Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

gościnnie chciałem podpytać czy ktoś miał okazje słuchać / być posiadaczem odtwarzaczy d-05, d-05u (czy duże i jakie różnice są pomiędzy nimi) oraz to co mnie najbardziej interesuje, bo najmniej informacji w postaci testów/opinii o tym odtwarzaczu można znaleźć - d-380 (designerski oldschool w całej postaci ;) ) Tknęło mnie trochę do zastanowienia się na zmianą odtwarzacza...może to już czas ;) A chyba chciałbym chyba zacząć od Luxmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów.

Chciałbym się dowiedzieć coś na temat Luxmanów serii L. Głownie chodzi mi o modele od L-190 do L - 410.

 

A mianowicie, jaka barwę i charakter mają wysokie tony? Czy nadają się do ostrych kolumn?

Wole delikatne brzmienie wysokich, zaokrąglone, gładkie, niemetaliczne..., raczej bliżej ciemnej mocy niż jasnej. Wysokie dla mnie muszą być przyprawą, a nie daniem głównym.

 

Jak to jest z tą "lampowością". Dużo osób pisze że grają ciepło i gładko, ale też można wyczytać ze grają jak typowy japończyk.

Czy ogólnie są muzykalne?

 

Zastanawiam się nad modelem L-230. Chyba że inny model spełnia moje kryteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów.

Chciałbym się dowiedzieć coś na temat Luxmanów serii L. Głownie chodzi mi o modele od L-190 do L - 410.

 

A mianowicie, jaka barwę i charakter mają wysokie tony? Czy nadają się do ostrych kolumn?

Wole delikatne brzmienie wysokich, zaokrąglone, gładkie, niemetaliczne..., raczej bliżej ciemnej mocy niż jasnej. Wysokie dla mnie muszą być przyprawą, a nie daniem głównym.

 

Jak to jest z tą "lampowością". Dużo osób pisze że grają ciepło i gładko, ale też można wyczytać ze grają jak typowy japończyk.

Czy ogólnie są muzykalne?

 

Zastanawiam się nad modelem L-230. Chyba że inny model spełnia moje kryteria...

 

Mój dobry znajomy ma L590AX z B&W wolnostojącymi. Nie wiem co to za model ale jest z tweetem u góry. Kolumny są ostre na górze. Z Luxem świetnie grają, z moim byłym H360 koszmarnie za ostro.

Myśle że nadają sie takie kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Witam. Na alledrogo jest kilka modelów luxmana z dawnych lat. Jestem ciekaw czy warto jakimś modelem się zainteresować? Są tam np 507 x, 120 , l 430, l 45 a.

Na forum audiokarma chwala l 430. Co myślicie?

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.przymierzam sie do zmiany wzmacniacza.wczesniej gralem na marantz pm14se.lubie marantza i dlatego w pierwszej kolejnosci rozwazam używane pm11 s3.jednak dzis znalazlem nowego luxmana l-505ux(w tej samej c3nie co uzywany S3)nie znam brzmienia luxmana .moze ktos wie czy polaczenie go z proac d18 i zrudlem marantza sa15s2 to dobry pomysl???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Wzmacniacz ten zastąpił mi Gryphona Atillę , Accuphase E-408 i wiele innych”

A teraz co zastąpi ten wzmacniacz?

 

 

L590AX dla mnie klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zapewne chodzi o JBL Ti5000 ''po tym zabiegu'' : http://www.audiostereo.pl/kolumny-do-5000_139703.html/page__st__60?do=findComment&comment=4386512

Dotychczas ze wzmacniaczy którymi napędzałeś Ti5000, to z Luxman'em L-505uX grają najlepiej?

Poprzedni wzmacniacz: Amplifon WT 40 MK II - został sprzedany.

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zapewne chodzi o JBL Ti5000 ''po tym zabiegu'' : http://www.audiostereo.pl/kolumny-do-5000_139703.html/page__st__60?do=findComment&comment=4386512

Dotychczas ze wzmacniaczy którymi napędzałeś Ti5000, to z Luxman'em L-505uX grają najlepiej?

Poprzedni wzmacniacz: Amplifon WT 40 MK II - został sprzedany.

 

Zapewne chodzi o JBL Ti5000 ''po tym zabiegu'' : http://www.audiostereo.pl/kolumny-do-5000_139703.html/page__st__60?do=findComment&comment=4386512

Dotychczas ze wzmacniaczy którymi napędzałeś Ti5000, to z Luxman'em L-505uX grają najlepiej?

Poprzedni wzmacniacz: Amplifon WT 40 MK II - został sprzedany.

 

Dokładnie.

Nadal mam te kolumny. W poszukiwaniu zmian szukałem tranzystora, który zagra wraz z nimi dobrze rocka.

Po kilku próbach z innymi wzmacniaczami luxman zdecydowanie wygrywa. Przed zakupem miałem czas 4 dni na testy i decyzję. W czwartym dniu postanowiłem poszukać wad takiego połączenia. Nie znalazłem, więc został :)

Rocka gra wspaniale a w jazzie i innych spokojnych klimatach jest znośnie.

Choć Amplifon radził sobie równie dobrze w rocku, czeka na nowego właściciela.

Kontrola nad basem oraz jego szybkość w luxmanie jest nie do przebicia.

JBL Ti5000 naprawdę grają dobrze z niezbyt mocnymi lampami lecz tak naprawdę prawdziwego kopa dostają z mocnymi wzmacniaczami.

Luxman daje im jeszcze większą swobodę na górze, bez żadnych wyostrzeń, nie podbarwioną średnicę co w rocku chyba jest istotne oraz kontrolę i szybkość basu.

Wyższy bas jest nieco dopalony - co też w rocku jest mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry, zakupiłem Luxman LV-113. Nie wiem, czy mam problem, mianowicie podłączyłem go pod komputer ( na ten czas ) czinczami jako "CD", wcisnąłem "Line straight" i gra. Przewody z kolumn 8 ohm podłączyłem tam, gdzie ich miejsce . Do rzeczy, gałka "balance" -  kręcąc nie daje rezultatu, gałka "bass" nie daje rezultatu gdy nią kręcę. Nie wiem co się dzieje :) Proszę o pomoc. 

Edytowane przez Borisvian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borisvian wyłącz, to zacznie wszystko działać :)))) Ten przycisk odcina regulację tonalnalą i również balans.

Korzystając z okazji proszę o przyjęcie do klubu. Wzmak LV-117.

Mam pytanie do kolegów co można sensownego polecić do 1000 zł z tej marki? Znajomy szuka. Pokój 20 m2. Może ktoś coś zaproponować godnego uwagi? 

Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2019 o 19:01, 1Ender napisał:

@Borisvian wyłącz, to zacznie wszystko działać :)))) Ten przycisk odcina regulację tonalnalą i również balans.

Korzystając z okazji proszę o przyjęcie do klubu. Wzmak LV-117.

Mam pytanie do kolegów co można sensownego polecić do 1000 zł z tej marki? Znajomy szuka. Pokój 20 m2. Może ktoś coś zaproponować godnego uwagi? 

Niestety, gdy wyłączyłem Line straight, wciąż nie mam możliwości zmiany basu i wysokich tonów a balance działa tylko na jednej kolumnie :(

Edytowane przez Borisvian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy Luxman L 590AX  sprawdzi się w cięższym rocku i metalu? Zależy mi na dobrej dynamice i uderzeniu na basie, co w takiej muzyce być musi. Słuchałem niedawno Coplanda CTA405A i ten miał właśnie świetny power. 590AX wydaje się być lepszą konstrukcją od tego Coplanda (jeśli można w ogóle tu porównywać) ale czy będzie podobnie dynamiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wkrótce dołączę do klubu z Luxman L-505uXII. Jako że nie miałem żadnej możliwości odsłuchu jest to zakup w ciemno.

Ale jest to sprzęt który chce na swojej drodze spróbować. ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafa napisał:

Wkrótce dołączę do klubu z Luxman L-505uXII. Jako że nie miałem żadnej możliwości odsłuchu jest to zakup w ciemno.

Ale jest to sprzęt który chce na swojej drodze spróbować. ?

Piękne są te wycieraczki , jak dla mnie ładniejsze niż te z Accuphase .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.