Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie w moich Qadralach bas refeks jest z tyłu i to co było zaletą tych głosników w KD teraz "troszkę" je obnaża, czy qadrale są troszkę niedoceniane ? nie wiem dlaczego? kiedyś marzyły mi się Qadral Vulkan ,Titan lub Montan. Moje Aurum mają piękna wstęgę i wg producenta pasmo od (20 do 80000 Hz)poważnie!!A Vulkany przesuwały fotele:):):) zabudowany bas w Vulkan grał jak ...Wulkan!!! może po prostu efekciarsko? ale średnica i góra genialna!!! Aha i dlaczego wstęgi zostały tylko w nielicznych kolumnach???? kto je proponuje ? Dali i...?

 

Ps. Tadeo please o telefon do pana Jurka!! Kolumny wyglądają fantastycznie ! Klękajcie narody !!!

 

 

Już wiem ...Qadral jest chyba głosnikiem słabo uniwersalnym; chorały , klawesyny, fortepiany wszelkie soprany grają super a tym bardziej z Luxem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja też słucham muzyki "wszystkiej"...a co do basu Vienny to wprawia w rezonans mój salon o pow 50m2 i wysokości 6m a nagłośnić 300m3 to raczej sporo i wsio dzieje się przy głośności na godz. max 10.30!! nie wydaje mi się aby bass reflex z tyłu był jakąś cechą określającą kolumny do danego typu muzyki-ale może się nie znam. za to wiem że jedyną metoda na wybór sprzętu są odsłuchy i dla mnie przy określonym budrzecie Vienny okazały się najleprze z pośród kilkunastu kolumn min Elac, ProAc, Audio Physics Monitor Audio GS60-o ile dobrze pamiętam, czyli pośród kolumn na temat których prasa audio "piała pod niebiosa" jakie są świetne bo te modele wtedy wchodziły i ktoś zwyczajnie posmarował chlebek masełkiem...a o Viennach było cicho z wyjątkiem tanich Bach i Mozart, o moich przeczytałem b. pochlebną opinię w amerykańskim Stereophile, ale przede wszystkim pamiętałem wrażenia odsłuchowe z Audi Show kiedy nie mając pojęcia o tej firmie sędziłem w ich pokoju chyba najdłużej czasu wracając kilka razy, Luxa też zresztą tak kupiłem i sie zaraziłem-na słuch nie mając wtedy pojęcia co to jest. niech kolega posłucha a nie odrzuca na podstawie czyichś opini lub stereotypowych sformułowań im więcej się słucha tym więcej się wie i leprzy sie sprzęt ma-oczywiście dla siebie...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, będę drążył temat. Ideałem byłoby mieć wszystkie razem do odsłuchu , może uda się zacząć od Kefa.

Luxa wybrałem też "na słuch" nie szukałem konkretnej marki tylko brzmienia, teraz tak zrobię z kolumnami.

Jaka odległość kolumn powinna być od ściany ( oczywiście wiem że wyznaczona doświadczalnie) ale czy

baas reflex umieszczony z tyłu wymaga większej przestrzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vienne Acoustic dostaniesz w salonach Top Hi-Fi. Podobnie jak Ty posiadam Aurum 7 - niestety na Vulcan VI nie było mnie wówczas stac. A Luxman to teraz moje marzenie - zwłaszcza w klasie A. KOncze budowe domu i zbieram na sprzet :-)

 

http://www.tophifi.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystrybutorem Vienna jest niestety ( !!! ) audio-klan, a co do ustawień kolumn to nie ma recepty bo wsio zależy od pomieszczenia-pow., proporcje, wys., jego materiałów wykończeniowych(!)trzeba kręcić i przesuwać do upojenia, ale generalnie to żadne kolumny nie powinny chyba stać w rogu lup przy ścianie. u mnie stoją po dobrym metrze odsunnięte w trójk równobocznym 315 cm. nie trzeba słuchać wszystkiego na raz niektóre hiciory tak badziewią, że mocno to zostaje w pamięci...ale niestety zawsze należy słuchać z już posiadanym sprzętem!! i odsłuch w domu też nie zawsze będzie od raxu miarodajny bo naprawdę wiele zależy od ustawień wszystkiego w pomieszczeniu nie tylko kolumn!! akustyka pomieszczenia to moim zdaniem połowa sukcesu dobrego dźwięku w domu. dlatego moim zdaniem jak się nie ma w chscie od razu idealnych warunków to lepiej posłuchać kolumn w dobrze przystosowanym studiu odsłuchowym oczywiście niestety wożąc resztę sprzętu-aby poznać cały ich potencjał a potem dążyć w domu do ideału z pamięci. kiedyś na odsłuch zapomniałem sieciufki do wzmaka długo nie mogłem uwierzyć jak drastyczny ma ona wpływ na dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham sobie Luxmana 507s i jeszcze nie jestem pewien, czy to jest w 100% moje brzmienie. Nieco za nieśmiałe wysokie tony - to główna wada. W porównaniu do mojego zestawu SF line1 + audiolaby 8000m jest z pewnością bardziej wciągająco, cieplej i jakoś "czarownie". Bas ma wykop zdecydowanie większy z Luxmana! Stereo poprawne, bez jakiejś magii. Ładna barwa. Jeszcze posłucham nieco i zobaczymy...

Wrażenie robi wyglądem.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra: dopisuję się do klubu, kultura górą. Pewnie by było sporo lepiej, gdybym mojemu pre-ampowi zapewnił jakąś godną końcówkę, ale to był pewnie majątek. A tak mam integrę-kloca ze wskaźnikami. Plus wbudowany pre phono (gra ok, jeszcze nie testowałem dokładnie). Plus loudness: przydaje się bardzo, jak dziecko śpi i słucham cichutko...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Właśnie zaczynam przygodę z luxmanem.

Jak na poczatek to tylko wzmacniacz L-120A plus tunerT-112 Acculock i cd pioneer PD-M601 multi play z pulseflow.

Takie więc pytanie.Chcę zmienić cd-ka na nad-514.Muzyki slucham wszelkiej wiec jakiś konkretny gatunek trudno będzie podać.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie preampy phono wbudowane w Luxmana. Mój L-410 jakoś słabo zgrywa się z Shurem, z Ortofononem jest już lepiej. Podejrzewam, że najlepiej preamp powinien zgrywać się w wkładkami japońskimi (np. Audio Technica). Ma ktoś doświadczenia w tym względzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 507s sie kiepsko zgrywa z gramofonem, a że trochę przyinwestowałem w winyl to mnie raczej czeka kupno przedwzmacniacza gram. aby porządnie posłuchać. słyszałem że w starszych modelach z przeł '70/'80 jest o wiele lepiej-ale nie słyszałem...

a co do nada to on sie głównie nada na posdtawkę pod kfiatki...

jak nie ma kasy to lepiej poszukać na aukcjach tanich rodzimych odtwarzaczy z serii "300" np: 357, 373, 375. ja kiedyś miałem 375 i jak go kupiłem w '98 to deklasował wtedy wszelką konkuręcję typu sony es, pionier pd czy dp!( nawet nie wiem jak się to pisze!!), wszelkie nady i marantze szczególnie te KI!!! a kosztował 1500 zl. obecnie można kupiś egzemplarze za ok 350-500 zl.co do niezawodności z laserem włącznie można być spokojnycm o ile nie był kombinowany, mój stary kompakt trafił do kumpla i gra już 12 lat włącznie z przegrywkami.

ale naprawdę warto to poszukać 375 bo to zajebutny kompakt jak za kasę za którą go sprzedają ( naprawdę czarny koń w swojej cenie )

widziałem na allegro za 700 stuf

opinie są oczywiście tylko moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paww, 17 Gru 2009, 13:19

 

>Jak oceniacie preampy phono wbudowane w Luxmana. Mój L-410 jakoś słabo zgrywa się z Shurem, z

>Ortofononem jest już lepiej. Podejrzewam, że najlepiej preamp powinien zgrywać się w wkładkami

>japońskimi (np. Audio Technica). Ma ktoś doświadczenia w tym względzie?

 

ja mam swojego 507s dopiero kilka dni i na gramofonie niewiele słuchałem, ale nie powaliło mnie brzmienie phono w nim. gra spokojnie raczej (ale on cały takim spokojem emanuje :).

średnio szczegółowo, średnio przestrzennie. nie gra raczej lepiej od mojego zewn. pre au/ra taniego.

i mam pro jecta z 2m red.

 

nieco się bawiłem wczoraj i dziś kabelkiem cinch zamiast zworek między pre out a main in. tu całkiem sporo można poprawić moim zdaniem właściwym kablem. jestem ciekaw, jakie masz doświadczenia z tym elementem kolego witas911.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem żadne a co kolega ciekawego czynił??

w nowszych modelach nie ma już zworek-zmorek ino kabelki są ale nie wiem jakiej produkcji

mam jeden dobry interc a więc jak go podłączę zamiast zworek to i tak nie usłyszę różnicy

ale w sumie można by w serwusie spytać o cenę tych kabelków bo pewnie "zdarza się zgubić...

u mnie jak pisałem gramofon też kiepsko zapodaje czego nie mogę raczej powiedzieć o innych źródłach...wysokich mi nie brakuje

post-24029-100007595 1261122672_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.