Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam z góry za takie pytanie.

Czy ktoś z forumowiczów słyszał Xindaka 6800R (II) ?

Posiadam od około 10 lat Vincenta 226 mk2 na lampach Tung Sol Gold.

Zastanawiam się czy ten Xindak by "pobił" naszego Vincenta...

Mój system jak w sygnaturze poniżej.

Czy kupić lampy Full Music gold i cieszyć się Vincentem? ?

Ogólnie Vincent daje radę ..

Pozdrawiam serdecznie.

Przemek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pestek napisał:

Witam

Przepraszam z góry za takie pytanie.

Czy ktoś z forumowiczów słyszał Xindaka 6800R (II) ?

Posiadam od około 10 lat Vincenta 226 mk2 na lampach Tung Sol Gold.

Zastanawiam się czy ten Xindak by "pobił" naszego Vincenta...

Mój system jak w sygnaturze poniżej.

Czy kupić lampy Full Music gold i cieszyć się Vincentem? ?

Ogólnie Vincent daje radę ..

Pozdrawiam serdecznie.

Przemek

 

 

No co ty, masz vincenta 10 lat i się nie zepsuł?! Przecież to niemożliwe wg. niektórych kolegów piszących wcześniej w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2019 o 11:31, szczypior88 napisał:

Nie kupuj Full Music. Zapoluj na General Electric Smoked Glass, wymień i ciesz sie:) Myślę że ten Xindak to dobry piec ale one mają jakąś taką dziwna mułowatą sygnaturę. 

Dzięki za polecenie.. Gdzie mogę na nie zapolować? Czy to proste polowanie czy wręcz graniczące z cudem? I jak z żywotnością.. czy to są nowe lampy, nowa produkcja?

 

W dniu 25.05.2019 o 22:13, Pedros napisał:

No co ty, masz vincenta 10 lat i się nie zepsuł?! Przecież to niemożliwe wg. niektórych kolegów piszących wcześniej w tym wątku.

No jakoś się udało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pestek napisał:

Dzięki za polecenie.. Gdzie mogę na nie zapolować? Czy to proste polowanie czy wręcz graniczące z cudem? I jak z żywotnością.. czy to są nowe lampy, nowa produkcja?

 

No jakoś się udało ?

Tubes store. To są NOS. Ja grałem na nich oporowo ponad rok czasu i nic. 

Wytrzymają spokojnie 2-3 tys godz. 

Full Music ma jedną poważna wadę. O ile dźwiękowo to niezle lampy i moim zdaniem najlepsze z bieżącej produkcji to mają problemy z jakością i niskim czasem grania. Powtarzalność ich wyrobów jest kiepska. Jedna lampa zagra 2 lata a druga 2 tygodnie. Mialem 2 razy przypadek w Vicku że ich 12ax7 padły szybko. Jedna już podczas wygrzewania a druga po jakiś 300 godz. Po prostu straciły barwę i koniec. Zero basu, szklistosc dzwięku. U taty podobnie. Może teraz coś poprawili ale z nimi to loteria. Kolega np ma już FMG ponad rok i jest ok a wcześniejszą mu padła po kilku tygodniach też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, szczypior88 napisał:

Full Music ma jedną poważna wadę

Dzięki.. cenne to informacje.

Dużo zależy na co się trafi. a cena FMG jakaś niska nie jest. Z drugiej strony to jakaś gwarancja chyba na nie jest.

Słucham od wielu lat na Tung Sol Gold i jest całkiem dobrze.. Więc nie spieszy mi się, szczególnie, że niedawno zmieniłem kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie 227mk pożonglowałem trochę lampami kupionymi "po taniości" z bieżącej produkcji, po prostu z ciekawości.

Lampy to TUNG-SOL GOLD i JJ 803S. Po wymianie tylko środkowej brzmienie zmieniło się i to bardzo, więc myślałem że po wymianie dwóch bocznych na takie same jak środkowa, zmiana będzie jeszcze większa. I zmiana była, ale już raczej kosmetyczna. Oczywiście lampy świeże , prosto z pudełka.

I mam pytanie-za co odpowiada lampa środkowa, a za co dwie boczne.

Przeczytałem cały temat ale niewiele na temat 227mk , więcej jest o SV-237, i pewnie układ jest podobny ale zapytać nie zaszkodzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 227 i 226 ale w 237 środkowa w okienku była sterująca i ona najwięcej wnosi a te dwie pozostałe pracują na wzmacnieniu sygnału. Wnoszą mniej ale też wyraźnie słychać różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, darwroc napisał:

Myślę, że w 227 chyba podobnie bo wymiana środkowej dała najwięcej. Pytałem się o zadania lamp, bo gdzieś przeczytałem, że jest odwrotnie i dla tego byłem zdziwiony że środkowa dała najwięcej zmian.

Dzięki.

Mógłbyś napisać coś o owych zmianach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zerowe doświadczenie z lampami i sam wzmacniacz jest u mnie niecały miesiąc, ale pierwsze wrażenia są takie:

JJ 803S-dużo góry, bardzo dużo góry a po jakiś 10 godz. pojawił się dół, ale taki bułowaty i dominujący. Dłużej nie wygrzewałem, bo wsadziłem TUNG-SOL gold i tu w pierwszej chwili wielkie rozczarowanie-brak detali, brak sceny tylko znacznie więcej mięska. Ale że kilka osób sobie te lampy chwali to dałem im szanse i teraz po ok 40 godz. jest znacznie lepiej. Granie lekko po ciemnej stronie, ale z detalami, pojawiło się powietrze i z każdą godziną jest lepiej jeśli chodzi o scenę. Chyba zastąpią "fabryczne" jeśli zmiany pójdą jeszcze trochę na plus.

Dodam tylko, że JJ 803S była tylko jedna na środku, a tungsole trzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, BM napisał:

A jakie lampy polecacie do Vincent CD-S6?

Czy są jakieś zależności odnośnie lamp we wzmacniaczu i w CD?

Pełnia różne funkcje. W CD ta lampa w okienku nie wiele daje. Ona głównie wpływa na wzmacniacz słuchawkowy. Sporo daje lampa na zasilaniu i ta na buforze wyjsciowum. Bufor to Ecc88 a zasilanie ecc83/12ax7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu musisz sobie wytestowac. Jak ja miałem CD S6 to świetnie się spisywała w zasilaniu Full Music Gold a na Buforze General Electric Smoked Glass. Powiedz czego Ci brakuje w graniu albo co byś chciał rozwinąć lub czego dodać to Ci spróbuję coś podpowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być... fajnie! ? Zmieniłem odtwarzacz na CD S-6 i średnio to gra. Za dużo basu, który fruwa we wszystkie strony. Zdecydowanie nie ma efektu w-o-w po upgradzie. Planuję zmienić RCA i pobawić się lampami zaczynając od odtwarzacza i dlatego dopytuję żeby nie zrobić od razu jakiegoś podstawowego błędu w sztuce.

 

PS Czym odkręcałeś śruby w SV-237? Są tak małe, że boję się, że je zetrę złym śrubokrętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń sobie do Tubes Store i gościu Ci idealne lampki doradzi. Ciekawe czy lampy w Twoim CD S6 są sprawne do końca. Jesteś w stanie powiedzieć jakie lampy masz teraz? Jak coś to wyślij na priv zdjęcia jakieś czy coś to coś podpowiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2019 o 07:01, szczypior88 napisał:

Zadzwoń sobie do Tubes Store i gościu Ci idealne lampki doradzi. Ciekawe czy lampy w Twoim CD S6 są sprawne do końca. Jesteś w stanie powiedzieć jakie lampy masz teraz? Jak coś to wyślij na priv zdjęcia jakieś czy coś to coś podpowiem. 

Na tyłach CD-S6 była, coś co wygląda na Beijing 6n4, a druga najprawdopodobniej to Jan Philips 6922.

Beijinga zamieniłem z tą, którą mi dałeś razem ze wzmakiem i jest trochę inaczej, ale wciąż dalekie od frajdy. Póki co zamówiłem sobie Telefunkena i TungSola. Liczę, że będzie chociaż ok.

Jak wymienia się żarówkę na przedzie? Trzeba coś tam więcej odkręcić z obudowy, czy wystarczy górną pokrywę tylko zdjąć?

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przeczytalem chyba caly watek.

Czy mozna zapytac szanownych kolegow z tego klubu o SV237 (bez MK na koncu) o porade, potwierdzenie moich wnioskow albo ich naprostowanie prosze?

SV237 (bez MK na koncu):

1.

to efekciarski cukierek, ktory robi mega wraznie na sluchaczu od samego poczatku oraz na gosciach jak przyjda i przez to, ma malo audiofilskie (czyli neutralne, niepodbite, stonowane i spokojne) brzmienie.

Slucham muzyki elektronicznej (i to czesto ale w krotkich okresach czasu) stad szukam wzmacniacza do tej muzyki i uwielbiam efekt 'wow' z muzyki. Nie chce zadnej 'prawdy audiofilskiej' bo 'tak chcial artysta' albo 'tak to powinno brzmiec'. Chce byc oszukany i chce miec gesia skorke od sciany dzwieku. 

2.
Absolutna podstawa od ktorej nalezy zaczac to wymiana lampy w okienku na jakiegos NOSa (bo obecna produkcja, nawet najlepsza typu Full Music Gold, sa tak naprawde do niczego), szczegolnie General Electric Smoked Glass (ludzie jeszcze jakies Mullardy polecaja i Bugle Boy'e).

3.

SV237 to wzmacniacz bardzo 'rozwojowy' i przy tych zmianach:

-porzadny NOS w okienku

-wymiana kondensatorow w zasilaniu na porzadne typu Mundorf Mlgo / Vishay / Miflex

-wymiana rezystorow

-wymiana kabli sygnalowych, ktorych jest sporo (i razem z lampa moga byc przyczyna niskiengo SNR czyli wysokiego szumu)

-wymiany bezpiecznikow na audiofilskie
ten wzmak leci do gory o dwie polki i ciezko znalezc na niego cos do 15k.

Czy cos jeszcze warto w nim wymienic zeby uzyskac relatywnie duzy (i slyszalny) efekt?
 

4.

Niektorzy uwazaja, ze te wzmaki psuja sie na potege a niektorzy ze w ogole - i nie wiadomo jaka jest prawda.


Poprosze o naprostowanie moich wnioskow albo ich potwierdzenie. Dziekuje bardzo

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kaban napisał:

Przeczytalem chyba caly watek.

Czy mozna zapytac szanownych kolegow z tego klubu o SV237 (bez MK na koncu) o porade, potwierdzenie moich wnioskow albo ich naprostowanie prosze?

SV237 (bez MK na koncu):

1.

to efekciarski cukierek, ktory robi mega wraznie na sluchaczu od samego poczatku oraz na gosciach jak przyjda i przez to, ma malo audiofilskie (czyli neutralne, niepodbite, stonowane i spokojne) brzmienie.

Slucham muzyki elektronicznej (i to czesto ale w krotkich okresach czasu) stad szukam wzmacniacza do tej muzyki i uwielbiam efekt 'wow' z muzyki. Nie chce zadnej 'prawdy audiofilskiej' bo 'tak chcial artysta' albo 'tak to powinno brzmiec'. Chce byc oszukany i chce miec gesia skorke od sciany dzwieku. 

2.
Absolutna podstawa od ktorej nalezy zaczac to wymiana lampy w okienku na jakiegos NOSa (bo obecna produkcja, nawet najlepsza typu Full Music Gold, sa tak naprawde do niczego), szczegolnie General Electric Smoked Glass (ludzie jeszcze jakies Mullardy polecaja i Bugle Boy'e).

3.

SV237 to wzmacniacz bardzo 'rozwojowy' i przy tych zmianach:

-porzadny NOS w okienku

-wymiana kondensatorow w zasilaniu na porzadne typu Mundorf Mlgo / Vishay / Miflex

-wymiana rezystorow

-wymiana kabli sygnalowych, ktorych jest sporo (i razem z lampa moga byc przyczyna niskiengo SNR czyli wysokiego szumu)

-wymiany bezpiecznikow na audiofilskie
ten wzmak leci do gory o dwie polki i ciezko znalezc na niego cos do 15k.

Czy cos jeszcze warto w nim wymienic zeby uzyskac relatywnie duzy (i slyszalny) efekt?
 

4.

Niektorzy uwazaja, ze te wzmaki psuja sie na potege a niektorzy ze w ogole - i nie wiadomo jaka jest prawda.


Poprosze o naprostowanie moich wnioskow albo ich potwierdzenie. Dziekuje bardzo

 

 

 

Może ja zacznę bo sporo Vincentów się przez moją szafkę przewinęło

Vincent 237 to fajny wzmacniacz który jest dynamiczny, efekciarski ale też potrafi zagrać z nutką finezji i tutaj wszystko zależy od lampek. Do elektroniki polecam lampy 6n1p-ew militarne i coś w okienko - tutaj poradzi na pewno Piotrek z Tubes Store.

Mullard zrobi Ci muła na basie. Wadą Vincenta 237 jest trochę ograniczona góra. Brak jej finezji. Jest delikatna i może się podobać ale w tej cenie można lepiej. Bas jest potężny ale nie schodzi w najniższe rejestry. Jest podbity. Środek jest wysunięty i on jest moim zdaniem największą zaletą wzmacniacza. Pełen barw, wokal ma świetny, genialnie grają na nim gitary. 

Co do awaryjności. Miałem kilka Vincentów wzmacniaczy i CD. NIC. Dosłownie nic się z nimi nie działo. Zależy jak trafisz i jak szanujesz.

Co do modyfikacji to nie wiele pomogę bo w zasadzie żadnej nie wykonywałem oprócz zmiany lamp. Uważam, że jeśli myślisz o modyfikacji i nakładach finansowych z tym związanych to nie lepiej kupić inny wzmacniacz ? Po co modyfikować i narażać się na straty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.