Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam. Czy ten Vincent będzie jakaś znaczącą różnica w stosunku do CXA 80. U mnie byłby podpięty do CXN v.2 ,także wystarczy bez DAC bo i tak wszystko spięte do stremera. Jak wygląda praca takiego wzmaka w porównaniu do tranzystorowego, trzeba czekać aż się nagrzeją lampy itp. U mnie kolumny Tannoy Revolution XT 8F. Ja korzystam  z tych kolumn do TV i muzyki filmy  także taki Vicek za każdym razem włączany . Pozdrawiam

P.s transport CXC

Edytowane przez Trismus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 21:03, Trismus napisał:

Witam. Czy ten Vincent będzie jakaś znaczącą różnica w stosunku do CXA 80. 

Tylko odsłuch obu wzmacniaczy jednocześnie u ciebie w domu da ci prawdziwą odpowiedź .

JA tam swojego nie traktuję jakoś szczególnie delikatnie - włączam i gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.12.2019 o 13:27, Leo1973 napisał:

Witam Wszystkich. Mam SV 236   i CD S7DAC - gra to z ACR RP 300 . 7 czasem robi głupie żarty i nie wysuwa szuflady do końca - tylko na 2/3 a potem od razu chowa. Nie jest to nagminne ale chcę zapytać - ktoś miał taki przypadek ? 

 

Leo1973 mam taki sam problem, ale z Vincentem CD-S1.1. Założyłem osobny wątek w tym temacie:

https://www.audiostereo.pl/topic/149796-vincent-cd-s11-problem-z-transportem-cd/?tab=comments#comment-4821023

Każda pomoc mile widziana :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w gronie zacnych forumowiczów zacnej marki Vincent!

Od początku marca jestem szczęśliwym - ze szczególnym naciskiem na to słowo - posiadaczem wzmacniacza 237MK.

Powyższe forum przeczytałem od deski do deski, także czuję się pełnoprawnym jego członkiem ?

Wzmacniacz współpracuje z odtwarzaczem sieciowym Onkyo NS-6170, odtwarzaczem CD Marantz PM6005, a dźwięk wydobywa się z głośników Fyne Audio F501 podłączonych bi-wire, niemieckimi kabelkami Sommer Orbit lub z podstawkowych głośników KEF LS50 (standy Taga Harmony 66) z kabelkiem Melodiki. Interkonekty to robione na zamówienie kable Mogami Neglex 2549 z wtykiem Neutrix. 

Jeśli chodzi o lampę kokietującą, tak zwaną sterującą, to fabrycznie znajduje się tam model JJ Electric ECC83S 16H2.

Co ciekawe wydaje mi się, że z każdym dniem, tygodniem, ten sprzęt gra coraz lepiej, dźwięk jest coraz bardziej otwarty niesamowicie przestrzenny i perfekcyjnie poukładany. Cały ten powyższy zestaw oprócz odtwarzacza CD posiadam od nowości, więc sprawa dotyczy niejako całego systemu. 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę przede wszystkim dużo, dużo zdrowia, bez niego słuchanie muzyki też mija się z celem!

 

Screenshot_20200416-111137~2.png

Edytowane przez Jacek Nałęcz
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek Nałęcz napisał:

Co ciekawe wydaje mi się, że z każdym dniem, tygodniem, ten sprzęt gra coraz lepiej, dźwięk jest coraz bardziej otwarty niesamowicie przestrzenny i perfekcyjnie poukładany. Cały ten powyższy zestaw oprócz odtwarzacza CD posiadam od nowości, więc sprawa dotyczy niejako całego systemu. 

Nie ma w tym nic dziwnego. Od dawna wiadomo że nowy sprzęt wymaga wygrzania by pokazać pełnię swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Widzę, że siadła strasznie dyskusja na tym forum. Czytałem bardzo pozytywne recenzje o tych głośnikach, ale ich nie słyszałem, a chyba tylko to jest w stanie cokolwiek wnieść, żeby sprawa toczyła się dalej ? 

Chętnie podjąłbym inny temat. Słyszałem opinie, że Vincent jest troszkę "przymulony" i że całą sprawę poprawić mają oczywiście "złote kable". Ktoś, coś...

Pozdrawiam!

Edytowane przez Jacek Nałęcz
Literki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2019 o 14:41, Taurus195 napisał:

Witam wszystkich

Postanowiłem odnowić temat lamp do VINCENTA. Proszę o wasze doświadczenia w doborze lamp i ich końcowym rezultacie , przy którym wreszcie z wrażenia spadły wam kapcie?. Ja mam w swoich VINCENTACH następujące lampy:

1. SV-237 - przód 12AX7B, tył TUNG-SOL5751

2. CD-S7 te same od zakupu, bije się w piersi nie sprawdzałem co to za lampy

3. PHO-700 - 12AU7

Wiem, że ten wątek był poruszany od lat ale właśnie dlatego go wznawiam bo może się okazać ,że coś co było dobre kiedyś teraz straciło na jakości i odwrotnie.

Tak przeglądam temat lamp do 237 i mam pytanie do autora tego postu-naprawdę grały Ci 5751?

Zamienników do 6n1p jak na lekarstwo,więc z ciekawości pytam,a raczej z nadzieją że tak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W limitowanej serii Vincent SV 237 zamiast 6n1p wstawili  lampy GE JAN 6BQ7A. Ja te lampy nabyłem, wyjąłem te co były, czyli 6N1P, wstawiłem GE JAN 6BQ7A i wzmacniacz zagrał o niebo lepiej. Na przód dałem lampę NOS 12AX7 GE wojskową USA z lat `50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 6BQ7A są jedynymi zamiennikami dla 6N1P jakie znam-zresztą sam obecnie z tyłu mam SYLVANI 6BQ7A i potwierdzam,gra to o wiele lepiej niż 6N1P-WI.

Poprzednio miałem 227 i tam były 3 lampy 12AX7, których na rynku jest ogromny wybór, i można sobie naprawdę dopasować brzmienie pod siebie,a w 237,gdzie jak wiadomo jedna 12AX7 i para 6n1p,ogranicza jednak pole manewru z powodu braku zamienników dla 6n1p.

Zresztą 6BQ7A też niewiele do kupienia,sporo SYLVANI i na inne trzeba polować.

A kolega Taurus195 pisze, że z tyłu miał 5751,których na rynku sporo,to się ucieszyłem, ale sam wkładania tych lamp nie zaryzykuje więc zadałem pytanie-może odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczów! Od roku słucham na Vincencie SV 227MK.

Borykam się od nowości z brumieniem transformatora, buczy on czasem mniej czasem bardziej intensywnie, jednak zawsze jest to słyszalne, zwłaszcza przy cichszym odsłuchu.

Myślałem, że to kwestia instalacji elektrycznej - tak powiedziano mi w sklepie, jednakże kilka dni temu pojawił się nowy element w zestawie. Listwa Gigawatt LC1-EVO z kablem zasilającym. Listwa miała odfiltrować wszystko i liczyłem również na wyeliminowanie buczenia. Niestety, nie wpłynęła ona na ten aspekt. Co sądzicie? Czy komuś z Was też brumi? Czy też wychodzi na to, że mam feralną sztukę i muszę go reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z serwisem dystrybutora i jeśli jest gwarancją to musisz się wykazać dużą stanowczością bo będą Cię zwodzili.

Miałem problem z uszkodzonym gniazdem coaxial również w 227mk i sklep też proponował na ten problem listwę gigawatt więc ze sklepem sobie odpuść.

W serwisie na początku też według nich było wszystko w porządku ,dopiero jak się uparłem i powiedziałem .że zapłacę za wymianę,bo być może sam to gniazdo uszkodziłem ,czego nigdy nie ukrywałem,rozmowa była już inna.

Serwis dystrybutora obsługuje bardzo sympatyczny człowiek,więc spokojnie można się kontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, MartinS said:

Ja mam SV-237 pierwszej generacji i zero brumienia.

Jaki masz kabel zasilający i czy w gnieździe zasilającym masz podłączone uziemienie?

Między listwą a vickiem fabryczny kabel dołączony do wzmacniacza. Jest uziemienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz.

Jak sprzęt nie działa jak trzeba,to się reklamuje,a nie dokupuje kolejne urządzenia ,przerabia instalację elektryczną,odprawia czary itp. 

Po tej listwie domyślam się w jakim sklepie dokonałeś zakupu i choć to OK sklep ,robiłem tam zakupy i będę robił, to jednak tylko sklep a nie serwis.

Obecnie mam drugiego Vincenta i w żadnym nic nie brumiło.

Owszem,w obu na fabrycznych lampach w głośnikach było słuchać szum z 1.5m i w sklepie również polecono mi listwę .

Po wymianie lamp na NOS szumy zniknęły a mieszkam w mieszkaniu ze starą i skopaną instalacją elek.bez uziemienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/10/2020 at 5:30 PM, darwroc said:

Napiszę jeszcze raz.

Jak sprzęt nie działa jak trzeba,to się reklamuje,a nie dokupuje kolejne urządzenia ,przerabia instalację elektryczną,odprawia czary itp. 

Po tej listwie domyślam się w jakim sklepie dokonałeś zakupu i choć to OK sklep ,robiłem tam zakupy i będę robił, to jednak tylko sklep a nie serwis.

Obecnie mam drugiego Vincenta i w żadnym nic nie brumiło.

Owszem,w obu na fabrycznych lampach w głośnikach było słuchać szum z 1.5m i w sklepie również polecono mi listwę .

Po wymianie lamp na NOS szumy zniknęły a mieszkam w mieszkaniu ze starą i skopaną instalacją elek.bez uziemienia.

 

Racja, w poniedziałek, jadę odstawić go do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, najpierw były dosyć słyszalne trzaski w lewym kanale, chwilę po nagrzaniu się ustępowały, ale słychać było lekkie brumienie przykładając ucho. W prawym kanale absolutna cisza. I tak oto w pewnym momencie dźwięk stał się nie do zniesienia, odkręciłem pokrywę i zastałem taki obrazek jak w załączniku. Dobrana para oczywiście zamówiona. Są to lampy 6N1P-EW. W dokumentacji jest błąd, gdyż napisano tam EV. Po rusku B to W. Niby nic dziwnego bo lampy się psują, ale u mnie nastąpiło to bardzo szybko, bo po trzech miesiącach eksploatacji i trochę mnie to niepokoi. Pozdrawiam!

 

IMG_20200612_090303_9~3.jpg

Edytowane przez Jacek Nałęcz
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jankos1996 napisał:

Racja, w poniedziałek, jadę odstawić go do reklamacji.

Jeśli jest na gwarancji to serwis dystrybutora przysyła kuriera na swój koszt,przynajmniej ja tak miałem,wystarczy się umówić.

No chyba że masz blisko,to też bym pojechał osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jacek Nałęcz napisał:

Cześć, najpierw były dosyć słyszalne trzaski w lewym kanale, chwilę po nagrzaniu się ustępowały, ale słychać było lekkie brumienie przykładając ucho. W prawym kanale absolutna cisza. I tak oto w pewnym momencie dźwięk stał się nie do zniesienia, odkręciłem pokrywę i zastałem taki obrazek jak w załączniku. Dobrana para oczywiście zamówiona. Są to lampy 6N1P-EW. W dokumentacji jest błąd, gdyż napisano tam EV. Po rusku B to W. Niby nic dziwnego bo lampy się psują, ale u mnie nastąpiło to bardzo szybko, bo po trzech miesiącach eksploatacji i trochę mnie to niepokoi. Pozdrawiam!

 

IMG_20200612_090303_9~3.jpg

U mnie  nie zdążyły się wygrzać i to samo. Za radą nieodżałowanego w tym klubie szczypiora88 włożyłem 6bq7a i to był koniec przygody z lampami z bieżącej produkcji.

Nie dość,że ciągłe problemy a to z szumami,a to z "helikopterami" zniknęły,to jeszcze zyskałem brzmienie,które przy nowych lampach jest nieosiągalne.

Polecam spróbować,tym bardziej,że na eBayu jest tego sporo i wcale nie tak drogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darwroc napisał:

U mnie  nie zdążyły się wygrzać i to samo. Za radą nieodżałowanego w tym klubie szczypiora88 włożyłem 6bq7a i to był koniec przygody z lampami z bieżącej produkcji.

Nie dość,że ciągłe problemy a to z szumami,a to z "helikopterami" zniknęły,to jeszcze zyskałem brzmienie,które przy nowych lampach jest nieosiągalne.

Polecam spróbować,tym bardziej,że na eBayu jest tego sporo i wcale nie tak drogo.

 

Dzięki wielkie za odzew i za uspokojenie.  Lampy, które zamówiłem są podobno z lat 80, no ale zobaczymy jak się będą sprawować. Na pewno następnym razem pokieruję się tą podpowiedzią. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.