Jump to content

Open Club  ·  12 members

Vincent Klub
mikel

Klub miłośników marki VINCENT

Recommended Posts

Żarówkę wymianiasz jak resztę a nawet łatwiej bo nie masz blokady. Na wcisk jest tylko trzeba małych chińskich rączek 😛

Napisałem Ci priv

Lyngdorf TDAI 2170, Dali Helicon 400 mk2, Van den Hul Revelation , Onkyo 6170, coax Neotech, filtr sieciowy DIY, Melodika 3400, Belden, Yarbo 7000.

Witam klubowiczów.Jakie kolumny podstawkowe do Vincenta SV 500 pokój 16 M2 .Myślałem o dynaudio lub dali .Obecnie gra z Pohebe 3 źródło cxn 2 

Edited by jarr

Vincent z Dynaudio nie da rady. Za dużo prądu tam potrzeba. Dali są łatwe w prowadzeniu. Spróbuj Dali Rubicon 2 odsłuchać. 

Lyngdorf TDAI 2170, Dali Helicon 400 mk2, Van den Hul Revelation , Onkyo 6170, coax Neotech, filtr sieciowy DIY, Melodika 3400, Belden, Yarbo 7000.

Przeczytalem chyba caly watek.

Czy mozna zapytac szanownych kolegow z tego klubu o SV237 (bez MK na koncu) o porade, potwierdzenie moich wnioskow albo ich naprostowanie prosze?

SV237 (bez MK na koncu):

1.

to efekciarski cukierek, ktory robi mega wraznie na sluchaczu od samego poczatku oraz na gosciach jak przyjda i przez to, ma malo audiofilskie (czyli neutralne, niepodbite, stonowane i spokojne) brzmienie.

Slucham muzyki elektronicznej (i to czesto ale w krotkich okresach czasu) stad szukam wzmacniacza do tej muzyki i uwielbiam efekt 'wow' z muzyki. Nie chce zadnej 'prawdy audiofilskiej' bo 'tak chcial artysta' albo 'tak to powinno brzmiec'. Chce byc oszukany i chce miec gesia skorke od sciany dzwieku. 

2.
Absolutna podstawa od ktorej nalezy zaczac to wymiana lampy w okienku na jakiegos NOSa (bo obecna produkcja, nawet najlepsza typu Full Music Gold, sa tak naprawde do niczego), szczegolnie General Electric Smoked Glass (ludzie jeszcze jakies Mullardy polecaja i Bugle Boy'e).

3.

SV237 to wzmacniacz bardzo 'rozwojowy' i przy tych zmianach:

-porzadny NOS w okienku

-wymiana kondensatorow w zasilaniu na porzadne typu Mundorf Mlgo / Vishay / Miflex

-wymiana rezystorow

-wymiana kabli sygnalowych, ktorych jest sporo (i razem z lampa moga byc przyczyna niskiengo SNR czyli wysokiego szumu)

-wymiany bezpiecznikow na audiofilskie
ten wzmak leci do gory o dwie polki i ciezko znalezc na niego cos do 15k.

Czy cos jeszcze warto w nim wymienic zeby uzyskac relatywnie duzy (i slyszalny) efekt?

4.

Niektorzy uwazaja, ze te wzmaki psuja sie na potege a niektorzy ze w ogole - i nie wiadomo jaka jest prawda.

Poprosze o naprostowanie moich wnioskow albo ich potwierdzenie. Dziekuje bardzo

20 godzin temu, Kaban napisał:

Przeczytalem chyba caly watek.

Czy mozna zapytac szanownych kolegow z tego klubu o SV237 (bez MK na koncu) o porade, potwierdzenie moich wnioskow albo ich naprostowanie prosze?

SV237 (bez MK na koncu):

1.

to efekciarski cukierek, ktory robi mega wraznie na sluchaczu od samego poczatku oraz na gosciach jak przyjda i przez to, ma malo audiofilskie (czyli neutralne, niepodbite, stonowane i spokojne) brzmienie.

Slucham muzyki elektronicznej (i to czesto ale w krotkich okresach czasu) stad szukam wzmacniacza do tej muzyki i uwielbiam efekt 'wow' z muzyki. Nie chce zadnej 'prawdy audiofilskiej' bo 'tak chcial artysta' albo 'tak to powinno brzmiec'. Chce byc oszukany i chce miec gesia skorke od sciany dzwieku. 

2.
Absolutna podstawa od ktorej nalezy zaczac to wymiana lampy w okienku na jakiegos NOSa (bo obecna produkcja, nawet najlepsza typu Full Music Gold, sa tak naprawde do niczego), szczegolnie General Electric Smoked Glass (ludzie jeszcze jakies Mullardy polecaja i Bugle Boy'e).

3.

SV237 to wzmacniacz bardzo 'rozwojowy' i przy tych zmianach:

-porzadny NOS w okienku

-wymiana kondensatorow w zasilaniu na porzadne typu Mundorf Mlgo / Vishay / Miflex

-wymiana rezystorow

-wymiana kabli sygnalowych, ktorych jest sporo (i razem z lampa moga byc przyczyna niskiengo SNR czyli wysokiego szumu)

-wymiany bezpiecznikow na audiofilskie
ten wzmak leci do gory o dwie polki i ciezko znalezc na niego cos do 15k.

Czy cos jeszcze warto w nim wymienic zeby uzyskac relatywnie duzy (i slyszalny) efekt?

4.

Niektorzy uwazaja, ze te wzmaki psuja sie na potege a niektorzy ze w ogole - i nie wiadomo jaka jest prawda.

Poprosze o naprostowanie moich wnioskow albo ich potwierdzenie. Dziekuje bardzo

Może ja zacznę bo sporo Vincentów się przez moją szafkę przewinęło

Vincent 237 to fajny wzmacniacz który jest dynamiczny, efekciarski ale też potrafi zagrać z nutką finezji i tutaj wszystko zależy od lampek. Do elektroniki polecam lampy 6n1p-ew militarne i coś w okienko - tutaj poradzi na pewno Piotrek z Tubes Store.

Mullard zrobi Ci muła na basie. Wadą Vincenta 237 jest trochę ograniczona góra. Brak jej finezji. Jest delikatna i może się podobać ale w tej cenie można lepiej. Bas jest potężny ale nie schodzi w najniższe rejestry. Jest podbity. Środek jest wysunięty i on jest moim zdaniem największą zaletą wzmacniacza. Pełen barw, wokal ma świetny, genialnie grają na nim gitary. 

Co do awaryjności. Miałem kilka Vincentów wzmacniaczy i CD. NIC. Dosłownie nic się z nimi nie działo. Zależy jak trafisz i jak szanujesz.

Co do modyfikacji to nie wiele pomogę bo w zasadzie żadnej nie wykonywałem oprócz zmiany lamp. Uważam, że jeśli myślisz o modyfikacji i nakładach finansowych z tym związanych to nie lepiej kupić inny wzmacniacz ? Po co modyfikować i narażać się na straty ?

Witam wszystkich fanów i użytkowników Vincentów, od wczoraj można i mnie do tego grona zaliczyć po zakupie SV-227MK 

• Like 1

W dniu 28.05.2019 o 07:27, szczypior88 napisał:

Tubes store. To są NOS. Ja grałem na nich oporowo ponad rok czasu i nic. 

Wytrzymają spokojnie 2-3 tys godz. 

Full Music ma jedną poważna wadę. O ile dźwiękowo to niezle lampy i moim zdaniem najlepsze z bieżącej produkcji to mają problemy z jakością i niskim czasem grania. Powtarzalność ich wyrobów jest kiepska. Jedna lampa zagra 2 lata a druga 2 tygodnie. Mialem 2 razy przypadek w Vicku że ich 12ax7 padły szybko. Jedna już podczas wygrzewania a druga po jakiś 300 godz. Po prostu straciły barwę i koniec. Zero basu, szklistosc dzwięku. U taty podobnie. Może teraz coś poprawili ale z nimi to loteria. Kolega np ma już FMG ponad rok i jest ok a wcześniejszą mu padła po kilku tygodniach też. 

To moja FMG dzisiaj padła po 1 tygodniu 12 godzin 

O tym właśnie mówię. One są fajne brzmieniowo ale ich jakość to loteria. 

9 godzin temu, szczypior88 napisał:

O tym właśnie mówię. One są fajne brzmieniowo ale ich jakość to loteria. 

Tak samo miałem z TSG niby jakościowo lepsze nawet tydzień nie pograła 

Nos z dobrego źródła z gwarancją i będą śmigać jak ta lala 😛

On 7/26/2019 at 9:19 PM, szczypior88 said:

Może ja zacznę bo sporo Vincentów się przez moją szafkę przewinęło

Vincent 237 to fajny wzmacniacz który jest dynamiczny, efekciarski ale też potrafi zagrać z nutką finezji i tutaj wszystko zależy od lampek. Do elektroniki polecam lampy 6n1p-ew militarne i coś w okienko - tutaj poradzi na pewno Piotrek z Tubes Store.

Mullard zrobi Ci muła na basie. Wadą Vincenta 237 jest trochę ograniczona góra. Brak jej finezji. Jest delikatna i może się podobać ale w tej cenie można lepiej. Bas jest potężny ale nie schodzi w najniższe rejestry. Jest podbity. Środek jest wysunięty i on jest moim zdaniem największą zaletą wzmacniacza. Pełen barw, wokal ma świetny, genialnie grają na nim gitary. 

Co do awaryjności. Miałem kilka Vincentów wzmacniaczy i CD. NIC. Dosłownie nic się z nimi nie działo. Zależy jak trafisz i jak szanujesz.

Co do modyfikacji to nie wiele pomogę bo w zasadzie żadnej nie wykonywałem oprócz zmiany lamp. Uważam, że jeśli myślisz o modyfikacji i nakładach finansowych z tym związanych to nie lepiej kupić inny wzmacniacz ? Po co modyfikować i narażać się na straty ?

Jaki inny wzmaczniacz powinienem rozwazac do 4-5k ktory jest efekciarski i mega dynamiczny? (i najlepiej z kontrola tonacji, zeby miec mozliwosc podstawowego dopasowania do pomieszczenia i filtra Loudness zeby muzyka brzmiala dobrze przy cichym sluchaniu w nocy). 

W sumie chyba tylko zostaje Denon PMA-2020AE prawda? - ktos mi na niego wskazal uwage i powiedzial ze ma niesamowita zdolnosc do schodzenia w bardzo glebokie niskie rejestry + jest Made in Japan a to chyba zawsze 'najlepiej' prawda? (chociaz teraz, jak nie wolno stosowac olowiu w sprzecie i polaczeniach to juz nic nie bedzie dlugotrwale).

Dzieki bardzo szczypior88 za opinie, zwlaszcza jak miales kilka wzmakow Vincenta.

Czy ktos jeszcze jednak moze sie wypowiedziec prosze i doradzic?

7 godzin temu, Kaban napisał:

Jaki inny wzmaczniacz powinienem rozwazac do 4-5k

7 godzin temu, Kaban napisał:

Denon PMA-2020AE

Te dwa zdania nie pasują do siebie , ten model używany około 6-7 k

Spróbował bym Naim XS i Roksana któregoś 

Witam wszystkich

Postanowiłem odnowić temat lamp do VINCENTA. Proszę o wasze doświadczenia w doborze lamp i ich końcowym rezultacie , przy którym wreszcie z wrażenia spadły wam kapcie😄. Ja mam w swoich VINCENTACH następujące lampy:

1. SV-237 - przód 12AX7B, tył TUNG-SOL5751

2. CD-S7 te same od zakupu, bije się w piersi nie sprawdzałem co to za lampy

3. PHO-700 - 12AU7

Wiem, że ten wątek był poruszany od lat ale właśnie dlatego go wznawiam bo może się okazać ,że coś co było dobre kiedyś teraz straciło na jakości i odwrotnie.

W dniu 7.09.2019 o 14:41, Taurus195 napisał:

Witam wszystkich

Postanowiłem odnowić temat lamp do VINCENTA. Proszę o wasze doświadczenia w doborze lamp i ich końcowym rezultacie , przy którym wreszcie z wrażenia spadły wam kapcie😄. Ja mam w swoich VINCENTACH następujące lampy:

1. SV-237 - przód 12AX7B, tył TUNG-SOL5751

A to można w SV-237 na kanały dać coś innego niż 6n1p lub zamienniki? Pytam się, bo przesiadłem się z 227mk na 237mk i tematu lamp z tyłu jeszcze nie rozkminiałem. Przeczytałem  wpisy w klubie ze dwa razy ale pod kątem 227mk, a tam sprawa prosta-12ax7 których jest mnóstwo i wymiana wszystkich lamp ogranicza tylko dostępność lamp i portfel.

Można zmienić. Polecane są Sylvanie również. Mega detaliczne i ultra gładkie, w ciul przestrzeni. Mialem je na chwilę u siebie na testy w 237 ale nie stać mnie było na tamtą chwile😋 700 zł 2 Szt kosztowaly z tego co pamiętam . 

Edited by szczypior88

33 minuty temu, Taurus195 napisał:

A co do okienka polecacie?

Zależy co chcesz uzyskac😋

6 godzin temu, szczypior88 napisał:

Można zmienić. Polecane są Sylvanie również. Mega detaliczne i ultra gładkie, w ciul przestrzeni. Mialem je na chwilę u siebie na testy w 237 ale nie stać mnie było na tamtą chwile😋 700 zł 2 Szt kosztowaly z tego co pamiętam . 

Bardzo dobra wiadomość🙂Tylko to były lampki z jakim oznaczeniem?Mam na myśli np.12ax7, ECC83,5751 itp.

1 godzinę temu, darwroc napisał:

Bardzo dobra wiadomość🙂Tylko to były lampki z jakim oznaczeniem?Mam na myśli np.12ax7, ECC83,5751 itp.

https://tubes-store.eu/pl/6bq7/308-Para-6BQ7-Sylvania.html

Nawet stanialy teraz😋

To jasno grające lampy dlatego warto dać w okienko wtedy Mullarda albo General Electric 😉

Wielkie dzięki.Po półrocznym słuchaniu na 227,237 wydaje się ciemny i przesadnie dociążony więc na czas adaptacji słuchu jasne i detaliczne lampy jak znalazł.

Kolega Taurus195 wyżej pisze,że w swoim z tyłu ma 5751-te też można?

A z poprzedniego vincenta zostały jeszcze jakieś full music i valvo więc ido okienka coś się znajdzie.

Nie mam informacji czy w bezpieczny sposób można stosować 5751 bez konsekwencji. 

6bq7 można stosować z powodzeniem. Należy mieć jednak świadomość że wzmak może zagrać delikatnie ciszej bo wzmocnienie na tych lampach jest trochę słabsze. Za to brzmieniowo jest zdecydowany progres. 

Zabawy z lampami to fajne doświadczenie. Ta w okienku daje zdecydowanie najwięcej zmian i na tym bym się głównie skupił. 

• Thanks 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.