Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie przestrzegam przed ocenianiem Luxmana przy niewygrzanym wzmaku. Zmienia się w dużym stopniu, szczególnie góra przechodzi mocną metamorfozę. Początkowo góra może być wręcz nieznośna. Trzeba to przejść, po ok tygodniu 24/7 wszystko łagodnieje ale bardzo długo jest wręcz ciężko słuchać. Najlepiej puścić radio cośkolwiek po cichu byle przemęczyć ten okres.

Mam ok 200h i od wczoraj już jest bardziej muzykalny.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Szanowni,

mam od paru dni dziwny problem z Luxmanem l210. Po włączeniu wzmacniacza i podania mu dźwięku gra normalnie tylko lewy kanał. W prawym są trzaski lub cisza. Po chwili potrafi się odwiesić i gra normalnie (z tym normalnie potrafi być różnie - czasem 3h jest ok, a czasem 5 minut). Najdziwniejsze jest, że buczenie i trzaski występują najczęściej przy oglądaniu filmów z pc. Praktycznie nie występują przy słuchaniu muzyki (bez różnicy czy Yutube, Tidal czy Aimp) Zauważyłem też, że zaniki występują częściej od razu po włączeniu, a po kilku godzinach są jedynie sporadyczne. PC podpięty przez DAC.

Dodam tylko, że sprzęt nie został jakoś specjalnie przeciążony w ostatnim czasie itd. Objaw występuje na kolumnach i słuchawkach.

Jakaś błahostka czy tylko wyspecjalizowany serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
14 godzin temu, DuchPuszczy napisał:

mam od paru dni dziwny problem z Luxmanem l210

Z tego co piszesz miałem podobny problem w L430. Niestety przekaźniki nie wytrzymują czasu.

Stare luxmany też mają problem z napięciem 230V (były robione na 220V)

Serwis powinien pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Rafa. spokojnie...

chodzi o dziadków z lat 80,

nowsze zwłaszcza z serii A (331, 371) i z seri LV za to mają częsty problem zimnych lutów.

Z powodu awaryjności tychże niestety wyprzedałem co miałem Luxmana...

Nie umniejszam marce jeśli chodzi o granie.

Jeśli ktoś jest elektronikiem i ma pasję by sobie pogrzebać przy sprzęcie, to Luxman może się odwdzięczyć pięknym dźwiękiem.

Mi zapału nie starczyło, ale do tej pory uważam, że Luxman L-530 (po ustawieniu prądów i małym tuningu) jest najlepszym wzmacniaczem jaki było mi dane usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Luxmana L-540  (wer. 220 V) 

To mój drugi luxman 

Od listopada próbuje poprawić jakość dźwięku w salonie - powrót do słuchania muzyki odkąd udało mi się wymusić takie przemeblowanie żeby się dało - i okazało się że mój sprzęt nie gra ,

Było tak
DENON 1912 - kino domowe Monitor audio MR6
Kupiłem Denon 2500H - nie gra -- fajne opcje sieciowe ale na moich kolumnach nie gra 
 Wziąłem go do Nautilusa i dopiero przyzwoicie zagrał z DYNAUDIO Evoke 50 ( 16500 za kolumny ) ale i tak gorzej od starego wzmacniacza denona pma 500 czy 700 .
Dobra myśle kupię wzmacniacz stereo i tego 2500 użyje jako DAC
Raz kozie śmierć kupiłem w ciemno  Luxmana LV 102 Użyłem jako  końcówkę mocy do Denona - o niebo lepiej ale działa tylko w strefie 2 - nie odtwarza z DLNA

sprzedałem 2500h , kupiłem Denon 4500 - paruletni  mniej wodotrysków lepszy dźwięk , z luxmanem bardzo przyzwoicie akceptowalny    — kolumny nadal MR6  ale brak trochę wyrazistości środkowego pasma, pozbyć się go nie można , bo na filmach ma być kino domowe ...

Poszły kable do wymiany - zauważalna znacznie różnica ,  a jestem kablosceptykiem 

A wczoraj LV 102 został zastąpiony przez L-540 , zakup też trochę w ciemno - odsłuchałem u poprzedniego właściciela na jego sprzęcie  , 

Dźwięk piękny melodyjny i miły dla ucha ,  żeńska część orzekła że teraz się da słuchać - nie męczy uszu 

Swietnie sprawdza przy wokalu i klasycznych instrumentach ( a przypominam że Monitor Audio MR6 to niezbyt wysoka liga , akustyka pokoju też kiepska )  

Denon się świetnie sprawdza jako DAC - Odtwarza przez DLNA z serwera gównie Flac 

Czy to jest wzmacniacz do wszystkiego trochę za wcześnie mówić , ponadto stał u poprzedniego właściciela 2 lata w szafie ( grała lampa) , więc traktuje go jeszcze jako trochę niewygrzany 

Rozpisałem się bo wzmacniacz rzadko spotykany i  mało jest informacji na ten temat , może ktoś skorzysta ? 

wątek niestety też nie kwitnie a szkoda 

Jeśli ktoś ma L540 lub L570 niech napisze z jaką konfiguracją mu gra i czy jest zadowolony  - dalej szukam nowych kolumn , więc każda opinia mile widziana

Pozdrowienia dla wszystkich 

PS : bardzo pozytywnie zaskoczył mnie  Luxman LV 102 - dałem 350 pln - a trafić można i za 300 ,  bardzo dobry stosunek ceny do jakości - przy niskim budżecie naprawdę fajny sprzęcik 

I jeszcze fotka ...

 

 

IMG_9912.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
W dniu 23.06.2019 o 18:34, Huberto1984 napisał:

Ma ktos moze Luxman l509x i moze podzielic sie opina na jego temat?

Ciężko o to. Więcej poczytasz na forach Australijskich niż PL ?

 

No ale wreszcie dystrybutor jest to może będzie więcej użytkowników...

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2019 o 21:12, rafa napisał:

Mój Luxman już śmiga od kilku dni. Pięknie wykonany, kawał świetnego rzemiosła.

Możesz coś więcej napisać o jego brzmieniu, jakie gatunki muzyczne lubi najbardziej, jak wyglądają niskie tony, czy są dobrze kontrolowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ma wyrównany balans tonalny i bliski neutralności po lekko cieplejszej stronie. Dynamika lepsza od np Accuphase E450 ale barwa basu ciut słabiej w sensie faktur instrumentów.

Środek gładki i całkiem fizjologiczny. Do Accu największą róznice robią wysokie tony. Nie są w żaden sposób dosładzane i ich ostateczna jakość w większym stopniu zależy od źródła bo sam wzmak niczego nie poprawi.

Co do gatunków to też więcej od źródła i kolumn zależy bo wzmacniacz jest dość przeźroczysty w tej kwestii. Dla jednych dla innych źle ale na pewno warto posłuchać u siebie jeśli jest taka możliwość. Tylko słuchać dobrze wygrzanego i po dobrej rozgrzewce bo początkowo gra ostro i sucho i to przez wiele godzin od nowości.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafa napisał:

Generalnie ma wyrównany balans tonalny i bliski neutralności po lekko cieplejszej stronie. Dynamika lepsza od np Accuphase E450 ale barwa basu ciut słabiej w sensie faktur instrumentów.

Środek gładki i całkiem fizjologiczny. Do Accu największą róznice robią wysokie tony. Nie są w żaden sposób dosładzane i ich ostateczna jakość w większym stopniu zależy od źródła bo sam wzmak niczego nie poprawi.

Co do gatunków to też więcej od źródła i kolumn zależy bo wzmacniacz jest dość przeźroczysty w tej kwestii. Dla jednych dla innych źle ale na pewno warto posłuchać u siebie jeśli jest taka możliwość. Tylko słuchać dobrze wygrzanego i po dobrej rozgrzewce bo początkowo gra ostro i sucho i to przez wiele godzin od nowości.

Dzięki za obszerny opis. Napisz jeszcze proszę czy bas jest dobrze kontrolowany, sprężysty czy bliżej mu do tzw. "buly". Lubię dobrze kontrolowany bas, tej cechy mi brakuje w moim denonie pma1520ae. Aha z czym porównywales Luxmana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Te tannoy,  ktore uzywasz sa optymalne do tego wzmaka?

Elektronika musi być zawsze jak najlepsza. Kolumny choćby topowe same z siebie nie zagrają nic.

1 minutę temu, Kasz76 napisał:

Dzięki za obszerny opis. Napisz jeszcze proszę czy bas jest dobrze kontrolowany, sprężysty czy bliżej mu do tzw. "buly". Lubię dobrze kontrolowany bas, tej cechy mi brakuje w moim denonie pma1520ae. Aha z czym porównywales Luxmana?

Buły zdecydowanie nie ma ? bas ładnie jest trzymany ale to zawsze wypadkowa wzmaka i źródła razem. Choć nie jest tak twardy jak np w Heglu H360

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Nie uwazasz, ze kolumny troche ograniczaja system wzgledem reszty toru? Mialem tannoy, bodajze dc6t, precision 6.4 i starsze 607 chyba. Xf6 I 8 sluchalem kilka razy. 

A słuchałeś ich kiedyś z elektroniką np 8 razy droższą od nich samych? ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 nie, ale 4,5 tak (kolumny Tannoy za £2tys, elektronika z kablami za £9tys, mialem taki zestaw w domu jakis rok, dwa, opis znajdziesz gdzies tu na forum). Kazde kolumny zagraja lepiej im lepsza jest elektronika. Ale tez nie przeskoczy sie elektronika czegos czego nie zaoferuja kolumny. I stad moje wczesniejsze pytanie. 

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. W sumie to zawsze jest coś słabszego w systemie co ogranicza resztę ?

Moje XT8 mają wymienione zwrotnice i okablowanie wewnętrzne plus kilka dodatkowych usprawnień więc nie mówimy o wersji standardowej. Ale pewnie, kiedyś je wymienię na lepsze. 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich!

Nie mam jeszcze sprzętu Luxmana, ale właśnie się do niego przymierzam. I dlatego chciałem poprosić o Wasze ( doświadczonych Klubowiczów i użytkowników )opinie i życzliwą poradę. Na początku muszę się przyznać, po przeczytaniu wielu wpisów tutaj umieszczonych, że ja nie jestem (niestety) audiofilem. Po prostu nie potrafię usłyszeć wielu niuansów ,o których wielu z Was pisze. Ale ponieważ zawsze lepiej mieć coś z najwyższej półki, i dodatkowo wzornictwo i wykonanie Luxa z dawnych lat to dla mnie mistrzostwo świata, zdecydowałem się na tą firmę.

Mam do wyboru: pre C-300 i C-03 , oraz końcówki M-300, M-6000 i M-05.

Jak ocenilibyście te sprzęty ( wiem generalnie, że są z górnej półki w swoim czasie) i co by ze sobą najlepiej współgrało?

Dzięki za podpowiedzi i poproszę oczywiście o przyjęcie do klubu ?

pozdrawiam,Tomek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Luxman L590AXII vs L507UXII. Czy jest osoba, która miała okazję porównać bezpośrednio te dwa wzmacniacze? Klasa A vs A/B. Głównie chodzi mi o to, który z tych wzmacniaczy jest bardziej energiczny, wyrywny, szybszy lub mocniejszy jak kto woli. 590 miałem kiedyś okazję przesłuchać w bardziej łagodniejszych klimatach typu jazz i soul i podobało mi się. 507 nie znam, tylko z opisów. 

Moje kolumny to Gato FM-15 i chciałbym je sparować z czymś żywszym bo miałem przez jakiś czas lampkę w domu na KT88 i troche zaokrąglało na basie i wolniej było niż powinno być.

Bez odsłuchu się oczywiście nie obejdzie, dobrze, że w Top hi fi wreszcie będzie można ustawić taki odsłuch ale chciałbym przed tym zapytać czy 30W w klasie A będzie miało to jakiś sens do szybkiej muzyki rockowej czy dać sobie spokój i celować odrazu w coś mocniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.06.2019 o 19:34, Huberto1984 napisał:

Ma ktos moze Luxman l509x i moze podzielic sie opina na jego temat?

To jest ta topowa integra Luxmana. Ja mam zamiar ją posłuchać na przełomie listopad-grudzień, bo wtedy już na pewno będą w tophifi i na pewno wygrzane. Będę ją słuchał z B&W 803. Znam człowieka co troszkę nią się bawił i bodajże łączył ją z kolumnami Tada i strasznie był nią zawiedziony. O ile jeszcze nie sprzedał to jest do kupienia. 

W dniu 24.06.2019 o 20:45, rafa napisał:

Generalnie ma wyrównany balans tonalny i bliski neutralności po lekko cieplejszej stronie. Dynamika lepsza od np Accuphase E450 ale barwa basu ciut słabiej w sensie faktur instrumentów.

Środek gładki i całkiem fizjologiczny. Do Accu największą róznice robią wysokie tony. Nie są w żaden sposób dosładzane i ich ostateczna jakość w większym stopniu zależy od źródła bo sam wzmak niczego nie poprawi.

Co do gatunków to też więcej od źródła i kolumn zależy bo wzmacniacz jest dość przeźroczysty w tej kwestii. Dla jednych dla innych źle ale na pewno warto posłuchać u siebie jeśli jest taka możliwość. Tylko słuchać dobrze wygrzanego i po dobrej rozgrzewce bo początkowo gra ostro i sucho i to przez wiele godzin od nowości.

Kolego Ty masz integrę z najnowszej serii to porównaj ją do integry Accu z najnowszej serii ewentualnie do przedostatniej, bo 450 to dziadek na emeryturze. Różnica w brzmieniu jaki w samej dynamice jest nieporównywalna do tego co ma choćby seria 7 , bo 8 tam kolejne zmiany nastały, ale ona występuje w topowej integrze.  Tą Twoja integrę powiedzmy można by było porównywać z Accu 370.

Fajnie, że będzie już dystrybucja w 100% znaczeniu tego słowa w Polsce miejmy nadzieję, że jakość nowych urządzeń będzie jednak lepsza od tych sprzed lat, bo troszkę o tym można poczytać i usłyszeć w sklepach. Ale wszyscy mówią, że to przeszłość i oby tak było.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.