Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie w moich Qadralach bas refeks jest z tyłu i to co było zaletą tych głosników w KD teraz "troszkę" je obnaża, czy qadrale są troszkę niedoceniane ? nie wiem dlaczego? kiedyś marzyły mi się Qadral Vulkan ,Titan lub Montan. Moje Aurum mają piękna wstęgę i wg producenta pasmo od (20 do 80000 Hz)poważnie!!A Vulkany przesuwały fotele:):):) zabudowany bas w Vulkan grał jak ...Wulkan!!! może po prostu efekciarsko? ale średnica i góra genialna!!! Aha i dlaczego wstęgi zostały tylko w nielicznych kolumnach???? kto je proponuje ? Dali i...?

 

Ps. Tadeo please o telefon do pana Jurka!! Kolumny wyglądają fantastycznie ! Klękajcie narody !!!

 

 

Już wiem ...Qadral jest chyba głosnikiem słabo uniwersalnym; chorały , klawesyny, fortepiany wszelkie soprany grają super a tym bardziej z Luxem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja też słucham muzyki "wszystkiej"...a co do basu Vienny to wprawia w rezonans mój salon o pow 50m2 i wysokości 6m a nagłośnić 300m3 to raczej sporo i wsio dzieje się przy głośności na godz. max 10.30!! nie wydaje mi się aby bass reflex z tyłu był jakąś cechą określającą kolumny do danego typu muzyki-ale może się nie znam. za to wiem że jedyną metoda na wybór sprzętu są odsłuchy i dla mnie przy określonym budrzecie Vienny okazały się najleprze z pośród kilkunastu kolumn min Elac, ProAc, Audio Physics Monitor Audio GS60-o ile dobrze pamiętam, czyli pośród kolumn na temat których prasa audio "piała pod niebiosa" jakie są świetne bo te modele wtedy wchodziły i ktoś zwyczajnie posmarował chlebek masełkiem...a o Viennach było cicho z wyjątkiem tanich Bach i Mozart, o moich przeczytałem b. pochlebną opinię w amerykańskim Stereophile, ale przede wszystkim pamiętałem wrażenia odsłuchowe z Audi Show kiedy nie mając pojęcia o tej firmie sędziłem w ich pokoju chyba najdłużej czasu wracając kilka razy, Luxa też zresztą tak kupiłem i sie zaraziłem-na słuch nie mając wtedy pojęcia co to jest. niech kolega posłucha a nie odrzuca na podstawie czyichś opini lub stereotypowych sformułowań im więcej się słucha tym więcej się wie i leprzy sie sprzęt ma-oczywiście dla siebie...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, będę drążył temat. Ideałem byłoby mieć wszystkie razem do odsłuchu , może uda się zacząć od Kefa.

Luxa wybrałem też "na słuch" nie szukałem konkretnej marki tylko brzmienia, teraz tak zrobię z kolumnami.

Jaka odległość kolumn powinna być od ściany ( oczywiście wiem że wyznaczona doświadczalnie) ale czy

baas reflex umieszczony z tyłu wymaga większej przestrzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vienne Acoustic dostaniesz w salonach Top Hi-Fi. Podobnie jak Ty posiadam Aurum 7 - niestety na Vulcan VI nie było mnie wówczas stac. A Luxman to teraz moje marzenie - zwłaszcza w klasie A. KOncze budowe domu i zbieram na sprzet :-)

 

http://www.tophifi.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystrybutorem Vienna jest niestety ( !!! ) audio-klan, a co do ustawień kolumn to nie ma recepty bo wsio zależy od pomieszczenia-pow., proporcje, wys., jego materiałów wykończeniowych(!)trzeba kręcić i przesuwać do upojenia, ale generalnie to żadne kolumny nie powinny chyba stać w rogu lup przy ścianie. u mnie stoją po dobrym metrze odsunnięte w trójk równobocznym 315 cm. nie trzeba słuchać wszystkiego na raz niektóre hiciory tak badziewią, że mocno to zostaje w pamięci...ale niestety zawsze należy słuchać z już posiadanym sprzętem!! i odsłuch w domu też nie zawsze będzie od raxu miarodajny bo naprawdę wiele zależy od ustawień wszystkiego w pomieszczeniu nie tylko kolumn!! akustyka pomieszczenia to moim zdaniem połowa sukcesu dobrego dźwięku w domu. dlatego moim zdaniem jak się nie ma w chscie od razu idealnych warunków to lepiej posłuchać kolumn w dobrze przystosowanym studiu odsłuchowym oczywiście niestety wożąc resztę sprzętu-aby poznać cały ich potencjał a potem dążyć w domu do ideału z pamięci. kiedyś na odsłuch zapomniałem sieciufki do wzmaka długo nie mogłem uwierzyć jak drastyczny ma ona wpływ na dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham sobie Luxmana 507s i jeszcze nie jestem pewien, czy to jest w 100% moje brzmienie. Nieco za nieśmiałe wysokie tony - to główna wada. W porównaniu do mojego zestawu SF line1 + audiolaby 8000m jest z pewnością bardziej wciągająco, cieplej i jakoś "czarownie". Bas ma wykop zdecydowanie większy z Luxmana! Stereo poprawne, bez jakiejś magii. Ładna barwa. Jeszcze posłucham nieco i zobaczymy...

Wrażenie robi wyglądem.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra: dopisuję się do klubu, kultura górą. Pewnie by było sporo lepiej, gdybym mojemu pre-ampowi zapewnił jakąś godną końcówkę, ale to był pewnie majątek. A tak mam integrę-kloca ze wskaźnikami. Plus wbudowany pre phono (gra ok, jeszcze nie testowałem dokładnie). Plus loudness: przydaje się bardzo, jak dziecko śpi i słucham cichutko...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Właśnie zaczynam przygodę z luxmanem.

Jak na poczatek to tylko wzmacniacz L-120A plus tunerT-112 Acculock i cd pioneer PD-M601 multi play z pulseflow.

Takie więc pytanie.Chcę zmienić cd-ka na nad-514.Muzyki slucham wszelkiej wiec jakiś konkretny gatunek trudno będzie podać.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 507s sie kiepsko zgrywa z gramofonem, a że trochę przyinwestowałem w winyl to mnie raczej czeka kupno przedwzmacniacza gram. aby porządnie posłuchać. słyszałem że w starszych modelach z przeł '70/'80 jest o wiele lepiej-ale nie słyszałem...

a co do nada to on sie głównie nada na posdtawkę pod kfiatki...

jak nie ma kasy to lepiej poszukać na aukcjach tanich rodzimych odtwarzaczy z serii "300" np: 357, 373, 375. ja kiedyś miałem 375 i jak go kupiłem w '98 to deklasował wtedy wszelką konkuręcję typu sony es, pionier pd czy dp!( nawet nie wiem jak się to pisze!!), wszelkie nady i marantze szczególnie te KI!!! a kosztował 1500 zl. obecnie można kupiś egzemplarze za ok 350-500 zl.co do niezawodności z laserem włącznie można być spokojnycm o ile nie był kombinowany, mój stary kompakt trafił do kumpla i gra już 12 lat włącznie z przegrywkami.

ale naprawdę warto to poszukać 375 bo to zajebutny kompakt jak za kasę za którą go sprzedają ( naprawdę czarny koń w swojej cenie )

widziałem na allegro za 700 stuf

opinie są oczywiście tylko moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paww, 17 Gru 2009, 13:19

 

>Jak oceniacie preampy phono wbudowane w Luxmana. Mój L-410 jakoś słabo zgrywa się z Shurem, z

>Ortofononem jest już lepiej. Podejrzewam, że najlepiej preamp powinien zgrywać się w wkładkami

>japońskimi (np. Audio Technica). Ma ktoś doświadczenia w tym względzie?

 

ja mam swojego 507s dopiero kilka dni i na gramofonie niewiele słuchałem, ale nie powaliło mnie brzmienie phono w nim. gra spokojnie raczej (ale on cały takim spokojem emanuje :).

średnio szczegółowo, średnio przestrzennie. nie gra raczej lepiej od mojego zewn. pre au/ra taniego.

i mam pro jecta z 2m red.

 

nieco się bawiłem wczoraj i dziś kabelkiem cinch zamiast zworek między pre out a main in. tu całkiem sporo można poprawić moim zdaniem właściwym kablem. jestem ciekaw, jakie masz doświadczenia z tym elementem kolego witas911.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem żadne a co kolega ciekawego czynił??

w nowszych modelach nie ma już zworek-zmorek ino kabelki są ale nie wiem jakiej produkcji

mam jeden dobry interc a więc jak go podłączę zamiast zworek to i tak nie usłyszę różnicy

ale w sumie można by w serwusie spytać o cenę tych kabelków bo pewnie "zdarza się zgubić...

u mnie jak pisałem gramofon też kiepsko zapodaje czego nie mogę raczej powiedzieć o innych źródłach...wysokich mi nie brakuje

post-24029-100007595 1261122672_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.