Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja się do klubu zapiszę - od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem nowości Luxmana zwanej SACD D-05 - czekałem na niego z pół roku ale wreszcie dotarł :). Gra z L590-AII, a jak gra to napisze za 2 tygodnie bo na razie to się musi to wygrzać .

post-1097-100001479 1257242035_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem talentu do opisywania "doznań" ale postaram się nakreślić pokrótce co i jak. Pierwsza sprawa to wrażenie pełnej synergii tego odtwarzacza z wzmacniaczem - one (jako produkty tego samego producenta) są po prostu dla siebie stworzone - grają jak dla mnie poprawnie we wszystkich zakresach. Eksperymentowałem z tym wzmacniaczem z kilkoma CDekami i nigdy nie było tak miodnie :). Co do dźwięku nieco ciepły, bardzo "analogowy" i przyjemny w odbiorze. Dobra dynamika i niskie zejścia basu. Góra raczej słodka i nienatarczywa. Co do rzeczy mechanicznych - otwieranie i zamykanie kieszenie to poezja :) cicho i majestatycznie. To chyba na razie tyle. A jak dokładnie wygląda to można go dokładnie zobaczyć w animacji 360 stopnie :) http://www.luxman.pl/index.php?x=produkty_d_05 może mój opis nie jest dość obiektywny ale ja jestem tym odtwarzaczem po prostu zachwycony a tak wygląda komplet :)

post-1097-100009979 1258645870_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tu do was!!!? mam !!! cudny jest... i gra !!jak fajnie !!! byłem w tym sklepie( co on tam stał) jakiś rok temu i on tam stał .. na półce , wysoko, z wysoką ceną , zbyt wysoką. Zapomniałem o nim, wygląd zawsze był super ale nawet nie wchodził w zakres moich zainteresowań (cena).Szukałem jakiegoś stereo (teraz się wstydzę stanu wiedzy na temat nowych wzmaków stereo)

Rozpocząłęm słuchanie od ok 2kzł. moja wiedza rosła ...empirycznie .. okazało się że aby nadmuchać moje pomieszczenie odsłuchowe (ok 75 m 3) potrzeba troszkę mocy,i wyszło że na 20 watach w klasie A z Luxmana L 550 A II można cudnie zagrać. Luxman 550AII :) napędza pomieszczenie przy 1/3 połowy skali.. rewelacyjnie.

niestety taki sprzęt obnaża płyty kupione w markecie , wymusza poszukiwania lepszych produkcji ale warto, mało się pisze o jakości płyt,proszę o podpowiedź gdzie szukać płyt dobrej jakośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z płytami to jest ogólny ból i zgrzytanie...bo jak się słucha klasyki i jazzu to za dużego wyboru nie ma...a kupowanie sprzętu za kilkadziesiąt koła aby słuchać w kółko kilku samplerów to się mija raczej z celem! tak duży wydatek ma raczej na celu zbliżać nas do realizmu muzyki odtwarzanej na żywo, a więc pomijając element snobizmu, plasuje nas raczej w grupie miłośników muzyki.z klasyki liczy sie wielka trójka-zainteresowani wiedzą...i niestety ani jeden znany dyrygent w połączeniu z odpowiednią orkiestrą nie będzie nagrywal dla niszowych audiofilskich wytwórni-a w klasyce liczy się przede wszystkim WYKONANIE, w większości przypadków tyczy się to też jazzu. ostatnio kupiłem kilka płyt "RR" jakość naprawdę poraża ale to jest 3-cia liga jeśli chodzi o dyrygentów i składy a wiec płyty głównie lezą na półce. na stronie którą przedstawił R123 są wybitnie ciekawe propozycje reedycji japońskich winyli DG z masterów nagrywanych jeszcze techniką analogową w latach '70-80 i na dodatek w wybitnych składach...kto słuchał ten wie o czym mówię-niestety cena zniechęca do "budowania" kolekcji i oferta tyż nikła. z jazzem nie jest aż tak żle bo wszyscy wielcy na szczęście jeszcze nie poumierali i coś z nowości na cd sie znajdzie ale słuchanie przysłowiowej już Sara K czy Diana K to chyba za wielkie wyrzeczenie jak dla mnie w imię jakości dźwięku. a wracając jeszcze do klasyki to polecam przeszukiwać aukcje na których nie rzadko można kupić "płyty od policjantów" czyli nawet nieodfoliowane orginały świetnych DG po dość preferencyjnych cenach,-esencja jakości wykonania i jakości dzwięku nawet z gramofonu z przedziału cenowego D-05 tylko że niestety strasznie dużo "zachodu" z tym vinylem. wszystko to piszę z pewnym żalem bo mi luxman naprawdę straszne spustoszenie zrobił w kolekcji płytowej- a że to forum Luxa to moge napisać że pewnie dla tego niektórzy kupują Accuphasa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hificlub.pl/produkt.php

(http://sklep.fusic.pl/p,pl,1917,stockfisch+allan+taylor+-+colour+to+the+moon.html

macie coś więcej?

Zamówiłem....kołysanki:)http://ccd.pl/main.php?screen=katalog&action=lista&typm=70 trzeba zacząćod początku:)

jeśli macie i możecie dawajcie linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to już lepiej zorganizować casting, wyłonić długonogą blondynkę no albo krótkonogą brunetkę...( ja nie wnikam w gust szwagra...), usiąść na fotelu i niech ona przełącza bez opamiętania ( tylko z kąd wziąć bez o tej porze roku?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanowcie sie czego wy sluchacie, muzyki?, realizacji nagran? czy sprzetu? ,kiedys jak zaczynalem przygode z audio sluchalem The wall na bambino i to wtedy byl niezapomniany dzwiek i najwieksze emocje ,jezeli rozkladacie plyty na czynniki pierwsze to okej to tak sobie robcie ale gdzie muzyka? ,dla mnie niewazne jak plyta jest nagrana oczywiscie jezeli jest nagrana dobrze to super ale jesli nie to wtedy nie panikuje i nie czyscze kolekcji bo moj Lux nie lubi takich plyt i rozbiera je na czynniki pierwszena to najwieksza bzdura ktora prowadzi do wyjalowienia muzycznego i paranoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o tym był mój przydługi i przynudny elaborat...!! że sie nuzy słucha a nie samplerów, ale że przy okazji jeszcze się coś słyszy to już niczyja wina szanowny kolego...a sprzęt niestety wiele wnosi i to właśnie do emocji przekazu zwłaszcza przy klasyce i symfonice gdzie na bambino po prostu połowy nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak .. dla mnie żadne kable , żadne wzmaki i głosniory w żadnym pomieszczeniu nigdy nie oddadzą dzwięku kiedy u mnie na wsi zabrzmiświat gdy nadejdzie burza. Nie ma bata, jak wyjde na balkon na 1 piętrze 5 m od ziemi to roztacza się scena szeroka na 2,5km ograniczona lasem i długa na 5km zakończona wzgórzem. jak ta burza pomrukuje , jak się zbliża , jak zawraca , ajak w końcu przypi...oli że trzeba do domku się chować ... nie ma takiego sprzętu który to dda , albo na rynku w małym włoskim miasteczku gdzie stoją od 500 lat ściany pośrd których koncert lokalnej śpiewaczki brzmi niesamowicie... Ustalmy ze sprzęt to tylko sprzęt "patelnia do odsmażania konserw lepszych lub gorszych"jeśli ktoś myli symulator lotów z samolotem to trudno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Amores999 sie zachowuje jak działacz partii zielonych na forum miłośników samochoduf sportowych, udawadniając, że jazda żadnym porsche lub ferrari nigdy, przenigdy i 10 x nigdy, nawet jakby się ktoś niewiem jak starał to nieodda uroku jazdy rowerem... no pewnie, ze zaden sprzęt nigdy nie dorówna koncertom ale dla czego wymagać od żółwia żeby był chartem ( chyba przez "ch")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odparlem tylko atak na accuphase :-) a dla pewnosci to żółw nigdy nie bedzie chartem tak samo jak zaden sprzet nie odda aury koncertu na zywo ,wiec po co takie uwagi ze accu koloruje dzwiek dodaje cos od siebie ,a niby luxman nie?? zreszta takie porownania nie maja sensu albo sie cos podoba albo nie i lepiej tak stwierdzic a nie twierdzic z gory ze cos koloruje albo nie,takimi stwierdzeniami robi sie tylko zamet

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie niech kolega tak nie emocjonuje...śmiech to zdrowie, a to nie forum miłośnikuf Accu tylko Luxa i przynajmniej ja świadomie wybrałem i dla tego mam prawo wyrazić swą łopinię chyba że zapanował już taki pluralizm że wszystko jest piękne...a kolega adwokat że odpiera ataki nie w swojej sprawie...? bo wydaje mi się że zwaśnionych obozów to sie nie da pogodzić, bo tak jak w świecie samochoduf są tylko dwie firmy co robią samochody Ferreri i Porsche i ich miłosników sie nie da przy jednym stole posadzić bo sie pokłócą to tak i tu. swoją drogą F. też koloruje, a P.oddaje całą prawdę analogie są oczywiśte i nie tylko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Luxa po długim i żmudnym procesie tentegowania w uszach:) Podczas mych poszukiwań udało mi się odsłuchać kilka fajnych klocków w dwóch studiach całkiem dobrze wyposażonych. Jednym z urządzeń był tyż accu E-450. Mój wybór jest jak najbardziej nieobiektywny ze względu na zawężoną znajomość tematu , ograniczoną ilość przesłuchanych sprzętów i pewnie jakiegoś rodzaju niewyrobienie muzyczne;).

Wybrałem Luxa ponieważ pozjadał wszystkie wzmaki od 2 kzł do 2?kzł w moim mniemaniu .Moja skromna opinia powstała a posteriori spotkania z immymi wzmakami. Nie ośmielam się wypowiadać z góry na tematy o których nie mam pojęcia, tym bardziej w tak subiektywnej sprawie.

Ciesząc się z zakupionego sprzętu jak dziecko dodałem swój wpis w Klubie marki Luxman ponieważ taki sprzęt posiadam:)Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.