Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Spiąłem ostatnio swoje labirynty z Vincentem kablami Qed Genesis. Kapitalne granie. Niesamowity bas - szybki i kontrolowany i przestrzeń nie do opisania. Polecam te druty.

Jestem w trakcie dopinania zamówienia na lampkę 12ax7 Psvane MARK II i do tego szukam jakiś ciekawych lamp na bufor wyjściowy do CD. Siedzą tam ECC88/6922. Polecacie coś ? Chcę nieco ugrzecznić CD S6 dlatego w planach jest wypróbowanie Tesli i Philips Jan 6922.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czytam i czytam i... . PROSBA ! Czy moglby ktos zebrac to do kupy i napisac krotko i zwiezle jakie zamienniki lamp i w jakich ilosciach wchodza do sv 237 ? Bede dozgonnie wdzieczny . Mam ten piecyk ale caly czas na fabrycznych lampach . Na pewno wymagaja wymiany ze wzgledu na szumik . Dzieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jestem zainteresowany amplifikacją Vincenta , niestety moje zapały ostudziło jedno zdanie dystrybutora :

 

 

Witam.

Niestety każdy z Vincentów przy minimalny wysterowaniu głośności ma niewielką różnicę miedzy kanałami. Jeden z kanałów zawsze startuje troszkę póżniej

 

jak to wygląda w praktyce ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jestem zainteresowany amplifikacją Vincenta , niestety moje zapały ostudziło jedno zdanie dystrybutora :

 

 

Witam.

Niestety każdy z Vincentów przy minimalny wysterowaniu głośności ma niewielką różnicę miedzy kanałami. Jeden z kanałów zawsze startuje troszkę póżniej

 

jak to wygląda w praktyce ?

w praktyce, to Twoja lewa połowa również jest różna od prawej, jak się przypatrzysz w lustrze ;) a tak na powaznie - od 3 lat uzywam Vincentów i nie zauważyłem niczego takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 lat uzywam Vincentów i nie zauważyłem niczego takiego

 

Też mam Vincenty od z górką 3 lat i w zasadzie zgadzam się z powyższą opinią.

 

Takie zjawisko jak napisał marek-1969 mam we wzmacniaczu słuchawkowym CD-400. Mi to nie przeszkadza, a poza tym bardzo rzadko słucham muzyki w słuchawkach.

 

moglby ktos zebrac to do kupy i napisac krotko i zwiezle jakie zamienniki lamp i w jakich ilosciach wchodza do sv 237

 

Nie będziemy, a w każdym razie ja nie będę, promować lenistwa odpowiedzią na takie pytanie ;-)

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moglby ktos zebrac to do kupy i napisac krotko i zwiezle jakie zamienniki lamp i w jakich ilosciach wchodza do sv 237

 

Nie będziemy, a w każdym razie ja nie będę, promować lenistwa odpowiedzią na takie pytanie ;-)

 

 

Zgadzam się w 100%! Już się nawet ludziom nie chce zajrzeć do specyfikacji wzmacniacza... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa Psvane 12ax7 Mark II juz na pokładzie. W stosunku do Fmg bas jest lekko misiowaty, miekki. Brzmienie sie uspokoilo ale za to Full Music daje ładniejszy, pelniejszy środek.

Wypas sie zrobił jak wrzucilem do Cd S6 full music zamiast chinskiej lampy na zasilanie. Po tym polaczeniu jest genialnie naprawde. Jest wykop i subtelnosc. Poczekam az sie Psvane wygrzeje i wtedy przyjdzie czas na jakies konkretne wnioski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Które lampy wymieniałeś w S6, tą z "okienka", czy te dwie sztuki z bufora?

Wymieniłem na zasilaczu. Bufor wyjsciowy ma 1 lampe a ta z okienka nie wiem od czego jest. Tez jest 6922 jak ta na wyjściu. Obie 6922 mam EH czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, racja. Niewłaściwa składnia gramatyczna.

Chodziło o to ,ze miałem nadzieje ze na forum jest ktoś z moich okolic do kogo będzie można się wbić i posłuchać co to jest warte.

Ale generalnie to pytanko o wady i zalety tego urządzenia,

Szukam wzmacniacza i od miesięcy odsłuchuję różne, ale w warunkach domowych żaden mnie jeszcze nie chwycił za serce. Rozmawiałem z jednym ze sprzedawców i polecił mi Vincenta.

Przymierze się do wypożyczenia, ale zanim to nastąpi to chciałbym zasięgnąć opinii.

Z rzeczy ergonomicznych widzę ze nie ma trybu standby i jest dość duży. Podobno się bardzo grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy ergonomicznych widzę ze nie ma trybu standby i jest dość duży. Podobno się bardzo grzeje.

 

A w czym Ci przeszkadza brak standby? Nie ma, to prądu nie czerpie.

 

Bez przesady z tym grzaniem. Ma duże radiatory i większość ciepła odprowadza na boki. Grzeje się, ale czy bardzo?

Słuchałem Xindaka PA-M w Q21, jak kupowałem Vicka. Ten to się naprawdę grzeje! Nie ma opcji, żeby coś na nim postawić, np. CD.

A w przypadku SV 237 czy SV 226 nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xindak PA-M to świetna maszyna ale podobno bardzo awaryjne są.

Ja użytkuję Vicka 237 od jakiś pół roku. Ogólnie powiem tak. Zależy kto czego słucha i czego oczekuje. Dla mnie tn wzmacniacz leje większość konkurencji w swojej klasie cenowej i nawet niektóre dużo droższe np Hegel czy Naim. Porównywałem z Exposure 3010S2 i zeżarł go barwą i prezentacją i potęgą. W każdym aspekcie Expo było gorsze.

Zabawa zaczyna się tak naprawdę po wymianie lamp na inne bo te chińskie dławią bardzo jego możliwości.

Lampy z bieżącej produkcji które mogę polecić i które sam przetestowałem i mam aktualnie to PSVANE MARK II lub Full Music GOLD. To są naprawdę dobre klocki do niego i dzięki tym lampom poziom brzmieniowy skacze półkę wyżej.

Ma spory zapas mocy choć, wydajności prądowej jakiejś extra nie ma. Dynaudio pewnie można lepiej napędzić ale te kolumny mają to do siebie, że one potrzebują konkretnej elektrowni już. Nie testowałem z Dynkami ale ESA Continuum 3 lepiej napędzało moje poprzednie Onkyo 5060R ale Vicek miał ciekawsze brzmienie. Zależy jakie masz kolumny. Vicek super sobie radzi z DALI. Mój tata ma Mentor 6 to dla mnie to połączenie z Vickiem to istna magia. Muzyka dosłownie płynie... Ja mam aktualnie labirynty DIY i tutaj też jest super. Zależy wszystko jaki profil brzmienia Ci podchodzi.

Pod czym ma grać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak ten PA-M mial sie do Vicka jak sluchales? Ponoc ten Xindak dobry jest akurat

 

Jasne, że jest dobry. Podobał mi się brzmieniowo.

 

Wybrałem jednak Vicka. Zadecydowały między innymi: duży zapas mocy, swoboda, potęga brzmienia oraz możliwość modyfikacji tegoż brzmienia przez wymianę lamp, co dla mnie jest okolicznością nie do przecenienia. Po prostu Vincent jest, jak dla mnie, dużo bardziej perspektywiczny.

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za krótkie odpowiedzi.

Wymieniam elektronikę do moich Pylonów Diamond 28. Przez ostatnie 6mcy miałem NADa C368/388. Jako urządzenie all in one z kartą BluOS było niesamowicie funkcjonalne, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Podjechałem kiedyś do S4home, żeby mi coś pożyczyli do domu na kilka dni, no i mnie wzięło. Przerobiłem CXA80, Roksana K3, Potem wziąłem na warsztat Naima Unitilite b, Hegla Rosta, a teraz testuje Naima Atoma. Po CA, który był moim faworytem, wydawało mi się, ze szukam dźwięku przejrzystego i jasnego, ale w między czasie osłuchałem Yamahe 1100, Moona 250i i Hegla 160 i doszedłem do wniosku, ze źle określam swój gust. Jak przesłuchałem Marantza PM14s1 to zdałem sobie sprawę ze szukam czegoś mięsistego. Zatem na końcu obczytujac fora i testy wyodrębniłem jeszcze Atolla in200se i Vincenta SV237. Chce coś kupić jeszcze przed świetami i dlatego tutaj pytam, bo już sporo kombinuje i mnie żonka zaraz zacznie opitalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pylony Diamondy 28 to zwróc uwagę na wysokie tony. Ze zbyt jasnym wzmacniaczem może być sieczka. Na drugi biegunie: zwarty szybki bas uzyskasz też z piecem który sam kreuje w zdecydowany sposób ten zakres. Raczej nie będą to Vicki, Atolle, CA.. Może warto spróbować mocnej lampy np. Fezz Titania, ludzie chwala bardzo Haiku.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odsłuchać Titanię ale jak pojechałem na odsłuchy to nie działała :(

Trochę mnie to ostudziło, ze jeszcze nie wyszła z salonu a już miała jakiś problem.

Poza tym trochę się boje lampowcow. Nie miałem, ale jakoś tak nie mogę się przekonać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy u Was w momencie włączenia Vincenta, (bezpośrednio po tym jak słychać przekaźniki) przy założeniu, że jest idealna cisza (np. w nocy i z bliskiej odległości) słyszycie z głośników krótki i cichy "zzzyt" czy też "ssst"? :)

Może już jestem przewrażliwiony po tej reklamacji lampy i za bardzo się wsłuchuję we wszystko co się wydobywa z głośników ;) no ale po to m. in. mamy klub.

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy u Was w momencie włączenia Vincenta, (bezpośrednio po tym jak słychać przekaźniki) przy założeniu, że jest idealna cisza (np. w nocy i z bliskiej odległości) słyszycie z głośników krótki i cichy "zzzyt" czy też "ssst"? :)

Może już jestem przewrażliwiony po tej reklamacji lampy i za bardzo się wsłuchuję we wszystko co się wydobywa z głośników ;) no ale po to m. in. mamy klub.

w moim Vincencie słyszę kliknięcia krótko następujące po sobie, mozna to tez odebrać jako zgrzytnięcie. Ja myślę, że to się załączają przekaźniki. Jest ich cztery i klikają niejednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem srodkowa lampe z napisem CHINA na 12ax7 Electro Harmonix gold /made in russia / -tylko taka mieli w sklepie.. Znacznie poprawilo sie brzmienie we wszystkich zakresach - jest zywiej , detaliczniej itp itd . Ale nie znikl szum i bzyczenie w glosnikach wysokotonowych .... czyli nieunikniona wymiana pozostalych lamp . ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klanowiczow.

 

Panie i panowie, czy odtwarzacze Vincenta maja regulowane wyjscie analogowe? W sensie mozna wyciszac dzwiek? Znalazlem na zdjeciu pilota Vincenta CD-400 regulator "volume", pytanie czy nie tyczy sie to jedynie wyjscia sluchawkowego.

 

Byc moze inne modele spelniaja moj wymog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.