Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Szum slysze z ok metra a bzyczenie z ponad dwoch - jezeli panuje cisza w otoczeniu .Czy moze ktos napisac na jakie lampy wymienil 6n1p w sv237 i co sie zmienilo ? Forumowym bufonom dziekuje .

Wg mnie to zdecydowanie za głośno. Jak masz od nowości pozostałe dwie sparowane lampy to wymień je na coś sensownego i zobaczysz. Prędzej czy później i tak to Cię czeka.

Jest jeszcze jedna kwestia i może nawet bardziej prawdopodobna, ta lampa którą wymieniłeś może szumieć (ona ma największy wpływ). Jak masz możliwość to coś pożycz i przetestuj.

Poza tym jakby się okazało, że ta lampa, którą wymieniłeś jest ok, poszukaj innej o niższych prądach. Może być coś z 5751 o niższym wzmocnieniu.

Edytowane przez guardiola4

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej pozostale dwie to : 6N1P . Ta srodkowa z okienka wymienilem na 12ax7 electro-harmonix gold /made in russia/ .Innej nie mieli w sklepie . Kiedy wzmacniacz byl nowy nie bylo zadnych przydzwiekow tylko szum slyszalny po przylozeniu ucha do glosnika .

Guardiola 4 ; co znaczy "cos sensownego "? - konkretnie jaki typ ?

Edytowane przez yamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowym bufonom dziekuje .

 

Ależ nie ma za co ;-)

 

Forumowi bufoni pisali na ten temat. Trzeba tylko poświęcić trochę swego, oczywiście jakże cennego czasu (czas forumowych bufonów jest oczywiście znacznie mniej cenny niż Twój) i poczytać.

 

nie mają zbyt wiele zamienników

nie mają zbyt wiele zamienników

 

Bezpośrednich nie mają wcale. Najbliższe im z tzw. lamp "zachodnich" to 6BQ7A (względnie 6BQ7) i ewentualnie 6CG7 (6FQ7) ale tu już wyraźnie mniejsze wzmocnienie sygnału.

 

Wesołych Świąt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Klubowiczów, nadchodzą nieuchronnie Święta Bożego Narodzenia i nadchodzi czas żeby się rozstać z moim dopieszczonym wzmacniaczem Vincent SV-800. Stan idealny, dla zainteresowanej osoby szczegóły na priv, lub telefon, jeżeli ktoś będzie zainteresowany poważnie tym wzmakiem. Jeszcze nie zdecydowałem się go wystawić w ogłoszeniach. Kolor czarny, jestem jego pierwszym i jedynym właścicielem. Życzę zdrowych pogodnych i radosnych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tymi zamiennikami z tego co czytalem i czytalem tak wlasnie jest .-niby sa ale ich nie ma . Sa stare watki traktujace o tym na tym forum i tam zapodawane sa nawet tabele z odpowiednikami ; np: ecc 40 . W zwiazku z tym mam pytanie : czy ktokolwiek wymienil te lampy na inne w sv237 i z jakim skutkiem ??? W przypadku 12ax7 nie ma problemu , wybor jest duzy . Nie mieszkam w Polsce i dostep do tych rzeczy jest naprawde ograniczony a o wypozyczeniu moge zapomniec . W kazdym razie dziekuje za zainteresowanie i pomoc .

 

Wszystkim zycze wesolych Swiat Bozego Narodeznia , masy prezentow pod choinkami , smacznego jedzonka , doskonalych odsluchow i duzej ilosci muzyki w dobrej jakosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy w Vincencie 226 mkII gdzie dedykowane są lampy 12ax7 mogę na środku ustawić lampę 5751 a po bokach 12ax7 czy jeśli już wymieniam to wszystkie muszą być 5751?

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem Vincenta CD 400.

Włączyłem... Wow jak to gra. Cudna barwa. Byłem w niebo wzięty...

Następnego dnia "No Disc" i koniec zabawy. Oddałem do sklepu... Nawet się nie zdziwili...

Szukam w sieci i widzę że on tak ma. Świetnie gra ale delikatnie mówiąc jest kapryśny...

Sprzedawca w innym sklepie też go poleca... Twierdzi że to o czym mu opowiadam to pierwsza seria. Oni mają model 2017 pozbawiony tej wady.

Prawda to ?

Naprawdę po jednym dniu odsłuchu już go chciałem. Przewaliłem kilka klockow, każdemu coś... A ten podpasował mi bardzo. A tu taka przykra niespodzianka...

Edytowane przez Hrehor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Heh, ja trzy vicki cd 400 mialem i kazdy mial ten sam problem j.w. Potwierdzam, ze bardzo barwny, plastyczny cedek a do tego ani za wolny, ani z upierdzielona gora lub niskimi, ujmujace wokale. Brzmieniowo ma jedna wyrazna przypadlosc, gra mocno ofensywnym brzmieniem. Tak sie caly czas zastanawiam w jakim elemencie brzmienia moj dwukrotnie drozszy Atoll moglby okazac sie lepszy od cd 400 i nic nie znajduje. Bas - przepasc na korzysc Vincenta, gora to samo, nawet wokaliza bardziej barwna i plastyczna na Vincencie, a i chyba dynamika tesz lepsza w chinczyku. Zeby nie ten pieprzony no disc albo czkawki podczas odtwarzania...Ps. Uwazaj jak bierzesz Vicki od Q21, oni beda do oporu razem z dystrybutorem wypychac te awaryjne cedeki, wciskajac bajki, ze teraz juz bedzie klamot pozbawiony "tej" wady, zaprawde Ci powiadam, bedzie mial te wade, jak nie No Disc to po pewnym czasie "czkawka" podczas odtwarzania.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem "no disc" w moim CD-400 ale tylko na niektórych płytach, odczytywał płytę po kilkunastu sekundach albo przeskakiwał odczyt CD np. o 20 sekund. Kupiony w Q21 w 2014 r.

 

Na gwarancji wymienili całą szufladę i było OK przez około rok.

 

Później jak problem wrócił, to zrobiłem bardzo prostą rzecz. Zdjąłem pokrywę, odkurzyłem wnętrze (miękki pędzelek + odkurzacz) i wyczyściłem soczewkę lasera. Po problemie. Jak po około roku znów były problemy z odczytem zabieg powtórzyłem i znów jest OK. Najwyraźniej jest wrażliwy na kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q 21 mówiło, że to jednak wada fabryczna napędu czy czegoś tam jeszcze i że serwis od razu cały napęd wywala i wsadza nowy, więc nie o czyszczenie tu chodzi.... Tu chodzi o coś innego, o prawdę?. Bierzesz z Q21 testowego Vincenta CD 400 i nikt na początku nie mówi Ci, że będziesz miał na co trzeciej płycie napis No Disc i czkawkę, cisza o wadzie fabrycznej!. Włączasz w domu i lekki strach, że może być problem ze zwrotem bo urządzenie "głupieje". Dzwonisz i mówisz, że są wady w urządzeniu, to słyszysz odpowiedź, że luzik, proszę się niczym nie martwić, to egzemplarz testowy więc zjechał cały kraj kilka razy, wytrzęsiony przez kurierów i stąd te problemy ale cisza, że to jednak wada standardowa w tym cedeku. Oczywiście zapewnienie, że weźmiemy dla pana nowy od dystrybutora, bez żadnej wady. Przyjeżdża cedek, który ma być już z nowej serii a jest w pożółkłych ze starości styropianach z zaśniedziałymi z tyłu cedeka wejściami/wyjściami i oczywiście po dwóch tygodniach grania ma "czkawkę". Dzwonisz i mówisz WTF? Dowiadujesz się, że te Vicki mają wadę od razu po zjechaniu z fabryki i teraz Panowie ze sklepu pokrzyczą na dystrybutora, żeby wysłał już dobrego cedeka. Żal, bo od razu przy wypożyczaniu testowego egzemplarza trzeba mówić klientowi, że te cedeki mają coś zwalone fabrycznie a nie wymyślać potem bajki, że już obecne serie są tej wady pozbawione - mówią tak już od dwóch lat i proszę zobaczyć wpis wyżej, mamy rok 2018 i dalej ta sama wada w cedeku... Uznałem, że taki wpis dobrze zrobi samemu produktowi bo może w końcu dystrybutor przyciśnie chinoli do poprawy tego szitu albo niech zjedzie z ceną do 1.000zł (i tak jeszcze na tym zarobi a będzie miał czyste sumienie sprzedając cedeki z takim defektem).

Ps. Moim zdaniem salon Q21 wiedząc od paru lat o defekcie tego cedeka, powinien wycofać go z oferty a nie dalej starać się pomagać dystrybutorowi w pozbywaniu się tego wadliwego urządzenia. Tyle w temacie.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Q 21 mówiło, że to jednak wada fabryczna napędu czy czegoś tam jeszcze i że serwis od razu cały napęd wywala i wsadza nowy, więc nie o czyszczenie tu chodzi.... Tu chodzi o coś innego, o prawdę?. Bierzesz z Q21 testowego Vincenta CD 400 i nikt na początku nie mówi Ci, że będziesz miał na co trzeciej płycie napis No Disc i czkawkę, cisza o wadzie fabrycznej!. Włączasz w domu i lekki strach, że może być problem ze zwrotem bo urządzenie "głupieje". Dzwonisz i mówisz, że są wady w urządzeniu, to słyszysz odpowiedź, że luzik, proszę się niczym nie martwić, to egzemplarz testowy więc zjechał cały kraj kilka razy, wytrzęsiony przez kurierów i stąd te problemy ale cisza, że to jednak wada standardowa w tym cedeku. Oczywiście zapewnienie, że weźmiemy dla pana nowy od dystrybutora, bez żadnej wady. Przyjeżdża cedek, który ma być już z nowej serii a jest w pożółkłych ze starości styropianach z zaśniedziałymi z tyłu cedeka wejściami/wyjściami i oczywiście po dwóch tygodniach grania ma "czkawkę". Dzwonisz i mówisz WTF? Dowiadujesz się, że te Vicki mają wadę od razu po zjechaniu z fabryki i teraz Panowie ze sklepu pokrzyczą na dystrybutora, żeby wysłał już dobrego cedeka. Żal, bo od razu przy wypożyczaniu testowego egzemplarza trzeba mówić klientowi, że te cedeki mają coś zwalone fabrycznie a nie wymyślać potem bajki, że już obecne serie są tej wady pozbawione - mówią tak już od dwóch lat i proszę zobaczyć wpis wyżej, mamy rok 2018 i dalej ta sama wada w cedeku... Uznałem, że taki wpis dobrze zrobi samemu produktowi bo może w końcu dystrybutor przyciśnie chinoli do poprawy tego szitu albo niech zjedzie z ceną do 1.000zł (i tak jeszcze na tym zarobi a będzie miał czyste sumienie sprzedając cedeki z takim defektem).

Ps. Moim zdaniem salon Q21 wiedząc od paru lat o defekcie tego cedeka, powinien wycofać go z oferty a nie dalej starać się pomagać dystrybutorowi w pozbywaniu się tego wadliwego urządzenia. Tyle w temacie.

 

Bo to ściemniacze pierwszej klasy są :) Na forum oczywiście zachwalają. Każdy kto czyta ich wpisy chyba już widzi w jaki sposób działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co plujecie jadem na q21? Za chwile Goliat sie wypowie i rozwieje watpliwosci. Nie ma co gnoic sklepu tez. Oni z tego żyją. Nikt nie czyta opinii w necie przed wizyta w salonie albo przed zakupem danego urządzenia? Badzmy dorośli.

Kwestia dogadania, wyjaśnienia zaszłości i dopięcia tematu do końca.

Tez uważam ze to świetne Cd ale po opiniach w necie wlasnie z niego zrezygnowalem i uwazam ze dobrze zrobiłem bo mam wyzszy model ktory smiga jak ta lala. Mowie o Cd S6.

Kolego Kukawa.. Handlarz sciemnia na tyle ile pozwala mu klient. Jak klient pierdoła to pozniej ma pretensje. Takie realia - life is brutal. Kazdy salon chce sprzedac.

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.