Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rafa napisał:

Ja mam Tellurium. Rocket 88 wyraźnie słabsze moim zdaniem bo potrafią być ostre i mają mało klarowną średnice.

Ale to też zależy finalnie do jakich kolumn ?

Słychać aż taką różnicę przy głośnikowych? Z wypożyczeniem będzie ciężko dlatego muszę wybrać konkretnie jeden. Jak dotychczas grałem na jednych kablach bo inne kable nigdy nic nie zmieniały u mnie (zawsze jednakowo) choć kiedyś usłyszałem tylko raz jedyny różnice po zmianie XLR. I to wszystko a tak to jeden pieron czy takie czy inne. Oczywiście musze zachować jakiś fason kupując do Luxmana okablowanie więc chciałbym coś dobrego, z rozsądkiem wydać pieniądze. Tellurium jaki model masz? Ja pomyślałem o tym QSilver.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej średnicy, wypełnienia i ocieplenia mam tyle, że niechciałbym tego jeszcze podbijać ani redukować. Najlepiej jakby było coś takiego neutralnego, zwykły drut - przewodnik. Nie wyobrażam sobie w jaki sposób mógłbym podnieść jeszcze jakość dźwięku w moich warunkach. Osiągnąłem max na moje ucho aż za dużo wszystkiego jest. Jedynie to zmieniając kolumny na 3 drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek K. napisał:

Słychać aż taką różnicę przy głośnikowych?

Ty poważnie pytasz?

Godzinę temu, Marek K. napisał:

Tellurium jaki model masz?

Ultra Black.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marek K. napisał:

Zmieniam kable głośnikowe i RCA na dłuższe. Nie mam żadnej koncepcji za czym się oglądać. Tellurium lub Audioquest Rocket 88 będzie ok?

Marek, fajną opcją może być seria Genesis od PAD-a. Ja mam głośnikowego Genesisa. To jest kabel neutralny ale posiadający znakomitą barwę i bardzo dobrą kontrolę niskich. RCA też słyszałem i on jest neutralny, dodający lekkości muzyce, górę ma bogatą ale nie męczącą.

Ja mam RCA Tara Apollo 1. Do 505 jest super bo górę ma stonowaną, do 590 wybrałbym Genesisa 

Test Genesisa masz w AVtest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja powoli dojrzewam do sprzedaży 505uXII jakby ktoś szukał to piszcie na PW

Dwa lata mijają i czas zaspokoić audiofilia nervosa ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rafa napisał:

Na pewno jest jedną z opcji. Tyle że ja lubię próbować różnych "smaków" w audio ? 

Ok, w takim razie życzę powodzenia w poszukiwaniach.

Oczywiście liczę na to że pohwalisz się w swoim czasie nowym nabytkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
10 godzin temu, Tomasz_50131 napisał:

Accu 370 za 19 tys ( czy klasowo to podobna Polka)

Mozna tak porownac bo technicznie to podobna moc i konstrukcja 2 pary tranzystorow na kanal.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomasz_50131 napisał:

Słuchałeś moze Accu?

Sluchalem choc nie akurat modelu E-370. Maja inny charakter od Luxmana.

Kwestia jaki charakter prezentacji lubimy i w jaki system sie ma wpasowac.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.06.2019 o 20:45, rafa napisał:

Generalnie ma wyrównany balans tonalny i bliski neutralności po lekko cieplejszej stronie. Dynamika lepsza od np Accuphase E450 ale barwa basu ciut słabiej w sensie faktur instrumentów.

Środek gładki i całkiem fizjologiczny. Do Accu największą róznice robią wysokie tony. Nie są w żaden sposób dosładzane i ich ostateczna jakość w większym stopniu zależy od źródła bo sam wzmak niczego nie poprawi.

Co do gatunków to też więcej od źródła i kolumn zależy bo wzmacniacz jest dość przeźroczysty w tej kwestii. Dla jednych dla innych źle ale na pewno warto posłuchać u siebie jeśli jest taka możliwość. Tylko słuchać dobrze wygrzanego i po dobrej rozgrzewce bo początkowo gra ostro i sucho i to przez wiele godzin od nowości.

Mam go u siebie na odsłuchu 

Niewygrzany ale już nie jest źle 

Sprawdzałem (505)razem z 507 i ten drugi jest bardziej stonowany więcej niższych częstotliwości (słuchane w Top Hi Fi Sopot) 

Teraz 505 jest u mnie na parę dni w domu na teraz w stosunku do MF 3si jest spora różnica pomiędzy więcej wszystkiego " dobrego"cena też inna trzeba brać poprawkę 😉 moc...

Jest szczegółowość ale już na teraz się dobrze słucha ....nie kłuje uszu a jeśli będzie się to zmieniać w kierunku jeszcze lepszym to wart jest zainteresowania 

Mam go na kilka dni potem jeszcze cóś za nim podejmę decyzję

Luxman słuchany na  tym w "o mnie "

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Mam go u siebie na odsłuchu 
Niewygrzany ale już nie jest źle 
Sprawdzałem (505)razem z 507 i ten drugi jest bardziej stonowany więcej niższych częstotliwości (słuchane w Top Hi Fi Sopot) 
Teraz 505 jest u mnie na parę dni w domu na teraz w stosunku do MF 3si jest spora różnica pomiędzy więcej wszystkiego " dobrego"cena też inna trzeba brać poprawkę moc...
Jest szczegółowość ale już na teraz się dobrze słucha ....nie kłuje uszu a jeśli będzie się to zmieniać w kierunku jeszcze lepszym to wart jest zainteresowania 
Mam go na kilka dni potem jeszcze cóś za nim podejmę decyzję
Luxman słuchany na  tym w "o mnie "
 
 
Posłuchaj Yamahy, żeby nie było, a nie mówiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

WItam 

 

mam pytanko techniczne.

Otóż...

czy wzmacniacz luxman L-507UXII lub L-505UXII

da radę grać postawiony na półce o wysokości 20cm?

mocno się grzeje od góry. Dodam że po bokach będzie miał dużo miejsca

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One się nie grzeją od góry tylko ciepło idzie do góry 😉

2cm to bardzo mało. Na pewno nie będzie to służyć kondensatorom w środku. Tobie raczej nie padnie ale skrócisz jego całkowitą żywotność.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 19:27, tatabliźniaków napisał:

WItam 

 

mam pytanko techniczne.

Otóż...

czy wzmacniacz luxman L-507UXII lub L-505UXII

da radę grać postawiony na półce o wysokości 20cm?

mocno się grzeje od góry. Dodam że po bokach będzie miał dużo miejsca

 

dzięki i pozdrawiam

Producent nie podaje konkretnej ilości cm, które trzeba pozostawić (zerknij na obrazek z instrukcji) ale zgadzam się z tym, co napisał Rafa, że 2cm to zdecydowanie za mało aby zapewnić komfort termiczny dla tego urządzenia. 

Lux Inst.JPG

Edytowane przez MarcinQoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dolaczam do klubu Luxmana. 

 

Mam dwa A klasowe luxmany. 

L-570 z 1992 roku

L-590ax2 z tego roku 😉

 

Mialem w tamtym roku w domu okolo 10 roznych ampow w cenach od 20 do 40 tys i jak do tej pory to sa dwa najlepsze ampy jakie mialem w zyciu, bez wzgledu na cene...jak dla mnie. 

Pozdro

Michal.

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie oficjalnie mogę do Was dołączyć z L-507uXII. Póki co jest dużo gorzej w każdym aspekcie w porównaniu z egzemplarzem, który miałem na odsłuchach ale pisaliście wcześniej, żeby dać mu dużo czasu na wygrzanie, więc się nie przejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 14:05, MarcinQoo napisał:

Wreszcie oficjalnie mogę do Was dołączyć z L-507uXII. Póki co jest dużo gorzej w każdym aspekcie w porównaniu z egzemplarzem, który miałem na odsłuchach ale pisaliście wcześniej, żeby dać mu dużo czasu na wygrzanie, więc się nie przejmuje.

Dokładnie. Bądź cierpliwy.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W 2025 roku będziemy obchodzić 100-lecie założenia firmy Luxman i wydaje się, że nadchodzą zmiany w linii produktowej widoczne na japońskiej stronie. Z oferty zniknął 590 oraz 507, który ma już następcę w postaci pierwszego modelu z nowej linii Z, czyli L-507z. Do poczytania pod linkiem https://www.luxman.co.jp/product/l-507z

Edytowane przez MarcinQoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.