Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, insaimz napisał:

Ciekawe jakby Twoj Lux z jakimiś bardziej wymagającymi paczkami zagrał.czesto takie maja lepsze wypełnienie. Np xaviany.  Znowu kolumny bardziej skuteczne sa pod tym wzgledem bardziej ubogie i slabszy wzmak w klasie A czy slaba lampa to nadrabia.

Kolega ma Contour 30. Jak nam zdejmą bana na wizyty domowe to przetestujemy.

 

22 godziny temu, insaimz napisał:

A za czym konkretnie tęsknisz w tannoyach? Brak tego w operach?

W fabrycznych Operach są polipropylenowe mid-woofery. Myślałem że dam rade ale jednak tego dźwięku nie cierpię. Tęskniłem za papierowymi driverami. 

W Operach zmieniłem drivery na papierowe i barwa jest jak należy tylko muszę to dostroić żeby było spójnie i naturalnie. Ale najwięcej problemu robi bas.

Godzinę temu, Kasz76 napisał:

505-ka obmacana i obsłuchana w top hi-fi?

To pisz ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy bezpośredni kontakt z Luxmanem ale mam nadzieje że nie ostatni.

Mimo że miałem możliwość posłuchania jedynie podstawowych modeli w swoich kategoriach czyli l-505uxII oraz D-03x to absolutnie nie było tego widać w ich budowie zewnętrznej która wydawała się być wręcz perfekcyjna. Praca szuflady w cd, regulacja głośności we wzmacniaczu to czysta poezja.

l-505uxII był świeżutkim jeszcze nie wygrzanym egzemplarzem a już zaprezentował się całkiem przyzwoicie. To co mnie w nim urzekło to jego równość gry z wrażeniem bardzo leciutkiego ocieplenia oraz przyzwoita jak na tranzystorowca melodyjność. Na spory plus zasługiwała też odpowiednia szczegółowość gry, bardzo dobra dynamika i kontrola niskich tonów. Jedynie wysokie tony czasami były ciut za mocno akcentowane ale to mogła być wina niewygrzania wzmacniacza oraz kolumn b&w 702.

Generalnie mega pozytywne wrażenie

18 minut temu, insaimz napisał:

Towar macany należy do macanta.

Fajnie by było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Luxmanie urzekła jeszcze jedna cecha,której nie mogłam doszukać się w droższym Accuphase a mianowicie-precyzja. Scena jest doskonale poukładana,każdy instrument ma swoje miejsce bez tłoku a równocześnie nie ma,co czasem zdarza się urządzeniom precyzyjnym,nadmiernego rozświetlenia,wszystkie proporcje są w punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jamówię napisał:

Mnie w Luxmanie urzekła jeszcze jedna cecha,której nie mogłam doszukać się w droższym Accuphase a mianowicie-precyzja. Scena jest doskonale poukładana,każdy instrument ma swoje miejsce bez tłoku a równocześnie nie ma,co czasem zdarza się urządzeniom precyzyjnym,nadmiernego rozświetlenia,wszystkie proporcje są w punkt.

Racja. 505 odebrałem jako grający rozdzielczo i szczegółowo ale nie na tyle żeby straciła na tym przyjemność ze słuchania muzyki czy właśnie nastąpiło nadmierne rozświetlenie.

Grał też odpowiednio muzykalnie ale nadal będąc  bliżej neutralności.

I jeszcze jedno, dźwięk był taki czysty i aksamitny ale nie sterylny.

Fajny wzmacniacz i dodatkowo świetnie wykonany.

Co na plus zmienia się po wygrzaniu?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto z pudełka 505 gra do bólu neutralnie i trochę płasko(cecha właściwa dla wszystkich tranów) z czasem dźwięk się uplastycznia i wypełnia,ale jedna rzecz bardzo mi pasuje,505 ma głęboki,sprężysty i kolorowy bas,ale on pojawia się tam,gdzie występuje na płytach,bas nie epatuje sobą w nieprzerwany sposób,nie pogrubia dźwięku. Ta cecha przeszkadzała mi we wszystkich Makach,tu tego nie ma. Jak kupisz świerzaka,to przygotuj się na długi okres uplastyczniania prezentacji,potem lata przyjemnego odsłuchu i mam nadzieję niezawodności ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odniosłem wrażenie,że po ok 2/3 miesiącach grał tak dobrze jak egzemplarz demo. Tylko ja popełniłem ten błąd,że dawałem standby na noc,teraz w ogóle go nie wyłączam,gaszę tylko telewizory ? Co do loudness,to kapitalna i bardzo przydatna funkcja,którą wykorzystuję przy cichym odtwarzaniu winyli i CD,które są bardzo źle zrealizowane a które muzycznie uwielbiam. Już dawno wyparowała ze mnie ideologia,że dobry amp to tylko gala ze wzmocnieniem,Luxman,Accu,czy Mac mają całą masę bardzo przydatnych funkcji i po prostu trzeba w określonych sytuacjach je wykorzystywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja LAUDNES w Luxman to może i przydatna funkcja ale słuchając muzyki w tle. Generalnie nie przeszkadza, że jest pod warunkiem, że się tego nie nadużywa. Zabiera dużo smaczków w dobrze zrealizowanych nagraniach dlatego nie zastąpi to dobrze dobranych kolumn i całego toru.
W bardzo źle zrealizowanych nagraniach może być zbawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piorasz napisał:

Funkcja LAUDNES w Luxman to może i przydatna funkcja ale słuchając muzyki w tle. Generalnie nie przeszkadza, że jest pod warunkiem, że się tego nie nadużywa. Zabiera dużo smaczków w dobrze zrealizowanych nagraniach dlatego nie zastąpi to dobrze dobranych kolumn i całego toru.
W bardzo źle zrealizowanych nagraniach może być zbawieniem.

Zgadzam sie z tym całkowicie. Loudness do słuchania w tle cicho np radia itp. Ale generalnie zniekształca dźwięk.

Za to był świetnym remedium na przetrwanie okresu wygrzewania. Z nim było mniej agresji w dźwięku która ustąpiła po wygrzaniu.

2 godziny temu, janosikowy napisał:

Jak długi okres wygrzewania może być i co sądzicie o funkcji LOUDNESS

Wyjątkowo długi jak na sprzęty audio. Co najmniej 3 tygodnie grania 24h czyli ok 500h. 

Najważniejsze nie zniechęcaj się nawet jak gra okropnie. Nie wyłączaj, daj mu grać na minimum głośności radio, TV cokolwiek byle płynął prąd. Co pare dni wyłącz na godzinę dwie całkowicie i potem znowu niech gra. To przyspiesza wygrzewanie głównie kondensatorów w środku.

Potem przyjdzie ulga ? 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Loudness jest też przydatne jak wzmak jest niewygrzany. Gra z ta funkcja muzykalnie. Bez niej zaraz po wyjęciu z pudla gra ok ale kolejne odsluchy sa nawet odpychajace, zniechecajace do słuchania muzyki. Potem dluuugi okres wygrzewania , 150-200h i następuje dramatyczne otwarcie dzwieku, jego ożywienie, pojawia się potężny bas. Dźwięk jest pełny, nasycony z zarazem czysty. Luxman A klasowy jest "lampowy na srednicy" ale z potężnym basem, ogólnym ciężarem dźwięku, selektywnoscia, kontrola basu. Rozdzielcza gora. To kombinacja połączenia przeciwstawnych cech ktore w rezultacie sa na wysokim poziomie jak na cenę wzmaka. Dla mnie byl duuuzzzzooo lepszy jakościowo w kwestii dzwieku niz inne wzmaki za podobne pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dopisze , że potencjalnie lepszy moze byc haiku sensei lub line magnetic 805ia. Chce przetestować je jak najszybciej. Czekam az sklep sie ogarnie z wypożyczeniem. Jak nic z tych dwóch nie bedzie wyraźne lepsze to biore 550axii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dopisze , że potencjalnie lepszy moze byc haiku sensei lub line magnetic 805ia. Chce przetestować je jak najszybciej. Czekam az sklep sie ogarnie z wypożyczeniem. Jak nic z tych dwóch nie bedzie wyraźne lepsze to biore 550axii.
Napisz proszę jak będziesz miał 805ia. To bardzo ciekawy wzmacniacz, który też będę chciał zabrać na testy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, piorasz napisał:
22 godziny temu, insaimz napisał:
Może dopisze , że potencjalnie lepszy moze byc haiku sensei lub line magnetic 805ia. Chce przetestować je jak najszybciej. Czekam az sklep sie ogarnie z wypożyczeniem. Jak nic z tych dwóch nie bedzie wyraźne lepsze to biore 550axii.

Napisz proszę jak będziesz miał 805ia. To bardzo ciekawy wzmacniacz, który też będę chciał zabrać na testy.

Luxmana juz sluchales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 16:57, piorasz napisał:
W dniu 27.12.2020 o 16:50, insaimz napisał:
Luxmana juz sluchales?

W klasie A 550 słuchałem krótko w sklepie. Miałem przez około rok l505ux. Miałem też okazję bliżej poznać 507.

Warto 550 ale wygrzanego przetestować u siebie. Dogadać się nawet z top hifi zeby dali na dlugo jeśli maja niewygrzany.

Powiem szczerze, ze jeśli LM bedzie slyszalnie lepszy to będzie kosmos. Tak samo haiku. Mi sie jednak wydaje ze Luxman bedzie bardziej uniwersalny, niegorszy w ogólnym rozrachunku. Zgaduje ze pod większą kontrola bedzie wszystko trzymał bez utraty ciepła i namacalnosci oraz sceny i przestrzeni lampy. Ale to domysły. Jutro powinienem mieć LM u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, insaimz napisał:

Warto 550 ale wygrzanego przetestować u siebie. Dogadać się nawet z top hifi zeby dali na dlugo jeśli maja niewygrzany.

Powiem szczerze, ze jeśli LM bedzie slyszalnie lepszy to będzie kosmos. Tak samo haiku. Mi sie jednak wydaje ze Luxman bedzie bardziej uniwersalny, niegorszy w ogólnym rozrachunku. Zgaduje ze pod większą kontrola bedzie wszystko trzymał bez utraty ciepła i namacalnosci oraz sceny i przestrzeni lampy. Ale to domysły. Jutro powinienem mieć LM u siebie.

Będziesz miał 550-kę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

jestem na etapie kompletowania zestawu i czy do Luxmana 505 lub 507 nadadzą się kolumny BW 702 S2 lub Elac Vella FS407? Pokój tylko 15-17 m2. Muzyka tylko z Tidala będzie więc czy to nie za mocny zestaw do małęgo pokoju plus takiego źródła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz_50131 napisał:

Witam, 

jestem na etapie kompletowania zestawu i czy do Luxmana 505 lub 507 nadadzą się kolumny BW 702 S2 lub Elac Vella FS407? Pokój tylko 15-17 m2. Muzyka tylko z Tidala będzie więc czy to nie za mocny zestaw do małęgo pokoju plus takiego źródła? 

Czy modele 505 i 507 miałeś już okazję słuchać/porównywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomasz_50131 napisał:

Witam, 

jestem na etapie kompletowania zestawu i czy do Luxmana 505 lub 507 nadadzą się kolumny BW 702 S2 lub Elac Vella FS407? Pokój tylko 15-17 m2. Muzyka tylko z Tidala będzie więc czy to nie za mocny zestaw do małęgo pokoju plus takiego źródła? 

Tidala nie odpalisz na samym wzmacniaczu wiec zakladam ze cos jest po srodku jakis trasport/zrodlo? ?

Z Bowersami w ogole nie widze Luxmana a czy Elac? Tez mam watpliwosci ale predzejz Elac jak juz.

Bardzo wiele zalezy tez od zrodla o ktorym nie wspominasz (chodzi o urzadzenie)

 

W takim malym pokoju trudno sie ogarnia akustyke, szczegolnie bas. Wiem cos o tym. Ale sprzet nigdy nie moze byc za dobry niezaleznie od pokoju. Ale kolumny powinny byc dobrane do pomieszczenia.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rafa napisał:

Tidala nie odpalisz na samym wzmacniaczu wiec zakladam ze cos jest po srodku jakis trasport/zrodlo? ?

Z Bowersami w ogole nie widze Luxmana a czy Elac? Tez mam watpliwosci ale predzejz Elac jak juz.

Bardzo wiele zalezy tez od zrodla o ktorym nie wspominasz (chodzi o urzadzenie)

 

W takim malym pokoju trudno sie ogarnia akustyke, szczegolnie bas. Wiem cos o tym. Ale sprzet nigdy nie moze byc za dobry niezaleznie od pokoju. Ale kolumny powinny byc dobrane do pomieszczenia.

Źródłem dźwięku będzie Tidal wiec narazie lecę na stream magic 6 ale on nie obsługuje tidala. Wybrałem b&w albo elac bo słyszałem ze są mało wymagające jeśli chodzi o pokój. Bo teoretycznie mam koło 15 ale dalej mam korytarz 4 m długości i schody ale nikt do tej pory nie potwierdził czy zaprzeczył czy to tez mam wliczać do pokoju ? 

podsumowując szukam luxmana plus kolumn plus streamera ( chyba ze coś innego pozwoli mi puszczać muzę z tidala) 

4 godziny temu, Kasz76 napisał:

Czy modele 505 i 507 miałeś już okazję słuchać/porównywać?

jeszcze nie bo czekan az Top hifi będzie mial nada m33 żeby porównać a do moich celów może by się spisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.