Skocz do zawartości
IGNORED

Pro Tonsil będzie zlikwidowany - [*]


naprawiak

Rekomendowane odpowiedzi

RADUL, 26 Mar 2009, 08:18

 

>Ale wcześniej chyba będą jakieś wyprzedaże? - mam nadzieję, że jeszcze coś się trafi w bardzo

>dobrej cenie.

 

Normalnie do krwi ostatniej.......... interes oczywiście przede wszystkim. Nawet nie zastanawiam się RADULU że jakoś Ci nie wierzę........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniwersum, 26 Mar 2009, 09:58

 

>Wielka szkoda. Sam posiadam Siesty i jestem z nich w 100% zadowolony. Myślałem, że Tonsil podniósł

>się z kolan, ale jednak jak widać nie.

 

Ja też jak miałem fiata 126p byłem z niego okrutnie zadowolony. Dopiero gdy zakupiłem cos lepszego i chciałem po czasie wsiąść do niego stwierdziłem, że się tym jeździć nie da, gdyż jak nic kocham żyć. A tak mi się podobał i tak byłem z niego zadowolony.....

 

ps. RADULU daj sobie już spokój z tą Tonsilowską agresywką...please.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maluch jest i byl okrutny (jechalem nim kilka razy nigdy nie mialem) choc kumpel po wyjeciu siedzenie pasazera i tylnego przewiozl kiedy zeztaw kumputerowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 26 Mar 2009, 15:50

 

>uniwersum, 26 Mar 2009, 09:58

>

>>Wielka szkoda. Sam posiadam Siesty i jestem z nich w 100% zadowolony. Myślałem, że Tonsil podniósł

>>się z kolan, ale jednak jak widać nie.

>

>Ja też jak miałem fiata 126p byłem z niego okrutnie zadowolony. Dopiero gdy zakupiłem cos lepszego...

 

No dokładnie. A pamięta ktoś ile kosztowały ostanie fiaty 126p? Chyba coś koło 12.000, nieprawdaż?

Czyli mamy adekwatne porównanie, bo tak jak nie ma przyzwoitych samochodów za 12.000 (co i tak było absurdalną ceną za... to coś) tak samo nie ma dobrych kolumn za 1.200 obojętnie jakiego producenta i Tonsil ze swoimi "nowinkami" wcale nie odbiega od konkurencji w swoim przedziale cenowym, tylko jak ktoś na upartego będzie porównywał podłogówkę Tonsila do "markowego" monitorka, to lepiej od razu niech się nim porządnie pieprznie w mózg, bo co to za porównanie jak jedno i drugie OBIEKTYWNIE to tylko mniejsza albo większa kupa jest i nic więcej. Jakoś wszyscy zbiorowym milczeniem pominęli fakt, że wychwalane pod niebiosa Tango 200 (których połowa nawet na oczy nie widziała) po pierwsze kosztowały ponad 4.000PLN (w porywach nawet i pięć z groszami) co po prostu jest śmiechu warte za te skrzynki, a po drugie jakoś nie zachwyciły ani wyznawców patriotyzmu, ani fanów krajowych wyrobów, ani przeciętnych Kowalskich, ani redaktorów... ani chyba nikogo, poza oczywiście samym Tonsilem, który w samouwielbieniu dalej kleił swoje gówna z tektury, folii i blachy znalezionych w magazynie, podczas kiedy Esa wypuszczała właśnie swoje pierwsze Continuum na węglowych Scan Speakach w pancernej obudowie oklejonej naturalnym fornirem i w cenie bodajże 4.500PLN za parę, no to k...a gdzie i z czym do ludu ten Tonsil startował? Ze swoim flagowcem Tango 200? Na niższych pułapach cenowych powstawały pierwsze kontrukcje Qba, Audiowave, Trilogy, A&H czy też "państwowego" Radmora i wiele innych, które wykorzystywały najnowsze zdobycze technologii głośnikowej i biły cenami na łeb na szyję wszystko co oddychało, a Tonsil co? A Tonsil dalej swoje, tektura, folia, blacha... Zaraz minie dwadzieścia lat od tamtych wydarzeń i co się w Tonsilu zmieniło? Chyba tylko cennik i trzydziesty dyrektor, a tak poza tym po staremu, tektura, folia, blacha... tektura, folia, blacha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przestańcie już z tym potencjałem, bo co to za argument ma być?

A co, FSO nie miała potencjału?

I tylko z tego powodu Polonez zasługuje na uznanie, bo był tani, a fabryka miała potencjał?

Przecież to bez sensu w ogóle jest, a Polonez był tak samo dobrym autem jak dobre kolumny produkuje Tonsil. Zakopać pod ziemią i łopatą piach przyklepać, a teren wyrównać spychaczem i za rok nikt nie będzie pamiętał. Amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza34, 26 Mar 2009, 10:37

 

>Całe lata był tylko TONSIL i UNITRA DIORA,POLONEZ i Maluch :)

>Teraz czasy sie zmieniły.

>Nawet indyjsie auto TATA jest lepiej wyposażone w standardzie niż nasz polonez w FULL WYPASIE no i

>tańsze.Miałem 2 modele TONSILA w domu(jeden mam do dziś).Nie jestem w stanie tego słuchać dłużej niż

>godzinę.Chciałbym mieć w domu TONSILA, który grałby jak DALI HELICON 800 lub EUFONIA MS 5 :)

>Gdybym nie czuł żadnych różnic w odsłuchu kolumn TONSILA,to nie wydawałbym ponad 10 razy tyle na

>inne kolumny.

A ile kosztują Dali Helicon? Co to za porównanie w ogóle. PRL już się skończył, polskie nie będzie 10 razy tańsze. Tak samo zachodnia konkurencja nie oferuje za 10x mniejsze pieniądze takich samych kolumn jak Dali Helicon. Tonsil to nie ta półka.

 

>Moje pierwsze ALTUSY 140 rozpadły się już dawno ze starości (skrzynie i membrany z

>zawieszeniem w głośnikach).Teraz moje VOYAGERY zaczynają juz przechodzić BIODEGRADACJĘ. :)

>Nie chcę niskiej ceny i takiej jakości kolumn :)

>Ludzie mają po 30 lat w domu markowe kolumny, które się nie rozpadają :)

Ja mam Tonsile 30 letnie i trzymają się wyśmienicie:) Bez żadnej regeneracji.

 

>Jaka cena taki produkt.Może ich nowe kolumny są lepsze, ale głosniki dalej nawijają zwykłym

>miedzianym drutem,

A czym nawija cewki konkurencja?

 

>stosują na membrany najzwyklejsze materiały i zwrotnice wykonane na najtańszych

>elementach.

Chyba nie zaglądałeś do kolumn konkurencji. W tej klasie cenowej nie będzie nie wiadomo jakich zwrotnic i kosmicznych materiałów. Zresztą nie wiem co takiego strasznego jest w tych materiałach Tonsilowskich, wiele firm takie stosuje i jakoś nikt o nich nie pisze że to taka chała.

 

 

 

>A naturalny fornir to chociaż mają w opcji? ;)

Kiedys miałem ZG-25C od Elizabeth Hi-Fi i były wykończone formirem:)

>Ja z TONSILA najmilej wspominam kolumny TANGO 200- To były kolumny które grały najlepiej z całej

>oferty.Teraz z NASZYCH firm najbardziej podoba mi się ESA i GDAŃSKIE LABORATORIUM DŹWIĘKU (GLD)

>Jest jeszcze ACUCHORN na Pomorzu produkujący kolumny TUBOWE.-Oni mają zupełnie inną jakość wykonania

Z całym szacunkiem do tych firm, ale co to za produkcja, jak oni to tylko montują.

 

 

 

 

 

Co do samego Tonsilu, to uważam, że upadł z przyczyn oczywistych. To nie była firma zarządzana przez KAPITALISTĘ-WŁASCICIELA, któremu zależałoby na tym aby firma się rozwijała, tylko przez różnej maści przekrętasów, którzy tylko patrzyli jak się nachapać. Niestety tak się długo nie da funkcjonować i dokładanie państwowej kasy do takiego interesu jest bezcelowe. Jedyna nadzieja, że ktoś to kupi i zrobi firmę na poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze jedno. Już się tak nie podniecajcie tymi zachodnimi firmami, bo one też produkują wiele szajsu. Mam gdzies w piwnicy kolumny znanej i cenionej firmy Sansui. Obudowa wykonana jest z płyty wiórowej 10 mm, głośnik wysokotonowy przykręcony 2 śrubkami (więcej otworów nawet nie nawiercili), obudowa tak posklejana, że po latach się po prostu rozpadła, a zwrotnice stanowi jeden elektrolit. Nikt jednak nie napisze o tej firmie że to gówno. A jak Tonsil, to od razu huziaaa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>parantulla

Pieprzysz jak potłuczony,po po prostu!

 

Tonsila w ramach transformacji chciało przejać paru cwaniaków w nim pracujacych (wiele zakładów tak przejęto)Metoda prosta doprowadzić zakład do stanu załamania a pózniej go za friko przejąć i spijać śmietankę.Przy małych firmach to się udawało ale przy dużych kończyło się likwidację zakładu i wyrzuceniem ludzi na bruk.Też bym chciał posiadać nagle taki zakład z dobrze wykwalifikowana kadrą,sensownym parkiem maszynowym. Takim zakładem się lepiej kieruje niż na przykład: przyjmować ludzi z ulicy i wszystko zaczynać od nowa. Trzeba mieć wtedy łeb jak baniak, być alfa i omegą i uczyć od zera wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Radziłbym niektórym z tego forum czasem wychylić nos ze swojego audiofilskiego pokoju odsłuchowego, bo odnoszę wrażenie że część osób zatraciła tu kompletnie kontakt z rzeczywistością. Poza audiofilskim wtyczkami i stolikami jest jeszcze normalny świat ludzi, którzy nie słyszą różnicy między naprawdę dobry sprzętem grającym a solidną miniwieżą. Takich jest większość i na nic wylewanie żali na forum, większość produkcji i tak będzie szła w ten segment rynku. Jak nie Tonsil, to kupią coś innego i bynajmniej nie będzie to Dali Helicon za 12 000, tylko coś znacznie tańszego. To nie Tonsil stał na przeszkodzie audofilizacji świata, tylko potrzeby konsumentów, które są jakie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełniany, 26 Mar 2009, 17:19

 

>=>parantulla

>Pieprzysz jak potłuczony,po po prostu!

>

>Tonsila w ramach transformacji chciało przejać paru cwaniaków... bla, bla, bla...

 

Tak, a Wełniany to wszystko wie, bo tam był i własną piersią bronił krajowy przemysł przed wrogim przejęciem... przez cwaniaków, którym aż dwadzieścia lat to zajęło? Nooo, jak tam takich cwaniaków zatrudniali, to nic dziwnego, że w końcu to wszystko runęło jak stary dach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEDELIN, 26 Mar 2009, 17:13

>Nikt jednak nie napisze o tej firmie że to gówno. A jak Tonsil, to od razu huziaaa....

 

To nie tak MEDELIN. Dopóki na forum nie pojawili się piewcy tego szmelcu wszystko było OK. Wszyscy wtajemniczeni więcej lub mniej obiektywnie i bez sentymentu do tej marki nie wracała. Dopiero gdy firma zaczęła umierać należało wyprzedać zapasy. Stąd na tym forum jak i innych oraz na alledrogo pojawili się.....sami wiecie.

 

Gdyby nie nachalna ofensywa rycerzy spod znaku Tonsil po prostu każdy wspominałby, nawet z łezką w oku te kolumny. A tak? Pozostał niesmak i pojawiła się agresja. Jak na tamte biedne czasy, gdy w sklepie kupowało się ze sprzętu AGD i RTV co popadło samo posiadanie Tonsili nobilitowało i robiło z nas audiofili. Ale te czasy minęły i już. Nic nie poszło do przodu poza cenami i marketingiem trupa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaków nie musieli zatrudniać, oni sami się zatrudniali. Forma państwowa zawsze będzie chora i jedynym ratunkiem jest jej sprzedaż w ręce prywatne. Albo ktoś coś z tego zrobi albo nie. Wolny rynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest jak jest i tylko szkoda ,ze stało się to tak późno.

Ze swojej strony napisze tylko tyle ,przez lata bylismy karmieni farmazonami jakich mało przez firmy takie jak Tonsil ,nie było konkurencji,bo nie mogło być(panstwowe)do tego panował mit,ze nikt inny na świecie nie robi tak dobrych głośników ,nawet trabili o tym w telewizji,zresztą do dziś w to niektórzy wierzą,ale jak to za zwykle bywa rynek wszystko zweryfikował.Tylko szkoda ludzi którzy stracili prace.

 

Dodam jeszcze-tu gdzie mieszkam ,niedaleko w Lidzbarku Warminskim były za czasów Prl-u zakłady Kasprzaka gdzie produkowano ''najlepsze głowice na świecie''...dzis juz nikt o tym nie pamięta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipokryzja wylewa się w tak smutnym temacie. Hieny cmentarne myślą, że jak Tonsil padnie to ludziska przesiądą się na Hi-End z zagranicy i będzie już naprawde dobrze... żałosne myślenie egoistów.

Tracimy miejsca pracy, tracimy firmę która kilkadziesiąt lat wyposażała przeciętnego polaka w dobrze grający sprzęt. Tracimy firme która za dobrych lat była eksporterem ogromnej ilości sprzętu właśnei na rynki zachodnie, dla także zwykłych szarnych Kowalsky'ch...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki film idziemy?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś pamięta jeszcze tego Pana?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18089-100009474 1238087193_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I druga strona medalu;

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Pełnomocnik hrabiego dodał, że sprawę próbuje jeszcze zablokować Tonsil SA – Oni tam jeszcze prowadzą działalność, wynajmując halę, dlatego blokują – dodał Stanisław Ziemecki."

 

"...Oni tam jeszcze prowadzą działalność..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci rochu wątki o siestach przeszkadzają? Wolisz takie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W czym gorsze są wątki o siestach? Ludzie zakładali i będą zakładać wątki o budżeciakach a kto nie chce nie musi tam zaglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale teraz to wielu z Was potwierdzilo, szanowni audiofile, jestescie zwyklymi bananami. I bynajmniej nie tymi przy drucikach. To forum czasem przerasta brukowce. Konkretnych, wywazonych opini jak na lekarstwo, tylko szczekanie. Żal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Protonsil wynajmował jedną halę, to sądzę, że przeniesienie produkcji z pewnością nie będzie stanowiło problemu, oczywiście jeśli udziałowiec spółki będzie chciał kontynuować dalej produkcję. Jednak przyszłość to nie kontynuacja tego co jest - to ciągły rozwój, a w tym Tonsil jest słabiutki, oj słabiutki.

 

Istnieje jeszcze, przynajmniej w teorii, możliwość dogadania się z hrabią :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie mam zwyczaju komentować takich postów, ale ten mnie wyjątkowo urzekł więc postanowiłem odpisać. Jeżeli mój drogi Siesty porównujesz do fiata 126p posiadając samemu Paradigmy takie jak widnieją w Twoim opisie, to przykro mi, ale po prostu nie słyszałeś tych kolumn.

 

Kochasz żyć - świetnie, Twoje 'genialne' kolumny Ci to umożliwiają - super ...prawdziwy "top high-end", dotykasz z nimi nieba.

 

Na marginesie: nadal uważam, że w tym przedziale cenowym, Siesty są warte swojej ceny.

 

Pozdrawiam bez urazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...coś nie poszło jak trzeba. Oczywiście mój powyższy post dotyczył tego co napisał sittek.

 

"Ja też jak miałem fiata 126p byłem z niego okrutnie zadowolony. Dopiero gdy zakupiłem cos lepszego i chciałem po czasie wsiąść do niego stwierdziłem, że się tym jeździć nie da, gdyż jak nic kocham żyć. A tak mi się podobał i tak byłem z niego zadowolony....."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.