Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Vincentów słuchałem tylko tej dzielonki właśnie z tym preampem. Potwierdziłeś moje spostrzeżenia. Byłem trochę ździwiony, że tak potężna końcówka zlewa bas, zamula go. Jaki preamp byś polecił do tej końcówki. Jeżeli jest jakiś preamp w rozsądnych pieniądzach, który uwolni tą końcówkę to będę nią szczególnie zainteresowany. Dodam, że posiadam kolumny AA Rhea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie polecę Ci preampa bo ja używałem jako preampa DENON PMA 680R bodajże. Musiałbym taty podpytać bo on mi udostępnił tego klocka. Miałem takiego Denka z uszkodzonymi końcówkami mocy a preamp tam jest jako DRUT. Nic nie dodaje, nic nie ubarwia i na tym zestawieniu ta końcówka grała obłędnie.

Nie miałem możliwości słuchać z innym preampem więc tutaj nie pomogę niestety. Ja miałem dość nietypowe rozwiązanie :)

Później miałem Dali Rubicon 8 i ta końcówka wyczyniała cuda. Ona naprawdę jest świetna !!!

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli może odgrzewam kartofle, ale mój wzrok zaskarbiły sobie takie oto cacka : SP-T100. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi monosami i zechciałby się podzielić z czym to dobrze gra ?

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów. Poszukuję pilota do wzmacniacza SV 236. Może może znacie jakieś zamienniki, które go obsługują ?. Może ktoś ma oryginalny na sprzedaż ?. Miałem już temat nagrany temat pilota ale po zmianie silnika forum zniknęły mi wiadomości i kontakt się urwał. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.11.2018 o 22:20, SynSama napisał:

Przepraszam, jeśli może odgrzewam kartofle, ale mój wzrok zaskarbiły sobie takie oto cacka : SP-T100. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi monosami i zechciałby się podzielić z czym to dobrze gra ?

Miałem na pokładzie , fajne bloczki . Trzeba lampki  tylko wymienić na jakieś sensowniejsze od oryginalnych ( oryginalne trochę słabe a takowe były jeszcze u mnie) i może być całkiem fajnie.

Super mocarne to one nie są ( chyba 15W w A klasie) ale granie na poziomie , szybkie bez zbędnych podbarwień z ładną wymuskaną trochę jak dla mnie górą ale może się podobać.

Preamp doskonale dopełnia całość aczkolwiek ja grałem różnymi na początku i też nie było źle.

Na zdjęciu akurat z SA-91.

Dedykowany pre jest nawet dość poszukiwany i słyszałem kiedyś nawet o Ukraińskim klonie :)

 

 

fullsizeoutput_1b69.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.12.2018 o 10:33, DB Expert napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Poszukuję pilota do wzmacniacza SV 236. Może może znacie jakieś zamienniki, które go obsługują ?. Może ktoś ma oryginalny na sprzedaż ?. Miałem już temat nagrany temat pilota ale po zmianie silnika forum zniknęły mi wiadomości i kontakt się urwał. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Witam

Jeżeli pilot potrzebny jest do sprzętu na sprzedaż to nie czytaj dalej :). Jeżeli do użytku własnego to ja swoimi Vincentami struję smartfonem  LG V10 za pomocą aplikacji QuickRemote oczywiście na Androidzie.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Taurus195
błąd w wyrazie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2018 o 10:33, DB Expert napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Poszukuję pilota do wzmacniacza SV 236. Może może znacie jakieś zamienniki, które go obsługują ?. Może ktoś ma oryginalny na sprzedaż ?. Miałem już temat nagrany temat pilota ale po zmianie silnika forum zniknęły mi wiadomości i kontakt się urwał. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Co nie zmienia faktu ,że to spora wygoda bo nie pałętają się dwa dodatkowe piloty swoją drogą bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2019 o 20:15, Mura_65619 napisał:

Pozdrowienia dla wszystkich

Przedwzmacniacz Vincent sa-t7, czy ktoś go słuchał? 

 

Miałem kilka Vickow ale tego akurat nie. Doświadczenie podpowiada jednak ze konieczny odsłuch. Każdy pre który miałem od Vincenta był lekko mówiąc lichawy. Znieksztalcal wyższe rejestry lub zamulal mocno dźwięk. 

Słuchałes go już? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie mam połączone  Vincent CD-S7 z  Vincent SV-237 kablem Van den Hul The Name, zastanawiam się między Van den Hul The First Metal Screen Van den Hul The First Ultimate Mk II. Może ktoś sprawdzał taka konfigurację ewentualnie poleca jakiś inny fajny kabel. Pozdrawiam Wszystkich fanów marki Vincent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szczypior88 napisał:

Miałem kilka Vickow ale tego akurat nie. Doświadczenie podpowiada jednak ze konieczny odsłuch. Każdy pre który miałem od Vincenta był lekko mówiąc lichawy. Znieksztalcal wyższe rejestry lub zamulal mocno dźwięk. 

Słuchałes go już? 

Jutro go posłucham. W jaki sposób zniekształcał wysokie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Taurus195 napisał:

Witam

Obecnie mam połączone  Vincent CD-S7 z  Vincent SV-237 kablem Van den Hul The Name, zastanawiam się między Van den Hul The First Metal Screen Van den Hul The First Ultimate Mk II. Może ktoś sprawdzał taka konfigurację ewentualnie poleca jakiś inny fajny kabel. Pozdrawiam Wszystkich fanów marki Vincent.

Ja miałem cd-s6 z Vicem 237 spięte VDH Firstem ale tą pierwszą wersją na porcelanowych wtykach. Ja polecam takie połączenie choć trzeba uważać, żeby nie przedobrzyć z basem. Lubił się zgubić czasami choć z tego co wiem to w nowszych wersjach VDH poprawili szybkość na samym dole. ZA to barwa i wybrzmienia  - bajka ;-)

Co do zniekształcania to po prostu sypały piachem. Końcówki mocy i integry Vicek robi świetne. Preampy mi totalnie nie podchodziły. Zmulały brzmienie, przebasowiały i wyciągały wyższy środek przez co było krzykliwie. Końcówki z innymi preampami to bajka. Mocarne i super wydajne prądowo. Bardzo dobrze wspominam Sp331 - genialny piecuch który jako jeden z nielicznych radził sobie z Elektrostatami Logana które przez chwilę miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2019 o 16:22, Taurus195 napisał:

ewentualnie poleca jakiś inny fajny kabel

Polecam interkonekty Tara Labs. Obecnie używam Prime M1. Świetny! Przestrzeń, barwy średnicy, jakość basu i dynamika - znakomite. Bardzo szczegółowy bez wyostrzeń. Z Tarą po prostu dużo słychać.

Wypożycz i odsłuchaj. Nowy trochę kosztuje. Udało mi się kupić używkę. Mam go od ponad dwóch lat i myślę, że to mój dożywotni IC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Kupiłem vincenta CD s2 i pytanie to

Jak wyczyścić laser. Sprzęt używany nie radzi sobie z płytami nagranymi,odtwarza tylko mieli i szuka potem leci. Na normalnej jest spoko To taka przypadłość czy może od razu wymienić laser i tyle.Ma ktoś linka na części do mojego CD S2. albo dobry serwis na śląsku

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2019 o 17:56, szczypior88 napisał:

Ja miałem cd-s6 z Vicem 237 spięte VDH Firstem ale tą pierwszą wersją na porcelanowych wtykach. Ja polecam takie połączenie choć trzeba uważać, żeby nie przedobrzyć z basem. Lubił się zgubić czasami choć z tego co wiem to w nowszych wersjach VDH poprawili szybkość na samym dole. ZA to barwa i wybrzmienia  - bajka ;-)

Co do zniekształcania to po prostu sypały piachem. Końcówki mocy i integry Vicek robi świetne. Preampy mi totalnie nie podchodziły. Zmulały brzmienie, przebasowiały i wyciągały wyższy środek przez co było krzykliwie. Końcówki z innymi preampami to bajka. Mocarne i super wydajne prądowo. Bardzo dobrze wspominam Sp331 - genialny piecuch który jako jeden z nielicznych radził sobie z Elektrostatami Logana które przez chwilę miałem. 

Jestem po kilku dniach odsłuchu preampa sa-t7 z sp331 i mogę powiedzieć, że nie ma zmulenia ani przebasowania, które opisałeś. Zestaw reaguje na przewody połączeniowe. Albedo flat one za jasne, bez dociążenia. Tara Labs Apollo l, dużo lepiej. Ale najlepiej zestaw zagrał z VDH The First Ultimate Mk II. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mura_65619 napisał:

Sa 31 nie słuchałem, ale 31mk faktycznie robił coś nie tak. Najbardziej pamiętam brak rozdzielczości na basie. Nie kontrolował go, zlewał wszystko w całość. 

Dokładnie mam te same odczucia! Czyli te preamp są do bani jednak hehe

Ciekawe jak ten Twój. Nie miałem. Okazji posłuchać. On ma oko lampowe na froncie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, goler napisał:

Witam wszystkich obecnych i byłych posiadaczy klocków Vincenta.

Mam prośbę - czy mógłby mi ktoś pokrótce opisać jak wymienić 4 Rubycony w zasilaniu w Vincent SV-237?

Chcę tam wstawić Mundorfy i się przekonać czy warto.

dzięki

Nie pamiętam właśnie czy nie trzeba czasami rozkręcić tranzystorów od grzejnikow. Bo one robią jako obudowa też. Od spodu masz śrubki? Bo sama wymiana nie jest skomplikowana. Kwestia dojścia do od spodu do płytki drukowanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.