Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.05.2020 o 22:02, darwroc napisał:

Tak przeglądam temat lamp do 237 i mam pytanie do autora tego postu-naprawdę grały Ci 5751?

Zamienników do 6n1p jak na lekarstwo,więc z ciekawości pytam,a raczej z nadzieją że tak się da.

Grały, ale jak porównam z tym co miałem przed i co mam teraz to nie polecam. Pena osoba, która się na lampach zna uświadomiła mi, że do "Mercedesa" wstawiłem silnik od "Malucha" no ale cóż człowiek się uczy całe życie. 

Teraz jak pisałem we wcześniejszym poście mam w systemie następujący zestaw lamp:

W wzmacniaczu SV237 są teraz :

1.     2*Brimbar 6BQ7A

2.      W okienku gra Raytheon

W przedwzmacniaczu PHO-700

1.      Telefunken

W CD S7

1.  1 x GE 12ax7 lata 50

2.  1 x Sylvania lata 50

3.   1x 6z4 w najwyższej selekcji  - lampa radziecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 14:05, darwroc napisał:

Sylvania z żółtymi napisami.

Bardzo dobre lampy. Mam takie.

Mam też 6BQ7A innych producentów: GE w wersji JAN, Philips Miniwatt, RCA black plates i Brimary brandowane logo Ediswan.

Wszystkie te 6BQ7A są bardzo dobre. Jedynie co do RCA się naciąłem, bo po kilku dniach jedna zaczęła "pykać". 

Ale 6N1P  nie ma co pochopnie skreślać. Bywają bardzo dobre brzmieniowo, ale te w wersji cywilnej, czyli właśnie 6N1P bez żadnych dodatkowych oznaczeń. Co do trwałości, to rzeczywiście nie jest zbyt dobrze, ale za to są tanie. Polecam szukać z fabryki OREL a nie Voskhod. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 6n1p to fakt,że te bez dodatkowych oznaczeń mogą być,tym bardziej że jednak ta z okienka najwięcej wnosi.

Na szczęście zrobiłem mały zapas starych,dobrych lamp i po 6n1p sięgać chyba nie będę musiał a pewnie szybciej vicka zamienię na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2020 o 21:32, darwroc napisał:

5751 to zamiennik ecc83/12ax7 ,więc tak nachalnie:)dopytuję się czy tak można ,warto i czy Vincent to przeżył.

Ale rozumiem ,że przeżył i ma się dobrze.

Dzięki za rozwianie wątpliwości.

 

 

 

Można, przeżył ale nie warto. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to wszystko "siadło". Te lampy co mam obecnie sporo mnie kosztowały ale było warto. No i doradzał mi ktoś kto zjadł na tym zęby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Taurus195 napisał:

Można, przeżył ale nie warto. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to wszystko "siadło". Te lampy co mam obecnie sporo mnie kosztowały ale było warto. No i doradzał mi ktoś kto zjadł na tym zęby.

To jakie lampy wsadziłes na tył?? pytam, bo chce porównać i moze zakupię takie jak Twoje. Ja zakupiłem GE Jan 6BQ7A i jak na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Taurus195 napisał:

Można, przeżył ale nie warto. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to wszystko "siadło". Te lampy co mam obecnie sporo mnie kosztowały ale było warto. No i doradzał mi ktoś kto zjadł na tym zęby.

Żywy vicek lepszy niż martwy.?

Ostatnio w okienko wsadziłem telefunkena i chyba to koniec poszukiwań.Chyba,bo muszę sprawdzić jeszcze mullarda,ale ciężko coś wyrwać pewnego i w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Vincenta 227 + Cambridge cxn v2 + AA Rhea podłączone kolumny mam poprzez VDH d-352 a streamer RCA melodika md2rd05, pokój ma 25m2 5na5. Lampy w vicku mam wymienione na Psvane i gra to całkiem przyjemnie choć zastanawia mnie czy jeszcze szło by doszlifować ten zestaw w jakiś element toru który jeszcze troszkę ociepli barwę grania i doda troszkę dołu?. Pozdrawiam Dominik. 

PS. Środkowa lampa ma wpływ na dźwięk kolumn? Czy tylko wpływa na dźwięk ze słuchawek? 

Edytowane przez dominik082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2020 o 21:56, rombalbina napisał:

To jakie lampy wsadziłes na tył?? pytam, bo chce porównać i moze zakupię takie jak Twoje. Ja zakupiłem GE Jan 6BQ7A i jak na razie jest OK.

2*Brimar 6BQ7A w postach wcześniej źle wpisałem nazwę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dominik082 napisał:

 

PS. Środkowa lampa ma wpływ na dźwięk kolumn? Czy tylko wpływa na dźwięk ze słuchawek? 

Jak miałem 227 to też wyczytałem ,że środkowa lampa ma wpływ tylko na gniazdo słuchawkowe,ale to kompletna bzdura. Ma wpływ na brzmienie kolumn i to największe,analogicznie jak w 237,który mam obecnie.

Cxn V2 to jasne granie tak samo jak psvane, więc proponował bym właśnie środkową lampę wymienić na coś ze starej produkcji np.valvo,Philips minivatt, telefunken lub mullard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, darwroc napisał:

Jak miałem 227 to też wyczytałem ,że środkowa lampa ma wpływ tylko na gniazdo słuchawkowe,ale to kompletna bzdura. Ma wpływ na brzmienie kolumn i to największe,analogicznie jak w 237,który mam obecnie.

Cxn V2 to jasne granie tak samo jak psvane, więc proponował bym właśnie środkową lampę wymienić na coś ze starej produkcji np.valvo,Philips minivatt, telefunken lub mullard.

W sumie to mam dwie boczne Psvane a środkowa to genalex gold coś tam. Zamówiłem już nowego mullard, zobaczymy czy coś to wniesie na plus jak przyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, djrobo(queen) napisał:

Witam

Poszukuję Vincent SV 226 lub 236. jeśli ktoś chce sprzedać to zapraszam na priv.

4 posty wyżej.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeszcze jedno pytanie mam odnośnie lamp w Vincent 227 a mianowicie czy dwie skrajne lampy muszą być identyczne a tylko środkowa może być inna czy np wszystkie trzy lampy mogą być z różnych firm? Nigdzie nie mogę wyszukać czy te lampy skrajne muszą być jako para. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam Dominik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2020 o 09:19, yamfan napisał:

Witam . Wreszcie , wreszcie . Stalem sie posiadaczem cd s7 dac . Wszystko fajnie ale pilot a raczej ilosc przyciskow na nim poraza . 

Ale z wyglądu te piloty to wrażenie robią. Co do funkcjonalności to ja mój poparzeni telefon z czujnikiem podczerwieni skonfigurowałem jako pilot i cd i wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki wzmacniaczJeśli to jakiś Vincent, to można go zagotować,a odtwarzacz przy okazji również.

A jeśli Ci chodzi o wibracje i oddziałowywanie jednego urządzenia na drugie, to temat bardziej niż kontrowersyjny.

Ja nie układam sprzętu jeden na drugim i dbam żeby miały dobre chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, nie chce zakładać nowego tematu dlatego napiszę to tutaj. Otóż w moim Vncencie 237 MK dzieją się takie oto rzeczy. Podczas normalnej eksploatacji, czyli słuchania muzyki, nagle zaczyna palić się migać czerwona dioda potencjometra głośności. Dokładnie tak samo jak włączamy sprzęt po postoju. Czasami znika oczywiście dźwięk, a czasami jest tylko pojedynczy przeskok. Po czymś takim sprzęt potrafi normalnie grać kilka godzin, ale bywa też tak że dzieje się to na przykład 3 razy na godzinę. Dzwoniłem do serwisu ale nikt nic nic konkretnego nie powiedział oprócz tego że może to być coś z głośnikami. Sprawdziłem połączenia kable wpiąłem wypiąłem i tak dalej niestety dalej jest to samo. Jeśli chodzi o zasilanie, to mam pod piętą listwę tagi i tam jest maksymalnie 240 v. Podpinałem go też do kilku źródeł zasilania w domu i powtarza się ta sytuacja, także na innych gniazdach. Bardzo proszę dajcie znać jak spotkaliście się z takim czymś,  lub co możecie podpowiedzieć. Oczywiście można to wszystko wysłać do serwisu, ale to paskudna jakaś przypadłość i być może nie leży po stronie sprzętu. Jeśli ktoś coś będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!

Edytowane przez Jacek Nałęcz
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jacek Nałęcz napisał:

Witajcie, nie chce zakładać nowego tematu dlatego napiszę to tutaj. Otóż w moim Vncencie 237 MK dzieją się takie oto rzeczy. Podczas normalnej eksploatacji, czyli słuchania muzyki, nagle zaczyna palić się migać czerwona dioda potencjometra głośności. Dokładnie tak samo jak włączamy sprzęt po postoju. Czasami znika oczywiście dźwięk, a czasami jest tylko pojedynczy przeskok. Po czymś takim sprzęt potrafi normalnie grać kilka godzin, ale bywa też tak że dzieje się to na przykład 3 razy na godzinę. Dzwoniłem do serwisu ale nikt nic nic konkretnego nie powiedział oprócz tego że może to być coś z głośnikami. Sprawdziłem połączenia kable wpiąłem wypiąłem i tak dalej niestety dalej jest to samo. Jeśli chodzi o zasilanie, to mam pod piętą listwę tagi i tam jest maksymalnie 240 v. Podpinałem go też do kilku źródeł zasilania w domu i powtarza się ta sytuacja, także na innych gniazdach. Bardzo proszę dajcie znać jak spotkaliście się z takim czymś,  lub co możecie podpowiedzieć. Oczywiście można to wszystko wysłać do serwisu, ale to paskudna jakaś przypadłość i być może nie leży po stronie sprzętu. Jeśli ktoś coś będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!

Witaj. Spróbuj ten wzmak podpiąć po inne kolumny to na początek. Mogą być nawet jakieś monitory małe. Jakie kolumny masz aktualnie? 

Pominę już fakt że serwis Vincenta to dno i naciągacze. 

Sprawdź czy to samo dzieje się na innych kolumnach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szczypior88 napisał:

Witaj. Spróbuj ten wzmak podpiąć po inne kolumny to na początek. Mogą być nawet jakieś monitory małe. Jakie kolumny masz aktualnie? 

Pominę już fakt że serwis Vincenta to dno i naciągacze. 

Sprawdź czy to samo dzieje się na innych kolumnach. 

Dzięki, mam monitorki. Odpukać od popołudnia wszystko ustało. Ale tak jak napisałeś, pierwszy taki numer i od razu przetnę na drugi zestaw. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szczypior88 napisał:

Witaj. Spróbuj ten wzmak podpiąć po inne kolumny to na początek. Mogą być nawet jakieś monitory małe. Jakie kolumny masz aktualnie? 

Pominę już fakt że serwis Vincenta to dno i naciągacze. 

Sprawdź czy to samo dzieje się na innych kolumnach. 

Podobne cuda działy się w moim SV-237 bez MK. Powodem była niesprawność odtwarzacza CD Cambridge 851. Przesiadłem sie na inny CD i problem zniknał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie. Mam przedwzmacniacz audiolaba 8000Q + końcówka mocy Vincent D-150 (170watt/8ohm, 340watt/4ohm, dual mono, 2 trafa po 1000watt, 6 tranzystorów Toschiby na kanał, 4 lampy na wejściu - hybryda) + kolumny ATC SCM 7mkII

Czy jest sens wymienić tego Vincenta D-150 na audiolaba 8000p ???

Może ten Vincent jest lepszy i nie ma co sobie głowy zawracać audiolabem? Jak myślicie? Która końcówka ma lepszą wydajność prądową do napędzania ATC? Zaciekawiły mnie te duże 4 sankeny na kanał w audiolabie 8000p, podobno takie same są w NAD S-300 czy np. w starym Gryphonie Tabu. Ktoś porównywał jakiegoś audiolaba z Vincentem?

Pod względem ceny nowych urządzeń wygląda to tak, że końcówka mocy Vincenta sp-331 (następca D-150, nieco okrojona tzn. jeden transformator zamiast dwóch, mniej lamp na wejściu, moc 150watt/8 ohm zamiast 170watt/8ohm) obecnie kosztuje ok. 6000zł, a audiolab 8000p teraz kosztowałby około 3000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.