Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeeest dojechał !!!, a jutro jadę na ferie i nie jestem w stanie go sprawdzić w całości.

Niestety nie działa wskaźnik poziomu sygnału( działał przez chwilę po uruchomieniu ale niestety nie działało podświetlenie, wyszedłem na chwilę i poświetlenie zadziałało a wskaźnik poziomu sygnału przestał działać ( antena to mój palec lub kawałek kabelka). lampka stereo nie świeci ( pewnie z braku sygnału )Reszta świeci i wyląda ok . ludzie to prawie 40lat a ten sprzęt wygląda super!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości:) jestem ten tydzień na nartkach więc chwilowo nic z tego.Martwi mnie wskaźnik stereo i poziomu sygnału, ani drgną. Czy to jest wina braku anteny? I jaką podpiąć 75 czy 300 ohm? Jestem totalnym "lajkonimiem":)A może ktoś zna namiary na specjalistę od "takich sprzętów" w kierunku Wrocław , Łódź , Częstochowa , Piotrków Trybunalski ,który zrobiłby przeglądzik i ewentualnie wymienił to i owo? Podświetlenia wszystkie działają, gałeczka kręci się płynnie jestem pod wrażeniem:)Przeniosę po powrocie wątek na ŚLICZNE TUNERY coby tutaj nie truć o staruchach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Niestety mój luxman WL 500 odjechał do sprzedawcy,jeśli będzie w stanie go "dopracować" wróci, fotki wkleje jak tylko naprawię lapka (niestety też odmówił posłuszeństwa)

I jeszcze jedna porażka , stałem się szczęśliwym nabywcą LUXMAN DZ-03 / LAMPOWY ODTWARZACZ /grał super, te lampeczki robią swoje ale niestety grał 3 dni .... po włożeniu płytki ładuje ją ale nie widzi,czasami próbuje zakręcić i to wszystko na wyświetlaczu pojawia sie stan taki jak bez płyty, czy jest na to rada , czy znów z powrotem do sprzedawcy:((?

Tadeo poradź coś:) może to "tylko" optyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie niedoinformowanego, która seria wzmacniaczy jest wyższa: L czy LV? a może wszystko zależy od danego modelu?

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Powoli i ja chyba będę zamieniał swego Luxmana l-530 na lampę Muszę przyznać,że żaden wzmak nigdy tak mnie nie zaczarował aż do momentu gdy... Posłuchałem lampy PRIMUS na diabełkach, która jest u mnie testowana I mam dylemat zmienić na lampę i sprzedać luxmana czy pozostać przy nim. Luxman rysuje piękne plany, tworzy niezapomniany klimat jednak lampa wydaje się być bardziej dynamiczna Porównywałem ją z NAD-em N3 oraz Vincentem sv236 ten ostatni to hybryda poległy... Mimo tego przy luxmanie mam dylemat Tak więc zdecyduję się na lampę bądź luxa

post-23144-100004212 1273929505_thumb.jpg

post-23144-100004213 1273929505_thumb.jpg

post-23144-100004214 1273929505_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatel_Piszczyk, 15 Maj 2010, 15:18

 

>Powoli i ja chyba będę zamieniał swego Luxmana l-530 na lampę Muszę przyznać,że żaden wzmak nigdy

>tak mnie nie zaczarował aż do momentu gdy... Posłuchałem lampy PRIMUS na diabełkach, która jest u

>mnie testowana I mam dylemat zmienić na lampę i sprzedać luxmana czy pozostać przy nim. Luxman

>rysuje piękne plany, tworzy niezapomniany klimat jednak lampa wydaje się być bardziej dynamiczna

>Porównywałem ją z NAD-em N3 oraz Vincentem sv236 ten ostatni to hybryda poległy... Mimo tego przy

>luxmanie mam dylemat Tak więc zdecyduję się na lampę bądź luxa

 

tez sie wlasnie zastanawiam nad kupnem dobrej lampy a i Vicka 236 bralem pod uwage, wiec czy moglbys opisac jakie sa roznice miedy nimi w czym jeden od drugiego jest lepszy a w czym gorszy?

 

zalezy mi minn na ladnej barwie wokali ale tez na bardzo mocnym zawartym basie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fufu o luxmanie L-530 na audiostereo jest wiele informacji Oczywiście mam płyty Vangelisa czy Iron Maiden Niesamowite wrażenie robi szczególnie przy Dead Can Dance A umiłowałem szczególnie płytę AMAROK Oldfielda Luxman jest tranzystorem i radzi sobie z tym rodzajem muzyki gorzej właśnie z lampą pięknie zagra przy dźwiękach kameralnych i lejącej spokojnej muzyczce Stąd dylemat mając lampę będę musiał przestawić się na inny odbiór niektórych dźwięków Jeśli będę go sprzedawał to z tunerem T530 który jest do pary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam.Chciałbym wejść do tego szacownego Klubu.W czasie długoletnich odsłuchów różnych urządzeń Hi-Fi wielokrotnie słuchałem tej szacownej marki.Aż wreszcie nabyłem za niewielkie pieniądze Luxa-190.Stan doskonały, ale tylko na zewnątrz......po włączeniu grał całkiem ok. lewy kanał....a potem cisza......podłączałem do cd Usher - cd7 i do dacow....nego Philipsa i nic.... może ktoś z szacownego grona Luxa coś podpowie??? pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja tu bardziej na zasadach przyjaciela klubu, gdyz wlasnego Luxmana nie posiadam. Od jakiegos czasu gra umnie pozyczony zestaw Luxmana z polowy lat 90-tych przedwzmacniacz C-7 i koncowka mocy M-7. Moge powiedziec ze niebo w uszach, dzwiek miodem i mlekiem plynacy. Do tego sam sprzet wyglada pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych klubowiczów. Jestem w posiadaniu wzmacniacza Luxman 505u i poszukuję pomocnych opinii w doborze kolumn głośnikowych. Mój pokój ma zaledwie 14m kw powierzchni i jest średnio umeblowany (kanapa, stolik, komoda ze sprzętem, kilka kwiatów na podłodze). Nie wiem czy to jest dobry pomysł - z uwagi na gabaryty pokoju- ale mam na myśli kolumny podłogowe do 16 tys. zł.

 

Oto kilka modeli, które chciałbym odsłuchać:

1)A P - Sitara, Tempo VI, lub 25

2)GamuT Phi5

3)Sonus Faber Liuto Tower

4)Monitor Audio GS 20 lub 60

5)Xavian Giulia lub Giulietta

6)Neat Momentum 4i

7)Usher Be mini 1 lub 2

 

Muzyka której słucham najchętniej to Dave Matthews Band, Sting, wokal jazz, prog rock.

Bardzo proszę o opinie z jakimi kolumnami najlepiej współpracowałby ten wzmacniacz.

Foto:

post-27834-100000068 1278863575_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przegrzeje ci się ten Luxman L 505 ???Powinieneś zdjąć tego LG-ika z górnej pokrywy.

A propos kolumn ,to wybrał bym coś na scean-speakach z uwagi na to ,że Luxman L 505 gra trochę chłodno,Xaviany lub Gamuty nadadzą ciepła w brzmieniu i uczynią wysokie tony w Luxmanie bardziej przyjemnymi.Ale najlepiej posłuchaj ,każdy inaczej postrzega .Nie trzeba było wybrać Luxmana L 550 A??

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.