem zmiane lamp na wlaczonej regulacji i zauwazylem ze zmiany w dzwieku sa spore. Czy to mozliwe ze tryb pominiecia regulacji barwy pomija przedwzmacniacz w takim stopniu ze wymiany lamp nie powoduja znaczacego zamieszania w dzwieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie slucham Vicka i zauwazylem, ze jak wlaczam regulatory barwy dzwieku i nawet sa w pozycji neutralnej to zmienia sie dzwiek w stosunku do pominiecia tych regulatorow (tutaj ameryki nie odkrylem;). Co ciekawe przetestowalem zmiane lamp na wlaczonej regulacji i zauwazylem ze zmiany w dzwieku sa spore. Czy to mozliwe ze tryb pominiecia regulacji barwy pomija przedwzmacniacz w takim stopniu ze wymiany lamp nie powoduja znaczacego zamieszania w dzwieku?

Mam to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem właśnie u Panów z Q21 Full Music Gold 12ax7 do mojego 237. Mam nadzieje ze wyrwie mnie z kapci������

 

Myślę, że nie wyrwie. W każdym razie mnie nie wyrwało, a należę do słyszących: lampy, kable sieciowe, interkonekty, itd.

 

Polecam Ci wypożyczenie ze sklepu lampyelektronowe kilku lamp 12AX7 ze współczesnej produkcji. Kosztowało to kiedyś 100 PLN (za kilka lamp jednocześnie).

Będziesz miał okazję się przekonać ile są warte i to bez potrzeby kupowania i próbowania po kolei.

Pan Młynarski (właściciel sklepu) zaliczał tę kwotę na cenę, jak się zdecydowało na zakup którejś (oczywiście nie tej wypożyczonej, bo te się odsyła i zamawia nową). Nie wiem jak jest teraz.

 

Lampy współczesne mają się nijak do dobrych NOS uznanych producentów. IMHO na współczesne szkoda pieniędzy.

 

Udanych odsłuchów.

Pozdrawiam.

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać Vicka na Amperex Bougle Boy i to byla tragedia dla mnie. Ostro i sucho sie zrobiło. Miałem tez przez chwile jakiegos telefunkena i tez bez rewelacji. Kwestia zgrania z reszta toru pewnie.

Teraz zapodam Full Music Gold i od taty jeszcze chce pozyczyc Psvane Mark II.

Opisze wrazenia po wymianie

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać Vicka na Amperex Bougle Boy i to byla tragedia dla mnie. Ostro i sucho sie zrobiło. Miałem tez przez chwile jakiegos telefunkena i tez bez rewelacji. Kwestia zgrania z reszta toru pewnie.

Teraz zapodam Full Music Gold i od taty jeszcze chce pozyczyc Psvane Mark II.

A to ciekawe stwierdzenie, albo słuchałeś kompletnie rozjechanych amperexów, (nawet wtedy nie grają tak jak opisujesz) Albo nie słyszałeś ich wcale.

Amperex, Valvo, Mullard, Raytheon to lampy z dociążoną średnicą, uzyskujesz na nich najlepsze wokale, amperexy mają cofniętą nie co górę ale słychać wszystko co najwyżej w źle ułożonym systemie mogły zmulić bas i niższą średnicę, (tu sam vincent jest mało rozdzielczy to jego wada, bardzo łatwo ją skorygować) Dodatkowo amperexy w porównaniu z współczesnymi lampami maja przeogromną scenę w głąb i w szerz. Telefunken najrówniejsze lampy w całym paśmie gładkie analogowe wokale nie tak dociążone jak z wyżej wymienionych lamp, więcej blasku na górze i bardzo rozdzielczy bas. Współczesne lampy 12ax7 słyszałem (miałem wszystkie) godne uwagi są tylko Full music, ewentualnie pomieszane psvane M II z gold lionami, pozostałe lampy to tylko strata kasy i czasu. Każdy Nos zagra lepiej, z większą sceną.

ak sobie slucham Vicka i zauwazylem, ze jak wlaczam regulatory barwy dzwieku i nawet sa w pozycji neutralnej to zmienia sie dzwiek w stosunku do pominiecia tych regulatorow (tutaj ameryki nie odkrylem;). Co ciekawe przetestowalem zmiane lamp na wlaczonej regulacji i zauwazylem ze zmiany w dzwieku sa spore. Czy to mozliwe ze tryb pominiecia regulacji barwy pomija przedwzmacniacz w takim stopniu ze wymiany lamp nie powoduja znaczacego zamieszania w dzwieku?

Tak sie dzieje bo w torze regulatorów masz kondensatory 1uf, a w torze sygnałowym 0,1uf dlatego masz dźwięk bardzo mocno dociążony ( taki mały bubel konstrukcyjny)

 

aha, wymienione przeze mnie lampy nos wytrzymują w vicku 5-6 tyś godzin, gold liony u mnie straciły barwę a najpierw zaczęły szumieć jak były zimne po około 2 tyś godzin, komplet psvane wygrzewał sie około 400h zanim zaczął grać właściwym dźwiękiem a po 800- 900h stracił barwę, zaczęły grac bardziej płasko ale graja nadal po 3 tyś tak samo od tego momentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q21 wystawilo sv237MK ale to co tam napisali to masakra jakas.

Ze niby zmienione bebechy, ze SNR wzrosl (szumy zmalaly) itd.

 

Nie wiem skad maja takie informacje ale to bujdy.

Bebechy sa identyczne co w sv237, SNR ten sam - dodali tylko sluchawki i odjeli USB (dajac coax i optical).

 

A dla zainteresowanych dane dla sv237 i sv237MK (takie same):

DF 248

SNR 82.8dB

Slew Rate 45 Vus

Pojemnosc 40 000 uF

Trans 1x450W

 

boom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe stwierdzenie, albo słuchałeś kompletnie rozjechanych amperexów, (nawet wtedy nie grają tak jak opisujesz) Albo nie słyszałeś ich wcale.

Amperex, Valvo, Mullard, Raytheon to lampy z dociążoną średnicą, uzyskujesz na nich najlepsze wokale, amperexy mają cofniętą nie co górę ale słychać wszystko co najwyżej w źle ułożonym systemie mogły zmulić bas i niższą średnicę, (tu sam vincent jest mało rozdzielczy to jego wada, bardzo łatwo ją skorygować) Dodatkowo amperexy w porównaniu z współczesnymi lampami maja przeogromną scenę w głąb i w szerz. Telefunken najrówniejsze lampy w całym paśmie gładkie analogowe wokale nie tak dociążone jak z wyżej wymienionych lamp, więcej blasku na górze i bardzo rozdzielczy bas. Współczesne lampy 12ax7 słyszałem (miałem wszystkie) godne uwagi są tylko Full music, ewentualnie pomieszane psvane M II z gold lionami, pozostałe lampy to tylko strata kasy i czasu. Każdy Nos zagra lepiej, z większą sceną.

Możliwe, że u mnie się nie zgrały. Miałem skrajnie detaliczne brzmienie na Amperex. Dali Ikon 6 które wtedy posiadałem, totalnie się nie zgrały z tym. Wiem, że gość który ode mnie kupił tego Amperexa jest zachwycony. Lampa miała przelot max 200 godz. Dysponowałem wtedy tylko Ikonami 6, nie miałem w planach zmieniać kolumn ale trafiła się okazja i je zmieniłem. Możliwe, że na innych kolumnach by było super. Nie neguję tego co Pan powiedział bo słyszałem wiele opinii pozytywnych na temat NOS. Pewnie gdybym się wstrzymał i posłuchał na innych kolumnach to bym zmienił zdanie o sprzedaży :)

Seria dała mi mniej powietrza ale dzwięk stał się mniej natarczywy i jazgotliwy. Czekam cały czas na FMG i zobaczę co teraz będzie. Szczególnie, że zmieniłem również kolumny :) Pozdrawiam Cię !

P.S. Co do Telefunkena to miałem problem z basem. Chudo i podbijał mi się momentami. Tutaj możliwe, że ich przebieg działał bo wygrzebane były od taty z szafy :) Nie wiem ile one grały wcześniej bo tata też nie bardzo pamiętał ich historię. Sam pogrywa na PSVANE Mark II w Yaqin'ie i jest zachwycony tymi bańkami.

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to tylko sprzęt i niesamowita ilość składowych które mają wpływ na dźwięk ( amperexów szkoda bo były nowe z tego co piszesz)

Pozdrawiam

Trudno :) Dostałem je w spadku razem z Vickiem więc i tak dobrze wyszło bo w gratisie były. Teraz cieszą kogoś innego :)

Czekam cierpliwie na FMG. Zobaczymy co potrafią te lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pierwszą wersję VINCENT SV 236. Oryginalnie był on na chińskich lampach 6N4. Wymieniłem je na 12AX7 bez żadnych przeróbek. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale grało OK. Dwa lata temu wsadziłem lampy Psvane Gold 12AX7. Dziś zauważyłem,ze jak mam gałka głośności skręconą na 0 to głośniki szumią. Czy ktoś z Was się z takim szumem spotkał? Czy można coś na to poradzić?

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Kolegów posiada lub miał faktyczny kontakt z SP-20 ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszą wersję VINCENT SV 236. Oryginalnie był on na chińskich lampach 6N4. Wymieniłem je na 12AX7 bez żadnych przeróbek. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale grało OK. Dwa lata temu wsadziłem lampy Psvane Gold 12AX7. Dziś zauważyłem,ze jak mam gałka głośności skręconą na 0 to głośniki szumią. Czy ktoś z Was się z takim szumem spotkał? Czy można coś na to poradzić?

W 236 mk I chyba eksperymentowali z tymi lampami, ponieważ spotkałem się po forach już z różnymi konfiguracjami. Mój akurat był oryginalnie wyposażony w 1x 12AX7 i 2x 6DJ8. Jeśli wymienia to jednak na takie same lampy. Jeśli chodzi o szum to spotkałem się z tym samym zaraz po wymianie lamp, ale to był akurat moment gdzie w moim torze audio działo się trochę więcej zmian więc, trudno było określić jednoznacznie co jest przyczyną. Powrót do poprzednich do starych lamp nie dawał żadnego rezultatu, więc oddałem wzmacniacz do serwisu audio (notabene, który naprawił mi już skutecznie kilka innych sprzętów) i po ich ekspertyzie stwierdzili, że wzmacniacz działa prawidłowo, że jest to wzmacniacz dość dużej mocy i tak może się dziać, i nic na to nie poradzą. Trochę po tym zgłupiałem, ponieważ wydawało mi się, że niczego takiego wcześniej nie słyszałem, ale wątpliwości były. Nie dawało mi to spokoju, więc oddałem ten wzmacniacz to innego dobrego serwisu ale już takiego zwykłego serwisu sprzętu rtv. Taki solidny zakład, który naprawia prawie wszystko (też już wcześniej miałem ich sprawdzonych). Cóż po dwóch dniach Panowie oddzwonili i powiedzieli, że znaleźli przyczynę. Okazały się tym przewody które idą wzdłuż boku obudowy. Miały drobny nie kontakt i to wszystko. Być może u Ciebie jest podobnie, ale wcześniej proponowałbym chyba wrócić do starych lamp i upewnić się czy to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedimadness - izolowali jakieś kable w środku u Ciebie? Jak masz jakieś foto to wstaw je. Do tej pory obstawiałem, że to jest kwestia lamp i taka to natura. Faktycznie, przy zmianach lamp jedne szumiały bardziej a inne mniej. U mnie szum jest prawie niezauważalny na obecnych lampach, a na chińczykach szum był wyraźnie słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedimadness - izolowali jakieś kable w środku u Ciebie? Jak masz jakieś foto to wstaw je. Do tej pory obstawiałem, że to jest kwestia lamp i taka to natura. Faktycznie, przy zmianach lamp jedne szumiały bardziej a inne mniej. U mnie szum jest prawie niezauważalny na obecnych lampach, a na chińczykach szum był wyraźnie słyszalny.

Nie, nie była dawana żadna izolacja.

Poprzedni właściciel wzmacniacza musiał coś kombinować, ponieważ oryginalnie te przewody są spięte spinkami zaciskowymi do obudowy, a z jednej strony ich brakowało. Panowie w serwisie założyli spinki i szum zniknął :) Spinki zwykłe. Żadne tam audofilskie redukujące zakłócenia ;)

 

Przyczyn może być zapewne wiele. U mnie występowało to zero-jedynkowo, a jak sam piszesz u Ciebie w zależności od lamp poziom natężenia szumu jest inny, więc obstawiam, że problem leży raczej gdzie indziej.

post-63467-0-19572300-1509104923_thumb.jpg

Edytowane przez jedimadness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinki nieaudiofilskie? To nie ma prawa działać :)

Pochwalę się przy okazji --> modyfikowałem mojego 236mk, jest w trakcie wygrzewania. Po 150h wygrzewania wyraźne zmiany to: większa klarowność, wyeksponowane wysokie, żywszy przekaz ale bez przesady (nadal to Vicek) czyli taki jak być powinien moim zdaniem. WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla grzega2 - wszystko podał na tacy, czułem się jak za starych dobrych lat u mamusi gdzie wszystko było podane pod nos. Już bardziej za rączkę nie dało się tego zrobić. Szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jeśli ktoś zastanawia się nad wymianą lamp w Vicku to powiem tak - NIE ZASTANAWIAĆ się ani chwili dłużej.

Po mega miłej wizycie w Q21 mój zestaw Vincenta dostał nowe lampki.

Full Music Gold zagościł w okienku wzmaka 237. Zmiany niesamowite na plus. Plany, głębia, piękna analogowa barwa i bas - szybki, niski i kontrolowany. Mimo, że więcej słychać to nic nie atakuje, nie wychodzi na pierwszy plan - zapanował porządek.

 

Dodatkowo zabrałem ze sobą na testy CD S6 w którym podejrzenie padło na słabsze lampy już. CD grał jazgotliwie, bez basu,płytko. Na szybko zmiana wszystkich lamp i zagościły Electro Harmonix czarne. Basisko ruszyło z kopyta... Dźwięk wyraźniej uspokoił, środek który wcześniej był jazgotliwy, cofnął się a jego miejsce zajęły piękne szczegóły z oddali.

 

Cóż... Płyty odkrywam na nowo a ze swojego miejsca gorące podziękowania dla mojego taty Henryka ( dzięki za pomoc i "doświadczone ucho" ) i dla Pana Rafała "Goliata" z Q21 - cierpliwie zmieniał utwory, Cdeki, kolumny i wytrzymywał moje marudzenie. Ukłony w Pana stronę...

Siadam do słuchania. Teraz już wiem dlaczego muzyka z kompa brzmiala lepiej niż z mojego CD skoro wszystkie lampy już chyliły się ku końcowi. Wiem też, że moje labirynty z 15cm głośnika naprawdę osiągają 30 Hz zejścia. To jest czuć po podłodze.

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinki nieaudiofilskie? To nie ma prawa działać :)

Pochwalę się przy okazji --> modyfikowałem mojego 236mk, jest w trakcie wygrzewania. Po 150h wygrzewania wyraźne zmiany to: większa klarowność, wyeksponowane wysokie, żywszy przekaz ale bez przesady (nadal to Vicek) czyli taki jak być powinien moim zdaniem. WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla grzega2 - wszystko podał na tacy, czułem się jak za starych dobrych lat u mamusi gdzie wszystko było podane pod nos. Już bardziej za rączkę nie dało się tego zrobić. Szacun!

Czego dotyczyły modyfikacje ? Jaki zakres ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede rozpisywal detali co na co gdyz to nie moj "przepis" wiec nie czuje sie autoryzowany za bardzo. Odsylam do Grzega2 o ile zechce pomoc przy ewentualnym przepisie na kolejnego moda. Wyszlo niedrogo i teoretycznie mozna zrobic to samemu a efekt jest bardzo fajny jak na moje ucho. Jeszcze jakby ktos znalazl w sobie serce aby sprzedac mi przepis na moda CA CXN to juz w ogole bylaby bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W 236 mk I chyba eksperymentowali z tymi lampami, ponieważ spotkałem się po forach już z różnymi konfiguracjami. Mój akurat był oryginalnie wyposażony w 1x 12AX7 i 2x 6DJ8. Jeśli wymienia to jednak na takie same lampy. Jeśli chodzi o szum to spotkałem się z tym samym zaraz po wymianie lamp, ale to był akurat moment gdzie w moim torze audio działo się trochę więcej zmian więc, trudno było określić jednoznacznie co jest przyczyną. Powrót do poprzednich do starych lamp nie dawał żadnego rezultatu, więc oddałem wzmacniacz do serwisu audio (notabene, który naprawił mi już skutecznie kilka innych sprzętów) i po ich ekspertyzie stwierdzili, że wzmacniacz działa prawidłowo, że jest to wzmacniacz dość dużej mocy i tak może się dziać, i nic na to nie poradzą. Trochę po tym zgłupiałem, ponieważ wydawało mi się, że niczego takiego wcześniej nie słyszałem, ale wątpliwości były. Nie dawało mi to spokoju, więc oddałem ten wzmacniacz to innego dobrego serwisu ale już takiego zwykłego serwisu sprzętu rtv. Taki solidny zakład, który naprawia prawie wszystko (też już wcześniej miałem ich sprawdzonych). Cóż po dwóch dniach Panowie oddzwonili i powiedzieli, że znaleźli przyczynę. Okazały się tym przewody które idą wzdłuż boku obudowy. Miały drobny nie kontakt i to wszystko. Być może u Ciebie jest podobnie, ale wcześniej proponowałbym chyba wrócić do starych lamp i upewnić się czy to nie to.

 

Właśnie wyczytałem że odpowiednikiem 6N4 jest 6N4P a odpowiednikiem tej jest 12AY7. Więc nie wiem czy nie wymienić wszystkich 12AX7 które mam w Vicku na 12AY7? CZy do tej pory pracując na 12AX7 popełniłem duży bład? ( uszkodzenie wzmaka)?

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.