Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Trzeba sobie przemyśleć czy na wzmacniacz mamy do wydania 7 tys czy dwa, a właściwie trzykrotnie więcej (kable !!!). Dużo zależy od tego jakie mają być kolumny. A ja się zapytam dlaczego na przykład nie integra SV-800?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew . SV800 odpada poniewaz nie ma regulacji tonow .

Cena w obu zestawach nie ma kapitalnego znaczenia , bo na oba moge sobie pozwolic .

Chce tylko wiedziec czy roznica w dzwieku jest warta roznicy w cenie .

Raczej innych zestawow , niz te ktore wymienilem... nie biore pod uwage .

W tej chwili posiadam kolumny Klipsch rf62mk2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną odpowiedzią na to pytanie, mogło by dać porównanie obu amplifikacji i to na docelowych głośnikach. Bo do Klipschów to już integra będzie mocno na wyrost. Przyznając się do przejrzenia twoich wpisów myślę, że na tym etapie integra będzie lepszym wyborem. Tym bardziej, że elektronikę Vincenta należy porównywać z dwu, a nawet trzykrotnie droższym sprzętem tak zwanych renomowanych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Już plumkają Phoebe III ze stajni AudioAcademy. Powiem krótko robią wrażenie a jeszcze nie wygrzane . Kilka zdjęć dla Roberta i nie tylko.

post-50253-0-15339600-1383058615_thumb.jpg;post-50253-0-33985300-1383058724_thumb.jpg

post-50253-0-89168900-1383058640_thumb.jpg;post-50253-0-84717900-1383058669_thumb.jpg

 

 

 

 

PH7 p.Grzegorzu dzięki za otworzenie oczu i uszu, jestem gotów się odwdzięczyć

pozdrawiam wszystkich Piotr

 

Ta prawa kolumna grająca "do kanapy": ouch, big no-no.

Edytowane przez Tubatoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tubatoon ,kolego już przestawione według "złotego środka" ( obliczyłem z jakiejś ukraińskiej strony jest w dziale akustyka).. Także teraz nic nie zasłania wyjścia fali z głośników. Podpowiedzcie jeszcze, w dziale akustyka wyczytałem ,że perfekcyjnym wyłożeniem pokoju odsłuchowego jest korek 4mm , czy to prawda. Bo szczerze mówiąc nie przeszkadzało by mi wyłożyć ściany tym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jeszcze, w dziale akustyka wyczytałem ,że perfekcyjnym wyłożeniem pokoju odsłuchowego jest korek 4mm , czy to prawda.

 

Kolego, a gdzie Ty to wyczytałeś? Daj link do konkretnego wątku/posta, bo nie wierzę! Nikt z osób obeznanych w akustyce nie poleci Ci korka, 4milimetrowego i to w całym pokoju.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romekjagoda , w tym wątku gdzie wstawialiście zdjęcia swoich adaptacji pomieszczeń, Twoja mi się podobała , daj mi chwile to poszukam bo to trochę może potrwać , ale to będzie w tych okolicach gdzie koleś rury (pułapki basowe)okleił właśnie korkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romekjagoda , w tym wątku gdzie wstawialiście zdjęcia swoich adaptacji pomieszczeń, Twoja mi się podobała , daj mi chwile to poszukam bo to trochę może potrwać , ale to będzie w tych okolicach gdzie koleś rury (pułapki basowe)okleił właśnie korkiem.

 

 

Spoko, nie szukaj ;) Oklejał rezonatory chyba Imacman, ale to co innego. Nie oklejaj całych ścian korkiem, bo on działa tylko na najwyższe częstotliwości i sobie przetłumisz pomieszczenie + wydasz kasę niepotrzebnie.

Jeśli chcesz robić ustroje to z wełny + inne rozpraszające + rezonatory.

Ale zacznij od pomiarów - poproś kogoś może jest w okolicy z zestawem.

Aha - no i poczatek poczatków to dywan, normalne jakieś bibeloty w pokoju, etc. żeby nie było pusto.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Romekjagoda

 

Napisano 16.02.2013 - 10:35

miud

snapback.pngUżytkownik Azus dnia 15.02.2013 - 21:49 napisał

 

akustyka miud

Tak, jak chcesz mieć akustykę "miud" to wszystkie ściany i podłogę należy obić gąbką 1cm lub korkiem 4mm.

napisał Acoustic Lab

 

strona 18 Twojego akustycznego tematu.

To chyba napisał pan Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne bzdury ludzie piszą.

 

To nie bzdura tylko sarkazm!

 

Do Romekjagoda

 

Napisano 16.02.2013 - 10:35

miud

snapback.pngUżytkownik Azus dnia 15.02.2013 - 21:49 napisał

 

akustyka miud

Tak, jak chcesz mieć akustykę "miud" to wszystkie ściany i podłogę należy obić gąbką 1cm lub korkiem 4mm.

napisał Acoustic Lab

 

strona 18 Twojego akustycznego tematu.

To chyba napisał pan Mirek.

 

Nabijał się, że jak akustyka ma być 'miud' (a nie jak należy prawidłowo pisać 'miód') to możesz robić na opak. Jak chcesz, żeby była 'miód' to nie oklejaj pokoju korkiem - tego już nie napisał, ale zapewniam Cię, że to miał na myśli.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH7 . Nie rozumiem... jaki etap masz na mysli ....? I jak to sie ma do porownania ze sprzetem z wyzszych polek ??? To... ,ze nalezaloby posluchac i porownac , to kazdy wie , stad moje pytanie . Gdybym mial takowa mozliwosc.., nie pytalbym .

Edytowane przez yamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamfan. To proste. Etap audiofilskiego rozwoju. Każda zmiana powinna być świadomym wyborem, poprzedzonym odsłuchem w oparciu o własne preferencje i nabyte z czasem (i wielkim trudem) doświadczenia.

Teraz jak to się ma do porównania ze sprzętem z wyższych półek? Odpowiem obrazowo. Zakładamy że mam skuter, ale zdałem prawko na motocykl. Nie zadam na forum motocyklowym pytania, czy powinienem sobie kupić Hondę CBR 500, czy może CBR 1000, bo mam nadmiar "chajcu".

Oczywiście w rękach doświadczonego motocyklisty tysiączka zdmuchnie pięćsetkę. I tak samo z potencjałem przedwzmacniacza i monobloków w stosunku do tańszej dwukrotnie integry. Aby go w pełni wykorzystać, potrzeba jednak lepszego źródła, kolumn, kabli, kondycjonera, akustyki itp, oraz doświadczenia, aby to wszystko ogarnąć.

Edytowane przez PH7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad z motocyklami niezbyt trafiony , bo jak wiadomo szybsza i mocniejsza maszyna w rekach niedoswiadczonego kierowcy = smierc . W moim przypadku to raczej niemozliwe .Zadam wiec pytanie pomocnicze : ktory zestaw Ty bys wybral i dlaczego ? Przyjmujemy ,ze nie masz innego wyboru /inna firma , inne klocki itp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rob Roy

(Konto usunięte)

w dziale akustyka wyczytałem ,że perfekcyjnym wyłożeniem pokoju odsłuchowego jest korek 4mm , czy to prawda. Bo szczerze mówiąc nie przeszkadzało by mi wyłożyć ściany tym materiałem.

 

Pierwszym pomysłem na poprawę akustyki było zastosowanie intensywnego tłumienia. Przyjęty sposób rozumowania był prosty - chodziło o to żeby do uszu realizatora dochodził tylko dźwięk bezpośrednio z kolumn. Aby osiągnąć ten cel tłumiono wszelkie odbicia od ścian. Stare reżyserki były więc z reguły wykładane materiałami tłumiącymi ze wszystkich stron. Zapewne na filmach z epoki widzieliście gdzieś ścianki z perforowanej płyty zamontowane na podkładzie z wełny mineralnej. Dość szybko okazało się jednak, że słuchanie muzyki w takich warunkach wcale nie było przyjemne. Gorzej - było wręcz przykre i męczące.

 

Tak więc praktyka pokazała, że do komfortowego odsłuchu potrzeba więcej pogłosu pomieszczenia. Złe doświadczenia z przetłumionymi reżyserkami i rozpowszechnienie stereofonii dało impuls do zmian. W latach siedemdziesiątych reżyserki czołowych studiów przybrały inną postać. Z reguły na twardej ścianie wmontowane były kolumny, tylna część pomieszczenia była wytłumiona, a obszar pomiędzy przodem i tyłem zajmowały skośnie ustawione powierzchnie, które pozwalały uniknąć trzepoczącego echa. Audiofile zapewne w tym momencie poczuli, że piszę o czymś znajomym. I mają rację. Tego typu studia są zgodne z zaleceniem aby kolumny promieniowały z powierzchni twardej na powierzchnię miękką.

hifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie odpowiedziales. Albo nie wiesz albo jestes ostrozny . Chodzi mi o roznice w dzwieku . Czy to takie trudne dla kogos z" tym ""doswiadczeniem ? W zasadzie nie wiem o co chodzi z tym doswiadczeniem . Ale.... to moze przy innej okazji ,w innym dziale itd. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że jedyną odpowiedź na to pytanie mogłoby dać bezpośrednie porównanie obu amplifikacji i to chyba wyczerpuje temat.

Jeżeli chodzi o doświadczenie, to czegoś tam przez ćwierć wieku zabawy w audiofilizm się nauczyłem. Przede wszystkim tego, że nie można teoretyzować, i wydawać zero-jedynkowych opinii bez sprawdzenia. Tak faktycznie. Można to nazwać ostrożnością. Ale to chyba dobrze prawda?

Natomiast zupełnie nie dziwi mnie fakt, że nie wiesz o co chodzi z tym doświadczeniem. Świadczy o tym dobór posiadanego przez Ciebie sprzętu. Gdybyś przed jego kupnem, porównał go z czymkolwiek sensownym, wyglądałby on zgoła odmiennie. I przy okazji byłyby to Twoje pierwsze audiofilskie doświadczenia właśnie.

Edytowane przez PH7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co te nerwy ? Wiecej zrozumienia , nikt nie jest doskonaly ...., choc przegladajac to forum owo stwierdzenie traci czasem racje .Ostroznosc , jak najbardziej wskazana , rowniez w osadzaniu innych osob .Co CI sie nie podoba w Yamaha rs700 i cdn500 ?= bo ,to bylo niegrzeczne .A wracajac do sedna ; jezeli nie slyszales omawianych zestawow, to nic zlego przeciez , wystarczylo podac roznice ogolne na podstawie jakichkolwiek innych "klockow" . Nooo... ,chyba ze to faktycznie "zabawa" i tylko zabawa . Moze Kopaczmopa bedzie mial wiecej cierpliwosci i odpowie dlaczego zestaw SPT100 + SAT1 ma przewage nad SV237 ? Ogolnie i czysto teoretycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze z doswiadczeniem wiesz wiecej jak dobierac sprzet choc w sumie mniej o samej muzyce z reguly tak bywa.

 

Nie przypominam sobie, abyśmy w którymkolwiek klubie tego forum choćby pół zdania zamienili o muzyce. W związku z tym nie pojmuję, co daje Ci prawo do stwierdzenia, że niewiele o niej wiem.

Widzę, że wydawanie opinii o ludziach, których nie znasz idzie Ci jednakowo gładko jak o sprzęcie którego w życiu nie słuchałeś.

 

 

I po co te nerwy ? Wiecej zrozumienia , nikt nie jest doskonaly ...., choc przegladajac to forum owo stwierdzenie traci czasem racje .Ostroznosc , jak najbardziej wskazana , rowniez w osadzaniu innych osob .Co CI sie nie podoba w Yamaha rs700 i cdn500 ?= bo ,to bylo niegrzeczne .A wracajac do sedna ; jezeli nie slyszales omawianych zestawow, to nic zlego przeciez , wystarczylo podac roznice ogolne na podstawie jakichkolwiek innych "klockow" . Nooo... ,chyba ze to faktycznie "zabawa" i tylko zabawa . Moze Kopaczmopa bedzie mial wiecej cierpliwosci i odpowie dlaczego zestaw SPT100 + SAT1 ma przewage nad SV237 ? Ogolnie i czysto teoretycznie .

 

Męczysz mnie. Cały czas usiłuję Ci uzmysłowić że w audio gra cały układ, a nie tylko wzmacniacz. Oczywiście, że z przedwzmacniaczem i monoblokami da się osiągnąć więcej. Ale jeżeli ten potencjał ma być w pełni wykorzystany (a nie strzelam w 20 %) to wymaga to większych inwestycji w każdym innym elemencie toru audio. Do tego jest trudniej. Większa ilość połączeń (kabli), skomplikowane zasilanie, lampy w przedwzmacniaczu i końcówkach (na jakie wymienić) itp. Czy to wszystko tak ciężko zrozumieć?

Edytowane przez PH7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH7 . Jezeli czujesz sie zmeczony moja upierdliwa osoba nie musisz odpowiadac ... zrobi to ktos inny /mam nadzieje/

Ale ..., zauwazylem juz postep ; Napisales " oczywiscie z przedwzmacniaczem i monoblokami da sie osiagnac wiecej " . Wiecej czego ? No , no kontynuuj .To dobry wstep .Nie bierzemy na razie kabli i kolumn pod uwage, lub aby bylo prosciej bierzemy jakies xyz . Wiemy rowniez ,ze SV237 ma wieksza moc , ale nie te osiagi raczej miales na mysli ...? Nie badz niesmialy , pisz . Mam nadzieje ,ze nie chcesz abym wrocil do korzeni i sprawil sobie : amator 2 stereo z adapterem ? Chyba ,ze az tak zle mi zyczysz . Nadmienie tylko ,ze nie zaczalem pisac akurat TU przypadkiem .Pisalem /jak wiesz / w innych miejscach na forum . Niestety, jak dotad bezskutecznie . Wolalbym aby wsrod fanow marki Vincent odnioslo to jakis jednak skutek .Pozytywny oczywiscie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że da się osiągnąć więcej miałem na myśli lepszy dźwięk. Przedwzmacniacz i monobloki to lepsza separacja i co za tym idzie zazwyczaj lepsza przestrzeń, szczegółowość, dynamika itp. Ale krzywość porównania SV237 z SPT100 + SAT1 polega nie na tym, że porównujemy integrę z zestawem przedwzmacniacza i monobloków, ale na tym, że porównujemy wzmacniacze różniące się ceną dwukrotnie. Bo równie dobrze taki sam lub większy przyrost klasy dźwięku (tego nie wiem) mogłaby zapewnić np Integra SV-800 jeżeli już kręcimy się wokół Vicka. I to byłoby właściwe porównanie. SV-800 kontra SPT100 + SAT1. Sprzęty kosztujące podobne pieniądze.

Wracają jednak do twoich rozważań. Piszesz, żeby nie brać pod uwagę sprzętu towarzyszącego (kabli i kolumn). To tak, jakbyś mnie zapytał czy lepszy będzie silnik czterocylindrowy, czy widlasta ósemka. A ja na to w Golfie, czy w BMW serii 7? Musisz zdecydować czym (i za ile) chcesz jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, abyśmy w którymkolwiek klubie tego forum choćby pół zdania zamienili o muzyce. W związku z tym nie pojmuję, co daje Ci prawo do stwierdzenia, że niewiele o niej wiem.

Widzę, że wydawanie opinii o ludziach, których nie znasz idzie Ci jednakowo gładko jak o sprzęcie którego w życiu nie słuchałeś.

 

spokojnie PH7 to akurat nie bylo konkretnie do Ciebie, zle sie wyrazilem, przepraszam.

Chodzilo mi o to ze czesto przyrost jakosci sprzetu powoduje mniej czasu na sluchanie muzyki.

 

Masz racje ze powinien nabyc doswiadczenia albo isc na utarte szlaki i kupic cos czesto polecanego.

 

Co do sprzetow jakich nie sluchalem, nie wiem dokladnie o co i jaki Ci chodzi, bo jesli nie sluchalem to sie nie wypowiadam.

Jesli chodzi o Vincenta 226 mk2 to akurat go nawet mam, gra na Tung Solach niezly wzmacniacz, choc Krella 300i uwazam za wyzsza polke, mialem Roksana - tez czarus ale nie wiem czy Vicek nie gra ciekawiej.

 

Mam tez AA Phoebe III tez niezle kolumny, przesada jest mowienie ze nie maja konkurencji do 6-8 tys bo maja i to spora i wielu osobom moga inne kolumny podobac sie bardziej. Pan Michal wycisnal z nich duzo ale ogolnie wysokie tony sa w nich przecietne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki . O kolumny , czy kable popytam pozniej , byc moze gdzies indziej .Tak jak napisalem : na razie nie bierzmy tego pod krytyke czy dyskusje . Moge tylko z ciekawosci zapytac jakie kolumny do tych monoblokow ? Chociaz to pozostawiam raczej wylacznie sobie .Mam swoje wymagania i preferencje . Rowniez wybor Vincenta nie jest czystym przypadkiem . Jeszcze raz dzieki i zapraszam innych vicfanow , jezeli ktos chcialby cos dodac.

Dodam jeszcze ,ze nie zawsze cena =lepsza jakosc .

Edytowane przez yamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Vincenta 226 mk2 to akurat go nawet mam, gra na Tung Solach niezly wzmacniacz, choc Krella 300i uwazam za wyzsza polke, mialem Roksana - tez czarus ale nie wiem czy Vicek nie gra ciekawiej.

 

Mam tez AA Phoebe III tez niezle kolumny, przesada jest mowienie ze nie maja konkurencji do 6-8 tys bo maja i to spora i wielu osobom moga inne kolumny podobac sie bardziej. Pan Michal wycisnal z nich duzo ale ogolnie wysokie tony sa w nich przecietne.

 

Jak można Vincenta 226mkll wzmacniacz grający żywo, dźwięcznie, przestrzennie i z werwą nazwać czarusiem i porównać do zupełnie odmiennie grającego Roksana.

Mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że w kwestii posiadania Vicka i Phoebe to tak jak wybitny ekspert od wypadków lotniczych Jacek Rońda, trochę blefujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH7 to Ty mozesz przypuszczac a ja wiem co posiadam raczej lepiej.

 

Co do tego ze Vicek gra zywo i dynamicznie i dzwiecznie to zalezy z czym porownac, z Krellem to nie bardzo bo to raczej wtedy Krell gra zywo i dynamicznie i wtedy Vicek czaruje.

Roksana mialem rowniez, dynamika nie ustepuje Vincentowi, choc nie jest tak dzwieczny jak ten ostatni.

 

Phoebe tez mam ale w 2 systemie. Z czasem coraz bardziej podobaja mi sie te kolumny choc niestety Seasy na gorze (mimo ze lagodniejsze od tych z Hypkow III lux) nie podobaja mi sie, niestety troche czuc mniejsza kase wydana na glosniki mimo ze calosciowo ladnie sie to prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie masz Vicka 226mkll i nie czujesz wyjątkowości tego wzmaka mówiąc, że jest zaledwie niezły, to chętnie go od Ciebie odkupię. Po odsłuchach u mnie mam kilku chętnych. Jeden od kilku miesięcy zaczyna dzień w pracy od kawy i Allegro, nieustając w poszukiwaniach do tej pory bezskutecznych, psiocząc jednocześnie, że już nieprodukowany.

Phoebe nie odkupię, bo z tym nie ma problemu. Kto miał kupić, kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.