Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.05.2019 o 07:27, szczypior88 napisał:

Tubes store. To są NOS. Ja grałem na nich oporowo ponad rok czasu i nic. 

Wytrzymają spokojnie 2-3 tys godz. 

Full Music ma jedną poważna wadę. O ile dźwiękowo to niezle lampy i moim zdaniem najlepsze z bieżącej produkcji to mają problemy z jakością i niskim czasem grania. Powtarzalność ich wyrobów jest kiepska. Jedna lampa zagra 2 lata a druga 2 tygodnie. Mialem 2 razy przypadek w Vicku że ich 12ax7 padły szybko. Jedna już podczas wygrzewania a druga po jakiś 300 godz. Po prostu straciły barwę i koniec. Zero basu, szklistosc dzwięku. U taty podobnie. Może teraz coś poprawili ale z nimi to loteria. Kolega np ma już FMG ponad rok i jest ok a wcześniejszą mu padła po kilku tygodniach też. 

To moja FMG dzisiaj padła po 1 tygodniu 12 godzin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/26/2019 at 9:19 PM, szczypior88 said:

Może ja zacznę bo sporo Vincentów się przez moją szafkę przewinęło

Vincent 237 to fajny wzmacniacz który jest dynamiczny, efekciarski ale też potrafi zagrać z nutką finezji i tutaj wszystko zależy od lampek. Do elektroniki polecam lampy 6n1p-ew militarne i coś w okienko - tutaj poradzi na pewno Piotrek z Tubes Store.

Mullard zrobi Ci muła na basie. Wadą Vincenta 237 jest trochę ograniczona góra. Brak jej finezji. Jest delikatna i może się podobać ale w tej cenie można lepiej. Bas jest potężny ale nie schodzi w najniższe rejestry. Jest podbity. Środek jest wysunięty i on jest moim zdaniem największą zaletą wzmacniacza. Pełen barw, wokal ma świetny, genialnie grają na nim gitary. 

Co do awaryjności. Miałem kilka Vincentów wzmacniaczy i CD. NIC. Dosłownie nic się z nimi nie działo. Zależy jak trafisz i jak szanujesz.

Co do modyfikacji to nie wiele pomogę bo w zasadzie żadnej nie wykonywałem oprócz zmiany lamp. Uważam, że jeśli myślisz o modyfikacji i nakładach finansowych z tym związanych to nie lepiej kupić inny wzmacniacz ? Po co modyfikować i narażać się na straty ?

Jaki inny wzmaczniacz powinienem rozwazac do 4-5k ktory jest efekciarski i mega dynamiczny? (i najlepiej z kontrola tonacji, zeby miec mozliwosc podstawowego dopasowania do pomieszczenia i filtra Loudness zeby muzyka brzmiala dobrze przy cichym sluchaniu w nocy). 

W sumie chyba tylko zostaje Denon PMA-2020AE prawda? - ktos mi na niego wskazal uwage i powiedzial ze ma niesamowita zdolnosc do schodzenia w bardzo glebokie niskie rejestry + jest Made in Japan a to chyba zawsze 'najlepiej' prawda? (chociaz teraz, jak nie wolno stosowac olowiu w sprzecie i polaczeniach to juz nic nie bedzie dlugotrwale).

Dzieki bardzo szczypior88 za opinie, zwlaszcza jak miales kilka wzmakow Vincenta.

Czy ktos jeszcze jednak moze sie wypowiedziec prosze i doradzic?



 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich

Postanowiłem odnowić temat lamp do VINCENTA. Proszę o wasze doświadczenia w doborze lamp i ich końcowym rezultacie , przy którym wreszcie z wrażenia spadły wam kapcie?. Ja mam w swoich VINCENTACH następujące lampy:

1. SV-237 - przód 12AX7B, tył TUNG-SOL5751

2. CD-S7 te same od zakupu, bije się w piersi nie sprawdzałem co to za lampy

3. PHO-700 - 12AU7

Wiem, że ten wątek był poruszany od lat ale właśnie dlatego go wznawiam bo może się okazać ,że coś co było dobre kiedyś teraz straciło na jakości i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2019 o 14:41, Taurus195 napisał:

Witam wszystkich

Postanowiłem odnowić temat lamp do VINCENTA. Proszę o wasze doświadczenia w doborze lamp i ich końcowym rezultacie , przy którym wreszcie z wrażenia spadły wam kapcie?. Ja mam w swoich VINCENTACH następujące lampy:

1. SV-237 - przód 12AX7B, tył TUNG-SOL5751

A to można w SV-237 na kanały dać coś innego niż 6n1p lub zamienniki? Pytam się, bo przesiadłem się z 227mk na 237mk i tematu lamp z tyłu jeszcze nie rozkminiałem. Przeczytałem  wpisy w klubie ze dwa razy ale pod kątem 227mk, a tam sprawa prosta-12ax7 których jest mnóstwo i wymiana wszystkich lamp ogranicza tylko dostępność lamp i portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić. Polecane są Sylvanie również. Mega detaliczne i ultra gładkie, w ciul przestrzeni. Mialem je na chwilę u siebie na testy w 237 ale nie stać mnie było na tamtą chwile? 700 zł 2 Szt kosztowaly z tego co pamiętam . 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szczypior88 napisał:

Można zmienić. Polecane są Sylvanie również. Mega detaliczne i ultra gładkie, w ciul przestrzeni. Mialem je na chwilę u siebie na testy w 237 ale nie stać mnie było na tamtą chwile? 700 zł 2 Szt kosztowaly z tego co pamiętam . 

Bardzo dobra wiadomość?Tylko to były lampki z jakim oznaczeniem?Mam na myśli np.12ax7, ECC83,5751 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darwroc napisał:

Bardzo dobra wiadomość?Tylko to były lampki z jakim oznaczeniem?Mam na myśli np.12ax7, ECC83,5751 itp.

https://tubes-store.eu/pl/6bq7/308-Para-6BQ7-Sylvania.html

Nawet stanialy teraz?

To jasno grające lampy dlatego warto dać w okienko wtedy Mullarda albo General Electric ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.Po półrocznym słuchaniu na 227,237 wydaje się ciemny i przesadnie dociążony więc na czas adaptacji słuchu jasne i detaliczne lampy jak znalazł.

Kolega Taurus195 wyżej pisze,że w swoim z tyłu ma 5751-te też można?

A z poprzedniego vincenta zostały jeszcze jakieś full music i valvo więc ido okienka coś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam informacji czy w bezpieczny sposób można stosować 5751 bez konsekwencji. 

6bq7 można stosować z powodzeniem. Należy mieć jednak świadomość że wzmak może zagrać delikatnie ciszej bo wzmocnienie na tych lampach jest trochę słabsze. Za to brzmieniowo jest zdecydowany progres. 

Zabawy z lampami to fajne doświadczenie. Ta w okienku daje zdecydowanie najwięcej zmian i na tym bym się głównie skupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze sprzedawcą z tej aukcji przed zadaniem pytania na forum i on nie jest właścicielem tego wzmacniacza tylko sprzedaje koledze, a jak poprosiłem o tel. do kolegi to powiedział, że nie ma takiej możliwości. 

Nie odpowiedział mi na wszystkie pytania, które mu zadałem w wiadomości. 

Kiedy napisałem mu, że pilot ma wytarte napisy od przycisków głośności to napisał, że nic nie jest powycierane, a zdjęcie mówi co innego więc dałem sobie spokój z tą aukcją. 

szczypior88 cena jest mega tzn wysoka? To ile max można dać za taki model według Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 227mk z pół roku i żonglowanie lampami może dać bardzo dużo,tym bardziej,że w 227 są 3 lampy 12ax7, których na rynku, ze współczesnej produkcji i NOS, jest od groma.

W 237 już tak łatwo nie jest.

 

Edytowane przez darwroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć,

pytanko,jakie i czy w ogóle lampy w SV-227 zmienią coś na górze w sensie bardziej ją wyeksponują, doświetlą dźwięk, dodadzą powietrza , przestrzeni...po prostu ją poprawią.Czy jest to do zrobienie czy tego charakteru u Vincenta się nie zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysztof_58370 napisał:

Cześć,

pytanko,jakie i czy w ogóle lampy w SV-227 zmienią coś na górze w sensie bardziej ją wyeksponują, doświetlą dźwięk, dodadzą powietrza , przestrzeni...po prostu ją poprawią.Czy jest to do zrobienie czy tego charakteru u Vincenta się nie zmieni?

Lampki zmienia bardzo dużo. Zadzwoń do 4hifi i tam gość na pewno Ci doradzi fachowo. Mają sporo lamp, jest z czego wybierać. 

Vincent 227 i 237 to bardzo czułe wzmaki na zmiany lamp. Bardzo fajnie reagują nawet na wymianę pojedynczych lampek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.