Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Tomasz_50131 napisał:

ale nikt do tej pory nie potwierdził czy zaprzeczył czy to tez mam wliczać do pokoju

Najwazniejsza to odleglosc od sciany na ktorej stoja kolumny do tej przeciwleglej i twoja odleglosc do kolumn i sciany za toba ?

Na problemy z basem nie pomoga korytaze ani otwarte kuchnie gdzies z boku bo fala dzwiekowa odbije sie przede wszystkim od tych dwoch. 

 

stream magic 6 to kilka klas gorsze zrodlo od Luxmana, warto tutaj cos wybrac na podobnym poziomie.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was za wyjątkiem Szanownych Kolegów piorasz i Jamówię miał styczność ze wzmacniaczem L-507uxII?

Dotychczasowe opinie jakie przeczytałem są dosyć sprzeczne: brzmi tak samo jak model niższy 505uxII, nie ma sensu do niego dokładać / gra inaczej, bardziej rozdzielczo, jaśniej.

Budowa 507 różni się trochę od 505, inne trafo, 3 pary tranzystorów na stronę, nowszy układ Lecua, bardziej rozbudowany przedwzmacniacz. Nie sądzę aby te różnice były nieznaczące dla gry tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafa napisał:

Lecua jest ta sama, najnowsza we wszystkich obecnie modelach. To wlasnie glownie odroznia 505uX Mark II od I

Chyba nie, w 505 jest Lecua a w 507 Lecua 1000. Ta druga jest dużo bardziej rozbudowana.

Zerknij na stronie Luxmana

Lecua w 505ux jest trochę inna niż w 505uxII ale ta w 507 jest znacznie bardziej rozbudowana i chyba taka sama jak w modelu 509

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tomasz_50131 napisał:

Źródłem dźwięku będzie Tidal wiec narazie lecę na stream magic 6 ale on nie obsługuje tidala. Wybrałem b&w albo elac bo słyszałem ze są mało wymagające jeśli chodzi o pokój. Bo teoretycznie mam koło 15 ale dalej mam korytarz 4 m długości i schody ale nikt do tej pory nie potwierdził czy zaprzeczył czy to tez mam wliczać do pokoju ? 

podsumowując szukam luxmana plus kolumn plus streamera ( chyba ze coś innego pozwoli mi puszczać muzę z tidala) 

jeszcze nie bo czekan az Top hifi będzie mial nada m33 żeby porównać a do moich celów może by się spisal

15m powierzchnia użytkowa pokoju a korytarz i schody? Jeśli jest to otwarte pomieszczenie bez ściany i drzwi to korytarz trzeba wliczyć tylko że w takich warunkach zupełnie inaczej rozchodzi sie dźwięk. I tutaj trzeba wziąść do domu paczki i podłączyć, sprawdzić jak to zagra. 
I tu nie ma żadnej teorii, że mało wymagające do pomieszczenia. 
Z opisu nikt nie doradzi co lepiej zagra. Tu nie ma reguły. Ja jakbym miał osobiście szukać kolumn do 507-ki to napewno były by to kolumny po cieplejszej stronie i zastanowiłbym się nad dobrymi podstawkowymi kolumnami. 15 m to niewiele a zakres częstorliwości niskich tonów jest długofalowy.

11 godzin temu, Kasz76 napisał:

Czy ktoś z Was za wyjątkiem Szanownych Kolegów piorasz i Jamówię miał styczność ze wzmacniaczem L-507uxII?

Dotychczasowe opinie jakie przeczytałem są dosyć sprzeczne: brzmi tak samo jak model niższy 505uxII, nie ma sensu do niego dokładać / gra inaczej, bardziej rozdzielczo, jaśniej.

Budowa 507 różni się trochę od 505, inne trafo, 3 pary tranzystorów na stronę, nowszy układ Lecua, bardziej rozbudowany przedwzmacniacz. Nie sądzę aby te różnice były nieznaczące dla gry tego wzmacniacza.

507 jest przede wszystkim mocniejszy i jest to słyszalne jak się da w palnik. Jest też cięższy i inny z wyglądu, okno wyświetlacza jest bez tego grubego akrylu w 505, potencjometry regulacji barwy dźwięku są inne, górna pokrywa też się różni. Jest taniej wykonany.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Marek K. napisał:

15m powierzchnia użytkowa pokoju a korytarz i schody? Jeśli jest to otwarte pomieszczenie bez ściany i drzwi to korytarz trzeba wliczyć tylko że w takich warunkach zupełnie inaczej rozchodzi sie dźwięk. I tutaj trzeba wziąść do domu paczki i podłączyć, sprawdzić jak to zagra. 
I tu nie ma żadnej teorii, że mało wymagające do pomieszczenia. 
Z opisu nikt nie doradzi co lepiej zagra. Tu nie ma reguły. Ja jakbym miał osobiście szukać kolumn do 507-ki to napewno były by to kolumny po cieplejszej stronie i zastanowiłbym się nad dobrymi podstawkowymi kolumnami. 15 m to niewiele a zakres częstorliwości niskich tonów jest długofalowy.

507 jest przede wszystkim mocniejszy i jest to słyszalne jak się da w palnik. Jest też cięższy i inny z wyglądu, okno wyświetlacza jest bez tego grubego akrylu w 505, potencjometry regulacji barwy dźwięku są inne, górna pokrywa też się różni. Jest taniej wykonany.

A sygnatura dźwięku jest podobna w 505 i 507? Czy faktycznie 507 gra jaśniej, bardziej rozdzielczo?

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sofokles napisał:

A jakie kolumny polecilibyście do 505 do muzyki klasycznej i jazzu? Pomieszczenie 20m2.

Zalezy jakie brzmienie lubisz. Jakich sluchales i ktore ci sie podobaly?  Jaki budzet?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię brzmienie detaliczne, szczegółowe, neutralne. Zastanawiam się czy monitory czy kolumny podłogowe. Budżet ok 25- 30 tyś., myślałem o używanych kolumnach. Słuchałem już Living Voice Auditorium, Boenicke W8, Kef R7, WLM Lyra mkII Signature. Zastanawiam się nad Harbeth albo Dynadio czy to dobre połączenie ale może zupełnie coś innego proponujecie? Niestety na razie odsłuchy ze względu na pandemię są ograniczone więc chętnie posłucham podpowiedzi i ukierunkuje się na konkretne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman z Dynaudio niezle sie zgrywa. Nawet niedawno sluchalem mojego wzmacniacza u kolegi na jego Contour 30.

Ale Dynaudio czy Harberth na pewno nie naleza do kolumn neutralnych. Przeciwnie maja bardzo wyrazny wlasny charakter.

 

Za takie mozna by przyjac Focale ale nie slyszalem polaczenia na zywo.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 07:32, rafa napisał:

Luxman z Dynaudio niezle sie zgrywa. Nawet niedawno sluchalem mojego wzmacniacza u kolegi na jego Contour 30.

Ale Dynaudio czy Harberth na pewno nie naleza do kolumn neutralnych. Przeciwnie maja bardzo wyrazny wlasny charakter.

 

Za takie mozna by przyjac Focale ale nie slyszalem polaczenia na zywo.

@rafa a do Luxmana L590AXII jakie paczki możesz zarekomendować? Ja pozbyłem się swoich Gato FM15. Teraz spokojnie szukam sobie drugich. Kolumn podstawkowych odsłuchiwałem wcześniej mnóstwo ale wtedy miałem trochę inne wzmacniacze. Zastanawiam się też nad jakimiś małymi podłogówkami ale to nie koniecznie.

Ps.

moje ulubione monitorki to ProAc DB1 ale czy będą pasować? Cholera wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2021 o 11:49, Kasz76 napisał:

Chyba nie, w 505 jest Lecua a w 507 Lecua 1000. Ta druga jest dużo bardziej rozbudowana.

Zerknij na stronie Luxmana

Lecua w 505ux jest trochę inna niż w 505uxII ale ta w 507 jest znacznie bardziej rozbudowana i chyba taka sama jak w modelu 509

Jeżeli na świecie jest ktoś,kto na słuch rozróżni obie wersje Lecua,to ja oddam swój sprzęt potrzebującym i kończę zabawę. To samo dotyczy DF. 505 i 507 postawione obok siebie z wyregulowaną głośnością są NIEROZRÓŻNIALNE,ale nie chce mi się już tego tłumaczyć. Ktoś chce i ma środki,niech sobie kupi 509,bo za chwile będzie "słyczał" że tylko ta wersja gra najlepiej. Nic mi do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Jamówię napisał:

Jeżeli na świecie jest ktoś,kto na słuch rozróżni obie wersje Lecua,to ja oddam swój sprzęt potrzebującym i kończę zabawę. To samo dotyczy DF. 505 i 507 postawione obok siebie z wyregulowaną głośnością są NIEROZRÓŻNIALNE,ale nie chce mi się już tego tłumaczyć. Ktoś chce i ma środki,niech sobie kupi 509,bo za chwile będzie "słyczał" że tylko ta wersja gra najlepiej. Nic mi do tego.

W ten weekend będę miał w domu L-505uxii. Jestem bardzo ciekawy jak zagra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rafa napisał:

Do Luxmana wszystkie gęsto grające kolumny raczej.

Sonus, Opera, Dynaudio itp

Kurde...

We wszystkich sklepach jak pytałem zawsze polecali jasno grające kolumny B&W itp. Tylko ja takich nie akceptuje.

Sam się przekonałem mając Gato FM15, że zagrały rewelacyjnie z 590 a przecież do jasno grających nie należą. Wydawało mi się troche wysokotonowe były przyciemnione, przykreyte. Nie były otwarte czasem. I tylko tyle bym chciał poprawić żeby ta góra była bardziej otwarta. O ideał ciężko ale będe walczył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kasz76 napisał:

W ten weekend będę miał w domu L-505uxii. Jestem bardzo ciekawy jak zagra?

Zagra świetnie. To jest doskonale zaprojektowany i wykonany piecyk. Nic więćej nie trzeba żeby mieć dobre granie,te cechy wystarczą,w bonusie masz jeszcze fajne wycieraczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Jamówię napisał:

Zagra świetnie. To jest doskonale zaprojektowany i wykonany piecyk. Nic więćej nie trzeba żeby mieć dobre granie,te cechy wystarczą,w bonusie masz jeszcze fajne wycieraczki?

To akurat kazdy ocenia sam.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj dzięki uprzejmości TopHiFi Poznań goszczę na testach domowych model L-505uxii.

Pierwsze wrażenia są mega mega pozytywne. Jakość wykonania oraz gra Luxmana to już naprawdę górna półka. Wydajność mimo dość umiarkowanych danych na papierze jest więcej niż przyzwoita. Luxman bez najmniejszego problemu steruje moimi Zephyrami wyposażonymi w revelatory 22. W grze 505-ki jest wszystko, wspaniałe wysokie tony, bardzo świeże i dźwięczne ale nie męczące, naturalna średnica oraz dobrze kontrolowany bas. Dodatkowo znakomita scena, rozdzielczość oraz separacja, poszczególne dźwięki nie mają tendencji do zlewania się czy też sklejania. I to wszystko przy średnio wygrzany egzemplarzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Kasz76 napisał:

Od wczoraj dzięki uprzejmości TopHiFi Poznań goszczę na testach domowych model L-505uxii.

Pierwsze wrażenia są mega mega pozytywne. Jakość wykonania oraz gra Luxmana to już naprawdę górna półka. Wydajność mimo dość umiarkowanych danych na papierze jest więcej niż przyzwoita. Luxman bez najmniejszego problemu steruje moimi Zephyrami wyposażonymi w revelatory 22. W grze 505-ki jest wszystko, wspaniałe wysokie tony, bardzo świeże i dźwięczne ale nie męczące, naturalna średnica oraz dobrze kontrolowany bas. Dodatkowo znakomita scena, rozdzielczość oraz separacja, poszczególne dźwięki nie mają tendencji do zlewania się czy też sklejania. I to wszystko przy średnio wygrzany egzemplarzu...

Wiem doskonale co czujesz. Ja jak przytargałem do siebie L590AXII to zapomniałem o wszystkim co do tej pory słuchałem. A wzmacniaczy w domu przez ostatnie 3 lata miałem w ciul. To jaką dostałem prezentacje to mi szczęka opadła. Bas przede wszystkim ma masę, waży, czuć go a nie walenie po ścianach czy dudnienie, te wszystkie instrumenty w muzyce są odseparowane, jak ostatnio włączyłem koncert symfoniczny to słychać było, w którym rzędzie kto gra na jakim instrumencie. Jakość wykonania, precyzja i te wyświetlacze wychyłowe to dla mnie prawdziwy old school. Zdaje sobie sprawę, że istnieje wiele wzmacniaczy dobrych (nie tylko Luxman) pewnie lepszych, droższych ale to co mam mi wystarcza a nawet przekracza moje możliwości odsłuchowe jakie miałem założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Kasz76 napisał:

Od wczoraj dzięki uprzejmości TopHiFi Poznań goszczę na testach domowych model L-505uxii.

Pierwsze wrażenia są mega mega pozytywne. Jakość wykonania oraz gra Luxmana to już naprawdę górna półka. Wydajność mimo dość umiarkowanych danych na papierze jest więcej niż przyzwoita. Luxman bez najmniejszego problemu steruje moimi Zephyrami wyposażonymi w revelatory 22. W grze 505-ki jest wszystko, wspaniałe wysokie tony, bardzo świeże i dźwięczne ale nie męczące, naturalna średnica oraz dobrze kontrolowany bas. Dodatkowo znakomita scena, rozdzielczość oraz separacja, poszczególne dźwięki nie mają tendencji do zlewania się czy też sklejania. I to wszystko przy średnio wygrzany egzemplarzu...

A nie mówiłem? To  dobrze i starannie wykonany wzmacniacz. Teraz postaw obok 507 wyrównaj poziom głośności i opisz różnice??

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja mam Tellurium. Rocket 88 wyraźnie słabsze moim zdaniem bo potrafią być ostre i mają mało klarowną średnice.

Ale to też zależy finalnie do jakich kolumn ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.