Jump to content

Open Club  ·  196 members

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT

Recommended Posts

• 1 month later...

Witajcie, nie chce zakładać nowego tematu dlatego napiszę to tutaj. Otóż w moim Vncencie 237 MK dzieją się takie oto rzeczy. Podczas normalnej eksploatacji, czyli słuchania muzyki, nagle zaczyna palić się migać czerwona dioda potencjometra głośności. Dokładnie tak samo jak włączamy sprzęt po postoju. Czasami znika oczywiście dźwięk, a czasami jest tylko pojedynczy przeskok. Po czymś takim sprzęt potrafi normalnie grać kilka godzin, ale bywa też tak że dzieje się to na przykład 3 razy na godzinę. Dzwoniłem do serwisu ale nikt nic nic konkretnego nie powiedział oprócz tego że może to być coś z głośnikami. Sprawdziłem połączenia kable wpiąłem wypiąłem i tak dalej niestety dalej jest to samo. Jeśli chodzi o zasilanie, to mam pod piętą listwę tagi i tam jest maksymalnie 240 v. Podpinałem go też do kilku źródeł zasilania w domu i powtarza się ta sytuacja, także na innych gniazdach. Bardzo proszę dajcie znać jak spotkaliście się z takim czymś,  lub co możecie podpowiedzieć. Oczywiście można to wszystko wysłać do serwisu, ale to paskudna jakaś przypadłość i być może nie leży po stronie sprzętu. Jeśli ktoś coś będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!

Edited by Jacek Nałęcz
Literówka
35 minut temu, Jacek Nałęcz napisał:

Witajcie, nie chce zakładać nowego tematu dlatego napiszę to tutaj. Otóż w moim Vncencie 237 MK dzieją się takie oto rzeczy. Podczas normalnej eksploatacji, czyli słuchania muzyki, nagle zaczyna palić się migać czerwona dioda potencjometra głośności. Dokładnie tak samo jak włączamy sprzęt po postoju. Czasami znika oczywiście dźwięk, a czasami jest tylko pojedynczy przeskok. Po czymś takim sprzęt potrafi normalnie grać kilka godzin, ale bywa też tak że dzieje się to na przykład 3 razy na godzinę. Dzwoniłem do serwisu ale nikt nic nic konkretnego nie powiedział oprócz tego że może to być coś z głośnikami. Sprawdziłem połączenia kable wpiąłem wypiąłem i tak dalej niestety dalej jest to samo. Jeśli chodzi o zasilanie, to mam pod piętą listwę tagi i tam jest maksymalnie 240 v. Podpinałem go też do kilku źródeł zasilania w domu i powtarza się ta sytuacja, także na innych gniazdach. Bardzo proszę dajcie znać jak spotkaliście się z takim czymś,  lub co możecie podpowiedzieć. Oczywiście można to wszystko wysłać do serwisu, ale to paskudna jakaś przypadłość i być może nie leży po stronie sprzętu. Jeśli ktoś coś będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!

Witaj. Spróbuj ten wzmak podpiąć po inne kolumny to na początek. Mogą być nawet jakieś monitory małe. Jakie kolumny masz aktualnie? 

Pominę już fakt że serwis Vincenta to dno i naciągacze. 

Sprawdź czy to samo dzieje się na innych kolumnach. 

Godzinę temu, szczypior88 napisał:

Witaj. Spróbuj ten wzmak podpiąć po inne kolumny to na początek. Mogą być nawet jakieś monitory małe. Jakie kolumny masz aktualnie? 

Dzięki, mam monitorki. Odpukać od popołudnia wszystko ustało. Ale tak jak napisałeś, pierwszy taki numer i od razu przetnę na drugi zestaw. Pozdrawiam!

• Like 1
2 godziny temu, szczypior88 napisał:

Podobne cuda działy się w moim SV-237 bez MK. Powodem była niesprawność odtwarzacza CD Cambridge 851. Przesiadłem sie na inny CD i problem zniknał.

Witajcie, mam pytanie. Mam przedwzmacniacz audiolaba 8000Q + końcówka mocy Vincent D-150 (170watt/8ohm, 340watt/4ohm, dual mono, 2 trafa po 1000watt, 6 tranzystorów Toschiby na kanał, 4 lampy na wejściu - hybryda) + kolumny ATC SCM 7mkII

Czy jest sens wymienić tego Vincenta D-150 na audiolaba 8000p ???

Może ten Vincent jest lepszy i nie ma co sobie głowy zawracać audiolabem? Jak myślicie? Która końcówka ma lepszą wydajność prądową do napędzania ATC? Zaciekawiły mnie te duże 4 sankeny na kanał w audiolabie 8000p, podobno takie same są w NAD S-300 czy np. w starym Gryphonie Tabu. Ktoś porównywał jakiegoś audiolaba z Vincentem?

Pod względem ceny nowych urządzeń wygląda to tak, że końcówka mocy Vincenta sp-331 (następca D-150, nieco okrojona tzn. jeden transformator zamiast dwóch, mniej lamp na wejściu, moc 150watt/8 ohm zamiast 170watt/8ohm) obecnie kosztuje ok. 6000zł, a audiolab 8000p teraz kosztowałby około 3000zł.

W dniu 24.08.2020 o 22:59, rombalbina napisał:

Podobne cuda działy się w moim SV-237 bez MK. Powodem była niesprawność odtwarzacza CD Cambridge 851. Przesiadłem sie na inny CD i problem zniknał.

Mi się to działo akurat jak oglądałem telewizor 🙂 ale także jak odtwarzalem muzykę z odtwarzacza sieciowego. Kolega Szczypior chyba go postraszył bo od dwóch dni nic się nie dzieje. Na stałe podpięte mam kolumny Fyne Audio 501. Monitorków na razie nie podpisałem czekam na pierwszą jego wpadkę. Mówiąc jednak szczerze to wcale mi do niej nie śpieszno. Tak jak pisałem jedyne co zrobiłem wyciągnąłem kable głośnikowe i włożyłem jeszcze raz. Ostatnio też tak zrobiłem i chyba 4 tygodnie nie działo się nic. Dzięki za odzew!

• Haha 1
3 godziny temu, Jacek Nałęcz napisał:

Mi się to działo akurat jak oglądałem telewizor 🙂 ale także jak odtwarzalem muzykę z odtwarzacza sieciowego. Kolega Szczypior chyba go postraszył bo od dwóch dni nic się nie dzieje. Na stałe podpięte mam kolumny Fyne Audio 501. Monitorków na razie nie podpisałem czekam na pierwszą jego wpadkę. Mówiąc jednak szczerze to wcale mi do niej nie śpieszno. Tak jak pisałem jedyne co zrobiłem wyciągnąłem kable głośnikowe i włożyłem jeszcze raz. Ostatnio też tak zrobiłem i chyba 4 tygodnie nie działo się nic. Dzięki za odzew!

Daj znać co i jak. Jak się będzie dalej pierdzielić to będziemy myśleć. W tym klubie są kumaci ludzie i coś się wymyśli pozytecznego🙂

• 2 weeks later...

Panowie mam pytanie odnośnie sv237mk. Przymierzam się do niego. Jak jest z brzmieniem tego modelu, bardziej ciepło lampowe czy raczej tranzystor. Opór recenzji ale wiadomo jak to w gazetach. Które lampki 6n1p czy ecc83 bardziej wpływają na charakter. Ostry czy miękki. Rozciągnięte pasmo czy raczej średnica, tego typu pytanie. 

22 godziny temu, blomin napisał:

Panowie mam pytanie odnośnie sv237mk. Przymierzam się do niego. Jak jest z brzmieniem tego modelu, bardziej ciepło lampowe czy raczej tranzystor. Opór recenzji ale wiadomo jak to w gazetach. Które lampki 6n1p czy ecc83 bardziej wpływają na charakter. Ostry czy miękki. Rozciągnięte pasmo czy raczej średnica, tego typu pytanie. 

To i to. Gęsta średnica, odważnie na górze pasma. Dużo zależy od lampy w okienku. Ona zmienia najwięcej. 

Miałem oba i 227 jaśniejszy i lepiej kontroluje bas,ale lampkami można wiele zmienić.

W 227 z tyłu są ecc83 i tych jest sporo,natomiast w 237 6n1p,które nie mają zamienników wprost. Można wkładać 6bq7a ale traci się na otwartości dźwięku,choć po włożeniu np.brimarów czy philipsów zyskujemy też bardzo ciekawe brzmienie.

27 minut temu, blomin napisał:

No i jaki balans tonalny

To są lampy na wzmocnieniu więc zmiany przy ich wymianie są niewielkie. 

6n1p cywilna jest bardziej miękka, dociążona i cieplejsza. W 237 można też wpakowac 6n1p EW czyli wersję militarna która jest mega dynamiczna ale bardziej sucha. 

2 godziny temu, szczypior88 napisał:

To są lampy na wzmocnieniu więc zmiany przy ich wymianie są niewielkie. 

Tu bym dyskutował.

Ostatnio przeleciałem chyba większość dostępnych 6bq7a,włącznie z polecaną kiedyś przez Ciebie sylvanią i jednak zmiany są spore.

Co do rodzajów 6n1p to ładny opis🏆

• Like 2
7 godzin temu, darwroc napisał:

Tu bym dyskutował.

Ostatnio przeleciałem chyba większość dostępnych 6bq7a,włącznie z polecaną kiedyś przez Ciebie sylvanią i jednak zmiany są spore.

Oczywiście. Źle się wyraziłem. Bardziej miałem na myśli zmiany w stosunku do tej w okienku. 

• 2 weeks later...
W dniu 10.09.2020 o 22:34, darwroc napisał:

Tu bym dyskutował.

Dokładnie tak jak pisze mój kolega. Zmiany po włożeniu. Brimarów są kolosalne moim zdaniem. To one wyciągają z lampy sterującej wszystko co najlepsze. Jest tylko pewien problem ponieważ ich już nie ma na rynku. 

Edited by Jacek Nałęcz
Literki
  • 2 weeks later...

Witam,

Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami w doborze kolumn podłogowych jak również podstawkowych  do wzmacniacza 

Vincent 237MK .Które firmy, modele są w synergii z przedmiotowym wzmacniaczem. Salon wraz z aneksem kuchennym  ok 40m2

adaptacji akustycznej praktycznie zero.... .Kolejnym etapem będzie dobór pod względem brzmienia - analogowy , ciepły dźwięk.

Na stanie posiadam już kilka zestawów lamp do zmian charakteru dźwięku.

• 2 weeks later...

Mam  pytanko odnośnie Vincent CD-S7. U mnie na niektórych płytach się zacina (laser wymieniony na nowy Sanyo) , nie widzi płyty , a po kilku wyłożeniach ja widzi (słychać charkot z wewnątrz). Mam tak na części płyt  (wszystkie oryginalne). Czy ktoś z was miał takie problemy?

Edited by Taurus195
  • 2 weeks later...

Powoli zaczynam myśleć o zakupie wzmacniacza hybrydowego. Będzie służył do napędzania Heco Aurora 1000, a źródłem dżwięku jest Marantz NA6005. Nieśmiało spogladam w stronę Vincenta SV 226 lub 236. Czy ktoś z Was uzytkuje te sprzęty? Jak się sprawują, jak grają, bo mało opinii na ten temat w sieci, a w obecnej sytuacji nie chcę wybierać sie w odwiedziny, po Polsce, żeby posłuchać sprzętu.

Mam od paru lat SV236. Gram na AP Sitarach i jak na razie jestem zadowolony. Źródła to malina i Chord 2qute lub Cary Audio CDP-1. Wzmacniacz ma wymienione kondensatory na nowe, lepsze. Brzmieniowo porównywałem z lampami Prima Luna one i Tri35se. Primaluna nie dała rady praktycznie we wszystkich zakresach. Tri35 brzmiał trochę lepiej choć miej dokładnie w niższych partiach i nieco ospale. Trochę bawiłem się zamianą lamp a w szczególności zasilającej. Tu różnice w brzmieniu były subtelne ale wyczuwalne. Lampy między 50 a 150zł. Wcześniej miałem Xindaka 6950 tranzystor i Vincent lepszą stereofonię, gra bardziej ciepło z lekko podkreślonym basem co mi w przypadku AP Sitar pomogło bo ten zakres miały za skąpy. 

• Recently Browsing   1 member

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.