Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie mam wzmacniacza ,natomiast w swoim systemie go słuchałem na org. lampach i trochę kluchowaty bas miałem

 

 

Nie dziwię się co do takiego brzmienia.

 

Jestem przekonany, że mają na to wpływ lampy fabryczne. Domyślam się, że lampy fabryczne, to Shuguang 12AX7B w okienku i 2 lampy 6N1 chińskiej produkcji - odpowiednik radzieckich/rosyjskich 6N1P, ale z tego co czytałem dużo gorsze brzmieniowo od ruskich.

 

O lampach 6N1P (a konkretnie z fabryki OREL) mam takie zdanie jak McGyver w poście #2310,

który jest tu http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-chinskich-lampowcow_36330.html/page__st__2280

 

Ja mam SV-237 pierwszej generacji i to z limitowanej serii, w której był fabrycznie wspomniany Shuguang i 2 amerykańskie wojskowe NOS 6BQ7A GE, które są bardzo dobre. Jak odsłuchiwałem na moim wzmaku AA Rhea w Q21 (tam odsłuchałem, ale kupiłem bezpośrednio w AA), to miałem wtedy te 6BQ7A i ECC83 Telefunkena z długimi gładkimi anodami w okienku. Jak Goliat chwilę posłuchał, to powiedział, że gra to dużo lepiej niż na fabrycznych chińskich, na których, jak stwierdził, brakuje konturu.

 

W ogóle co do lamp mam taką refleksję, że właściciele SV-237 mają o tyle lepiej niż właściciele SV-226, że jest w nim tylko jedna lampa ECC83/12AX7, a nie trzy, więc wymiana lamp na dobre lampy NOS jest dużo tańsza. Moim zdaniem 3 sztuki naprawdę dobrych NOS do SV-226 to wydatek rzędu 1000-1200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam wzmacniacza ,natomiast w swoim systemie go słuchałem na org. lampach i trochę kluchowaty bas miałem

 

Niestety ale ten wzmacniacz tak już ma, miałem 237 prawie trzy lata, przerzuciłem mnóstwo lamp i bas to zawsze była mniejsza lub większa klucha.W końcu się wkurzyłem sprzedałem.... i to była bardzo dobra decyzja..., ten wzmacniacz jest dobry do małych składów, jazzu, rocka nigdy nie zagra dobrze, chociaż wierni użytkownicy tego wzmacniacza będą twierdzić inaczej, wiem bo kiedyś też taki byłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie na kanalach mam 6n1p EW i w okienku Psvane.

Jaki interconect masz na mysli?

 

IC jak w o mnie. Naprawdę świetna łączówka. To moja druga Tara Labs. Pierwsza to M3 z tej samej serii. Ta jest dużo lepsza. Bardzo lubię brzmienie Tary. Neutralne, otwarte, znakomite przestrzennie i barwowo, szczegółowe, a przy tym nienachalne i nie efekciarskie. To mój dożywotni IC, no chyba, że wygram w LOTTO :-)

 

Co kto lubi, jeśli chodzi o lampy na kanałach. Mam 6N1P EW z 1991, ale jak dla mnie cywilne brzmią wyraźnie lepiej. Są dużo bardziej muzykalne, z lepszą średnicą i stereofonią.

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem kami 1973

Jeżeli szukasz lepszego basu w podobnej kasie koniecznie posłuchaj Haiku Audio SOL II, dynamika, bas, przestrzeń bez porównania z Vincentem 237, ale... nie ma tej średnicy i "słodyczy" co Vincent, SOL II to bardzo neutralny wzmacniacz, natomiast Vincent to taki "efekciarski" cukierek, tak to widzę z perspektywy czasu...., każdy lubi i szuka co innego w tej naszej pasji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Haiku na AVS i to dla mnie takie totalnie beznamietne granie. Pomijam juz stylistyke ktora dla mnie jest dramatyczna.

Duzo zalezy od kolumn. Ja mam Dali Mentor 6 i ten bas rzeczywiście nie jest mistrzem kontroli ale za to jest bardzo muzykalnie. Świeże , muzykalne i wciągające brzmienie. Plyty Dream Theater nie brzmia źle - jest wykop i piekna średnica z energią. Kwestia calej reszty toru.

Spróbować musze jeszcze cywilnych 6n1p. Obecnie mam militarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam juz stylistyke ktora dla mnie jest dramatyczna.

Duzo zalezy od kolumn. Ja mam Dali Mentor 6 i ten bas rzeczywiście nie jest mistrzem kontroli ale za to jest bardzo muzykalnie.

Nie wiem co rozumiesz przez określenie "dramatyczną stylistykę", Vincent to taka lepsza Yamaha, Denon, sprzęt dla "tłumu"..., musi mieć masę pokręteł, regulacji, USB, przycisk loud i inne fajerwerki, bo inaczej nie zagra...., Haiku nie potrzebuje żadnych "ulepszaczy", ma tylko wybór źródła, potencjometr głośności i duuużo lepsze zasilanie i wydajność niż Vincent i to wystarczy żeby zagrać lepiej od Vincenta, który jest naszpikowany "ulepszaczami",,, i gra bardzo nie naturalnie, tzn. efekciarsko, ale robi wrażenie jak przyjdą znajomi.....

Haliku to takie bardziej "audiofilskie" granie, neutralne, nie męczy, nie oszukuje, nie podbija średnicy, gra tak jak artysta tego chciał, ale do tego trzeba dojść po czasie...

Wiem co piszę bo z Vincentem też grałem z Dali Mentor tylko monitorami czyli Mentor 2, bardzo efekciarskie kolumny, wstęga w tych kolumnach to jest porażka...., dlatego szybko ich wycofali z produkcji, tam wcale nie ma basu tylko "żyletki" na wysokich tonach, jak z kina domowego...

Posłuchaj dobrych kolumn np, ze stajni 16Hertz , Audio Academy, Dynaudio itp, a szybko sprzedaż te Mentory tak jak ja to zrobiłem, Dali jest dobre, ale do kina domowego.... i to nie jest tylko moje zdanie...

P.s Piszę to wszystko "grzecznościowo" nauczony własnym doświadczeniem....

P.s.2 Dali Mentor bardzo ciężko jest sprzedać, jakoś ludzie nie chcą ich kupować...., ja swoje sprzedawałem pół roku, z duuużą stratą...

Edytowane przez kami1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czego szukamy. Monitory z Dali to kiepscizna ogólnie. Nie wiem jak miales zestawiony sprzęt ale u mnie nie ma absolutnie żadnych zyletek na gorze w przeciwieństwie do nedznych audio academy. Jak slysze kopulke Seasa ktora rzuca piachem i spuscizna jaka to jest cudowna jakosc to zadaje sobie pytanie czego ktos sluchal wcześniej.

Jeden lubi ogorki, drugi ogrodnika córki.

Mnie w Dali urzeka muzykalność i wciągająca średnica. Monitory z Dali maja problem z basem ewidentny. Mialem Ikon 2, Ikon 6 i teraz mam Mentory 6. Nie widze potrzeby zmian na ten moment. Brzmienie mnie wciąga , uspokaja. Moge godzinami słuchać. Sporo spedzilem czasu nad doborem lamp i kabelkologie i teraz spijam śmietankę.

Haiku moze jest dobre - nie przecze. Nie moja bajka ani designersko, ani profilem brzmienia.

Dynaudio mialem kiedys Dm 2/8 - fajne szafki :-)) Bardzo milo je wspominam. Po nich mialem właśnie Ikon 6.

Próbowano mi wcisnac Phoebe III w salonie ale jak posluchalem tych kolumn to zastanawialem sie w czym tkwi ich fenomen bo ani designem ani brzmieniem mnie nie ujmowaly. Zwykle prostr granie bez nuty polotu. Ale czego wymagac od kolumn ktore maja glosniki za łącznie 800 zl.

Akurat przy dobrym zestawieniu wstega robi kapitalna robote, dodaje od groma powietrza tylko trzeba uwazac żeby nie wyeksponowac tego kablami.

Milo jest wymienic doświadczenia. Piona !

 

Dochodzimy jeszcze do jednej kwestii - rodzaj muzyki.

Na Mentor 6 jak wlaczam Marie Jopek to odlatuje. Jest tak angazujaco. Nie wszystko sprzet zagra jak chcemy. Nie ma neutralnego zestawienia co zagra wszystko jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na ten moment zastepce dla Psvane. Dzisiaj mam okazje przetestowac lampke 12ax7 RWN Neuhaus NOS. Niesamowita holografia i szybkość. Wysokie dzwieki kapitalne - ogrom informacji gładko podany. Wygrzewam z przyjemnością.

Juz wiem ze zostanie ze mna na dłużej.

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Znalazłem na ten moment zastepce dla Psvane. Dzisiaj mam okazje przetestowac lampke 12ax7 RWN Neuhaus NOS. Niesamowita holografia i szybkość. Wysokie dzwieki kapitalne - ogrom informacji gładko podany. Wygrzewam z przyjemnością.

Juz wiem ze zostanie ze mna na dłużej.

 

Czyli kolejny raz odmulanie systemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam jej sie troche wygrzac. Na pewno ją soboe zostawie. Jak we wzmacniaczu sie nie sprawdzi na dluzsza mete to trafi do Cd S6. Kolekcja lamp się powieksza :-))

 

 

 

Taki brand, ale z tego co wiem, to jest to produkt NRD-owskiego RFT.

Oczywiście nie znaczy to, że zły ;-)

Zgadza się. Mało informacji w necie na jej temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna lampa w okienku Vicka 237 na testach.

Jezeli ktoś uskarża sie na niedostateczna prędkość Vicka na dolnym paśmie to polecam lampę General Electric Ecc83 60'

Lampa jest bardzo szybka, bas robi punktowy i dociepla środek przy tym dodając aksamitu na górze. Bardzo przyjemne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę normalnie wł.przed odsłuchem i wył.po odsłuchu bez żadnej szkody dla lamp?

Nic się nie martw. Nie ma prawa nic się stać. Vicek ma system wstępnego rozgrzania lampek. Załączysz, przekazniki klepną i ogień ;-)

Ewentualnie z tego co zauważyłem to Vicek 237 zaczyna grać w pełni swoich mozliwości po ok. godzinie grania jak się w pełni rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy jest ktoś z Krakowa, Bielska lub okolic ktos posiada Vincenta 237 lub 236 i do którego mógłbym wpaść na jakiś mał odsłuch? Myslę nad wymianą Atolla na Vicka, ale chciałbym posłuchać wcześniej.

 

Zapraszam do nas jeśli chcesz wypożyczyć na odległość, także nie ma problemu. Będziesz wtedy miał komfortową sytuację i możliwość w swoim systemie porównania Vincenta z Atoll.

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.