Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Już ktoś o to kiedyś pytał, gdzieś pisałem o tym, być może nawet gdzieś tutaj, nie pamięam? Poszukaj...

mk2 jest cięższy o 3kg od 226, więc coś tam w środku zmienili. Starszy model miał 4 lampy, mk2 ma 3, do tego możliwość wyboru kolumn pary A/B. Inna kształt górnej pokrywy, inny design gałek, i takie tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do wymiany lampek na 12AX7 EHG to zmiana dzwięku oczywiście nastąpiła.

Dźwięk stał się wolniejszy, spkojniejszy ze zdecydowanie większą ilością szczegółów, ale kosztem pogorszenia środka pasma, tzn. stał się chudszy, bardziej płaski połączony z tą wyeksponowaną górą sprawia wrażenie dźwięku rozjaśnionego, bardzeij anlitycznego przez co niestety traci się na muzukalności, ciepełku i właśnie tym środku.

Mnie się to nie podoba i szukam dalej...

 

Ma ktoś z użytkowników Vincenta doświadczenie z NOS-ami?

Jeśli tak dajcie proszę znać ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, tym razem już pełny opis porównania lamp.

 

Brzmienie 12AX7 EHG :

 

Pierwsze, co dało się usłyszeć po zmianie ze zwykłych 12AX7 na EHG to, to, że dźwięk stał się wolniejszy, spokojniejszy, wygładzony z większą ilością szczegółów w górnym zakresie. Jeśli chodzi o bas to był bardziej zwarty, punktowy, miał mniej masy-mięska, ale była to różnica bardzo subtelna. Natomiast środek pasma stał się chudszy, rozjaśniony co razem z tą szczegółowością na górze dało dźwięk bardziej analityczny, męczący, popadający w swojego rodzaju jazgotliwość (odczuwalny zwłaszcza przy słabiej nagranych płytach rockowych) przez to straciła muzykalność, brakowało ciepełka, pełnego środka.

 

Wracając do standardowych 12AX7 dało się odczuć pewne wycofanie wysokich tonów, więc i mniej szczegółów. Dźwięk nie był już taki gładki, wyczuwało się pewną naleciałość „chropowatości” ale zyskała średnica, była pełniejsza, więc i dźwięk stał się przyjemniejszy w odbiorze, nabrał masy, nie był już taki męczący. Bas też stał się obszerniejszy, bardziej „kluchowaty”

Konkluzując porównanie EHG odpadają, natomiast w zwyklych brakuje tej subtelności, szlachetności, wygładzenia i przydałoby się jeszcze więcej delikatności, ciepełka, muzykalności…

 

 

Teraz będę szukał NOS-ów :)

Pozdrawaiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

przymierzam sie do zakupu 236MK lub MKII (pogubilem sie, jak rozpoznac te dwie wersje?). mam wlasnie w domu na testach, gra z wielka moca z moimi RX6, ale strasznie wkurza mnie brak mozliwosci sensownego ustawienia poziomu glosnosci za pomoca pilota. nikt o tym wczesniej nie wspominal, wiec moze moj testowy jest uszkodzony? bede wdzieczny za opinie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, czy jest ktos posiadaczem SV-236mk? Bede zmienial sprzet zima i interesuje mnie ten model, zastanawialem sie jeszcze nad Marantzem 15s2 i kilkoma innymi jak NAD 375 Bee, z tego co wyczytalem ludzie czesto zmieniaja standardowe lampy, na jakie zmienic najlepiej? Preferencje muzyczne - przede wszystkim rock, ale slucham tez muzyki filmowej, klasyki, po prostu wszystkiego - zdazylem znalezc informacje potwierdzajace uniwersalnosc tego wzmacniacza, co myslicie? Dziekuje za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Moze moje pytanie zabrzmi troche niezgrabnie, ale prosze o indywidualne (czytaj: prawdziwe) wrazenia z kontaktu ze wzmacniaczem Vincent TAC 834. Slyszalem o nim cos tam cos tam... Nie chce niczego sugerowac. Po prostu sprzet zamyka sie w moim budzecie i tyle. Od strony estetycznej jest dla mnie jak absolutnie rewelacyjny. Czy gra tak jak wyglada? Sprzet ma byc dedykowany do uprawiania mojego hobby, jakim sa winyle.

 

Bardzo tez prosze o sugestie dotyczace kolumn adekwatnych (cenowo i jakosciowo) do tego wzmacniacza.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Czy ktos juz porzadnie przetestowal vincenta sv-236? Prosze powiedzcie mi czy ten wzmak z linku to nowa wersja MKII ? http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280501812388&ssPageName=STRK:MEWAX:IT W opisie ma MK a moc podaje te wieksza jak w MKII...

 

Ok juz sie doszukalem:) MK to nowa wersja. Nie ma wersji MKII :)

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke poszperalem po necie i wychodzi ze wersja ShengYa A10csII jest juz niedostepna i wszedl nowy model A17CS :) Wizualenie to stary mi sie bardziej podoba a w srodku ? Sa jakies zmiany czy tylko obudowa?

 

Znalazlem takie ciekawe info ze: '' Sheng Ya A10CS MKII is a “Seriously upgraded model to the famous SV-236” with Russian made 12AX7 pre-amplification stage, Toshiba driver and output stages, high end MKP capacitors, ALPS motorized volume control and gold plated speaker output posts'' Czyli wychodzi na to ze sprzedajacy klamia porownujac shengya A10csII do Vincent SV236MK. A10CSII jest odpowiednikiem starszej wersji SV-236 bez ''MK''.

 

A dopiero model ShengYA A17CS jest : ''2010 serious upgraded model to the famous SV236 MK

USA XLO connection wires for input and output wiring

Russia made 12AX7LPS + 12AU7 in pre-amplification stage

Vacuum tube + mosfet + transistor ic rectification

JFET Class A current amplfication

High current Toshiba transistor solid stage power output stage

Japan ELNA FOR AUDIO filter capacitance

... ''

 

Czy tak jest Forumowicze?:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem odpowiednik vincenta sv-236 od Sheng-Ya. Nie wiem być może Sheng jest gorszy od Vincenta. Bezpośrednie porównanie z Yaqin MC-10L. Za Sheng-Ya przemawiała tylko szybkość basu. Bas faktycznie był zwinniejszy, ale w zestawieniu z resztą pasma prawie wcale go nie było i na pewno w tym aspekcie zyskiwał na szybkości. Porównując resztę z MC-10L Sheng miał gorsza przestrzeń, gorsze wokale, mniej namacalne wysokie tony i gorszy klimacik w nagraniach. Bas oczywiście mniejszy niż w Yaqinie. Chciałem go kupić szczerze, ale niestety Yaqin go pozamiatał. Na pewno nie polecałbym go do jaśniejszych i jazgotliwszych kolumn, bo miękkości na pewno nie będzie i w uszy może często poszczypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

To może dla ożywienia wątku ja wstąpię do klubu z moimi Vickami SV-800 i T.A.C. C-60. W trakcie zmian myślałem o Cayin i byłem blisko zakupu, ale przesłuchałem Vicka i padło na niego. Wydaje mi się że konsorcjum niemiecko-chińskie nie do końca jest w naszej świadomości docenione. Cała produkcja w chinach i brak prestiżu może odstraszać potencjalnych użytkowników do zakupu produktów tej marki. Może za wcześnie na euforię z zakupu tych klocków, ale granie na nich sprawia jak na razie wielką frajdę. Znakomita stereofonia, trójwymiarowa scena, idealne plany, świetnie kontrolowany bas, szybki i nisko schodzący. Do góry nie nam pytań, aksamitna bez przerysowań. Bardzo dobra analityczność. Dżwięk nie meczący, ale co od razu zwraca uwagę to muzykalność. Moim zdaniem już w niedługim czasie zainteresowanie tą marką na pewno wzrośnie chociażby na stosunek ceny do jakości. Na razie pracuję na oryginalnych lampach, ale z czasem może coś sie zmieni. Co do wykonania i wygladu moim zdaniem bez zarzutu, precyzja, estetyka, użyte materiały i wysoka jakość zastosowanych komponętów. Bardzo ładne aluminiowe i ciężkie piloty, możliwość sterowania wzmakiem z pilota cd.

post-21729-0-40800900-1337245599_thumb.jpg

post-21729-0-58888300-1337245640_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Moje doświadczenia z Vickiem 236: nie z każdymi kolumnami zagra dobrze. Miałem Dali 470 i wypożyczone od p. Witak Albeciego Akkusy ( takie ogromne ale nie pamiętam nazwy) i nie grało to zachęcająco. Po powrocie do Akkusa i podpięciu tam kolumn - zupełnie inny dzwięk, kilka klas różnicy. U mnie teraz gra z kolumnami DIY na głośnikach Usher i jest miód malina. Wydaje mi się, że jakaś trudna impedancja powoduje w tych wzmacniczach rozpad brzmienia: dzwięk staje się suchy bez basu z ostrymi wysokimi tonami. Takie są moje doświadczenia.

A teraz odgrzewam starego kotleta z mojej strony: czy dysponuje ktoś z Was metalowym pilotem do Vicka 236? Nie dość, że mój plastikowy był nie całkiem sprawny to jeszcze go zgubiłem... :(

Potrzebowałbym sprawdzić czy nowy pilot będzie pasował do mego SV-236? Help, help help!

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam,

 

sluchajcie jestem na etapie kupna koncowki vincenta: wybor pomiedzy sp-331 (pierwszy model) a monoblokami sp-t100. bedzie to gralo z pre vincent sa-31 (pierwszy model) i kolumnami monitor audio gx200.

 

mozliwosz odsluchu tylko sp-331.

 

jesli ktos posiada lub sluchal ww koncowek prosze o komentarze, nie mowiac juz o ew porownaniu.

 

z gory dzieki

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam miłośników Vacka! :))

 

Krzysiekol ja gram na 226mkII + Tethys II od Audio Academy i jest bajecznie! Wymieniłem lampki na Tung Sol Gold i ciężko to przebić.

Od jakiegoś czasu przymierzałem się do wymiany na McIntosha MA 6900 - strasznie podobały mi się końcówki McIntosha na AS, mając więc nadzieję, że integra da mi chociaż namiastkę tego co mnie urzekło... w końcu udało mi się odsłuchać go u mnie w systemie. Niestety delikatnie mówiąc lekko się zawiodłem, nie to, żeby był to kiepski wzmacniacz, po prostu oczekiwałem więcej. Także finalnie zostałem przy 226mkII, który barwowo i pod względem nasycenia dźwięku wypadł korzystniej. Próbowałem również Luxmana L-507 i efekt był jeszcze słabszy. Poza szybkością, dynamiką, precyzją, brakowało muzykalności, ciepełka, barwy. Luxman moim zdaniem zagrał zbyt klinicznie, nie jest to moja estetyka brzmienia.

 

PS. Już za kilka dni na naszym portalu ukaże się recenzja Vincenta SV-800 !!! :)

 

Zapraszam serdecznie,

Goliatpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gram na 226mkII + Tethys II od Audio Academy i jest bajecznie! Wymieniłem lampki na Tung Sol Gold

 

też gram na tym Vicku i z tymi lampami, ciekaw jestem jakby to zagrało z Dalii Ikon 6mk2,

myślę że wstęga dałaby lotność, a moc i bas Vicka mógłby uzupełnić nie za mięsiste granie dołem tych Dali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiaj ukazała się zapowiadana recenzja najnowszego flagowca Vincenta :)

 

zapraszam do lektury i nie sugerujcie się, że jest przyrostek "sponsorowane" - tekst jest w pełni obiektywny i niezależny!

 

http://www.klub.audiostereo.pl/

 

Pozdrawiam,

Goliatpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dla ożywienia wątku ja wstąpię do klubu z moimi Vickami SV-800 i T.A.C. C-60. W trakcie zmian myślałem o Cayin i byłem blisko zakupu, ale przesłuchałem Vicka i padło na niego. Wydaje mi się że konsorcjum niemiecko-chińskie nie do końca jest w naszej świadomości docenione. Cała produkcja w chinach i brak prestiżu może odstraszać potencjalnych użytkowników do zakupu produktów tej marki. Może za wcześnie na euforię z zakupu tych klocków, ale granie na nich sprawia jak na razie wielką frajdę. Znakomita stereofonia, trójwymiarowa scena, idealne plany, świetnie kontrolowany bas, szybki i nisko schodzący. Do góry nie nam pytań, aksamitna bez przerysowań. Bardzo dobra analityczność. Dżwięk nie meczący, ale co od razu zwraca uwagę to muzykalność. Moim zdaniem już w niedługim czasie zainteresowanie tą marką na pewno wzrośnie chociażby na stosunek ceny do jakości. Na razie pracuję na oryginalnych lampach, ale z czasem może coś sie zmieni. Co do wykonania i wygladu moim zdaniem bez zarzutu, precyzja, estetyka, użyte materiały i wysoka jakość zastosowanych komponętów. Bardzo ładne aluminiowe i ciężkie piloty, możliwość sterowania wzmakiem z pilota cd.

 

Witam,

 

pytanko do kolegi użytkującego 800-kę :) Wymieniłeś już lampki? Jeśli tak napisz na co i jakie zmiany, sam jestem ciekaw??? :)) Najlepiej jakbyś umieścić komentarz pod recenzją 800-ki. Dzięki.

 

Pozdrawiam,

Goliatpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.