Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.01.2020 o 11:51, Margol napisał:

Dołączam z 507ux mkII.Świetny neutralny wzmacniacz na lata. Właściwie spokojnie można pozostać na poziomie 505(też miałem) różnice są subtelne,trochę większa moc. Luxman to świetna elektronika,bez dwóch zdań.

Z jakimi kolumnami go łączysz?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gęsto grającymi kolumnami Luxman powinien się parować najlepiej.

 

U mnie aluminiowe tweetery trochę nie do końca tu pasują. Nie są tak delikatne.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poszukuję kolumn do Luxmana LV 117. Gdyby ktoś chciał zerknąć? 

Kolumny przede wszystkim do muzyki cięższej Slayer, Korn, Tool, a także elektroniki Infected Mushroom, Juno Reactor, czy Rapu. 

W skrócie : szybkie, dynamiczne granie z dociążeniem dołu, masą. Rozjaśniona górą i szczegółem w średnicy.

W zasięgu JM-Lab Focal Temptation do odsłuchu rzecz jasna. Inne propozycje odsłuchowe? 

Więcej info w poniższym linku. 

Koledzy liczę na Was! 

Pozdrawiam 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2020 o 21:58, rafa napisał:

Z gęsto grającymi kolumnami Luxman powinien się parować najlepiej.

 

U mnie aluminiowe tweetery trochę nie do końca tu pasują. Nie są tak delikatne.

Hmm tego nie wiem,ale jeśli uważasz,że Harbs są gęsto grającymi głośnikami,to albo uległeś stereotypom,które klepią różnej maści wróżbici,albo mamy różne podejście do określenia „gęsto”

Harbethy grają ultra naturalnie,z nasyconą średnicą a Lux jest wzmacniaczem neutralnym,za co osobiście bardzo go cenię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2020 o 22:27, war3z napisał:

Panowie mam dylemat czy luxman 509x czy accuphase e480 ?

Kolumny focal 948 kable divine acoustics halle

NIe wiem jak te focale grają, ale ja słuchając obu tych wzmacniaczy zdecydowanie bardziej  lubię to co prezentuje 480, a nawet wolałbym z drugiej ręki 470 tkę, która ma wiecej góry, ale inaczej podaje niż 509 od luxmana.  Musisz posłuchać i sam się przekonasz co jest bliższe Twojemu sercu, a właściwie Twoim uszom. ? Dla mnie jest jedno pewne do 509 nie mogą być rozdzielcze kolumny z dużą ilością szczegółów. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lolek126 napisał:

...ale ja słuchając obu tych wzmacniaczy zdecydowanie bardziej  lubię to co prezentuje 480, a nawet wolałbym z drugiej ręki 470 tkę, która ma wiecej góry, ale inaczej podaje niż 509 od luxmana...

Czyli 480 gra ciemniej od 470 czy 407 jaśniej od 509 masz na myśli?

 

Ja w Luxmanie nie lubię jednej cechy, mianowicie pewnej twardości wysokich tonów. Bo nie o ich ilość tu chodzi, wzmacniacz jest generalnie dobrze tonalnie zrównoważony. Ale chodzi o to bardziej że jest ciut bezwzględny - nie bierze jeńców ? 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafa napisał:

Czyli 480 gra ciemniej od 470 czy 407 jaśniej od 509 masz na myśli?

 

Ja w Luxmanie nie lubię jednej cechy, mianowicie pewnej twardości wysokich tonów. Bo nie o ich ilość tu chodzi, wzmacniacz jest generalnie dobrze tonalnie zrównoważony. Ale chodzi o to bardziej że jest ciut bezwzględny - nie bierze jeńców ? 

Tak 480 gra ciemniej, ale to nie oznacza, że jest w niej mniej detalu, tylko on jest w taki sposób podany, że niewątpliwie odczuwasz większą  jakość nie tylko wysokich tonów, ale całego pasma. W pewnych aspektach można odczuwać, że masz do czynienia troszkę z integrą 650, tylko z dużo większą mocą , szybkością i z inną barwą, ale na pewno jest odczuwalne, że mniej narzuca od siebie przez co jednym bardziej pasuje, a innym mniej. To też kwestia kto jakie ma kolumny, bo na pewno 480 lepiej zagra np z B&W, SF ST, Dynkami Confidesami, a już jest  szansa, że 470 lepiej zagra np ze starymi olimpijkami, czy też z Dynkami Counturami, które są zdecydowanie po ciemniejszej stronie mocy. 

A Luxman 509 dla jednych fajne urządzenie, a dla innych lekko mówiąc średnie, ale na pewno jak się kupi odpowiednie kolumny da radość, natomiast dla mnie jest za szczegółowy i tak jak napisałeś za twardy. Kolega po przesłuchaniu powiedział, że to takie estradowe granie, (a słyszałem to od dwóch osób) i chyba coś w tym jest, Luxmanowi bliżej jest do Hegla w pewnych aspektach niż do Accu... Luxman  w stosunku do Accu wydaje mi się ,że to są integry dla dwóch różnych osób, które czego innego oczekują od takiego urządzenia. I to powiedzenie, że Luxman jeńców nie bierze też jest popularne wśród osób, które mają lub testowały integry od tego Producenta.:-) 

Natomiast to co ich łączy to bardzo wysoka jakość wykonania i to jak oba te urządzenia wyglądają , ja mogę się na nie patrzeć i patrzeć.. ? Różnica jest w odtwarzaczach cd, gdzie jednak w sieci i w kilku sklepach słyszałem, że jakość odtwarzaczy cd Accu jest wyższa i zdecydowanie z nimi mniej było problemów. Ale mamy już dystrybucję w RP i nowe odtwarzacze, więc pożyjemy i zobaczymy jak to będzie w chwili obecnej z odtwarzaczami od luxmana. 

 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek126 napisał:

NIe wiem jak te focale grają, ale ja słuchając obu tych wzmacniaczy zdecydowanie bardziej  lubię to co prezentuje 480, a nawet wolałbym z drugiej ręki 470 tkę, która ma wiecej góry, ale inaczej podaje niż 509 od luxmana.  Musisz posłuchać i sam się przekonasz co jest bliższe Twojemu sercu, a właściwie Twoim uszom. ? Dla mnie jest jedno pewne do 509 nie mogą być rozdzielcze kolumny z dużą ilością szczegółów. 

Kolego obserwuję od lat,jak na bezczela udajesz niemca pracując,albo współpracując z nautilusem. W dodatku wydaje Ci się,że nikt tego nie widzi. Otóż widzi,szczytem bezczelności z twojej strony,było wklejanie zdjęcia z rzekomych testów E-800,na którym jak na dłoni był pokój odsłuchowy nautilusa a przecież miało być u kolegi. Jak widać nawet tego nie potrafiłeś dobrze zrobić. Bądź więc łaskaw uwolnić nas od swojego towarzystwa w tym klubie a ja cię lojalnie informuję,że odtąd każdą prostacką próbę spamowania tego Forum produktami aaccuphase,dynaudio,czy innymi z portfolio nautilusa,będę zgłaszał Moderacji. To co tu wyprawiasz,przechodzi wszelkie granice bezczelności.

Godzinę temu, rafa napisał:

Czyli 480 gra ciemniej od 470 czy 407 jaśniej od 509 masz na myśli?

 

Ja w Luxmanie nie lubię jednej cechy, mianowicie pewnej twardości wysokich tonów. Bo nie o ich ilość tu chodzi, wzmacniacz jest generalnie dobrze tonalnie zrównoważony. Ale chodzi o to bardziej że jest ciut bezwzględny - nie bierze jeńców ? 

Rafa,rozmawiasz z naganiaczem Nautilusa. Nie ma sensu,trzeba to zgłaszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafa napisał:

 

 

Ja w Luxmanie nie lubię jednej cechy, mianowicie pewnej twardości wysokich tonów.

Nie winiłbym za to Luxa. To jest przezroczysty i neutralny wzmacniacz(w przeciwieństwie do A klasowych piecyków) gdzieś po drodze jest jakiś błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafa napisał:

Czyli 480 gra ciemniej od 470 czy 407 jaśniej od 509 masz na myśli?

 

Ja w Luxmanie nie lubię jednej cechy, mianowicie pewnej twardości wysokich tonów. Bo nie o ich ilość tu chodzi, wzmacniacz jest generalnie dobrze tonalnie zrównoważony. Ale chodzi o to bardziej że jest ciut bezwzględny - nie bierze jeńców ? 

@rafa

Czy lux 509x słuchałeś czy ogólnie integry luxman ?

Ja konkretnie pytam o 509x bo tylko ten wzmacniacz mnie interesuje.

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, war3z napisał:

@rafa

Czy lux 509x słuchałeś czy ogólnie integry luxman ?

Ja konkretnie pytam o 509x bo tylko ten wzmacniacz mnie interesuje.

Słuchałem 505/507. Jeśli 509 jest rozwinięciem cech młodszych braci a pewnie tak jest,to będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Margol napisał:

Kolego obserwuję od lat,jak na bezczela udajesz niemca pracując,albo współpracując z nautilusem. W dodatku wydaje Ci się,że nikt tego nie widzi. Otóż widzi,szczytem bezczelności z twojej strony,było wklejanie zdjęcia z rzekomych testów E-800,na którym jak na dłoni był pokój odsłuchowy nautilusa a przecież miało być u kolegi. Jak widać nawet tego nie potrafiłeś dobrze zrobić. Bądź więc łaskaw uwolnić nas od swojego towarzystwa w tym klubie a ja cię lojalnie informuję,że odtąd każdą prostacką próbę spamowania tego Forum produktami aaccuphase,dynaudio,czy innymi z portfolio nautilusa,będę zgłaszał Moderacji. To co tu wyprawiasz,przechodzi wszelkie granice bezczelności.

Powiadasz, że od kilku lat tak obserwujesz, to możesz wkleić post jakiś mój sprzed 3/4 lat w którym bym pisał o Accu, bo to ciekawa sprawa, gdyż od jakiś powiedzmy dwóch lat zacząłem się interesować Accu, Luxmanem i Esotericem, ale jak obserwowałeś to chyba wiesz co piszesz..:-)

 

A teraz odnośnie testu E-800 proszę Cię bardzo za pozwoleniem Kolegi wklejam kilka zdjęć z jego salonu w mieszkaniu z testu i jeśli to jest salon z Nautilusa to jesteś magikiem, bo potrafisz przenosić salon z jednego miejsca do drugiego. Szacun….  Normalnie  "Koperfild made in Poland" ?

A na dokładkę masz filmik z testu E-800 w tym samym salonie właśnie u Kolegi w domu , czary Panie J Mało tego powiem Ci, że ta osoba jako pierwsza w Polsce miała możliwość przetestowania tej integry u siebie w domu, nikt przed nim nie miał możliwości sprawdzenia w domowych warunkach. Ale lećmy dalej tę osobę również zna Kolega Rafa ? , ale Ty wiesz lepiej. Więc dalej obserwuj i życzę owocnych sukcesów, ale z działalności detektywistycznej na chleb byś z tego nie zarobił, patrząc na dotychczasowe efekty.

IMG-20191225-111631.jpg

IMG-20191225-113635.jpg

IMG-20191225-113721.jpg

Owocnego oglądania życzę ? ? 

 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań ściemniać. Wiedza o tym czym się tu zajmujesz jest powszechna panie branżysto. Kręcić lolka to z kolegą możesz,za stary jestem na twoje bąki. I przestań spamować wątek,to jest klub Luxmana. Swoje „obiektywne” opinie o Accu,pisz w stosownym miejscu.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Margol napisał:

Przestań ściemniać. Wiedza o tym czym się tu zajmujesz jest powszechna panie branżysto. Kręcić lolka to z kolegą możesz,za stary jestem na twoje bąki.

Głupio się zrobiło na fakty ??? No proszę detektywie za grosze... masz powyżej fakty jak na dłoni.. Co jakoś inaczej ten salon wygląda jak w salon z Nautilusa.. ?  Kłamaco !!!!... ? A ja za stary jestem na takie pisania bzdur  bez podstaw, każdy widzi jaki to salon jest w nautilusie, tylko o dziwo to nie ejst salon ten o którym piszesz... Kolejne czary, albo cuda, tylko od tych ostatnich to Bóg był, a nie ktoś kto bzdury pisze...z obserwacji kilkuletnich - oczywiście, gdzie 3-4 lata temu to nawet na oczy nie widziałem elektroniki od Accu, Esoterica czy Luxmana.. Więc proszę wklej jakiś post odnośnie wyżej wymienionych producentów sprzed 3-4 lat.. I proponuję nie pisać, że coś być może  idzie drogą starszych modeli , tylko przesłuchać 509 i być pewnym tego jak ona gra w stosunku do starszych modeli jak również do modeli bieżących z niższej półki, bo można się zdziwić. Ale tak jak pisałem jak ktoś poszukuje tego typu dźwięk to jest integra warta grzechu, choć wtedy tez ze swojej strony proponuje  posłuchać integry w klasie AB od esoterica, która również podobnie gra do luxmana, niemniej jednak jest to troszkę inna szkoła. A cena porównywalna. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie się okazało że dużą krzywdę sobie robiłem Acrolinkiem podłączonym pod Luxmana. Strasznie wzmacniał tą twardość wysokich. Teraz gram na innym pożyczonym kablu i jest sporo lepiej pod tym względem.

Kolejna sprawa Luxman gra pięknie z DAC'iem Ayona. Kilka tygodni temu testowałem u siebie Ayon S3 a teraz byłem u znajomego ze swoim Luxmanem i w jego systemie znów pięknie się sparował.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, rafa napisał:

W sumie się okazało że dużą krzywdę sobie robiłem Acrolinkiem podłączonym pod Luxmana. Strasznie wzmacniał tą twardość wysokich. Teraz gram na innym pożyczonym kablu i jest sporo lepiej pod tym względem.

Kolejna sprawa Luxman gra pięknie z DAC'iem Ayona. Kilka tygodni temu testowałem u siebie Ayon S3 a teraz byłem u znajomego ze swoim Luxmanem i w jego systemie znów pięknie się sparował.

Ja też bym Acrolinka jak i siltecha  do luxmana nie kupił, bardziej bym celował np w AQ, który mi bardzo przypadł do gustu i uważam, że naprawdę z nowej serii kable tego Producenta są bardzo fajne. Ale dla każdego co innego jest fajne...więc trzeba testować. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dobre strony sa warunkowe. Wszystko w systemie musi być co najmniej dobrze dograne.

A jak coś nie jest to on to bezlitośnie pokazuje. To nie zawsze jest tylko zaletą.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rafa napisał:

Tylko dobre strony sa warunkowe. Wszystko w systemie musi być co najmniej dobrze dograne.

A jak coś nie jest to on to bezlitośnie pokazuje. To nie zawsze jest tylko zaletą.

Najważniejsze , że jesteś już zadowolony, a może być lepiej jak jeszcze pokombinujesz ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem bo kabel mam pożyczony ? Żaden z moich sie nie sprawdza pod wzmacniaczem (a świetnie współgrały wcześniej z Regą).

Jest myśl na Hijirii Nagomi...

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafa napisał:

Nie jestem bo kabel mam pożyczony ? Żaden z moich sie nie sprawdza pod wzmacniaczem (a świetnie współgrały wcześniej z Regą).

Jest myśl na Hijirii Nagomi...

aaa to masz zgryz ? po ile on "biega"  ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rafa napisał:

1300€ za 1.5

To rozsądna cena, Tornado od AQ też kupisz w tej cenie, tylko trzeba by było sprawdzić czy Ci pasuje..  i jak sie on ma w stosunku do Hijirii Nagomi.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, rafa napisał:

Tylko dobre strony sa warunkowe. Wszystko w systemie musi być co najmniej dobrze dograne.

A jak coś nie jest to on to bezlitośnie pokazuje. To nie zawsze jest tylko zaletą.

Ot cała tajemnica neutralności. To się nigdy nie znudzi. Trochę czasu zajęło mi zrozumienie tych banalnych, w sumie oczywistości:)

Jak coś jest spaprane,to się o tym szybko dowiesz i bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
36 minut temu, pgpila79 napisał:

Witam wszystkich fanów Luxmana. 
Od miesiąca jestem posiadaczem modelu L 550 AX Mark 2. Na początku rozważałem zakup 505 ale po odsłuchach górę wzięła 550 ?
 

Pozdrawiam wszyskich!

Przez zakupem słuchałeś też 507 mk2 ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.