Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Nurek napisał:

Ja mam "z przodu" 12AX7 B759 Genalex Gold Lion gold pins a "z tyłu" 6N1P-EV - i troszkę mi brakuje "wykopu". Co mógłbym zmienić aby rezultat był najbardziej spektakularny? 

Na pewno środkową i dać coś z NOS, ogólnie Twoja środkowa lampa leży po jasnej stronie grania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Z początkiem roku poruszyłem sprawę wymiany lamp w Vincencie 237 MK

zastosowałem ECC83 TELEFUNKEN ( 12AX7  E83CC  CV4004 )  oraz parę rosyjskich

Matched pair 6N1P-EV (6DJ8) Gold pins Gold grid 1982 Voskhod Rocket NIB NOS

Lamy z Rosji doszły po okresie blisko 2 miesięcy 😞, więc po kolejnych paru tygodniach wygrzewania się lamp mogę wreszcie coś konkretnego napisać. Efekt, może nie był oszałamiający (to też kwestia oczekiwań ) ale mam wrażenie, że z każdym tygodniem sprzęt gra lepiej tzn.  subtelniej, bardziej szczegółowo. Oczywiście istotne jest źródło i jakość nagrania (obecnie używam odtwarzacza sieciowego Cambridge CXN V2s2 i Tidala Masters (i czuje się jak w sklepie muzycznym z dylematem co najpierw posłuchać 🙂 chyba znacie to uczucie... ).... jeszcze stale eksperymentuję, ale najciekawszy efekt brzmieniowy to podłączenie poprzez CXN łączem USB nagranej muzyki bezstratnej.

Generalnie jestem zadowolony z lampowego upgrade, choć zastanawiam się nad trwałością użytkową lamp, czytając wcześniejsze wątki na ten temat.

Obiecałem podzielić się opinią, więc się podzieliłem.

Serdecznie pozdrawiam klubowiczów i trzymajcie się w ZDROWIU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć! Czy ktoś z Was słuchał może Vincent DAC-7? Aktualnie posiadam Vincent SV-237MK, który napędza Audio Physic Classic 8, i typuję przetworniki, które warto rozważyć do tego zestawu. Szukam urządzenia nastawionego na nienatarczywe, łagodne granie z szeroką i głęboką sceną, gdzie dźwięk nie jest podany prosto na twarz. Właśnie tak bym scharakteryzował brzmienie SV-237MK w porównaniu z kilkoma innymi klockami różnych producentów – dlatego zastanawiam się, czy DAC od tej samej firmy, z tej samej linii Tube Line, nie prezentowałby dokładnie tej samej szkoły grania. Opinii w necie prawie w ogóle nie ma, poza recenzjami w prasie w kilku językach – ale wiadomo jak to z prasą bywa. Jeśli ktoś posiada lub chociaż słyszał DAC-7, to byłbym wdzięczny za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio mam problem z „buczeniem”. Nie mam pewności czy to wina mojego Vincenta 237 mk, czy DAC-a.  Problem dotyczy „buczenia”, które występuje po podłączeniu Audiolab m-dac mini jak i m-dac plus po RCA do wzmacniacza. Buczenie to nie jest zbyt głośne jednak przy bardzo cichym słuchaniu jest już odczuwalne. Najdziwniejsze, że „buczenie” słyszalne jest na wszystkich źródłach (DAC podłączony pod s4 „buczenie” słyszalne również na pozostałych). Interkonekty podmieniałem (tej samej marki jak i innej) nie wprowadziło to zmian. Ponadto DAC-a odłączyłem nawet od sieci nie wprowadziło to zmian, nadal „buczy”. Problem ten nie występuje przy podłączaniu CD czy przedwzmacniacza gramofonowego. Czy macie jakiś pomysł, co może być przyczyną powyższego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
6 minut temu, Nurek napisał:

6n1p-ew znowu padła, po 5 miesiącach znowu mam "przesypywanie piasku..." Jak to jest z trwałością? Czy to mi się trafiają takie czy może tak już jest? A może trzeba by założyć jakiś radiator na te lampy?

Z 6bq7a tak samo masz czy tylko 6N1P? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Nurek napisał:

6n1p-ew znowu padła, po 5 miesiącach znowu mam "przesypywanie piasku..." Jak to jest z trwałością? Czy to mi się trafiają takie czy może tak już jest? A może trzeba by założyć jakiś radiator na te lampy?

Poprawka to była zwykła 6N1P - "cywilna" a nie 6N1P-Ew ( wojskowa) sorki.

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem Vincenta 237MK i mam pytanie czy warto w niego inwestować  przeprowadzić  modyfikacje ( kondy itd ) . Jeśli tak to poproszę o bliższe informacje oraz kto przeprowadza takie modyfikacje. Lampki już przerobiłem to wiem co można osiągnąć zmieniając je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.05.2021 o 21:22, Nurek napisał:

Cześć,

W Vincencie SV 237 jest układ tzw. miękkiego startu, który z opóźnieniem włącza końcówkę mocy. Czy wiecie gdzie się on znajduje? Bo jeden kanał włącza mi się bez "miękkiego startu"....

 

SV237rear.jpg

Problem rozwiązany: winowajcą był przekaźnik głośnikowy.  🙂

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich użytkowników Vincentów SV 237: uważajcie na luźne połączenia w podstawkach lamp!!! Może to powodować "przesypywanie piasku - szumy" szybsze zużycie lamp 6N1P albo tak jak w moim przypadku głośne trzaski i w konsekwencji awarię przekaźnika, która objawia się brakiem wyciszenia wyjścia głośnikowego podczas włączania i wyłączania. 

Dobrze jest trochę poprzyginać piny w podstawkach aby zapewnić lepszy kontakt. Oczywiście zróbcie to ostrożnie i z wyczuciem koniecznie najpierw odłączcie kabel sieciowy od zasilania!!!!

przekaźnik 1.jpg

12 godzin temu, Adamiks napisał:

Witam klubowiczów. Jako posiadacz vincent 237mk mam pytanie? Czy ktoś wymieniał lampę 12ax7 fabryczną

na Chińską music gold. Jakie daje zmiany w przekazywaniu dźwięku.? 

Cześć, Music Gold nie miałem przyjemości słuchania. Z mojego doświadczenia najlepsze efekty dają: TungSol Gold, Gold Lion oraz Psavane. Na pewno warto spróbować wymiany tylko uważaj na podstawkę lampy aby jej nie poluzować  🙂 

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zamianie z chińskich na TungSol Gold barwa dźwięku stała się przyjemniejsza, więcej szczegółów i dźwięczniejsze wysokie tony. Psavane dały bardziej wyrazista wokale i subiektywną większą dynamikę, czyli lepszą reakcję wzmacniacza na gwałtowne zmiany głośności ( nap uderzenie w instrumenty perkusyjne) ale kosztem ochłodzenia brzmienia - i czasami głosy ( szczególnie w radio) lubiły zabrzmieć trochę nosowo.... Gold Lion to moim zdaniem neutralna lampa ( brzmieniowo) o zrównoważonym, przyjemnym ( miękkim ) dźwięku.

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nurek napisał:

U mnie przy zamianie z chińskich na TungSol Gold barwa dźwięku stała się przyjemniejsza, więcej szczegółów i dźwięczniejsze wysokie tony. Psavane dały bardziej wyrazista wokale i subiektywną większą dynamikę, czyli lepszą reakcję wzmacniacza na gwałtowne zmiany głośności ( nap uderzenie w instrumenty perkusyjne) ale kosztem ochłodzenia brzmienia - i czasami głosy ( szczególnie w radio) lubiły zabrzmieć trochę nosowo.... Gold Lion to moim zdaniem neutralna lampa ( brzmieniowo) o zrównoważonym, przyjemnym ( miękkim ) dźwięku.

Dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2021 o 22:16, Adamiks napisał:

Witam klubowiczów. Jako posiadacz vincent 237mk mam pytanie? Czy ktoś wymieniał lampę 12ax7 fabryczną

na Chińską music gold. Jakie daje zmiany w przekazywaniu dźwięku.? 

Zamienisz jedną chińską na inną chińską,więc pytanie,czy warto.

Full music jest lepszą lampą od tej fabrycznej ale:

Kosztuje ponad 300zł a trwałość to loteria.Może paść po miesiącu,co nie znaczy,że nie pogra latami-trochę loteria.

Za taką kwotę można bez problemu kupić coś ze starej produkcji na eBayu,brzmieniowo lepszego i lepszej trwałości.

Żeby nie było,full music oczywiście kupiłem,nie jedną nawet na zapas,bo myślałem,że to bezpieczny zakup dla kogoś ,kto na lampach kompletnie się nie zna.

Uważam,że lepszym wyborem będzie cokolwiek ze starej produkcji.

Taniej i brzmieniowo lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darwroc napisał:

 

Uważam, że lepszym wyborem będzie cokolwiek ze starej produkcji.

Taniej i brzmieniowo lepiej.

 

Po części się zgadzam z Kolegą Darwocem: stare lampy są tania i brzmią nieźle. Obecnie kupiłem sobie kilka 6N1P -Ew i 6N1P-WI, starych rosyjskich po 4 zł za sztukę i brzmią tak samo jak nie lepiej niż te kupowane za 30zł. Pozostaje tylko kwestia trwałości. Tego nie przewidzisz. np. Psavane nie wytrzymały roku a kosztowały dużo ( były nowe). Uważaj tylko na gniazda lamp - podstawki - w Vincencie to pieta achillesowa....

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6n1p to wszystkie stare.

Nowe to chińskie 6n1,chyba że nic nie wiem o jakieś nowej produkcji w Rosji.

A te po 4zł to kupowałeś na jakiejś ruskiej stronie?bo mi za cholerę nie udał się zapłacić.

Nawrzucałem do koszyka z 30 lamp po 2-3zł i jak przychodziło do płacenia, to wywalało z paypala,a płacić z konta,to się nie odważyłem.

A Adamiks to chyba raczej o 12ax7 pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darwroc napisał:

6n1p to wszystkie stare.

Nowe to chińskie 6n1,chyba że nic nie wiem o jakieś nowej produkcji w Rosji.

A te po 4zł to kupowałeś na jakiejś ruskiej stronie?bo mi za cholerę nie udał się zapłacić.

Nawrzucałem do koszyka z 30 lamp po 2-3zł i jak przychodziło do płacenia, to wywalało z paypala,a płacić z konta,to się nie odważyłem.

A Adamiks to chyba raczej o 12ax7 pytał.

Normalnie na Allegro kupiłem, Tak oczywiście Adamiks pytał o 12AX7 ale moim zdaniem dużo dają też tylne lampki a te do pracy impulsowej 6N1P -WI radzą sobie bardziej niż doskonale. Co do trwałości to zobaczymy.

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam,że te z tyłu mają prawie taki sam wpływ na brzmienie co 12ax7.

Niedawno włożyłem w okienko RTC z ORTF ,to taka rzadka,eksperymentalna lampa philipsa mająca "udawać" mullarda,ale nie dało się tego słuchać,taki mulasty dźwięk.

Po zmianie tylnych lamp na jasne sylvanie 6qb7-lekkość,powietrze,detal,ogólnie prawie jak bugle boy,no prawie😁

A te 6n1p-WI w którą stronę brzmieniowo idą,bo jeszcze nie próbowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, darwroc napisał:

Zamienisz jedną chińską na inną chińską,więc pytanie,czy warto.

Full music jest lepszą lampą od tej fabrycznej ale:

Kosztuje ponad 300zł a trwałość to loteria.Może paść po miesiącu,co nie znaczy,że nie pogra latami-trochę loteria.

Za taką kwotę można bez problemu kupić coś ze starej produkcji na eBayu,brzmieniowo lepszego i lepszej trwałości.

Żeby nie było,full music oczywiście kupiłem,nie jedną nawet na zapas,bo myślałem,że to bezpieczny zakup dla kogoś ,kto na lampach kompletnie się nie zna.

Uważam,że lepszym wyborem będzie cokolwiek ze starej produkcji.

Taniej i brzmieniowo lepiej.

 

Dziękuję za informację. Dlatego lepiej zapytać tych którzy to przerabiali. Myślałem, że cena w tym przypadku idzie za jakością. Jeśli mógłbym zapytać to jaką lampę polecasz? Zdaję sobie sprawę, że każdy ma inne wymagania co do poprawy dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Adamiks napisał:

Dziękuję za informację. Dlatego lepiej zapytać tych którzy to przerabiali. Myślałem, że cena w tym przypadku idzie za jakością. Jeśli mógłbym zapytać to jaką lampę polecasz? Zdaję sobie sprawę, że każdy ma inne wymagania co do poprawy dźwięku.

Włączę się do Twojego pytania i pod powiem że ja np w okienku mam lampę Philips Pope a dwie tylnie to lampy które wychodziły oryginalnie w Vincencie w wersjach limitowanych, z bonusem nie wiem jak to nazwać ale są to lampy JAN chyba Wojskowe. Ogólnie z tego połączenia jestem zadowolony tylko pytanie co dać na tył jak te lampy padną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adamiks napisał:

Dziękuję za informację. Dlatego lepiej zapytać tych którzy to przerabiali. Myślałem, że cena w tym przypadku idzie za jakością. Jeśli mógłbym zapytać to jaką lampę polecasz? Zdaję sobie sprawę, że każdy ma inne wymagania co do poprawy dźwięku.

No właśnie,każdy ma inny system,czego innego słucha,inną akustykę.

Ale i tak mogę polecić RCA long black plates,tak samo GE z czarnymi anodami,choć mogą być szare anody i zagra to lepiej niż cokolwiek z nowej produkcji.

Do kupienia za ok.200zł na eBay.Taniej i lepiej niż full music.

To tylko przykłady,a swojego grania trzeba jednak poszukać samemu,no innego wyjścia nie ma.

Warto też przejrzeć temat 12ax7 w zakładce lampy,jak jeszcze tego nie zrobiłeś,to miłej lektury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy tutaj wypada takie pytanie zadawać lecz sprzedałem swojego cxn v2 series 2 i szukam do mojego Vincenta 237MK + AA Rhea jakiegoś dobrego streamera z dac lub osobno. Kwota jaką dysponuje to 8k i chciałbym się dowiedzieć z czym u was jest połączony Vincent i jak to gra. Poszukuję ciepłego nie męczącego dźwięku z dobrym zejściem w dolnych rejestrach. Pozdrawiam Dominik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2021 o 11:09, dominik082 napisał:

Witam. Nie wiem czy tutaj wypada takie pytanie zadawać lecz sprzedałem swojego cxn v2 series 2 i szukam do mojego Vincenta 237MK + AA Rhea jakiegoś dobrego streamera z dac lub osobno. Kwota jaką dysponuje to 8k i chciałbym się dowiedzieć z czym u was jest połączony Vincent i jak to gra. Poszukuję ciepłego nie męczącego dźwięku z dobrym zejściem w dolnych rejestrach. Pozdrawiam Dominik. 

Ja osobiście używam bluesound node 2i z interfejsem zasilania liniowego + zasilacz od kolegi Pawła z forum. I dopiero po takiej modyfikacji to gra. 

Cenowo wychodzi taniej niż twój cxn v2. Ja z takiego grania jestem zadowolony. U mnie streamer pracuje jako transport z dac-iem w vicku. 

Edytowane przez Adamiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.