Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj do mojego SV 237 "do okienka" wstawiłem 12ax7 Genalex Gold Lion - musze przyznać że po JJ ECC83MG musze przyznać, że jest lepiej barwa dzięku stała się bardziej naturalna i bas punktowy. A jakie macie doświadczenia?

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Pytanie. Jakim kablem macie połączony wzmacniacz Vincent SV237 z Vincent CD-S7. Ja mam od początku Van den Hul The Name. Testowałem Van den Hul The Orchid i VAN DEN HUL THE FIRST  mkI oraz Tellurium Q Black. testy robiłem na słabych jakościowo CD jak i na super japońskich wydaniach i przyznam szczerze nie słyszałem różnicy. Może jestem głuchy ? ( oby nie ), a może to jednak "wina " kabli. Nie chcę kupować czegoś co nic mi nie da. W przypadku gramofonu zastosowałem kable Tellurium serii Black i efekt jest . Przy CD tego nie słyszę.

Pozdrawiam  Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Taurus195 napisał:

Witam Wszystkich

Pytanie. Jakim kablem macie połączony wzmacniacz Vincent SV237 z Vincent CD-S7. Ja mam od początku Van den Hul The Name. Testowałem Van den Hul The Orchid i VAN DEN HUL THE FIRST  mkI oraz Tellurium Q Black. testy robiłem na słabych jakościowo CD jak i na super japońskich wydaniach i przyznam szczerze nie słyszałem różnicy. Może jestem głuchy ? ( oby nie ), a może to jednak "wina " kabli. Nie chcę kupować czegoś co nic mi nie da. W przypadku gramofonu zastosowałem kable Tellurium serii Black i efekt jest . Przy CD tego nie słyszę.

Pozdrawiam  Wszystkich

Cześć,

Ja jakiś czas temu robiłem ślepy Test intekonektów i za każdym razem słyszałem kolosalną różnicę, którą ze szczegółami opisywałem drugiej osobie, zmieniającej kable. Okazało się, że trzy razy słuchałem tego samego interkonektu. Od tej pory wyleczyłem się z kablomanii i używam, solidnych, porządnie wykonanych przewodów. W SV 237 lepsze efekty daje zmiana lamp. 

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 19:51, Taurus195 napisał:

Pytanie. Jakim kablem macie połączony wzmacniacz Vincent SV237 z Vincent CD-S7. Ja mam od początku Van den Hul The Name. Testowałem Van den Hul The Orchid i VAN DEN HUL THE FIRST  mkI oraz Tellurium Q Black.

Ja miałem Vincent SV237 / Vincent CD-S6 i pomimo super opinii o Van den Hul The First Ultimate MkII nie byłem zadowolony z tego kabla.

Bardzo mi podszedł XLO UltraPLUS 2xRCA 0.5 m w połączeniu z CD ale też z gramofonem. Wymiana lamp da efekt, ale polecam też sprawdzenie kabli zasilających, bo jak wyszło z moich testów SV237 jest bardzo czuły na to i można znacząco poprawić jakość grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BM napisał:

Wymiana lamp da efekt, ale polecam też sprawdzenie kabli zasilających, bo jak wyszło z moich testów SV237 jest bardzo czuły na to i można znacząco poprawić jakość grania.

To prawda,mi podpasował tani viborg-droższych i być może lepszych nie próbowałem,ale ostatnio przestawiałem system i podpisałem inne kable.

Z ulgą wróciłem do viborga,po przy innych kablach myślałem,że coś nie tak połączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, darwroc napisał:

To prawda,mi podpasował tani viborg-droższych i być może lepszych nie próbowałem,ale ostatnio przestawiałem system i podpisałem inne kable.

Z ulgą wróciłem do viborga,po przy innych kablach myślałem,że coś nie tak połączyłem.

Mnie Viborg mega pasuje. Cały system postawiłem na tym kablu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Taurus195 napisał:

A gdzie te kable Viborg kupowaliście. Ja mam sieciowy PF 1 podłączony kablem Vincenta, którego już nie widzę na stronie dystrybutora, a pozostałe oryginalnymi , które były załączone do sprzętu.

Aliexpress?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowne grono, proszę o wpisanie mnie do klubu z Vincentem 237 oraz V.226MK
Ponad 10 lat używam 6CG7 / 6FQ7 jako zamiennik 6N1P. Główny argument który do mnie przemówił by zakupić Vincenta 237, to właśnie możliwość użycia zamiennie tych lamp. Do eksperymentów kupiłem większość dostępnych w tamtym czasie lamp 6CG7 / 6FQ7, różnych firm z USA oraz made in Japan  z każdej półki cenowej.

Najważniejsze co chcę napisać zainspirowany wpisem kolegów darwroc oraz rombalbina

Cytat
W dniu 27.10.2020 o 20:28, darwroc napisał:

Czy wkładał ktoś w 237/237mk lampy 6cg7 zamiast 6n1p?

Ciężko lampy 6n1p zastąpić.

Tak używam i jak najbardziej z bardzo dobrym skutkiem w każdym aspekcie!

Polecam znaną stronę http://frank.mif.pg.gda.pl/
Warto porównać karty katalogowe lamp: 6N1P, 6CG7, 6FQ7, 6BQ7A. Dwie karty w załącznikach pdf. więcej dostępne na stronie powyższej.

Jeszcze lepiej zaaplikować w/w Vincencie 237 i porównać w podczas odsłuchów.

6CG7.pdf 6N1P.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, darwroc napisał:

Wielkie dzięki.

Po łowach na 6bq7a czas na nowe wyprawy?

Taka mała sugestia z mojej strony, warto coś zakupić z produkcji japońskiej. W Polsce mam wrażenie jakby nie obecne i mocno nie doceniane. Cenowo jak najbardziej atrakcyjne i można kupić prawdziwą starą produkcję NOS. Generalnie na "ebeju" jest duży wybór starej produkcji uznanych firm. Współczesne lampy darowałem sobie, one brzmią jakby tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2020 o 10:40, ziemniak58 napisał:

Witam szacowne grono, proszę o wpisanie mnie do klubu z Vincentem 237 oraz V.226MK
Ponad 10 lat używam 6CG7 / 6FQ7 jako zamiennik 6N1P. Główny argument który do mnie przemówił by zakupić Vincenta 237, to właśnie możliwość użycia zamiennie tych lamp. Do eksperymentów kupiłem większość dostępnych w tamtym czasie lamp 6CG7 / 6FQ7, różnych firm z USA oraz made in Japan  z każdej półki cenowej.

 

 Czy stosując 6FQ7/6CG7 musimy zrobić jakieś przeróbki? Przelutowania? Czy te lampy pasują bez żadnych zmian?

Edytowane przez Nurek

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się cicha i skromna nowość . Vincent DAC-1Mk . Parametry zgodne z 2020 rokiem , prawdopodobnie przeprojektowano bebechy . Ktoś coś ?

Cena 850E

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z różnych żródeł zaproponowano mi upgrade wzmacniacza SV-237MK poprzez wymianę lamp:

12AX7 B759 Genalex Gold Lion gold pins lub

12AX7  Full Music Gold oraz rosyjską

12AX7  Tung Sol Gold

Ceny różne, stąd pytanko o doświadczenia co do jakości brzmienia z każdą z tych lamp, a właściwie pytanie którą wybrać ?

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem i rady:)

Pozdrawiam serdecznie,

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 14:30, wlodekPL napisał:

Witam,

Z różnych żródeł zaproponowano mi upgrade wzmacniacza SV-237MK poprzez wymianę lamp:

12AX7 B759 Genalex Gold Lion gold pins lub

12AX7  Full Music Gold oraz rosyjską

12AX7  Tung Sol Gold

Ceny różne, stąd pytanko o doświadczenia co do jakości brzmienia z każdą z tych lamp, a właściwie pytanie którą wybrać ?

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem i rady:)

Pozdrawiam serdecznie,

Włodek

 

Wszystkie wymienione powyżej  lampy współczesnej produkcji zagrają na podobnym dobrym poziomie, przynajmniej w tej aplikacji. Wybrałbym osobiście Full Music Gold, mam i używałem, koledzy których znam też zadowoleni. To będzie lampa środkowa w tym wzmacniaczu, która ma kluczowe znaczenie. Warto by pobawić się dwoma pozostałymi lampami pisałem trochę wcześniej, zerknij na wpis #1428.

Generalnie używam lamp dawnej produkcji. 

Pozdrawiam Cię Włodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 14:30, wlodekPL napisał:

Witam,

Z różnych żródeł zaproponowano mi upgrade wzmacniacza SV-237MK poprzez wymianę lamp:

12AX7 B759 Genalex Gold Lion gold pins lub

12AX7  Full Music Gold oraz rosyjską

12AX7  Tung Sol Gold

 

 

Hej, mając wiele lat SV 236 najmilej wspominam Tung Sol Gold 12AX7 była detaliczna, ładny niezbyt długi bas i dźwięczne wysokie tony. Teraz mam SV 237 i "w okienku" 12AX7 B759 Genalex Gold Lion ( złote piny) i tez jest dobrze, dźwięk ciepły zrównoważony, dobra ilość detali.  W obu przypadkach tony średnie są bardzo czytelne ale bez wyostrzeń.

 

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za opinie dotyczące lamp. Generalnie można przyjąć, że najlepsze to dawnej produkcji. Zdecydowałem się na takie rozwiązanie, oczywiście też rekomendowane:

Telefunken ECC83 Smoth Plate NOS i dwie rosyjskie dopasowane 6N1P-EV Voskhod Rocket NOS,

Cóż, lampy w drodze, więc na efekt muszę zaczekać.

Pozdrawiam i życzę spokojnych i muzycznych świąt ? oraz oczywiście Zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam jeszcze jeden temat...czy warto postawić na odtwarzacz cd Vincenta s6mk2..

Mam sporo płyt które odtwarzam obecnie z Arcana fmj 23t i jest ok...

Ewentualna zmiana raczej natury wizualnej...Ale nie miałem okazji posłuchać Vincenta stąd prośba o opinie czy nie stracę na jakości odtwarzania ...?

Z góry dzięki za opinie ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Vincenta SV 237 i czasami pojawiają się szumy w prawym kanale, tak zwane "przesypywanie piasku" niezależne od wejścia i poziomu głośności. Studiując nasz klub, przeczytałem, że może być to oznaka kończącej się lampy. Tylko której? Tej z okienka ( 12AX7) czy jednej z dwóch tylnych ( 6N1P-EV)? Nie mam na razie lamp na zamianę więc bardzo proszę Kolegów i Koleżanki o sugestię ?

SV237.jpg

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.