Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  236 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.05.2019 o 07:27, szczypior88 napisał:

Tubes store. To są NOS. Ja grałem na nich oporowo ponad rok czasu i nic. 

Wytrzymają spokojnie 2-3 tys godz. 

Full Music ma jedną poważna wadę. O ile dźwiękowo to niezle lampy i moim zdaniem najlepsze z bieżącej produkcji to mają problemy z jakością i niskim czasem grania. Powtarzalność ich wyrobów jest kiepska. Jedna lampa zagra 2 lata a druga 2 tygodnie. Mialem 2 razy przypadek w Vicku że ich 12ax7 padły szybko. Jedna już podczas wygrzewania a druga po jakiś 300 godz. Po prostu straciły barwę i koniec. Zero basu, szklistosc dzwięku. U taty podobnie. Może teraz coś poprawili ale z nimi to loteria. Kolega np ma już FMG ponad rok i jest ok a wcześniejszą mu padła po kilku tygodniach też. 

To moja FMG dzisiaj padła po 1 tygodniu 12 godzin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/26/2019 at 9:19 PM, szczypior88 said:

Może ja zacznę bo sporo Vincentów się przez moją szafkę przewinęło

Vincent 237 to fajny wzmacniacz który jest dynamiczny, efekciarski ale też potrafi zagrać z nutką finezji i tutaj wszystko zależy od lampek. Do elektroniki polecam lampy 6n1p-ew militarne i coś w okienko - tutaj poradzi na pewno Piotrek z Tubes Store.

Mullard zrobi Ci muła na basie. Wadą Vincenta 237 jest trochę ograniczona góra. Brak jej finezji. Jest delikatna i może się podobać ale w tej cenie można lepiej. Bas jest potężny ale nie schodzi w najniższe rejestry. Jest podbity. Środek jest wysunięty i on jest moim zdaniem największą zaletą wzmacniacza. Pełen barw, wokal ma świetny, genialnie grają na nim gitary. 

Co do awaryjności. Miałem kilka Vincentów wzmacniaczy i CD. NIC. Dosłownie nic się z nimi nie działo. Zależy jak trafisz i jak szanujesz.

Co do modyfikacji to nie wiele pomogę bo w zasadzie żadnej nie wykonywałem oprócz zmiany lamp. Uważam, że jeśli myślisz o modyfikacji i nakładach finansowych z tym związanych to nie lepiej kupić inny wzmacniacz ? Po co modyfikować i narażać się na straty ?

Jaki inny wzmaczniacz powinienem rozwazac do 4-5k ktory jest efekciarski i mega dynamiczny? (i najlepiej z kontrola tonacji, zeby miec mozliwosc podstawowego dopasowania do pomieszczenia i filtra Loudness zeby muzyka brzmiala dobrze przy cichym sluchaniu w nocy). 

W sumie chyba tylko zostaje Denon PMA-2020AE prawda? - ktos mi na niego wskazal uwage i powiedzial ze ma niesamowita zdolnosc do schodzenia w bardzo glebokie niskie rejestry + jest Made in Japan a to chyba zawsze 'najlepiej' prawda? (chociaz teraz, jak nie wolno stosowac olowiu w sprzecie i polaczeniach to juz nic nie bedzie dlugotrwale).

Dzieki bardzo szczypior88 za opinie, zwlaszcza jak miales kilka wzmakow Vincenta.

Czy ktos jeszcze jednak moze sie wypowiedziec prosze i doradzic?



 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich

Postanowiłem odnowić temat lamp do VINCENTA. Proszę o wasze doświadczenia w doborze lamp i ich końcowym rezultacie , przy którym wreszcie z wrażenia spadły wam kapcie?. Ja mam w swoich VINCENTACH następujące lampy:

1. SV-237 - przód 12AX7B, tył TUNG-SOL5751

2. CD-S7 te same od zakupu, bije się w piersi nie sprawdzałem co to za lampy

3. PHO-700 - 12AU7

Wiem, że ten wątek był poruszany od lat ale właśnie dlatego go wznawiam bo może się okazać ,że coś co było dobre kiedyś teraz straciło na jakości i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2019 o 14:41, Taurus195 napisał:

Witam wszystkich

Postanowiłem odnowić temat lamp do VINCENTA. Proszę o wasze doświadczenia w doborze lamp i ich końcowym rezultacie , przy którym wreszcie z wrażenia spadły wam kapcie?. Ja mam w swoich VINCENTACH następujące lampy:

1. SV-237 - przód 12AX7B, tył TUNG-SOL5751

A to można w SV-237 na kanały dać coś innego niż 6n1p lub zamienniki? Pytam się, bo przesiadłem się z 227mk na 237mk i tematu lamp z tyłu jeszcze nie rozkminiałem. Przeczytałem  wpisy w klubie ze dwa razy ale pod kątem 227mk, a tam sprawa prosta-12ax7 których jest mnóstwo i wymiana wszystkich lamp ogranicza tylko dostępność lamp i portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić. Polecane są Sylvanie również. Mega detaliczne i ultra gładkie, w ciul przestrzeni. Mialem je na chwilę u siebie na testy w 237 ale nie stać mnie było na tamtą chwile? 700 zł 2 Szt kosztowaly z tego co pamiętam . 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szczypior88 napisał:

Można zmienić. Polecane są Sylvanie również. Mega detaliczne i ultra gładkie, w ciul przestrzeni. Mialem je na chwilę u siebie na testy w 237 ale nie stać mnie było na tamtą chwile? 700 zł 2 Szt kosztowaly z tego co pamiętam . 

Bardzo dobra wiadomość?Tylko to były lampki z jakim oznaczeniem?Mam na myśli np.12ax7, ECC83,5751 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darwroc napisał:

Bardzo dobra wiadomość?Tylko to były lampki z jakim oznaczeniem?Mam na myśli np.12ax7, ECC83,5751 itp.

https://tubes-store.eu/pl/6bq7/308-Para-6BQ7-Sylvania.html

Nawet stanialy teraz?

To jasno grające lampy dlatego warto dać w okienko wtedy Mullarda albo General Electric ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.Po półrocznym słuchaniu na 227,237 wydaje się ciemny i przesadnie dociążony więc na czas adaptacji słuchu jasne i detaliczne lampy jak znalazł.

Kolega Taurus195 wyżej pisze,że w swoim z tyłu ma 5751-te też można?

A z poprzedniego vincenta zostały jeszcze jakieś full music i valvo więc ido okienka coś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam informacji czy w bezpieczny sposób można stosować 5751 bez konsekwencji. 

6bq7 można stosować z powodzeniem. Należy mieć jednak świadomość że wzmak może zagrać delikatnie ciszej bo wzmocnienie na tych lampach jest trochę słabsze. Za to brzmieniowo jest zdecydowany progres. 

Zabawy z lampami to fajne doświadczenie. Ta w okienku daje zdecydowanie najwięcej zmian i na tym bym się głównie skupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze sprzedawcą z tej aukcji przed zadaniem pytania na forum i on nie jest właścicielem tego wzmacniacza tylko sprzedaje koledze, a jak poprosiłem o tel. do kolegi to powiedział, że nie ma takiej możliwości. 

Nie odpowiedział mi na wszystkie pytania, które mu zadałem w wiadomości. 

Kiedy napisałem mu, że pilot ma wytarte napisy od przycisków głośności to napisał, że nic nie jest powycierane, a zdjęcie mówi co innego więc dałem sobie spokój z tą aukcją. 

szczypior88 cena jest mega tzn wysoka? To ile max można dać za taki model według Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakupiłem SV-237 bez MK w stanie idealnym za właśnie 3900. Zastanawiałem sie kilka minut. Wsiadłem w samochód i tyle. I jestem z zakupu bardzo zadowolony. Ale jak nie idzie się dogadac ze sprzedawcą, to lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 227mk z pół roku i żonglowanie lampami może dać bardzo dużo,tym bardziej,że w 227 są 3 lampy 12ax7, których na rynku, ze współczesnej produkcji i NOS, jest od groma.

W 237 już tak łatwo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 227mk z pół roku i żonglowanie lampami może dać bardzo dużo,tym bardziej,że w 227 są 3 lampy 12ax7, których na rynku, ze współczesnej produkcji i NOS, jest od groma.

W 237 już tak łatwo nie jest.

 

Edytowane przez darwroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

pytanko,jakie i czy w ogóle lampy w SV-227 zmienią coś na górze w sensie bardziej ją wyeksponują, doświetlą dźwięk, dodadzą powietrza , przestrzeni...po prostu ją poprawią.Czy jest to do zrobienie czy tego charakteru u Vincenta się nie zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof_58370 napisał:

Cześć,

pytanko,jakie i czy w ogóle lampy w SV-227 zmienią coś na górze w sensie bardziej ją wyeksponują, doświetlą dźwięk, dodadzą powietrza , przestrzeni...po prostu ją poprawią.Czy jest to do zrobienie czy tego charakteru u Vincenta się nie zmieni?

Lampki zmienia bardzo dużo. Zadzwoń do 4hifi i tam gość na pewno Ci doradzi fachowo. Mają sporo lamp, jest z czego wybierać. 

Vincent 227 i 237 to bardzo czułe wzmaki na zmiany lamp. Bardzo fajnie reagują nawet na wymianę pojedynczych lampek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.