Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

gościnnie chciałem podpytać czy ktoś miał okazje słuchać / być posiadaczem odtwarzaczy d-05, d-05u (czy duże i jakie różnice są pomiędzy nimi) oraz to co mnie najbardziej interesuje, bo najmniej informacji w postaci testów/opinii o tym odtwarzaczu można znaleźć - d-380 (designerski oldschool w całej postaci ;) ) Tknęło mnie trochę do zastanowienia się na zmianą odtwarzacza...może to już czas ;) A chyba chciałbym chyba zacząć od Luxmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rozważam kupno D-06u. Tak się zastanawiam czy napęd w 05u i 06u jest ten sam.

Co do brzmienia to nie słuchałem. Ale jakość wykonania musi być na najwyższym poziomie, mam gramofon PD 171A, coś pięknego.

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów.

Chciałbym się dowiedzieć coś na temat Luxmanów serii L. Głownie chodzi mi o modele od L-190 do L - 410.

 

A mianowicie, jaka barwę i charakter mają wysokie tony? Czy nadają się do ostrych kolumn?

Wole delikatne brzmienie wysokich, zaokrąglone, gładkie, niemetaliczne..., raczej bliżej ciemnej mocy niż jasnej. Wysokie dla mnie muszą być przyprawą, a nie daniem głównym.

 

Jak to jest z tą "lampowością". Dużo osób pisze że grają ciepło i gładko, ale też można wyczytać ze grają jak typowy japończyk.

Czy ogólnie są muzykalne?

 

Zastanawiam się nad modelem L-230. Chyba że inny model spełnia moje kryteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów.

Chciałbym się dowiedzieć coś na temat Luxmanów serii L. Głownie chodzi mi o modele od L-190 do L - 410.

 

A mianowicie, jaka barwę i charakter mają wysokie tony? Czy nadają się do ostrych kolumn?

Wole delikatne brzmienie wysokich, zaokrąglone, gładkie, niemetaliczne..., raczej bliżej ciemnej mocy niż jasnej. Wysokie dla mnie muszą być przyprawą, a nie daniem głównym.

 

Jak to jest z tą "lampowością". Dużo osób pisze że grają ciepło i gładko, ale też można wyczytać ze grają jak typowy japończyk.

Czy ogólnie są muzykalne?

 

Zastanawiam się nad modelem L-230. Chyba że inny model spełnia moje kryteria...

 

Mój dobry znajomy ma L590AX z B&W wolnostojącymi. Nie wiem co to za model ale jest z tweetem u góry. Kolumny są ostre na górze. Z Luxem świetnie grają, z moim byłym H360 koszmarnie za ostro.

Myśle że nadają sie takie kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Witam. Na alledrogo jest kilka modelów luxmana z dawnych lat. Jestem ciekaw czy warto jakimś modelem się zainteresować? Są tam np 507 x, 120 , l 430, l 45 a.

Na forum audiokarma chwala l 430. Co myślicie?

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.przymierzam sie do zmiany wzmacniacza.wczesniej gralem na marantz pm14se.lubie marantza i dlatego w pierwszej kolejnosci rozwazam używane pm11 s3.jednak dzis znalazlem nowego luxmana l-505ux(w tej samej c3nie co uzywany S3)nie znam brzmienia luxmana .moze ktos wie czy polaczenie go z proac d18 i zrudlem marantza sa15s2 to dobry pomysl???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Wzmacniacz ten zastąpił mi Gryphona Atillę , Accuphase E-408 i wiele innych”

A teraz co zastąpi ten wzmacniacz?

 

 

L590AX dla mnie klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zapewne chodzi o JBL Ti5000 ''po tym zabiegu'' : http://www.audiostereo.pl/kolumny-do-5000_139703.html/page__st__60?do=findComment&comment=4386512

Dotychczas ze wzmacniaczy którymi napędzałeś Ti5000, to z Luxman'em L-505uX grają najlepiej?

Poprzedni wzmacniacz: Amplifon WT 40 MK II - został sprzedany.

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o JBL Ti5000 ''po tym zabiegu'' : http://www.audiostereo.pl/kolumny-do-5000_139703.html/page__st__60?do=findComment&comment=4386512

Dotychczas ze wzmacniaczy którymi napędzałeś Ti5000, to z Luxman'em L-505uX grają najlepiej?

Poprzedni wzmacniacz: Amplifon WT 40 MK II - został sprzedany.

 

Zapewne chodzi o JBL Ti5000 ''po tym zabiegu'' : http://www.audiostereo.pl/kolumny-do-5000_139703.html/page__st__60?do=findComment&comment=4386512

Dotychczas ze wzmacniaczy którymi napędzałeś Ti5000, to z Luxman'em L-505uX grają najlepiej?

Poprzedni wzmacniacz: Amplifon WT 40 MK II - został sprzedany.

 

Dokładnie.

Nadal mam te kolumny. W poszukiwaniu zmian szukałem tranzystora, który zagra wraz z nimi dobrze rocka.

Po kilku próbach z innymi wzmacniaczami luxman zdecydowanie wygrywa. Przed zakupem miałem czas 4 dni na testy i decyzję. W czwartym dniu postanowiłem poszukać wad takiego połączenia. Nie znalazłem, więc został :)

Rocka gra wspaniale a w jazzie i innych spokojnych klimatach jest znośnie.

Choć Amplifon radził sobie równie dobrze w rocku, czeka na nowego właściciela.

Kontrola nad basem oraz jego szybkość w luxmanie jest nie do przebicia.

JBL Ti5000 naprawdę grają dobrze z niezbyt mocnymi lampami lecz tak naprawdę prawdziwego kopa dostają z mocnymi wzmacniaczami.

Luxman daje im jeszcze większą swobodę na górze, bez żadnych wyostrzeń, nie podbarwioną średnicę co w rocku chyba jest istotne oraz kontrolę i szybkość basu.

Wyższy bas jest nieco dopalony - co też w rocku jest mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry, zakupiłem Luxman LV-113. Nie wiem, czy mam problem, mianowicie podłączyłem go pod komputer ( na ten czas ) czinczami jako "CD", wcisnąłem "Line straight" i gra. Przewody z kolumn 8 ohm podłączyłem tam, gdzie ich miejsce . Do rzeczy, gałka "balance" -  kręcąc nie daje rezultatu, gałka "bass" nie daje rezultatu gdy nią kręcę. Nie wiem co się dzieje :) Proszę o pomoc. 

Edytowane przez Borisvian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borisvian wyłącz, to zacznie wszystko działać :)))) Ten przycisk odcina regulację tonalnalą i również balans.

Korzystając z okazji proszę o przyjęcie do klubu. Wzmak LV-117.

Mam pytanie do kolegów co można sensownego polecić do 1000 zł z tej marki? Znajomy szuka. Pokój 20 m2. Może ktoś coś zaproponować godnego uwagi? 

Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 19:01, 1Ender napisał:

@Borisvian wyłącz, to zacznie wszystko działać :)))) Ten przycisk odcina regulację tonalnalą i również balans.

Korzystając z okazji proszę o przyjęcie do klubu. Wzmak LV-117.

Mam pytanie do kolegów co można sensownego polecić do 1000 zł z tej marki? Znajomy szuka. Pokój 20 m2. Może ktoś coś zaproponować godnego uwagi? 

Niestety, gdy wyłączyłem Line straight, wciąż nie mam możliwości zmiany basu i wysokich tonów a balance działa tylko na jednej kolumnie :(

Edytowane przez Borisvian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy Luxman L 590AX  sprawdzi się w cięższym rocku i metalu? Zależy mi na dobrej dynamice i uderzeniu na basie, co w takiej muzyce być musi. Słuchałem niedawno Coplanda CTA405A i ten miał właśnie świetny power. 590AX wydaje się być lepszą konstrukcją od tego Coplanda (jeśli można w ogóle tu porównywać) ale czy będzie podobnie dynamiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wkrótce dołączę do klubu z Luxman L-505uXII. Jako że nie miałem żadnej możliwości odsłuchu jest to zakup w ciemno.

Ale jest to sprzęt który chce na swojej drodze spróbować. ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafa napisał:

Wkrótce dołączę do klubu z Luxman L-505uXII. Jako że nie miałem żadnej możliwości odsłuchu jest to zakup w ciemno.

Ale jest to sprzęt który chce na swojej drodze spróbować. ?

Piękne są te wycieraczki , jak dla mnie ładniejsze niż te z Accuphase .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.