Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Adamiks napisał:

Ja osobiście używam bluesound node 2i z interfejsem zasilania liniowego + zasilacz od kolegi Pawła z forum. I dopiero po takiej modyfikacji to gra. 

Cenowo wychodzi taniej niż twój cxn v2. Ja z takiego grania jestem zadowolony. U mnie streamer pracuje jako transport z dac-iem w vicku. 

W node 2i odtworzę MQA z Tidal? Dokładniej możesz napisać ile wychodzi taka przeróbka? Może być na priv. Osobiście skłaniam się w stronę Lumina d2 choć najpierw muszę wyczaić sklep w okolicy co mi wypożyczy lumina. 

Jeszcze jako ciekawostkę napisze iż robiłem test między cxn v2 vs dack wbudowany do vicka a transport to xbox x po optyku i powiem szczerze że różnica w dźwięku znikoma, praktycznie gra tak samo. 

Edytowane przez dominik082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dominik082 napisał:

W node 2i odtworzę MQA z Tidal? Dokładniej możesz napisać ile wychodzi taka przeróbka? Może być na priv. Osobiście skłaniam się w stronę Lumina d2 choć najpierw muszę wyczaić sklep w okolicy co mi wypożyczy lumina. 

Jeszcze jako ciekawostkę napisze iż robiłem test między cxn v2 vs dack wbudowany do vicka a transport to xbox x po optyku i powiem szczerze że różnica w dźwięku znikoma, praktycznie gra tak samo. 

Odtworzysz MQA z tidal. Co do cen to bluesound 2i to ok. 2,5k + interfejs zasilania ok 350 PLN +cena zasilacza. Ja kupiłem interfejs i zasilacz w komplecie od gościa który to produkuje, koszt ponad 1200. Polecam wątek w klubie bluesound :

Oczywiście zasilacz może być inny np. Tomanek byle trzymał parametry. 

Co do testów porównawczych podłącz streamera do vicka po analogu i optyku lub coaxialu jednocześnie. Później zostaje przęłączenie wejść w wzmacniaczu. Tak usłyszysz ( lub nie) różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 19:11, Adamiks napisał:

Odtworzysz MQA z tidal. Co do cen to bluesound 2i to ok. 2,5k + interfejs zasilania ok 350 PLN +cena zasilacza. Ja kupiłem interfejs i zasilacz w komplecie od gościa który to produkuje, koszt ponad 1200. Polecam wątek w klubie bluesound :

Oczywiście zasilacz może być inny np. Tomanek byle trzymał parametry. 

Co do testów porównawczych podłącz streamera do vicka po analogu i optyku lub coaxialu jednocześnie. Później zostaje przęłączenie wejść w wzmacniaczu. Tak usłyszysz ( lub nie) różnicę. 

Przeczytałem cały wątek, zadzwoniłem do Pawła który czeka na Node BLK (czyli node 3) i w sumie też zamówiłem na stronie producenta node 3. Jak przyjdzie to posłucham tak jak jest oryginalny i pewnie zaraz do niego będzie opracowana płytka to kupię od Pawła zasilacz i płytkę. Mam nadzieję że będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dominik082 napisał:

Przeczytałem cały wątek, zadzwoniłem do Pawła który czeka na Node BLK (czyli node 3) i w sumie też zamówiłem na stronie producenta node 3. Jak przyjdzie to posłucham tak jak jest oryginalny i pewnie zaraz do niego będzie opracowana płytka to kupię od Pawła zasilacz i płytkę. Mam nadzieję że będzie ok. 

Też jestem ciekawy nowego node 3. Czy dźwiękowo coś się zmieniło? Jeśli mogę zapytać jaka jest cena tej trójki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2021 o 22:30, Adamiks napisał:

Też jestem ciekawy nowego node 3. Czy dźwiękowo coś się zmieniło? Jeśli mogę zapytać jaka jest cena tej trójki? 

Zamykając już nasza pogawędkę na temat Node (w sumie to klub Vincenta) 😀 przesyłam link https://www.bluesound.com/all-products/ jest tu wszystko opisane i można sobie porównać produkty. Pozdrawiam Dominik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wpisuję się do klubu ze świeżo zakupionym przedwzmacniaczem gramofonowym Vincent pho-701.

Chciałbym się poradzić odnośnie wymiany oryginalnie zamontowanej lampy.

Często widuję dany model z zamontowaną lampą 12AU7-S PSVANE Gold poszukuję lampy która będzie dość neutralna która mocno nie ociepla i na siłę nie podbarwia.

Mam obecnie złożony system neutralny w którym nie brakuję mi basu itp. do tego pomieszczenie mam odpowiednio zaadoptowane akustycznie

Co sądzicie o lampie 12AU7-S PSVANE Gold?, może jakaś inna propozycja tylko proszę nie za astronomiczną cenę :).

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
20 godzin temu, WHITESNAKE39 napisał:

Witam. Jakie kolumny proponujecie do Vincent sv 237 mk?

Witam. Mój Vicek połączony jest z Audio Academy Rhea. Aktualnie nie posiadam żadnego streamera tylko mam podłączonego Xboxa do daca w Vincencie i jest bardzo dobrze. Wcześniej posiadałem dodatkowo cambridge cxn v2 series 2 i powiem szczerze, że różnicy znaczącej nie słyszę a nawet obecne granie podoba mi się bardziej ponieważ wcześniej było bardziej płasko i sucho. Mój pokój ma 20m2 i zawsze mnie ciekawiło jakby np takie monitory zagrały w tym pomieszczeniu jak u kolegi wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym zapytać, mam końcówke mocy Vincenta D-150. Przez przypadek zrobiłem zwarcie kablem sygnałowym tzn. pin złączył się z masą. Niby nic poważnego, a jednak od tego zdarzenia końcowka po wciśnięciu przycisku power zawiesza się, czerwona dioda miga, a styki na kolumny nie załączają sie. Co uległo uszkodzeniu i gdzie jest ten element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnałowym....no właśnie to jest dziwne, myślę, że końcówki mocy są ok, w serwisie dowiedziałem sie, że w Vincentach często pada jedna część po czym są właśnie takie objawy, że wzmacniacz zawiesza się i nie załączają styki na kolumnach...niestety już nie powiedzieli o co dokładnie chodzi

 

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mario3456 napisał:

sygnałowym....no właśnie to jest dziwne, myślę, że końcówki mocy są ok, w serwisie dowiedziałem sie, że w Vincentach często pada jedna część po czym są właśnie takie objawy, że wzmacniacz zawiesza się i nie załączają styki na kolumnach...niestety już nie powiedzieli o co dokładnie chodzi

 

ja mam co prawda SV 237 ale gdy wymieniałem lampę to z powodu złego styku lampy z podstawką był głośny trzask, który uszkodził mi przekaźnik. Po wymianie wszystko wróciło do normy. To taki element jak na zdjęciu. Sprawdź go - to jedyny element mechaniczny. Jeśli to nie to - oddaj urządzenie do elektronika.

przekaźnik 1.jpg

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wskazówki....w moim D-150 są 2 przekaźniki, po jednym na kanał.....zwarcie na kablu sygnałowym zrobiłem tylko na prawym kanale, było chwilę buczenie na kolumnie więc lewy kanał powinien grać....a tak w ogóle to po tym zwarciu wzmacniacz jeszcze grał kilka godzin, po czym zaczął się zawieszać w trakcie grania tzn. dioda migała. Wtedy wyłączyłem, włączyłem i znów chwilę grał, aż padł całkiem....także po zwarciu wzmacniacz jeszcze chwilę był w pełni sprawny.....W D-150 po wciśnięciu przycisku power przez około minutę miga dioda, lampy nagrzewają się, dopiero po minucie załączają styki...podejrzewam, że padła cześć która odlicza tą minutę? bo dioda miga bez końca, a styki nie załączają się....🤔

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

Uważajcie na kondensatory w zasilaczach w swoich Vincentach. Ja wlaśnei je wymieniłem, oryginalne Rubycony miały już lekko wybrzuszone denka. Wymieniłem je na KEMETY - długowieczne kondensatory w porównaniu z poprzednikami. To jedna sprawa.

Druga sprawa - tzw."przesypujący się piasek" czyli nieregularna szumy w jednym z kanałów, czyli oznaka "kończącej się lampy". U mnie po wymianie dwóch kompletów lamp ( średnio co dwa miesiące), poprawiłam, podoginałem lekko i z wyczuciem, piny w podstawkach lamp (bo były trochę luźne i nie zapewniały połaczenia z wyrpwadzeniami lamp). Pomogło. Na razie problem zniknął.

Także aby nasze wzmaki były długowieczne polecam Wam skontrolować te dwa aspekty. Oczywiście chodzi o SV 237. Z resztą w poprzednim SV236 problem z kondensatorami zasilacza był ten sam.

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, darwroc napisał:

Co do kondensatorów-jakieś zmiany w dźwięku?

na razie nie miałem okazji do szczegółowego odsłuchu. Pobieżnei wydaje się, że bas jest jakby "bardziej dynamiczny" tzn. ma "większy wykop" 🙂 za kilka dni dam znać jak to wygląda.

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darwroc napisał:

Dół mniej misiowaty-brzmi obiecująca. Chyba, że czytam, co chcę przeczytać.🙂

To czekam.

tak mi się wydaje po pobieżnym odsłuchu. 🙂 Jak tylko zaistnieją warunki na "poważny" odsłuch to dam znać. 🙂

 

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 08:36, Nurek napisał:

Hej,

Uważajcie na kondensatory w zasilaczach w swoich Vincentach. Ja wlaśnei je wymieniłem, oryginalne Rubycony miały już lekko wybrzuszone denka. Wymieniłem je na KEMETY - długowieczne kondensatory w porównaniu z poprzednikami. To jedna sprawa.

Druga sprawa - tzw."przesypujący się piasek" czyli nieregularna szumy w jednym z kanałów, czyli oznaka "kończącej się lampy". U mnie po wymianie dwóch kompletów lamp ( średnio co dwa miesiące), poprawiłam, podoginałem lekko i z wyczuciem, piny w podstawkach lamp (bo były trochę luźne i nie zapewniały połaczenia z wyrpwadzeniami lamp). Pomogło. Na razie problem zniknął.

Także aby nasze wzmaki były długowieczne polecam Wam skontrolować te dwa aspekty. Oczywiście chodzi o SV 237. Z resztą w poprzednim SV236 problem z kondensatorami zasilacza był ten sam.

Witam. W swoim wcześniejszym Vicku 227 miałem kondensatory Rubycon i wymieniłem je na Mundorfy. Ewidentnie po wygrzaniu poprawiła się scena, lokalizacja instrumentów oraz bas był lepszy. Teraz posiadam Vincenta 237MK a w nim już mam oryginalnie kondensatory Elna więc nie wszędzie są Rubicony. Pozdrawiam Dominik. 

Miał już ktoś przyjemność testować Dac-7 od Vincenta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dominik082 napisał:

.Teraz posiadam Vincenta 237MK a w nim już mam oryginalnie kondensatory Elna więc nie wszędzie są Rubicony.

Ja mam SV237 bez MK. Może dlatego mialem Rubycony? W kazdym razie - zaczęły tracić parametry.  🙂

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.10.2021 o 14:21, dominik082 napisał:

Witam. W swoim wcześniejszym Vicku 227 miałem kondensatory Rubycon i wymieniłem je na Mundorfy. Ewidentnie po wygrzaniu poprawiła się scena, lokalizacja instrumentów oraz bas był lepszy. Teraz posiadam Vincenta 237MK a w nim już mam oryginalnie kondensatory Elna więc nie wszędzie są Rubicony. Pozdrawiam Dominik. 

Miał już ktoś przyjemność testować Dac-7 od Vincenta? 

Witam,

Również chętnie był poznał opinię na temat DAC-7. Szukam pre + DAC do końcówki Emotiva XPA gen3. Źródło to Lumin U1 mini. Prze weekend odsłuchuję Chorda TT2, ale nie spasował się a raczej mi.

Mam ochotę wypożyczyć właśnie ten DAC-7 w zestawie z SA-T7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Wam!

Z tej strony świeżo upieczony posiadacz Vincenta 237MK, sparowany z Focal Aria 926. Transportem jest... TV 🙄 po optyku z aplikacją Tidal. Chociaż mam HiFi Plus/Masters, optyk raz, aplikacja dwa mają swoje ograniczenia. Po trzech tygodniach codziennego grania po 5-7 godzin, dochodzę do wniosku, że nareszcie zaczynam słyszeć to co wywołuje uśmiech 🙂

By nie było za słodko, dorzucę jednak łyżkę dziegciu do rodzącej się na mych oczach (uszach) "legendy" 😉

Abstrachując od pierwszego, drugiego, trzeciego i 127 wrażenia, gdy w trakcie wygrzewania sprzęt grał na maks. 50-60% sklepowego brzmienia, odczuwam nadal spory niedosyt. Jest to poważna sprawa. I choć głodny nie chodzę, to mam wrażenie, że obecny głód i towarzyszący mu niepokój, są tylko niewiele mniej dokuczliwe od tradycyjnych form niedostatku. Brakuje mi magii, której miałem okazję doświadczyć w trakcie 2 godzinnych odsłuchów w/w zestawu w sklepie audio. Źródłem był jakiś CD Marantz, do którego trafiały co rusz to inne gatunki zapisane w DSD.

Poratujcie proszę radą, co kupić, by głód zaspokoić i nerwy ukoić, bez wchodzenia w świat fizycznych nośników i towarzyszących im odtwarzaczy. Czy jest dla mnie lekarstwo w postaci dobrego streamera, by słuchać Tidal Master z jakością dźwięków zbliżonych do DSD? Niech ktoś wleje nadzieję i poratuje dobrym pomysłem za co z góry bardzo dziękuję 🙂

Otwarty jestem na przeróżne rozwiązania, włącznie z wymianą na lepszy wzmacniacz hybrydowy. Słucham głównie jazzu, bluesa, zwiewnego popu (Erikah Badu), wszelkiej maści rocka, od mistrzów '70, '80 po lata '90, muzyki klasycznej, głównie skrzypce, kontrabas, nierzadko z gitarą i perkusją. Wszystko to, co przybliży mnie do dźwięków wywołujących lekkie ciarki i gęsią skórkę, jest bardzo mile widziane. 

Edytowane przez Tomassimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

3x7x7=147h. na razie tylko tyle wygrał Vicuś. Jego lampki w przedwzmacniaczu i na zasilaczu ledwo się wygrzały. Nie bądź niecierpliwy. Nie przyznałeś się z jakiego źródła grasz. Dużo jest opcji dochodzenia do szczęścia :).

W dniu 30.05.2021 o 17:22, dominik082 napisał:

W node 2i odtworzę MQA z Tidal? Dokładniej możesz napisać ile wychodzi taka przeróbka? Może być na priv. Osobiście skłaniam się w stronę Lumina d2 choć najpierw muszę wyczaić sklep w okolicy co mi wypożyczy lumina. 

 

Edytowane przez krzysztof.filipak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się cierpliwie znosić niedostatki, lecz chyba zbyt pochopnie oceniłem obecne brzmienie, jako kres wygrzewania się Vicka i osiągnięcie jego pełni możliwości. Cieszę się zatem bardzo, że pomyliłem się w tej kwestii i z tym większą radością wracam do słuchania 😃

Edytując, dopisałem powyżej źródło (nie)mocy: TV z wyjściem optycznym wraz z zainstalowaną na nim aplikacją Tidal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomassimo napisał:

Staram się cierpliwie znosić niedostatki, lecz chyba zbyt pochopnie oceniłem obecne brzmienie, jako kres wygrzewania się Vicka i osiągnięcie jego pełni możliwości. Cieszę się zatem bardzo, że pomyliłem się w tej kwestii i z tym większą radością wracam do słuchania 😃

Edytując, dopisałem powyżej źródło (nie)mocy: TV z wyjściem optycznym wraz z zainstalowaną na nim aplikacją Tidal. 

Daj się mu rozegrać. W tym tempie to koła marca zaplanuj sobie wypożyczenie DACa DAC-7 i streamer transport Lumin U1 mini. Streamerem jest wprost zachwycony. U mnie gra akurat z Pro-Jectem RS2 Digital.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 19:35, Tomassimo napisał:

Staram się cierpliwie znosić niedostatki, lecz chyba zbyt pochopnie oceniłem obecne brzmienie, jako kres wygrzewania się Vicka i osiągnięcie jego pełni możliwości. Cieszę się zatem bardzo, że pomyliłem się w tej kwestii i z tym większą radością wracam do słuchania 😃

Edytując, dopisałem powyżej źródło (nie)mocy: TV z wyjściem optycznym wraz z zainstalowaną na nim aplikacją Tidal. 

Od roku gram na takim samym zestawie tj. VINCENT 237MK + arie 926.   Zgadzam się z "Krzysztofem" daj się Vickowi wygrzać. Dodatkowo jeśli obecne źródło zamienisz na streamer wtedy usłyszysz dużą różnice na plus. Bądź cierpliwy i posłuchaj 2 lub 3 streamerów zanim dokonasz wyboru.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nowy25 napisał:

Od roku gram na takim samym zestawie tj. VINCENT 237MK + arie 926.   Zgadzam się z "Krzysztofem" daj się Vickowi wygrzać. Dodatkowo jeśli obecne źródło zamienisz na streamer wtedy usłyszysz dużą różnice na plus. Bądź cierpliwy i posłuchaj 2 lub 3 streamerów zanim dokonasz wyboru.  

A muszę przyznać, że u mnie jest podobnie. Mam Vincenta SV-237 bez MK odtwarzacz Cambridge Azur 851C. Grało super, do czasu aż nie zakupiłem StreamMagic6 v2. W tym układzie jest o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.