Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.01.2021 o 15:33, darwroc napisał:

Grzeją się. Zauważalnie.

Twój kot Ci nie powiedział??

 

He he he - on z tego najwięcej korzysta. Jak miałem SV 236 to lampy tam nie grzały się tak mocno. 

W międzyczasie wymieniłem dwie 6N1P na "nowe" i szumy ustały. Więc to chyba to. Pytanie tylko jak często to będę robił? Raz na trzy miesiące?

 

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie pary 6n1p przetrwały u mnie właśnie coś około po 3 miesiące.

Teraz najczęściej używam 6bq7a i te,w porównaniu z 6n1p,wydają się wieczne.

Oczywiście też kiedyś padną,ale to jednak inna klasa produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent wypuścił linię premium SV-237, nie pamiętam z MK czy bez, z lampami JAN GE 6BQ7A. Ja do swojego takie nabyłem, łatwo nie było, i cieszę sie teraz lepszym dżwiękiem i jak na forum wyczytałem, te lampy są "wieczne" - to się okaże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, rombalbina napisał:

Vincent wypuścił linię premium SV-237, nie pamiętam z MK czy bez, z lampami JAN GE 6BQ7A. Ja do swojego takie nabyłem, łatwo nie było, i cieszę sie teraz lepszym dżwiękiem i jak na forum wyczytałem, te lampy są "wieczne" - to się okaże ?

a ile, jeśli mogę zapytać, dałeś za te lampy?

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darwroc napisał:

Dwie pary 6n1p przetrwały u mnie właśnie coś około po 3 miesiące.

Teraz najczęściej używam 6bq7a i te,w porównaniu z 6n1p,wydają się wieczne.

Oczywiście też kiedyś padną,ale to jednak inna klasa produkcji.

A jakiej firmy lampy uzywasz? 

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nurek napisał:

A jakiej firmy lampy uzywasz? 

Właściwie wszystkie dostępne 6bq7a,ale najbardziej podpasowały mi brimar, sylvana z żółtymi napisami i philipsy.

Ale zależy co się chce zmienić w swoim systemie.

Koledze,który jest w tym klubie,sylvanie zupełnie nie podpasowały,a brimary jak najbardziej.

Więc bez Twoich uszu nikt nie powie Ci,jakie będą najlepsze dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam, że lampowy temat stale aktualny, ja czekam na swój upgrade, chociaż jak czytam, że 3 miesiące, to aż starach :) mam nadzieję, że jednak dłużej, bo trzy miesiące to się dopiero wygrzeją. Wszyscy szukamy tego audiofilskiego brzmienia, ale nie jest to łatwe, lampy lampami, ale co sadzicie o zewnętrznym DACu Vincenta S7 ??  

PS. Największe wrażenie po lekturze na forum zrobił jednak na mnie

kot :) fajna fota i widać, że meloman :)

Pozdrawiam serdecznie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, darwroc napisał:

Właściwie wszystkie dostępne 6bq7a,ale najbardziej podpasowały mi brimar, sylvana z żółtymi napisami i philipsy.

Ale zależy co się chce zmienić w swoim systemie.

Koledze,który jest w tym klubie,sylvanie zupełnie nie podpasowały,a brimary jak najbardziej.

Więc bez Twoich uszu nikt nie powie Ci,jakie będą najlepsze dla Ciebie.

A ja u siebie w momencie kupna miałem wsadzone 6BZ7 GE z zielonymi napisami ale posiedziały 3 miesiące, zaczęły "siać piasek" wymieniłem na rosyjskie 6n1P z lampyelektronowe.pl i powiem tak: "piasek" zniknął a dźwiękowo jest dużo lepiej: przejrzystość wzrosła, pojawiło się zróżnicowanie dźwięków i lepiej się słuch na niskim poziomie głośności. Ciekawe jak długo posiedzą rosyjskie bańki. Co do wieku tych GE to nie wiem - wzmacniacz kupiłem używany.

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Vincenta z tymi lampami JAN GE 6BQ7A. Grało to naprawdę fajnie ale niestety po pól roku mi padły i w ramach gwarancji miałem wymienione na Chiński i to już nie było to. Sprawdzałem kilka lamp ale dopiero Brimar mi podpasował i to bardzo  (fakt nie były to tanie lampy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Taurus195 napisał:

Ja miałem Vincenta z tymi lampami JAN GE 6BQ7A. Grało to naprawdę fajnie ale niestety po pól roku mi padły i w ramach gwarancji miałem wymienione na Chiński i to już nie było to. Sprawdzałem kilka lamp ale dopiero Brimar mi podpasował i to bardzo  (fakt nie były to tanie lampy).

HMM, u mne JAN GE 6BQ7A grają bez zastrzeżeń od ok. roku. Ale dużo dobrych opinii słyszałem o Brimarach może spróbuję. Również znam dobre opinie o 6N1P EW czyli wojskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym dołączyć z SV-500. Vincent zastąpił lampę Fezz Silver Luna i jest zdecydowanie lepiej.

Wzmacniacz mam co prawda dopiero od dwóch dni ale już mogę powiedzieć, że nie jest źle. Czytając opinie przed zakupem spodziewałem się trochę kluchowatego brzmienia a jak się okazuje wcale tak nie jest. Wzmacniacz jest moim zdaniem w miarę równy, ma całkiem dobrą dynamikę, nieźle prowadzi bas. Wbudowany dac też jest niczego sobie, osobiście uważam, że jakoś nie odstaje od mojego Marantz CD6006. 

Mam nadzieje, że jak wzmacniacz pogra sobie kilka dni będzie jeszcze lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów!

Właśnie nabyłem Sonus Faber Concert Grand Piano. Teraz szukam dla nich ciepłego picyka.

Sprzedający miał je zestawione ze wzmacniaczem Vincent sv238mk na srebrnych kablach. Grały pięknie! Przestrzennie i bogato. W średnicy bardzo szeroka scena. Jednak jak dla mnie wysokie nieco natarczywe. Może moje subiektywne (chociaż żonka po odsłuchu sama zwróciła na to uwagę) odczucie potęgowały ubogie niskie tony. Brak wystarczającego zejścia, gdzie utwór wyraźnie tego wymagał. Gitara basowa, kontrabas, zwłaszcza przy bębnie basowym. Przykładowo wokal Cohena nie miał jego swoistych cech. Psuło to ogólne wrażenie i jak dla mnie w dłuższej perspektywie nie do zaakceptowania.

Szanowni, czy to charakterystyka tego modelu wzmacniacza, bądź kabli. Czy Vincent musi mieć dla cieplejszego brzmienia (nie mylić kluchowatego) inne głośniki? Co pewnie istotne dla tego wątku na dzisiaj nie jestem lampowy.

Wszelkie sugestie cenne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Przeczytałem cały wątek klubu i z wielkim zainteresowaniem podchodzę do zakupu Vincenta. Początkowo myślałem o modelu 227MK jednak przesiadka z kina domowego wymagała by wielkich nakładów na pierwszy raz (wzmak + dobre źródło ). Pomyślałem że idealnym dla mnie rozwiązaniem będzie zakup końcówki mocy, następnie źródła i na samym końcu w miejsce amplitunera przedwzmacniacz. Końcówka o której myślę i już nawet za nią dzwoniłem to SP-332, niestety aktualnie jest niedostępna, będzie za ok miesiąc miała by napędzać B&W 683 na kablach Kimbera 8VS.

System to: Onkyo TX-RZ820, B&W 683,685 HTM61 Sub Magnat 300A i Yamaha BD-A1010

Powiedzcie czy mój tok myślenia jest dobry czy finalnie system będzie zgrany z bowersami ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 21:45, niki666 napisał:

Witam, chciałbym dołączyć z SV-500. Vincent zastąpił lampę Fezz Silver Luna i jest zdecydowanie lepiej.

Wzmacniacz mam co prawda dopiero od dwóch dni ale już mogę powiedzieć, że nie jest źle. Czytając opinie przed zakupem spodziewałem się trochę kluchowatego brzmienia a jak się okazuje wcale tak nie jest. Wzmacniacz jest moim zdaniem w miarę równy, ma całkiem dobrą dynamikę, nieźle prowadzi bas. Wbudowany dac też jest niczego sobie, osobiście uważam, że jakoś nie odstaje od mojego Marantz CD6006. 

Mam nadzieje, że jak wzmacniacz pogra sobie kilka dni będzie jeszcze lepiej ?

SV500 wraca jednak do sklepu, jak dla mnie gra trochę za jasno i natarczywie. 

Edytowane przez niki666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niki666 napisał:

SV500 wraca jednak do sklepu, jak dla mnie gra trochę za jasno i natarczywie. 

Nie napisałeś jak długo na nim grasz, myślę 150 godzin wypadało by się wygrzał jak to mówią. Lampy, kondensatory potrzebują czasu.

Jasność grania to wypadkowa całego toru / systemu, aż mi się nie chce wierzyć że SV-500 on sam gra jasno. Coś go chyba "zmusza"....

Trzeba dać mu szansę bo to bardzo fajny wzmacniacz, moim zdaniem. Ale wiadomo Tobie ma odpowiadać muza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ziemniak58 napisał:

Nie napisałeś jak długo na nim grasz, myślę 150 godzin wypadało by się wygrzał jak to mówią. Lampy, kondensatory potrzebują czasu.

Jasność grania to wypadkowa całego toru / systemu, aż mi się nie chce wierzyć że SV-500 on sam gra jasno. Coś go chyba "zmusza"....

Trzeba dać mu szansę bo to bardzo fajny wzmacniacz, moim zdaniem. Ale wiadomo Tobie ma odpowiadać muza. 

Wzmacniacz grał jakieś 80h, może faktycznie masz rację, że za wcześnie spisałem go na straty. Chociaż z drugiej strony, Fezz Silver Luna od początku była dość jasna i przez pół roku niewiele się w tym temacie zmieniło. Ja osobiście za bardzo nie zaobserwowałem jakichś zmian w miarę upływu czasu użytkowania praktycznie w żadnym sprzęcie, który posiadałem. 

Reszta moich "zabawek" to Marantz CD6006 i Pylon Diamond Monitor. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, niki666 napisał:

Wzmacniacz grał jakieś 80h, może faktycznie masz rację, że za wcześnie spisałem go na straty. Chociaż z drugiej strony, Fezz Silver Luna od początku była dość jasna i przez pół roku niewiele się w tym temacie zmieniło. Ja osobiście za bardzo nie zaobserwowałem jakichś zmian w miarę upływu czasu użytkowania praktycznie w żadnym sprzęcie, który posiadałem. 

Reszta moich "zabawek" to Marantz CD6006 i Pylon Diamond Monitor. 

 

Za jasne granie Twojego systemu podejrzewam Marantz i akustykę pomieszczenia, ale może się mylę.

Przed zakupem Vincenta 237 bardzo poważnie zastanawiałem się nad modelem SV-500. Właśnie połączenie tych konkretnych lampek będących na pokładzie obu mnie zainteresowało. Możliwość zamiany lampy 6N1P na 6CG7 lub 6FQ7.

Zamieściłem wpis na 48 stronie  #1428. Polecam zastosować te lampy, ale obowiązkowo stara produkcja! Lampy są rewelacyjne do tej aplikacji i dość tanie.  Lampy 6CG7/6FQ7 to mniejsze siostry słynnych 6SN7. Nic nie trzeba kombinować z przeróbkami. Lampa środkowa i jej wartości foniczne będą miały mniejsze znaczenie przy tych obu zacnych sąsiadkach. Mam u siebie aktualnie 2szt. GE 6FQ7 i 12AX7 Svetlana z współczesnej produkcji, efekt petarda.

Jeśli warunki pozwalają wymień SV-500 na SV-237. Ten ma klas A i może być czego właśnie potrzebujesz.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ziemniak58 napisał:

Za jasne granie Twojego systemu podejrzewam Marantz i akustykę pomieszczenia, ale może się mylę.

Przed zakupem Vincenta 237 bardzo poważnie zastanawiałem się nad modelem SV-500. Właśnie połączenie tych konkretnych lampek będących na pokładzie obu mnie zainteresowało. Możliwość zamiany lampy 6N1P na 6CG7 lub 6FQ7.

Zamieściłem wpis na 48 stronie  #1428. Polecam zastosować te lampy, ale obowiązkowo stara produkcja! Lampy są rewelacyjne do tej aplikacji i dość tanie.  Lampy 6CG7/6FQ7 to mniejsze siostry słynnych 6SN7. Nic nie trzeba kombinować z przeróbkami. Lampa środkowa i jej wartości foniczne będą miały mniejsze znaczenie przy tych obu zacnych sąsiadkach. Mam u siebie aktualnie 2szt. GE 6FQ7 i 12AX7 Svetlana z współczesnej produkcji, efekt petarda.

Jeśli warunki pozwalają wymień SV-500 na SV-237. Ten ma klas A i może być czego właśnie potrzebujesz.    

Dzięki za cenne informacje ale już podjąłem decyzję, że SV-500 wraca do sklepu. Tym bardziej, że kilka dni temu zakupiłem z ciekawości Cyrusa One i bardziej mi się podoba niż Vincent. 

SV-237 to zapewne świetny wzmacniacz ale jest zdecydowanie za drogi na moją kieszeń. 

Edytowane przez niki666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, niki666 napisał:

Dzięki za cenne informacje ale już podjąłem decyzję, że SV-500 wraca do sklepu. Tym bardziej, że kilka dni temu zakupiłem z ciekawości Cyrusa One i bardziej mi się podoba niż Vincent. 

SV-237 to zapewne świetny wzmacniacz ale jest zdecydowanie za drogi na moją kieszeń. 

Cyrus One nie słuchałem, na papierze dobrze wyglądają możliwości. Najważniejsze w naszej zabawia jest zadowolenie ze słuchania muzy i wszystko na ten temat.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 21:53, GaYo napisał:

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów!

Właśnie nabyłem Sonus Faber Concert Grand Piano. Teraz szukam dla nich ciepłego picyka.

Sprzedający miał je zestawione ze wzmacniaczem Vincent sv238mk na srebrnych kablach. Grały pięknie! Przestrzennie i bogato. W średnicy bardzo szeroka scena. Jednak jak dla mnie wysokie nieco natarczywe. Może moje subiektywne (chociaż żonka po odsłuchu sama zwróciła na to uwagę) odczucie potęgowały ubogie niskie tony. Brak wystarczającego zejścia, gdzie utwór wyraźnie tego wymagał. Gitara basowa, kontrabas, zwłaszcza przy bębnie basowym. Przykładowo wokal Cohena nie miał jego swoistych cech. Psuło to ogólne wrażenie i jak dla mnie w dłuższej perspektywie nie do zaakceptowania.

Szanowni, czy to charakterystyka tego modelu wzmacniacza, bądź kabli. Czy Vincent musi mieć dla cieplejszego brzmienia (nie mylić kluchowatego) inne głośniki? Co pewnie istotne dla tego wątku na dzisiaj nie jestem lampowy.

Wszelkie sugestie cenne.

 

Nikt nie chce pomóc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 11:18, zegancio napisał:

Witajcie.

Przeczytałem cały wątek klubu i z wielkim zainteresowaniem podchodzę do zakupu Vincenta. Początkowo myślałem o modelu 227MK jednak przesiadka z kina domowego wymagała by wielkich nakładów na pierwszy raz (wzmak + dobre źródło ). Pomyślałem że idealnym dla mnie rozwiązaniem będzie zakup końcówki mocy, następnie źródła i na samym końcu w miejsce amplitunera przedwzmacniacz. Końcówka o której myślę i już nawet za nią dzwoniłem to SP-332, niestety aktualnie jest niedostępna, będzie za ok miesiąc miała by napędzać B&W 683 na kablach Kimbera 8VS.

System to: Onkyo TX-RZ820, B&W 683,685 HTM61 Sub Magnat 300A i Yamaha BD-A1010

Powiedzcie czy mój tok myślenia jest dobry czy finalnie system będzie zgrany z bowersami ?

 

I mnie także?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, GaYo napisał:

Nikt nie chce pomóc? 

Z SV-238 bez MK miałem podobne odczucia i nie na srebrnych kablach. Moje monitory to XAVIAN 250. Przesiadłem się na SV-237 też bez MK, po wymianie lamp na bardziej cywilizowane jest OK. Popróbowałbym też z SV-233 ale w starej wersji  z selektorem na cztery źródła i pojedynczymi terminalami głosnikowymi. Mam w odwodzie taki, dość rzadki okaz z prostokątnym "oczkiem" IR. Gra zaskakujaco dobrze. Dużo też  dała przesiadka na kable KIMBER w podtawowej wersji 4 PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 10:01, rombalbina napisał:

Z SV-238 bez MK miałem podobne odczucia i nie na srebrnych kablach. Moje monitory to XAVIAN 250. Przesiadłem się na SV-237 też bez MK, po wymianie lamp na bardziej cywilizowane jest OK. Popróbowałbym też z SV-233 ale w starej wersji  z selektorem na cztery źródła i pojedynczymi terminalami głosnikowymi. Mam w odwodzie taki, dość rzadki okaz z prostokątnym "oczkiem" IR. Gra zaskakujaco dobrze. Dużo też  dała przesiadka na kable KIMBER w podtawowej wersji 4 PR.

Dziękuję serdecznie za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  wszystkich użytkowników i proszę o przyjęcie do Klubu Vincent.

Od dwóch miesięcy jestem użytkownikiem SV-237 MK. Do Vicka podłączone mam Arie 926.  Jako źródło zaczynam używać Cambridge CXN v2, i tu moja wątpliwość/pytanie  ? - Jeśli  Cambridge podłącze kablem optycznym z Vickiem  to  automatycznie odcinany jest DAC w Cambridge i strumień idzie przez DAC Vicka ( Camridge jest tylko transportem ) ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.02.2021 o 19:57, Nowy25 napisał:

Witam  wszystkich użytkowników i proszę o przyjęcie do Klubu Vincent.

Od dwóch miesięcy jestem użytkownikiem SV-237 MK. Do Vicka podłączone mam Arie 926.  Jako źródło zaczynam używać Cambridge CXN v2, i tu moja wątpliwość/pytanie  ? - Jeśli  Cambridge podłącze kablem optycznym z Vickiem  to  automatycznie odcinany jest DAC w Cambridge i strumień idzie przez DAC Vicka ( Camridge jest tylko transportem ) ?

Pozdrawiam

 

Jak podłaczysz Cambridga z Vincentem kablem optycznym to Cambridge bedzie pracować jako transport. Moim zdaniem DAC w Cambridgu jest o wiele lepszy niż DAC w Vincencie i łączyłbym te urządzenia kablami CHINCH. Porównaj sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.