Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Jamówię napisał:

Summa Summarum zostałem właśnie na poziomie 505, bo różnic na korzyść 507 nie potrafiłem się doszukać ? Luxman gra właściwie neutralnie z odrobinką ciepła. Bas jest dobrze kontrolowany,środek otwarty a góra bardzo rozdzielcza. Miałem dużą ilość wzmacniaczy przed nim,począwszy od Maka,poprzez różne lampy i kilka Naimów. Lubię go za to co robi z Harbethem.

W samej wydajności też nie zauważyłeś różnicy?

Pod moje YB Audio Zephyr S pewnie lepszym rozwiązaniem byłby mocniejszy wzmacniacz ale różnica cenowa między nimi jest wyraźna. Możliwe że 505 mimo średnich danych na papierze jest dość wydajny i poradzi sobie również z moimi kolumnami.

Gdzie kupiłeś Swojego Luxmana, możesz napisać na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jamówię napisał:

Summa Summarum zostałem właśnie na poziomie 505, bo różnic na korzyść 507 nie potrafiłem się doszukać ? Luxman gra właściwie neutralnie z odrobinką ciepła. Bas jest dobrze kontrolowany,środek otwarty a góra bardzo rozdzielcza. Miałem dużą ilość wzmacniaczy przed nim,począwszy od Maka,poprzez różne lampy i kilka Naimów. Lubię go za to co robi z Harbethem.

Dziwne. Spodziewalbym sie lepszej dynamiki w szerszym zakresie poziomow glosnosci. Chyba ze zawsze sluchasz dosc cicho.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy 505 a 507 jest dość wyraźna.
507 jest bardziej rozdzielczy ale przez to też jaśniej grający. Balans tonalny lekko przesunięty w górę w porównaniu do 505.
Z jasno grającymi kolumnami napewno będzie nieprzyjemnie - chyba, że ktoś tak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, piorasz napisał:

Różnica pomiędzy 505 a 507 jest dość wyraźna.
507 jest bardziej rozdzielczy ale przez to też jaśniej grający. Balans tonalny lekko przesunięty w górę w porównaniu do 505.
Z jasno grającymi kolumnami napewno będzie nieprzyjemnie - chyba, że ktoś tak lubi.

A z kolumnami grającymi równo, np. takimi jak yb audio zephyr s model 507 powinien dobrze zagrać?

Jak wydajnościowo prezentuje się 505ka na tle droższego modelu? Pewnie do kolumn takich jak Zephyry lepiej wybrać mocniejszy wzmacniacz.

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kolumnami grającymi równo, np. takimi jak yb audio zephyr s model 507 powinien dobrze zagrać?
Jak wydajnościowo prezentuje się 505ka na tle droższego modelu? Pewnie do kolumn takich jak Zephyry lepiej wybrać mocniejszy wzmacniacz.
Ja bym wolał z zephyr 505 ale to kwestia gustu. W ubiegłym roku byłem u Roberta z YB audio ze swoim 505 i testowaliśmy na dwóch różnych kolumnach. Jedne z nich to bodajże zephyr a drugi zestaw robiony na indywidualne zamówienie. Zagrało bardzo ładnie.
Zapytaj Roberta on Ci dokładnie powie z jakimi kolumnami graliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję posłuchać głosu rozsądku. Ja te oba wzmacniacze miałem możliwość porównania head to head. Po wyrównaniu(amatorsko na ucho,więc nieudolnie) poziomów głośności,oba te piece są NIE DO ROZRÓŻNIENIA. Jedyna różnica w funkcjonalności,to filtr subsoniczny w phono pre. Tyle. No a jeśli ktoś na ucho rozróżni DF,albo różnice w ODNF,to po prostu ściemnia. Tyle ode mnie a Ty zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rafa napisał:

Wierze ze tak slyszales u ciebie ale szczeze nie wierze ze one sa identyczne. ?

To nie ma nic wspólnego z wiarą,to jest czysta empiria. Nic mi do cudzych pieniędzy,więc jak ktoś ma potrzebę wydania paru stówek więcej żeby poczuć się lepiej,do dzieła! ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jamówię napisał:

To nie ma nic wspólnego z wiarą,to jest czysta empiria. Nic mi do cudzych pieniędzy,więc jak ktoś ma potrzebę wydania paru stówek więcej żeby poczuć się lepiej,do dzieła! ? 

Żeby tylko stówek to nie byłoby żadnego problemu z wyborem?

Może być tak że różnica zależy od trudności jakie stawiają kolumny. Przy łatwych do napędzenia kolumnach różnica może być niezauważalna, przy trudniejszych lepiej może sprawować się 507. Są to jednak tylko moje dywagacje nie poparte odsłuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No a jeśli ktoś na ucho rozróżni DF,albo różnice w ODNF,to po prostu ściemnia.


Czyżbyś znowu "pił" do mnie?
Mógłbyś się kiedyś pogodzić, że ktoś może mieć inne zdanie, ktoś może słuchał w innych warunkach i z innym systemem.
Ja nie neguję Twojego zdania, więc proszę daruj sobie na przyszłość takie uwagi.
Ja miałem oba te wzmacniacze równocześnie w domu. Obe te wzmacniacze testowaliśmy również u kolegi z innym systemem i innymi kolumnami. Moje wnioski i współtowarzyszących osób są jednoznaczne i zgodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rafa napisał:

Dokladnie. Rozne kolumny to jedno ale tez rozna akustyka pokazujaca wiecej lub mniej z dzwieku.

Były słuchane w tej samej akustyce,ale widzę że nadal trwa zabawa w udowadnianie mi czegoś czego nie słyszałem. Śmiało Panowie!kupujcie sobie tam co komu potrzeba,w końcu to wasze pieniądze. Ja decyzję pojąłem a was zachęcam do porównania 505/507 z wyrównanym poziomem głośności,może w końcu oczy się otworzą a nie tylko portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jamówię napisał:

Były słuchane w tej samej akustyce,ale widzę że nadal trwa zabawa w udowadnianie mi czegoś czego nie słyszałem. Śmiało Panowie!kupujcie sobie tam co komu potrzeba,w końcu to wasze pieniądze. Ja decyzję pojąłem a was zachęcam do porównania 505/507 z wyrównanym poziomem głośności,może w końcu oczy się otworzą a nie tylko portfel.

Opanuj sie. Nikt nie twierdzi że u ciebie nie zagrały tak samo.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rafa napisał:

Wierze ze tak slyszales u ciebie ale szczeze nie wierze ze one sa identyczne. ?

Ja jestem spokojny. To ty w coś tam nie wierzysz,co z resztą nie ma dla mnie większego znaczenia,bo słucham sobie właśnie Niemena z czarnego placka za pomocą Luxa i jestem bardzo kontent. Jest to w moim odczuciu bardzo kompetentny wzmacniacz,gra muzykę i w nic się nie wtrynia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jamówię napisał:

Były słuchane w tej samej akustyce,ale widzę że nadal trwa zabawa w udowadnianie mi czegoś czego nie słyszałem. Śmiało Panowie!kupujcie sobie tam co komu potrzeba,w końcu to wasze pieniądze. Ja decyzję pojąłem a was zachęcam do porównania 505/507 z wyrównanym poziomem głośności,może w końcu oczy się otworzą a nie tylko portfel.

Panowie, dajcie spokój, nie ma się o co tak spinać.

Odsłuchom sprzętu towarzyszy tyle zmiennych, że tak naprawdę każdy z Was może mieć rację w zakresie swoich odczuć i wrażeń z testowania 505/507.

Dzięki za Wasze wpisy bo na pewną dają już mi jakiś pogląd na te wzmacniacze. Podstawą do podjęcia decyzji który model ewentualnie wybrać i tak będą odsłuchy w warunkach domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jamówię napisał:

Tylko w domu,to już nie jest koszt waty cukrowej i trzeba do tego podejść bez emocji. Powodzenia ? 

Dzięki.

Fajnie, że Ci podpasował. To jest na pewno sprzęt na wiele lat dobrego i bezawaryjnego słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kasz76 napisał:

Dzięki.

Fajnie, że Ci podpasował. To jest na pewno sprzęt na wiele lat dobrego i bezawaryjnego słuchania.

Mam nadzieję. Po 18 latach miałem dość lampy. Lux ma grać cały rok i nie wybrzydzać-koń roboczy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jamówię napisał:

Mam nadzieję. Po 18 latach miałem dość lampy. Lux ma grać cały rok i nie wybrzydzać-koń roboczy ? 

Pewnikiem prędzej zapragniesz zmiany niż go zajedziesz?

Niemniej jednak spokój jaki daje Luxman w znaczeniu czysto użytkowym też jest bardzo ważny. Czasami jak czytam opisy kolegów z forum że któryś tam wzmacniacz za blisko 20 tyś. brumi, gra nierówno, zrobiony jest z tektury itp.  to otwiera mi się nóż w kieszeni, że jesteśmy naciągani na takie g....

Luxman może nie gra najlepiej na świecie w swojej kategorii cenowej ale pod względem czysto technicznym to pewnie światowa czołówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kasz76 napisał:

Luxman może nie gra najlepiej na świecie w swojej kategorii cenowej ale pod względem czysto technicznym to pewnie światowa czołówka

Bez wątpienia jakościowo Japońska klasa wyższa

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rafa napisał:

Bez wątpienia jakościowo Japońska klasa wyższa

I jak na dzisiejsze absurdalne standardy,bardzo rozsądnie wyceniony. Integra entry level oferuje właściwie taką mnogość użytecznych funkcji,że trudno oczekiwać czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jamówię napisał:

I jak na dzisiejsze absurdalne standardy,bardzo rozsądnie wyceniony. Integra entry level oferuje właściwie taką mnogość użytecznych funkcji,że trudno oczekiwać czegoś więcej.

Zgadza się. To jest półka cenowa przykładowo MOON-a 340iX czy też Naim-a SN3. Jak na ich tle jest wykonany 505, wystarczy porównać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Japonii to Luxman jest minimalnie drozszy od Accuphase. W Europie dystrybucja Accu wywindowala ceny w kosmos. Tzw pozycjonowanie produktu cena...

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozumiałam dlaczego ta marka nie miała u nas normalnej dystrybucji. Jeszcze całkiem niedawno dostępna była tylko z Czech. No nic,cieszmy się naszymi Luxami,bo są to z wszechmiar bardzo solidne i kapitalnie grające maszyny. O ile nie kupiłbym 507(z powodów powyżej opisanych) to 590ax jest już warta każdej złotówki i gra imo zdecydowanie lepiej niż a-klasowe integry Accu,poza 800 bo tej nigdy nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kasz76 napisał:

Pewnikiem prędzej zapragniesz zmiany niż go zajedziesz?

Niemniej jednak spokój jaki daje Luxman w znaczeniu czysto użytkowym też jest bardzo ważny. Czasami jak czytam opisy kolegów z forum że któryś tam wzmacniacz za blisko 20 tyś. brumi, gra nierówno, zrobiony jest z tektury itp.  to otwiera mi się nóż w kieszeni, że jesteśmy naciągani na takie g....

Luxman może nie gra najlepiej na świecie w swojej kategorii cenowej ale pod względem czysto technicznym to pewnie światowa czołówka

A sluchales inne wzmaki w tym budżecie i porównywales z luxmanem?

Ja sluchalem co nie co i okazalo sie, ku mojemu zdziwieniu ze luxman gra w swojej cenie bardzo dobrze, do tego ma dobre phono i cala budowę. 

Dobrze ze go posluchalem bo byłem przekonany że im bardziej znana marka tym gorszy stosunek jakosci do ceny. Oczywiście to tak w uproszczeniu. Luxman jednak nic a nic  nie odjechał z cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.