Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym się poprosić Was o radę. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie wymiana mojego Vicka 236 na lampę. Obecny zestaw to Vincent 236 + Vandersteen 2CE. Kolumny bardzo lubię, więc chciałbym przy nich zostać. Jeśli chodzi o Vicka to przy dłuższym słuchaniu wydaje się dla mnie męczący. Może to tylko moje podświadome szukanie argumentu tylko po to aby mieć nową zabawkę, ponieważ ta się trochę znudziła. Tak czy inaczej jest chęć przejścia na lampę.

Może sprawdzenia nawet bardziej czy usłyszę różnicę, czy mi się spodoba. Może się okaże, ze jestem na tyle głuchy, że nie usłyszę różnicy, a wtedy nie ma sensu kombinować.

Chodzi mi po głowie Yaqin MS-30L i w zasadzie byłe skłonny zaryzykować i kupić z rynku wtórnego bez odsłuchu u siebie, ale gdy pojechałem na odsłuch, to po pierwsze to co usłyszałem było płaskie i jak spod koca, a po kilku kolejnych chwilach okazało się, że wzmacniacz jest uszkodzony i się skończyło.

Drugi mój typ to Cayin a-55tp, ale tu na rynku wtórnym nic nie ma. Ewentualnie mogę szukać Cayin a-55t.

Czy mieliście podobne dylematy? Przeszliście na lampę? Może coś polecicie?

Piotr

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jedimadness napisał:

Witajcie,

Chciałbym się poprosić Was o radę. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie wymiana mojego Vicka 236 na lampę. Obecny zestaw to Vincent 236 + Vandersteen 2CE. Kolumny bardzo lubię, więc chciałbym przy nich zostać. Jeśli chodzi o Vicka to przy dłuższym słuchaniu wydaje się dla mnie męczący. Może to tylko moje podświadome szukanie argumentu tylko po to aby mieć nową zabawkę, ponieważ ta się trochę znudziła. Tak czy inaczej jest chęć przejścia na lampę.

Może sprawdzenia nawet bardziej czy usłyszę różnicę, czy mi się spodoba. Może się okaże, ze jestem na tyle głuchy, że nie usłyszę różnicy, a wtedy nie ma sensu kombinować.

Chodzi mi po głowie Yaqin MS-30L i w zasadzie byłe skłonny zaryzykować i kupić z rynku wtórnego bez odsłuchu u siebie, ale gdy pojechałem na odsłuch, to po pierwsze to co usłyszałem było płaskie i jak spod koca, a po kilku kolejnych chwilach okazało się, że wzmacniacz jest uszkodzony i się skończyło.

Drugi mój typ to Cayin a-55tp, ale tu na rynku wtórnym nic nie ma. Ewentualnie mogę szukać Cayin a-55t.

Czy mieliście podobne dylematy? Przeszliście na lampę? Może coś polecicie?

Piotr

 

 

 

 

 

Miałem przez chwilę Yanka 30. Bardzo fajny piecyk ale jego piętą achillesową jest jakość kondensatorów, w szczególności sprzęgających i lamp sterujących. Po ich wymianie na Mundorf Supreme i zmianie lampek sterujących na rosyjskie militarne, ten Yanek gra po prostu kapitalnie w swoim przedziale cenowym a nawet w dużo wyższym. Gdybym miał wchodzić znów w lampkę to pewnie bym po raz kolejny na niego spojrzał. Warto zrobić modyfikacje i cieszyć się super lampiakiem za śmieszną kasę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem przyjemność słuchać SV-227MK i jestem pod dużym wrażeniem mocy i jakości dzwięku. Mam chęć go kupić jednak mam wątpliwości bo po przeczytaniu 40 stron klubowego wątku widzę że kilku się wycofało z marki i ciekawi mnie dlaczego. Jak to jest z tymi lampami na ile starczają tak naprawdę. Producent podaje, że na jednych co najmniej 5 lat, ale wszyscy wymieniają wcześniej bo coś szumi w głośnikach inni szukają polepszenia brzmienia a mi chodzi o fakt ile czasu wytrzymaja takie lampy czasu bez. Bardzo to jest niepokojące, no bo wymiana częsta lamp powiedzmy co rok lub nawet dwa to upierdliwa sprawa, samo szukanie odpowiednich lamp to poszukiwanie szczęscia. Słucham i mam się zastanawiać kiedy zacznie szumieć to nie ciekawa opcja, kiedy bym chciał nie martwić się za często o takie rzeczy hehe. Czy słusznie się flustruję czy warte to wszystko takiego zamieszania?

Sprzęt jak najbardziej mi się widzi ale jak to jest z czasem od wymiany do wymiany, ile go mamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie lampy kupisz. Jeśli te z bieżącej produkcji to loteria. Nie dość że są słabsze dźwiękowo to do tego są niższej jakości. Jeśli kupisz Nos np z tubes store to one posmigaja długo. Ja grałem na Full Music nowej i wykoleila się po 2 miesiącach. Wrzuciłem stara General Electric i grałem na niej ostro przez pół roku po czym moja lampa dalej śmiga u kolegi już przeszło rok czasu. Bezproblemowo. Lampy średnio te 3-5 tys. Godz wytrzymają. Czy to dużo to odpowiedź sobie sam. Dla mnie wystarczająco. Co do 227 to świetny piecyk w swojej cenie. Ludzie opuszczają Vincenta bo idą dalej a tam już Vincent nie ma nic do zaproponowania sensownego albo po prostu zmienia się gust:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dunaj-83 napisał:

Miałem przyjemność słuchać SV-227MK i jestem pod dużym wrażeniem mocy i jakości dzwięku. Mam chęć go kupić jednak mam wątpliwości bo po przeczytaniu 40 stron klubowego wątku widzę że kilku się wycofało z marki i ciekawi mnie dlaczego. Jak to jest z tymi lampami na ile starczają tak naprawdę. Producent podaje, że na jednych co najmniej 5 lat, ale wszyscy wymieniają wcześniej bo coś szumi w głośnikach inni szukają polepszenia brzmienia a mi chodzi o fakt ile czasu wytrzymaja takie lampy czasu bez. Bardzo to jest niepokojące, no bo wymiana częsta lamp powiedzmy co rok lub nawet dwa to upierdliwa sprawa, samo szukanie odpowiednich lamp to poszukiwanie szczęscia. Słucham i mam się zastanawiać kiedy zacznie szumieć to nie ciekawa opcja, kiedy bym chciał nie martwić się za często o takie rzeczy hehe. Czy słusznie się flustruję czy warte to wszystko takiego zamieszania?

Sprzęt jak najbardziej mi się widzi ale jak to jest z czasem od wymiany do wymiany, ile go mamy?

Nie słuchaj opowieści o padających lampach. Ja zmieniłem kilka kompletów na początku użytkowania ale tylko z powodu poszukiwania takich które zabrzmią najlepiej w moim systemie. Obecny komplet gra już 4 lata i wszystko jest w najlepszym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam że nakręcam się bardzo na zakup Vicka, tyle że modelu 237MK, bardziej mi się podoba z wyglądu, no i podobno brzmienie ma lepsze od 227.  Pozostaje odsłuchać i jak szaleć to szaleć brać lepsze. Szczerze nigdy wcześniej nie słyszałem ani tym bardziej nie miałem do czynienia z hybryda więc oczarowany jestem dzwiękiem, a zrazem przerażony tymi lampami, ale powoli strach ustępuje na rzecz ciekawości doznania czegoś nowego, ludzie mają i użytkują wiec to nie może być takie straszne hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dunaj-83 napisał:

Dzięki za cenną wskazówkę, na pewno to sprawdzę. A czym sie różnił ten zwykły 237 poza tym że miał pewnie możliwość podpięcia kompa po usb?

237 miał USB, Mk ma za to optyka i coax. 

Brzmieniowo Mk jest ostrzejsze ale też bardziej zdyscyplinowany. Bardziej muzykalny jest zwykły 237.

Mk ma lepszy bas, więcej przestrzeni i szczegółów, kosztem dociazenia środka. Takie moje spostrzeżenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk miał daca bodajże, a MK skoro ma optyka i coaxiala to tez jakiś przetwornik w sobie musi mieć. Muszę sie umówić na odsłuch ale prawie jestem pewny że będzie oki. Pytanie czy dobrze zabrzmi z Focal Aria 906? Ogólnie Arie bardzo mi sie wizualnie widzą tak samo jak Kef R300. 227MK odsłuchiwałem z Burchardt S300 ....brzmienie podobało mi sie bardzo ale wizualnie mnie nie powalają niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem....ja podstawkowych szukam z racji mniejszego pomieszczenia, wcześniej ktoś pisał że idealnie się zgrywa z Focalami....mam taką nadzieje bo chol...nie mi sie podobają.... no i bas reflex z przodu też by bardziej mnie satysfakcjonował, chociaż podobno nie zawsze się sprawdza, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko czy 237 mocno się grzeje od góry?  Bo zastanawiam się czy będę mógł go wcisnąć w rtv na półkę która ma prześwitu 20cm wysokości? Vicek ma 15cm wys, wcześniej stał tam Technics który miał 12cm i było wszystko ok, nie grzał się ale to urządzenia o różnej mocy i poborze mocy

Edytowane przez dunaj-83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ma bo nawet jak na nim stoi cos to bocznych i tylnych scianek nie ma a to zapewnia wentylacje z kazdej strony.  Patrzyłem na you tube filmiki i tam maja rożnie rozwiazane ...niektorzy maja wciśniete prawie na styk co jest przesadą...u mnie jednak z boków pozostanie troche wiecej miejsca i od góry też także myślę że nie nagorzej...pytanie tylko czy grzeje się znacznie bo jak na odluchu byłem a tam odkręcałem mu gałeczke to ledwo ledwo był letni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem B&W CM10 (pierwsza seria) jeszcze do mojego starego zestawu (kino domowe),. Potem spodobał nam się wizualnie Vincent i dogadaliśmy się z dystrybutorem,że przywiózł mi do domu (oczywiście za dodatkową opłatą) dwa zestawy Vincenta. Słuchałem ich u siebie w domu na swoich kolumnach i swoich kablach. Jeśli to możliwe taki odsłuch polecam. Zagrało to tak ,że z miejsca wzięliśmy cały zestaw, taki jak na zdjęciu. Elac słuchałem z moim poprzednim zestawem (ale wtedy na sklepie mieli tańsze modele) i do B&W nawet się nie umywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, WHITESNAKE39 napisał:

TAURUS195 - A co stoi na wzmacniaczu?

PF-1 - filtr sieciowy

Godzinę temu, szczypior88 napisał:

Piękny zestaw! 

Dziękuję. Gra to wszystko bardzo fajnie przynajmniej według mnie moje żony i grona znajomych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobię myślę jak Vicek 237 znosi długotrwałe działanie całodzienne np przy podłaczeniu go do tv lub konsoli, słuchaniu dzwięków dość cicho? Chodzi mi o zużywanie się lamp, grzanie się wzmacniacza itd. Czy to mu nie przeszkadza? Pytanie dość głupie ale chciałbym mieć porównanie do tranzystorowców.?

Może ktoś używa go w takiej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z nim tak w soboty i niedziele. Zwykle od rana leci różna muza zarówno z cd jak i z gramofonu, i na rożnej głośności. Lubię tez pograć na konsoli albo obejrzeć film w trybie kina domowego ( wtedy 237 jest sprzęgnięty z amplitunerem Marantza). I co do grzania to nie ma problemów no chyba, że ktoś by słuchał cały czas bardzo bardzo głośno. Co do lamp to po roku siadła mi oryginalna lampa. w ramach gwarancji wymienione na nowe ale inne. Jakiś rok temu wymieniłem lampy na TUNG-SOL 5751              i grają odpukać bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 2 tyg może góra 3 bedzie zakup i tak zbieram informacje...co mi przyjdzie do glowy to pytam. Jako długoletni użytkownik tranzystorów mam obawy przed czymś innym. Miał być Marantz Pm8006  bezproblemowe działanie i brak ingerencji w części typu lampy...ale Vicek przyciąga mnie dzwiękiem i bądz tu mądry przy wyborze...najbardziej to sie obawiam jego grzania recenzenci piszą że można bułki piec i że to dodatkowy grzejnik w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje to się końcówka sp331. Nie utrzymalbys ręki na radiatorze. 

Nie martw się. Kup lampy NOS z pewnego źródła to spokojnie te 3-5 tys godzin pohulaja. Zmień tylko te w okienku bo ona najwięcej wnosi. Te dwie pozostałe pewnie masz militarne więc one posmigaja bardzo długo. 

Wzmaki klasy A grzeją się bo cały czas maja wysoki prąd. Jak w każdym grzejacym się wzmaku, z czasem wyschna elektrolity ale to pewnie dopiero za jakieś 10 lat ? tym bardziej że w takich wzmakach są często kondy na wyższą temperaturę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, szczypior88 napisał:

 Kup lampy NOS z pewnego źródła to spokojnie te 3-5 tys godzin pohulaja. Zmień tylko te w okienku bo ona najwięcej wnosi. Te dwie pozostałe pewnie masz militarne więc one posmigaja bardzo długo. 

Wzmaki klasy A grzeją się bo cały czas maja wysoki prąd. Jak w każdym grzejacym się wzmaku, z czasem wyschna elektrolity ale to pewnie dopiero za jakieś 10 lat ? tym bardziej że w takich wzmakach są często kondy na wyższą temperaturę 

Dzięki za info...bardzo przydatne...rozwiązały się pewne problemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. Gorzej szkodzi częste włączanie i wyłączanie niż długotrwałe słuchanie. 

Co do lamp to nie kupuj chinoli. One brzmieniowo może nie są najgorsze ale chinole maja jeszcze problem z powtarzalnoscia i trwałością. Przerabialem Psvane i Full Music Gold. W 237 najlepiej zagrała u mnie General Electric i szczerze taka lampkę polecam. Genialna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dunaj-83 napisał:

...najbardziej to sie obawiam jego grzania recenzenci piszą że można bułki piec i że to dodatkowy grzejnik w domu...

Przestań słuchać takich pierdół. To są naprawdę solidne i bezproblemowe wzmaki a recenzenci muszą coś pisać to i piszą żeby było jak najbarwniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.