Jump to content

Open Club  ·  186 members

Vincent Klub
mikel

Klub miłośników marki VINCENT

Recommended Posts

W dniu 13.11.2019 o 21:24, Krzysztof_58370 napisał:

Cześć,Czy ktoś z Was szanowni koledzy orientuje się gdzie można wypożyczyć(oczywiście za kaucją), najlepiej wygrzane już lampy Psvane Treasure Mark II ECC83 oraz Genalex Gold Lion?

Około 4 lat wstecz wypożyczyłem z tego sklepu

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mili i kompetentni właściciele.

Edited by MartinS

No i lampy wymienione

W wzmacniaczu SV237 są teraz :

1.     2*Brimbar 6BQ7A

2.      W okienku gra Raytheon

W przedwzmacniaczu PHO-701

1.      Telefunken

W CD S7

1.  1 x GE 12ax7 lata 50

2.  1 x Sylvania lata 50

3.   1x 6z4 w najwyższej selekcji  - lampa radziecka

Jak odpaliłem wzmacniacz po zaraz po wymianie lamp to była przepaść w stosunku do tego ci było wcześniej nawet na NOS-ach, które były zamontowane oryginalnie.  Basy , dynamika szczegółowość czegoś takiego nie było na poprzednich lampach. Te, które są teraz to lampy z lat 50 i 60.

xavian

Czy ktoś z Was ma lub testował na Vincentach następujące kable

Hidden Content

Hidden Content

Witam Wszystkich. Mam SV 236   i CD S7DAC - gra to z ACR RP 300 . 7 czasem robi głupie żarty i nie wysuwa szuflady do końca - tylko na 2/3 a potem od razu chowa. Nie jest to nagminne ale chcę zapytać - ktoś miał taki przypadek ? 

20 godzin temu, Leo1973 napisał:

Witam Wszystkich. Mam SV 236   i CD S7DAC - gra to z ACR RP 300 . 7 czasem robi głupie żarty i nie wysuwa szuflady do końca - tylko na 2/3 a potem od razu chowa. Nie jest to nagminne ale chcę zapytać - ktoś miał taki przypadek ? 

Jakiś problem mechaniczny - krzywo zamontowany mechanizm, źle nasmarowany itp.

Czesc . Posiadam sv 237 z kolumnami Focal aria 948 . Chce zakupic cd . Nie wiem na jaki sie zdecydowac ...: cd s7  czy cd s7 dac ? Czy warto doplacac do tego z dac i dlaczego  .?

Mam 7 z DAC-iem - myślę ,że warto jeśli nie masz dac'a - a zdaje się twój wzmak już ma - to chyba nie trzeba dublować ?

Witam. Czy ten Vincent będzie jakaś znaczącą różnica w stosunku do CXA 80. U mnie byłby podpięty do CXN v.2 ,także wystarczy bez DAC bo i tak wszystko spięte do stremera. Jak wygląda praca takiego wzmaka w porównaniu do tranzystorowego, trzeba czekać aż się nagrzeją lampy itp. U mnie kolumny Tannoy Revolution XT 8F. Ja korzystam  z tych kolumn do TV i muzyki filmy  także taki Vicek za każdym razem włączany . Pozdrawiam

P.s transport CXC

Edited by Trismus

W dniu 8.01.2020 o 21:03, Trismus napisał:

Witam. Czy ten Vincent będzie jakaś znaczącą różnica w stosunku do CXA 80. 

Tylko odsłuch obu wzmacniaczy jednocześnie u ciebie w domu da ci prawdziwą odpowiedź .

JA tam swojego nie traktuję jakoś szczególnie delikatnie - włączam i gra. 

Witam

Czy ktoś może samodzielnie wymieniał cały napęd CD w odtwarzaczu Vincent CD-S7? Jeśli tak to na jaki?

Edited by Taurus195

W dniu 15.12.2019 o 13:27, Leo1973 napisał:

Leo1973 mam taki sam problem, ale z Vincentem CD-S1.1. Założyłem osobny wątek w tym temacie:

https://www.audiostereo.pl/topic/149796-vincent-cd-s11-problem-z-transportem-cd/?tab=comments#comment-4821023

Każda pomoc mile widziana :)

Zna ktoś na ŚLĄSKU serwis, do którego można oddać bez obaw (CD S1) w celu wymiany napędu z laserem?

Witam w gronie zacnych forumowiczów zacnej marki Vincent!

Od początku marca jestem szczęśliwym - ze szczególnym naciskiem na to słowo - posiadaczem wzmacniacza 237MK.

Powyższe forum przeczytałem od deski do deski, także czuję się pełnoprawnym jego członkiem 😊

Wzmacniacz współpracuje z odtwarzaczem sieciowym Onkyo NS-6170, odtwarzaczem CD Marantz PM6005, a dźwięk wydobywa się z głośników Fyne Audio F501 podłączonych bi-wire, niemieckimi kabelkami Sommer Orbit lub z podstawkowych głośników KEF LS50 (standy Taga Harmony 66) z kabelkiem Melodiki. Interkonekty to robione na zamówienie kable Mogami Neglex 2549 z wtykiem Neutrix. 

Jeśli chodzi o lampę kokietującą, tak zwaną sterującą, to fabrycznie znajduje się tam model JJ Electric ECC83S 16H2.

Co ciekawe wydaje mi się, że z każdym dniem, tygodniem, ten sprzęt gra coraz lepiej, dźwięk jest coraz bardziej otwarty niesamowicie przestrzenny i perfekcyjnie poukładany. Cały ten powyższy zestaw oprócz odtwarzacza CD posiadam od nowości, więc sprawa dotyczy niejako całego systemu. 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę przede wszystkim dużo, dużo zdrowia, bez niego słuchanie muzyki też mija się z celem!

Screenshot_20200416-111137~2.png

Edited by Jacek Nałęcz
Literówka
  • Like 1

2 godziny temu, Jacek Nałęcz napisał:

Co ciekawe wydaje mi się, że z każdym dniem, tygodniem, ten sprzęt gra coraz lepiej, dźwięk jest coraz bardziej otwarty niesamowicie przestrzenny i perfekcyjnie poukładany. Cały ten powyższy zestaw oprócz odtwarzacza CD posiadam od nowości, więc sprawa dotyczy niejako całego systemu. 

Nie ma w tym nic dziwnego. Od dawna wiadomo że nowy sprzęt wymaga wygrzania by pokazać pełnię swoich możliwości.

Witam serdecznie! Zastanawiam się nad Vincentem 237mK do PMC 5.23. Czy ktos sluchal takiego zestawienia?

W ktorym sklepie moge wypozyczyc vincenta? 

pozdrawiam serdecznie!

Widzę, że siadła strasznie dyskusja na tym forum. Czytałem bardzo pozytywne recenzje o tych głośnikach, ale ich nie słyszałem, a chyba tylko to jest w stanie cokolwiek wnieść, żeby sprawa toczyła się dalej 😊 

Chętnie podjąłbym inny temat. Słyszałem opinie, że Vincent jest troszkę "przymulony" i że całą sprawę poprawić mają oczywiście "złote kable". Ktoś, coś...

Pozdrawiam!

Edited by Jacek Nałęcz
Literki

W dniu 7.09.2019 o 14:41, Taurus195 napisał:

Witam wszystkich

Postanowiłem odnowić temat lamp do VINCENTA. Proszę o wasze doświadczenia w doborze lamp i ich końcowym rezultacie , przy którym wreszcie z wrażenia spadły wam kapcie😄. Ja mam w swoich VINCENTACH następujące lampy:

1. SV-237 - przód 12AX7B, tył TUNG-SOL5751

2. CD-S7 te same od zakupu, bije się w piersi nie sprawdzałem co to za lampy

3. PHO-700 - 12AU7

Wiem, że ten wątek był poruszany od lat ale właśnie dlatego go wznawiam bo może się okazać ,że coś co było dobre kiedyś teraz straciło na jakości i odwrotnie.

Tak przeglądam temat lamp do 237 i mam pytanie do autora tego postu-naprawdę grały Ci 5751?

Zamienników do 6n1p jak na lekarstwo,więc z ciekawości pytam,a raczej z nadzieją że tak się da.

W limitowanej serii Vincent SV 237 zamiast 6n1p wstawili  lampy GE JAN 6BQ7A. Ja te lampy nabyłem, wyjąłem te co były, czyli 6N1P, wstawiłem GE JAN 6BQ7A i wzmacniacz zagrał o niebo lepiej. Na przód dałem lampę NOS 12AX7 GE wojskową USA z lat `50.

• Like 1

Właśnie 6BQ7A są jedynymi zamiennikami dla 6N1P jakie znam-zresztą sam obecnie z tyłu mam SYLVANI 6BQ7A i potwierdzam,gra to o wiele lepiej niż 6N1P-WI.

Poprzednio miałem 227 i tam były 3 lampy 12AX7, których na rynku jest ogromny wybór, i można sobie naprawdę dopasować brzmienie pod siebie,a w 237,gdzie jak wiadomo jedna 12AX7 i para 6n1p,ogranicza jednak pole manewru z powodu braku zamienników dla 6n1p.

Zresztą 6BQ7A też niewiele do kupienia,sporo SYLVANI i na inne trzeba polować.

A kolega Taurus195 pisze, że z tyłu miał 5751,których na rynku sporo,to się ucieszyłem, ale sam wkładania tych lamp nie zaryzykuje więc zadałem pytanie-może odpowie.

Witam, jestem posiadaczem Vincenta SV 237MK  i szukam cd do tego zacnego wzmacniacza  jakie są wasze sugestie i jaki warto odsłuchać-zakupić? 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.