Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mlae pytanie o wskaźnik wychyłowy, i strojenie radia, muszę przyznać że alebo instalacja do d...y albo heterodyna w amplitunerze, strasznie cieżko złapac stereo aby był dobry odbiór

 

smax

tu taniej

http://olx.pl/oferta/amplituner-luxman-1500-r-CID99-IDfVYEF.html#12f7c112c9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlae pytanie o wskaźnik wychyłowy, i strojenie radia, muszę przyznać że alebo instalacja do d...y albo heterodyna w amplitunerze, strasznie cieżko złapac stereo aby był dobry odbiór

 

smax

tu taniej

http://olx.pl/oferta/amplituner-luxman-1500-r-CID99-IDfVYEF.html#12f7c112c9

Tan gościu strasznie kręci.Dzwoniłem ,że podjade obejrzeć tego luxmana,to powiedział,że odzwoni za godzine do mnie.Od tego czasu cisza i nie odbiera ode mnie tel.Według mnie bał sie odbioru osobistego

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

nie jestem pewien , omijam całą serie 3xxx . niska cena rynkowa i brak ,,pazura'' - analitycznosc + plastik

najlepiej C-05 ;) albo lampa McIntosh .... pozdro

ja też uważam ,że jeśli Lux to tylko "złoty" a Mcintosh to troszkę dla mnie za dużo zresztą słuchałem go z T+A i było zbyt technicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jak się ma Luxman L-435 do L-430, L410? Lepszy, gorszy, a może zupełnie inny dzwięk? Gdzieś ktoś napomniał że jaśniejszy na górze, czy to prawda?

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

L 430 to mocniejsza wersja L410 bardziej po ciepłej stronie, ale te wzmaki z zasady wymagają już remontu i przeglądu ze względu na wiek i ilości ciepła które się w nich wydzielają. Niestety trafiło do mnie już kilka egzemplarzy w agonalnym stanie więc nie polecam ich kupna.

L435 to dużo nowsza i inna konstrukcja bardziej żywiołowa i dynamiczna no i nie grzeje się aż tak jak 410/430 co nie oznacza, że brakuje w nim Luxowskiego "czaru"

Osobiście wybrałbym 435 bo w sumie fajnie łączy w sobie cechy sony es, denona i luxmana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do klubowiczów. Ile to jest warte: http://allegro.pl/luxman-m-300-legendarna-koncowka-mocy-klasa-a-i6615659812.html Pisałem do sprzedającego o zdjęcia bez blachy od spodu i cisza jak na razie. Sądzę że mnie olał bo przy tylu aukcjach na pewno ma kontrole nad skrzynką pocztową. Pomijam stan wizualny. Na dzień dobry zamówiłbym drewniany case u stolarza taki jak w prospektach i katalogach. Panel przedni też do odnowienia. Mam gościa który się w tym specjalizuje. Co mnie niepokoi to widać na zdjęciach spodu tranzystory mocowane na jedną śrubę. Mogę się mylić bo nie widać tego dobrze. Oryginał miał Sankeny mocowane na dwie śruby. Pytanie co jeszcze było w środku dłubnięte. Na ile to wyceniacie przy założeniach że jednak się mylę i w środku jest oryginał? Ktoś posiadał ta końcówkę i jest mi ją w stanie porównać do SONY TA-N80ES?

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L 430 to mocniejsza wersja L410 bardziej po ciepłej stronie, ale te wzmaki z zasady wymagają już remontu i przeglądu ze względu na wiek i ilości ciepła które się w nich wydzielają. Niestety trafiło do mnie już kilka egzemplarzy w agonalnym stanie więc nie polecam ich kupna.

L435 to dużo nowsza i inna konstrukcja bardziej żywiołowa i dynamiczna no i nie grzeje się aż tak jak 410/430 co nie oznacza, że brakuje w nim Luxowskiego "czaru"

Osobiście wybrałbym 435 bo w sumie fajnie łączy w sobie cechy sony es, denona i luxmana

 

Czyli lepiej unikać ale musze przyznać ze ceny np. 410 są"z d wzięte" na angielskim czy niemieckim Ebayu - ok 300 funciszy lub nawet lepiej. Teraz "wisi" l410 z jakimiś kolumnami infinity ale do przeglądu za 450 f, jest też jeden za 270 f - pisałem do gościa z ofertą ale lipa. Ten wzmak jest góra wart 1000 zł a cenę jak dla mnie wyznacza tu popyt i nic więcej.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L-235 jeżeli jest sprawny i nie kombinowany na oryginalnych końcówkach mocy to moim zdaniem w tej cenie warto:

http://allegro.pl/luxman-l-235-audiofilski-wzmacniacz-stereo-i6623137785.html

 

jest to kontynuacja modeli l-230/l-400 nowsza o kilka lat ma już wejście oznaczone cd.

 

Ps. Od razu zastrzegam, że to nie moja aukcja i nie znam sprzedającego dosłownie kilka dni temu sprzedałem swojego l-235 był w znacznie lepszym, stanie wizualnym.

 

 

Znalazłem też innego wzmaka w mojej opinii godnego polecenia i jeszcze tańszego ale to nie luxman więc linka nie wklejam jak by ktoś był zainteresowany co to za cudo to proszę o info na priv byłbym wstępnie zainteresowany odkupieniem "rączek" od tego wzmaka.

Edytowane przez zibi079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.