Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Marek K. napisał:

Witam w klubie

Z Jakiego źródła słuchacie muzyki ze swoimi Luxmanami?

Warto pomyśleć o gramofonie?

Uwielbiam wychyłkowe wyświetlacze ?

Ja gram z Aqua La Voce S2.

No wskaźniki są całkiem eleganckie ?

56 minut temu, lolek126 napisał:

Kolego Ty masz integrę z najnowszej serii to porównaj ją do integry Accu z najnowszej serii ewentualnie do przedostatniej, bo 450 to dziadek na emeryturze. Różnica w brzmieniu jaki w samej dynamice jest nieporównywalna do tego co ma choćby seria 7 , bo 8 tam kolejne zmiany nastały, ale ona występuje w topowej integrze.  Tą Twoja integrę powiedzmy można by było porównywać z Accu 370...

Słucham tego co akurat wpadnie mi w ręce i opisuje różnice. Nie robię zawodów który lepiej wypadnie ?

A E450 to żaden dziadek. Gra bardzo fajnie i ma swoje bardzo mocne strony.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolek126 napisał:

To jest ta topowa integra Luxmana. Ja mam zamiar ją posłuchać na przełomie listopad-grudzień, bo wtedy już na pewno będą w tophifi i na pewno wygrzane. Będę ją słuchał z B&W 803. Znam człowieka co troszkę nią się bawił i bodajże łączył ją z kolumnami Tada i strasznie był nią zawiedziony. O ile jeszcze nie sprzedał to jest do kupienia. 

 

Kolumny przede wszystkim.

zmieniają wszystko,

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolek126 napisał:

ta topowa integra Luxmana. Ja mam zamiar ją posłuchać na przełomie listopad-grudzień, bo wtedy już na pewno będą w tophifi i na pewno wygrzane. Będę ją słuchał z B&W 803. Znam człowieka co troszkę nią się bawił i bodajże łączył ją z kolumnami Tada i strasznie był nią zawiedziony. O ile jeszcze nie sprzedał to jest do kupienia. 

Ja juz jej sluchalem dwa razy a pmc fact 12 (wiecej w moim temacie "uzywane hi fi do 80tys). Zagrala swietnie. Duzo lepiej niz nu vista 800, mark Levinson 585 I mnostwo innych wzmakow miedzy £5-15k. Polegla znacznie z gryohon diablo 300, ktorego niedlugo bede odbieral.

31 minut temu, Marek K. napisał:

Kolumny przede wszystkim.

zmieniają wszystko,

powodzenia

 

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marek K. napisał:

Kolumny przede wszystkim.

zmieniają wszystko,

powodzenia

Oczywiscie, że tak  plus kable i dźwięk końcowy  może być zupełnie inny ... 

6 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Ja juz jej sluchalem dwa razy a pmc fact 12 (wiecej w moim temacie "uzywane hi fi do 80tys). Zagrala swietnie. Duzo lepiej niz nu vista 800, mark Levinson 585 I mnostwo innych wzmakow miedzy £5-15k. Polegla znacznie z gryohon diablo 300, ktorego niedlugo bede odbieral.

 

Ale diablo chyba wiecej kasy  ? 

8 godzin temu, rafa napisał:

Ja gram z Aqua La Voce S2.

No wskaźniki są całkiem eleganckie ?

Słucham tego co akurat wpadnie mi w ręce i opisuje różnice. Nie robię zawodów który lepiej wypadnie ?

A E450 to żaden dziadek. Gra bardzo fajnie i ma swoje bardzo mocne strony.

Luzik pewnie, że nie chodzi o współzawodnictwo sportowe, to nie sztafeta ? Tylko mi chodzi o to, że przez x lat dane marki zmieniają swój dźwięk i nie wiem jak Luxman, ale dzisiaj Accu to jest zupełnie inne niż to sprzed x lat .. bo już sama 460 w stosunku do 470 to nikt by nie powiedział ze starych fanatyków Accu, że to właśnie jest Accu, a jest, a 480 troszkę to pozmieniała, ale dalej jest to zupełnie inna szkoła, a co dopiero 450 i nie mówię, że ona nic nie warta, tylko , że to zupełnie inaczej gra. A Ty masz integrę nową - teraźniejszej technologii itp.. więc gdy dzisiaj ktoś., chciałby porównywać w 100% znaczeniu to trzeba postawić Accu270/370 w stosunku do Twojego odpowiednika Luxmana. 

A dla mnie 450 to dziadek, patrząc, że Accu co 4 lata wydaje swoje zabawki to łatwo sobie można policzyć ile lat już ma 450... oczywiście to kwestia podejścia, bo przecież są ludzie dla których to są pełnowartościowe integry tak jak i 10-12 letnie auta są uważane że normalne auta w tym kraju. I dla mnie luz każdy ma swoje zdanie w takim temacie. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rafa napisał:

Ja gram z Aqua La Voce S2.

No wskaźniki są całkiem eleganckie ?

Słucham tego co akurat wpadnie mi w ręce i opisuje różnice. Nie robię zawodów który lepiej wypadnie ?

A E450 to żaden dziadek. Gra bardzo fajnie i ma swoje bardzo mocne strony.

Luzik pewnie, że nie chodzi o współzawodnictwo sportowe, to nie sztafeta ? Tylko mi chodzi o to, że przez x lat dane marki zmieniają swój dźwięk i nie wiem jak Luxman, ale dzisiaj Accu to jest zupełnie inne niż to sprzed x lat .. bo już sama 460 w stosunku do 470 to nikt by nie powiedział ze starych fanatyków Accu, że to właśnie jest Accu, a jest, a 480 troszkę to pozmieniała, ale dalej jest to zupełnie inna szkoła, a co dopiero 450 i nie mówię, że ona nic nie warta, tylko , że to zupełnie inaczej gra. A Ty masz integrę nową - teraźniejszej technologii itp.. więc gdy dzisiaj ktoś., chciałby porównywać w 100% znaczeniu to trzeba postawić Accu270/370 w stosunku do Twojego odpowiednika Luxmana. 

A dla mnie 450 to dziadek, patrząc, że Accu co 4 lata wydaje swoje zabawki to łatwo sobie można policzyć ile lat już ma 450... oczywiście to kwestia podejścia, bo przecież są ludzie dla których to są pełnowartościowe integry tak jak i 10-12 letnie auta są uważane że normalne auta w tym kraju. I dla mnie luz każdy ma swoje zdanie w takim temacie. 

Ale np popatrzeć tylko na jeden parametr damping, który w 480 wynosi 600, kilka lat temu gro końcówek mocy nie miały takiej wartości jak dzisiaj ma topowa integra  Accu. A z końcówkami podobna jest historia jak będziesz miał możliwość posłuchaj końcówki 7100 i teraz 7300, a tylko 4 lata ich dzieli...  ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych wszystkich parametrów i pomiarów trzeba nabrać troche dystansu. Współczynnik tłumienia jest jednym ze znaczących elementów tej całej układanki ale to i tak nic nam nie mówi jak coś zagra, lepiej czy gorzej. Trzeba podłączyć i posłuchać. Tylko jedna droga jest.....

(Hegel H360 damping factor ..........)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lolek126 napisał:
9 godzin temu, Huberto1984 napisał:

 

Ale diablo chyba wiecej kasy 

Wiecej, uzywany l509x ostatnio za £5500 byl wystawiony i szybko poszedl. Diablo uzywany £7500. Wart doplaty. 

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra..... jak tak będziemy za każdym razem dokładać po £2000 to w końcu skończymy na D’agostino.

Myślę, że ten Luxman L509 i Diablo to dwa zupełnie inne klimaty. Myślę, że są pozyskiwane przez klientów, którzy mają zupełnie inne wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marek K. napisał:

Do tych wszystkich parametrów i pomiarów trzeba nabrać troche dystansu. Współczynnik tłumienia jest jednym ze znaczących elementów tej całej układanki ale to i tak nic nam nie mówi jak coś zagra, lepiej czy gorzej. Trzeba podłączyć i posłuchać. Tylko jedna droga jest.....

(Hegel H360 damping factor ..........)

Oczywiscie, ze tak, jest to ważny parametr i wpływający na ocenę wzmaka, ale i tak liczy się całość, pełna zgoda.. mi tylko chodziło oto jak dzisiaj technika poszła do przodu w stosunku do 10-15  lat wstecz.. 

11 godzin temu, Marek K. napisał:

Dobra, dobra..... jak tak będziemy za każdym razem dokładać po £2000 to w końcu skończymy na D’agostino.

Myślę, że ten Luxman L509 i Diablo to dwa zupełnie inne klimaty. Myślę, że są pozyskiwane przez klientów, którzy mają zupełnie inne wymagania.

Oczywiscie, że tak to już jest pewna specyficzna grupa osób, która już coś więcej oczekuje, bo przecież sama integra nie zagra do tego potrzebne są kable , kolumny itp.. a to też musi być na odpowiednim poziomie, bo nikt nie kupi takiej integry do...  ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marek K. napisał:

Dobra, dobra..... jak tak będziemy za każdym razem dokładać po £2000 to w końcu skończymy na D’agostino.

Sam chętnie bym się na nim zatrzymał ?

I pewnie jakby do Diablo dołożył £2000 to i ten by został w tyle ?

Edytowane przez Music_FAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem kiedy kupowałem nowy zestaw grający przypominało mi to trochę kiedy kupowałem nowe auto ? 

Niby wszystko jest ale nie ma co wybrać ?

I za każdym razem podnosiłem poprzeczkę cenową, dokładając do wyższego modelu i lepszej klasy. Aż w końcu kończyło się na cenie x3. ?

Najlepiej jest złożyć coś co dobrze razem ze sobą współgra, coś co będzie rozsądne dla naszych możliwości finansowych, słuchać muzyki, zapomnieć o opiniach i recenzjach  ?

Godzinę temu, lolek126 napisał:

mi tylko chodziło oto jak dzisiaj technika poszła do przodu w stosunku do 10-15  lat wstecz.. 

 

Racja. Wiele się zmieniło. Chociażby patrzeć na technikę cyfrową, która to bardzo poszła do przodu. Słuchając takiego Gato lub Devialeta w klasie D można dojść do pewnych wniosków.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może słuchał DA-06? Długo nad nim myślałem zanim zdecydowałem się jednak na Aqua.

W sumie przeważyła ilość opinii (bo wszystkie pozytywne w obu wypadkach).

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Pozdrawiam posiadaczy Luxmanów

Od pół roku słucham L-540 , bardzo przyjemny dźwięk nie męczący choć przez to jak dla mnie nieco mniej detaliczny no i świetnie grzeje - a zima blisko

Czy ktoś porównywał ten model z 507S , czy warto zmieniać ?

Edytowane przez Dziki607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dziki607 napisał:

Witam

Pozdrawiam posiadaczy Luxmanów

Od pół roku słucham L-540 , bardzo przyjemny dźwięk nie męczący choć przez to jak dla mnie nieco mniej detaliczny no i świetnie grzeje - a zima blisko

Hej

Nie ukrywam, że zawsze bardzo przyciągał moja uwagę ten Luxman w związku z czym przede wszystkim gratuluje pięknego Luxa i mam prośbę, czy mógłbyś nieco szerzej opisać jego walory i charakter brzmieniowy oraz z czym u Ciebie gra? Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Roon serwer - LAN -  Project Stream box S2 ultra - DAC Audio - GD NFB-7.38 - XLR - Luxman L-540 - kolumny IMF TLS 50 the studio

ze skompletowaniem zestawu było wiele przygód włącznie z wstępnym brakiem akceptacji żony

Chciałem zebrać zestaw który będzie grał melodyjnie i  miło dla ucha , nie męcząco i w sumie mi się udało

tak jak pisałem w tej konfiguracji traci ciut na szczegółowości

Wzmacniacz sam w sobie jest dość ciemny i na pewno nie należy go łączyć z DAC o podobnej charakterystyce - daje fatalny efekt

A dokładnie DAC - D77 ( na Sabre ) grał bardzo przyzwoicie , ale po lekturze różnych forum gdzie ganiono sabre a zachwalano inne modele ( drabinka itp) wymieniłem go na Master 11 

I totalna porażka  dźwięk uciekł za ścianę salonu , zgineły detale , był całkowicie stłumiony   - wymieniłem GD NFB-7.38 - i kolega jak przyszedł powiedział że teraz słychać u ciebie jak na koncercie - trochę nie wierzyłem - poszedłem na trio jazzowe - wokal gitara kontrabas - i powiem że miał rację

zestaw wg mnie świetnie nadaje się do słuchania jazzu  , ale sade i sting dire straits też brzmią świetnie -

Scena - perkusja i gitara jest najczęściej bliżej słuchacza , wokal ciut dalej ( ale nie za ścianą;-)) i tu zastanawiałem się jeszcze nad zmianą DAC na NFB-7.77 ( słuchałem go w 4hifi) wg mnie lepszy od 7.38 , ale jest już naprawdę dobrze więc napęd do zmian padł i słucham muzyki

Jeszcze dodam że wg wszelkich reguł  pokój ma fatalną akustykę , jak zaczynałem zmiany ( startowałem z kina domowego ) jeden znajomy powiedział chłopie ty tu nic nie zrobisz (meble , kominek, pokój asymetryczny ) i okazało się że się mylił -- kolumny z linią transmisyjną naprawdę potrafią zrobić robotę.

Dają dobry bas, nie jazgotliwe precyzyjne wysokie ( jazgot udało mi się wygenerować na posrebrzanych kablach głośnikowych )

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satysfakcja i zadowolenie jakie udało się Tobie osiągnąć przede wszystkim wynika z jedynej postawy to gwarantującej, czyli słuchania własnymi uszami i kierowania się własnym rozumem.

Pomijanie tych oczywistości generować będzie straty finansowe jak i czasowe, dlatego im wcześniej to się zrozumie, tym szybciej złapie króliczka.

Dziękuję za poświęcony czas i dużo przyjemności życzę.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

590 nie słyszałem ale pamiętam że ci którzy słuchali opisują jako głóną różnicę cieplejszą i trochę bardziej eksponowaną średnice w A klasowych wzmakach.

505 gra neutralnie, można powiedzieć rzetelnie bez koloryzowania. Zapewne zalezy od potrzeb systemu. Jak dopłacać to ja bym na pewno wolał do 507 lub 509 ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
35 minut temu, Dziki607 napisał:

Gratulacje

Jak wrażenia odsłuchowe

Luxman jeszcze się wygrzewa, ale już mogę powiedzieć ze jest bardzo, ale to bardzo dobrze. Opisze wrażenia za około 2 tygodnie. U mnie set gra na 20m2 całe okablowanie MIT za wyjątkiem usb do transportu Synergistic Research usb Active SE świetny kabel !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegow.

Czy moze mnie ktos poratowac i podpowiedziec, jak wymienic zarowki podswietlajace "wycieraczki" w Luxman L-507f?Jakie zarowki zastosowac? I czy ta operacja wymaga jakiegos fachowca, czy mozna samemu probowac wymiany?  Jedna zarowka sie spalila i troche to wyglada nie ten tego... ?

luxman_light.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej najpierw wyjmij oryginalną i będziesz wiedział.

 

Po zdjęciu pokrywy powinieneś widzieć od góry wskaźników co i jak.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.