Skocz do zawartości
IGNORED

Pro Tonsil będzie zlikwidowany - [*]


naprawiak

Rekomendowane odpowiedzi

Wierza34, gdzie Ty byłeś przez ostatnie parę lat, przecież Tonsil produkował nie tylko Altusy - są jeszcze Siesty, Maestro i Premium - a to już dla zagranicznej konkurencji były bardzo "ciężkie orzechy do zgryzienia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe lata był tylko TONSIL i UNITRA DIORA,POLONEZ i Maluch :)

Teraz czasy sie zmieniły.

Nawet indyjsie auto TATA jest lepiej wyposażone w standardzie niż nasz polonez w FULL WYPASIE no i tańsze.Miałem 2 modele TONSILA w domu(jeden mam do dziś).Nie jestem w stanie tego słuchać dłużej niż godzinę.Chciałbym mieć w domu TONSILA, który grałby jak DALI HELICON 800 lub EUFONIA MS 5 :)

Gdybym nie czuł żadnych różnic w odsłuchu kolumn TONSILA,to nie wydawałbym ponad 10 razy tyle na inne kolumny.Moje pierwsze ALTUSY 140 rozpadły się już dawno ze starości (skrzynie i membrany z zawieszeniem w głośnikach).Teraz moje VOYAGERY zaczynają juz przechodzić BIODEGRADACJĘ. :)

Nie chcę niskiej ceny i takiej jakości kolumn :)

Ludzie mają po 30 lat w domu markowe kolumny, które się nie rozpadają :)

Nigdy nie będzie tak,że jest tanie i dobre :)

Jaka cena taki produkt.Może ich nowe kolumny są lepsze, ale głosniki dalej nawijają zwykłym miedzianym drutem, stosują na membrany najzwyklejsze materiały i zwrotnice wykonane na najtańszych elementach.Jedynie co pozmieniali to SKRZYNIE.PŁYTA MDF zamiast PAŹDZIERZA :)

Gumowe zawieszenie w głośnikach, zamiast PIANKOWEGO lub GĄBKOWEGO.

A naturalny fornir to chociaż mają w opcji? ;)

Ja z TONSILA najmilej wspominam kolumny TANGO 200- To były kolumny które grały najlepiej z całej oferty.Teraz z NASZYCH firm najbardziej podoba mi się ESA i GDAŃSKIE LABORATORIUM DŹWIĘKU (GLD)

Jest jeszcze ACUCHORN na Pomorzu produkujący kolumny TUBOWE.-Oni mają zupełnie inną jakość wykonania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rynek nie lubi próżni - szybko się ona wypełni - myślę, że znajdą się osoby zainteresowane kupieniem marki, patentów i technologi i być może zacznie produkcję z dala od skostniałego zarządu, fabryki, złych nawyków. Niestety ale soc tradycja wielu firm nie pozwala im sprawnie działać mimo wielu programów naprawczych itd... paradoksalnie może to i dobra wiadomość dla miłośników marki. Taką mam nadzieję przynajmniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADUL

 

>przecież Tonsil produkował nie tylko Altusy - są jeszcze Siesty, Maestro i Premium - a to już dla zagranicznej konkurencji były bardzo "ciężkie orzechy do zgryzienia".

 

Niestety ,jak się okazało jest zupełnie odwrotnie ,to dla Tonsilu zagraniczne głośniki były jak "ciężkie orzechy do zgryzienia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością rynek wypełni lukę i w dodatku paradoksalnie może okazać się, że ten nowy, jeszcze nieznany następca Tonsilu, dzięki nowemu podejściu do klienta i nowym zaangażowanym w rozwój produktu i rynku osobom, będzie znacznie lepszy. Pytanie tylko, czy stary Tonsil swojej marki i technologii nie wyceni za wysoko, co będzie oznaczało, że nikt tego nie kupi, a wtedy pozostanie już tylko historia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Dziwi ogólna radość panująca w tym temacie... Bo z czego się tu cieszyć nie rozumiem??"

 

To nie radość, to ulga. Przez lata byliśmy moralnie szantażowani możliwością upadku tego "dorobku polskiej techniki głośnikowej" (swoją drogą nie pamiętam dokładnie, jak się Tonsil przed wojną nazywał, ale pewnie jakiś Weltszmerc czy inny Hakenkrojc). Pod patriotycznymi hasłami pakowano w Tonsil i jego rozmaite pocioty miliony publicznych złotych, podczas gdy zarząd firmy nie był w nawet stanie odnaleźć własnej dupy, i to oburącz. Inne polskie firmy produkujące sprzęt audio jakoś nie budziły rządowego zainteresowania. I bardzo dobrze zresztą, firma nie jest od patriotyzmu tylko od robienia dobrych wyrobów i od zarabiana. Przy okazji przypominam, ze tonsilowska tematyka była wiele razy poruszana na forum, wypowiadali sie również pracownicy tej firmy (aktualni, a potem już byli), i mimo wielkiej życzliwości dyskutantów (również mojej) ogólne wrażenie było bardzo przygnębiające. Podręcznikowy przykład tego, jak "na ogromnych, hen, przestrzeniach, nawet się złoto w gówno zmienia" (Szpotański).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEŚLi w TONSILU nie zaczną wreszcie myśleć,to będzie PO NICH :(

Klienci mają olbrzymi wybór sprzętu na rynku, a ich oczekiwania wobec produktów rosną.

Ja nie miałem w latach 90-tych żadnego wyboru, bo wtedy w sklepach był TYLKO TONSIL.

Teraz gdzie nie zapytam o kolumny,to dystrybutorzy zasypuja mnie lawiną ofert zagranicznych producentów.Wygląd,wielkość,kolor,odsłuch,ceny-wszystko w olbrzymim wyborze. :)

Tak, więc dzisiaj każdy człowiek przelicza,że czasem jest lepiej kupić produkt,dużo droższy, który będzie spełniał oczekiwania, a przede wszystkim starczy na lata.Gdybym nie wiedział,że ESA jest rodzimą firmą, to wziąłbym ich kolumny za zachodnie bo wyglądem i jakością dźwięku prezentuja ten sam poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze tak bedzie seba polskie firmy z okresu prlu padly dlatego ze b yly zle zarzadzane i sie nie rozwijaly a pozatym fakt dziwni jestesmy jako narod co polskie z gory zle co nie zawsze jest prawda O

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor

"podczas gdy zarząd firmy nie był w nawet stanie odnaleźć własnej dupy"

 

Znając panującą rzeczywistość to myślę, że zarząd firmy wychodził na ogólnej niemocy najlepiej. Nie tylko znalazł własną dupę, ale i dobrze o nią dbał, dużo lepiej niż o firmę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Niestety najczesciej bywa tak ze piewcy polskiego przemyslu maja albo w tym interes albo w zyciu nie slyszeli naprawde dobrych konstrukcji. Tonsil byl swietny w czasach PRLu bo byl na tyle tani ze typowy Kowalski mogl sobie na niego pozwolic. Na poczatku lat 90-tych juz bylo gorzej bo pomalu konsumenci zaczynali miec alternatywe. Moze byla ona zbyt droga dla niektorych ale jednak byla. Od polowy lat 90-tych zaczynala sie powolna smierc Tonsilu ktorego poza duza dostepnoscia porownywalnych cenowo a lepszych jakosciowo zachodnich produktow zaczela pomalu zjadac rodzima konkurencja. Dzisiaj mamy kolumny z przynajmniej kilkunastu polskich firm grajace nieporownywalnie lepiej niz Tonsil. Paczki z Wrzesni kupuja jedynie ludzie bardzo mlodzi lub tacy ktorzy nie maja zadnego porownania z oferta innych firm. Prawde mowiac wkurza mnie ilosc mnozonych watkow na temat Siest i innych produktow Tonsila. Wstyd i zenada. Czytajac forum wychodzi na to ze co drugi z nas posiada te kolumny. Panowie zastanowcie sie nad soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z częścią forumowiczów - my polacy mamy przekonanie że co nasze to złe - a nie uważam że to prawda. Sam mam tonsile i jestem z nich zadowolony - może gdybym miał pieniążki, kupił bym co innego z jakąś "piękną;)" zagramaniczną nazwą, no i oczywiście modne itd...

Na koniec lat 90 rodzice kupowali kino domowe - wtedy kino z DD to była nowość i polecano im właśnie tonsile - skończyło się ze względu na cenę na Jamo Studio 180.

Szkoda że kolejną "naszą" polską firmę szlag trafił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie tylko znalazł własną dupę, ale i dobrze o nią dbał, dużo lepiej niż o firmę

 

paww, święte słowa. Ale mimo wszystko - [*]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych psów wieszanych na Tonsilu dorzucę może tylko to, że Tonsli to nie tylko kolumny ale i głośniki, które pracują w wielu dobrych, zachodnich konstrukcjach, np. w WLM (chyba pod marką APT ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbusl

 

>Zgadzam się z częścią forumowiczów - my polacy mamy przekonanie że co nasze to złe - a nie uważam

>że to prawda. Sam mam tonsile i jestem z nich zadowolony - może gdybym miał pieniążki, kupił bym co

>innego z jakąś "piękną;)" zagramaniczną nazwą, no i oczywiście modne itd...

 

To się tylko tak mówi,że gdybym miał pieniążki.

Ja powiem inaczej...to wcale nie mamona,tylko przyzwyczajenie i brak osłuchania świadczą o tym,ze wybierasz Tonsil(Twoja sprawa)ale zagramaniczne nie są tak drogie jak myślisz ,nie pisząc już co mozna kupić na rynku wtórnym.

 

POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil miał jeden wielki feler-ALTUSY. Gdyby nie to że Tonsil kojarzył się głównie z tymi kolumnami, to być może gdyby mieli jakiegoś szpec-marketingowca udało by im się coś osiągnąć na rynku zagranicznym. Vide przykład Triangla, gdzie firma skupiła się na tym co robi najlepiej, ma coś charakterystycznego co stosuję od zawsze(tuby czy celuloza) i robi to coraz lepiej, trafiając w coraz szersze gusta. Myślę to wina i Polskiej Polityki Państwa(raczej jest neutralna dla tego typu firm), jak i braku większego perspektywicznego myślenia o firmie. Ja tam płakać nie będę, ale nie będę się też cieszyć. Mamy jeszcze parę dobrych firm audio na rodzimym poletku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE WSZYSCY LUDZIE UWAŻAJĄ, ŻE NASZE JEST BE! :)

 

NIE TYLKO TONSIL przecież produkuje kolumny :)

Są inni Polscy producenci kolumn,którzy cały czas udowadniają,że u nas są też produkty wysokiej jakości.

Poszukać,porównać i dokonać wyboru.W Naszym kraju jest wiele zacnych firm, tylko ich produkty mają już ceny zachodnie.Wiadomo - Wysoka jakość=wysoka cena.

Teraz te wszystkie ALTUSY i WOYAGERY, SOUNDFINDER i inne, czekają na ALLEGRO aż znajdą szczęśliwego nabywcę. ;)

Niestety,czasy WIELKIEGO TONSILA dobiegają końca.Tak samo upadła nasza rodzima motoryzacja.

CHYBA jeszcze nasz kochany SWARZĘDZ DOGORYWA-to była firma robiąca bardzo dobre meble.

Chyba wszystkie nasze relikty PRLu czeka taki smutny los.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Trudno mi się zgodzić z generalizującą opinią, że Tonsil miał złe produkty. Nie produkty (a przynajmniej nie MOŻLIWOŚCI w tym względzie) były problemem tej fabryki, lecz zarządzanie. Firma, której wystarczyłby jeden tzw. "Żyd z głową" postawiony na czele, została zamiast tego zatopiona przez jakieś niejasne grono ni to zarządców, ni to prezesów, których najwidoczniej łączyło jedno: nie mieli żadnego interesu w zrobieniu z Tonsilu prężnej, bogatej firmy. W tym samym czasie np. Musical Fidelity z małej brytyjskiej manufaktury znanej z jednego-dwóch produktów stał się producentem znanym na całym świecie. Tylko że za MF stał Michaelson, już nie właściciel i główny konstruktor, lecz prezes zarządu. Człowiek, którego interesowało, aby MF stało się tym, czym jest. Dokładnie to, a nie dotacje państwowe, związki zawodowe czy też jaka będzie wysokość jego odprawy, kiedy wszystko zdechnie. Nikogo takiego w Tonsilu nie było, a jeśli kiedyś był, to udało się go niepostrzeżenie pozbyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata każdego rodzimego miejsca pracy powinna smucić . Co do innych firm ( polskich ) to pragne zauważyć ze tam gdzie konczył sie pzredział cenowy Tonsilu to zaczynał sie krajowej konkurencji .

Teraz zostana nam wspaniałe wynalazki made in china ( nie mówie o firmach zachodnich produkujących za wielkim murem )Od dawna twierdze ze ludzie oceniaja dzwięk po.... wyglądzie sprzętu.

Tonsil jak był taki był brak takich firm odczujemy wszyscy ( najczęsciej posrednio ) i niema co sie egzaltować bo wtedy bedzie za pózno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Co do innych firm ( polskich ) to pragne zauważyć ze tam gdzie konczył sie pzredział cenowy Tonsilu to zaczynał sie krajowej konkurencji .

 

 

Ale bzdura. Najtansze monitory Audio Academy kosztowaly ponizej 1000 PLN. Wiele firm robilo tez glosniki na zamowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Byca za nawiązanie do wypowiedzi (pierwsze - także ciesze się podwójnie bo nowy jestem)

Rzeczywiście nie jestem osłuchany - na ucho słoń nadepnął, co do tonsila jestem na nie skazany, lecz jak pisałem nie narzekam:)

Mam nadzieje że kiedyś kupię coś innego, to co mam (patrz mój opis) na razie spełnia me wymagania i myśle że gra sporo lepiej niż ładnie wyglądające zestawy z przedziału 1000 - 1700 złotych z plastikowymi kolumienkami ogólnie dostępne w sklepach.

Jestem zadowolony z Tonsila, może robił kiepskie rzeczy (nie mam tu - jak zauważono słusznie porównań) lecz uważam że i tak są to głośniki lepsze od zalewającej nas plastikowej tandety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

To że Tonsil, ze swoim potencjałem inżynierskim i gigantycznymi możliwościami produkcyjnymi, nie był w stanie zająć miejsca na rynku nawet jako producent głośników dla producentów kolumn, to po prostu cud w stylu króla Midasa na odwrót. I to w sytuacji, kiedy odpadli tacy producenci jak Audax, a Focal i Dynaudio przestały sprzedawać na zewnątrz. Wystarczyło tylko mieć posegregowaną katalogowo ofertę i przyzwoity produkt (europejski!). Można to było zrobić zanim Chiny tak mocno weszły w OEM głośnikowy, i teraz chińskie fabryki montwałyby tonsilowskie głośniki w swoich kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 26 Mar 2009, 12:08

 

>Ale bzdura. Najtansze monitory Audio Academy kosztowaly ponizej 1000 PLN. Wiele firm robilo tez

>glosniki na zamowienie.

 

No a podlogowe siesty wlacznie z dostawa do domu 1300zl bez kilku zlotowek. Pewnie przetworniki tanie jak barszcz sa w tych kolumnach ale gdzie w budzetowce nie ma? Zaraz pewnie mi sie dostanie ale graja fajnie. Tylko niech nikt torsji nie dostanie - za ta cene to bardzo dobra oferta. Wogle jest na naszym podworku kilka produktow ktore podobaja mi sie, np qba al sa super wg mnie, cena ~2000. Wiec nic tylko sie cieszyc i byc dumnym, ze nie bylo dobrej woli wyprowadzic firmy na prosta, zajac sie konstruowaniem, podbudowac reputacje i zdobyc zaufanie konsumenta. Ferrari tez jest do dupy bo to fiat, a jezdizlem 126p i to byla tragedia. Omijajcie z daleka, przestroga, dla tych co nie wiedza. Co za bananowy kraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro Tonsilowi brakowało idei firmy, czegoś co było by z tą firmą kojarzone w pozytywnym sensie większości osób(był za to "uwielbiany" Altus). Siesty to na prawdę dobre kolumny w swojej klasie cenowej, tylko że konkurencja w segmencie 1000-2000zł jest ogromna. Szczególnie jeśli chodzi o monitory, tu zabrakło wg. dobrego monitora w tej cenie, który mógł by konkurować z Usherem, Trianglem, QBA czy innymi. Zresztą nie ma sensu się rozgadywać nad rozlanym mlekiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgadzam Pro-Tonsilowi brakło wizji . Mysle ze gdyby znalazł sie ktos z 2-3 mln złotych mozna było by cos pomyslec o produkcji . Musieli by miec jasno weznaczony target , dobrgo szpeca od wzornictwa i ... zmienić nazwe ! Budowanie marki mozna było by zacząc od powrotu do nazwy TLC na rynek polski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że nie szkoda Tonsila, bo są inni polscy producenci, którzy robią lepsze kolumny..

Niby, racja i pewnie jak będę kupował kolejne kolumny to w pierwszej kolejności posłucham produktów rodzimych... Tylko, że poza obudową i ewentualnie myślą inżynierską to w tych paczkach nie ma nic polskiego...

Tonsil sprzedawał produkty w 90% polskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cud w stylu króla Midasa na odwrót

 

Nasza specjalność krajowa, czego się nie dotkniemy, w g...o się obraca... :(((

Tonsilu szkoda, nawet przez sentyment.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę da do myślenia...

Z kupionych przeze mnie dwóch tweeterów Tonsila, jeden był spartolony. Zapomniano wyjąć taką gąbkę ze środka. Jest ona potrzebna w czasie produkcji, jednak potem należy się jej pozbyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.