Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszło prosto z Japan, Zamówiłem transformator na 100V/2000VA. Teraz chodzi na trafie 400VA.Cztery żarówki mocy USA Electronic6550A. Kolumny tak jak na zdjęciu MBL300D. Jak wrażenia, chyba dobre, jak zamieniłem go z Vincenta SV-800. Inna liga. Dźwięk wreszcie się uwolnił. Nic złego nie mogę powiedzieć o Vicku, grał pięknie, ale był trochę jakby spięty, w nagraniach brakowało mu powietrza, dźwięk nie mógł się uwolnić z kolumn. Teraz kajdany zostały zdjęte, każda płyta gra, niekoniecznie audiofilska, a przede wszystkim Leed Zeppelin. Pokój 24m2. Gra najlepiej co do tej pory miałem, chyba złapałem króliczka, a właściwie na pewno. Ma 35lat i na pewno zostanie ze mną już.do końca. Muzykę czuje się w przestrzeni a nie jaby w jednym miejscu, pojawiło się więcej planów, wokale są bardziej swobodne, bardziej naturalne. ale jeszcze za wcześnie na szczegóły. I jeszcze jedn nie mogę się nacieszyć jego widokiem. Koronkowa robota na zewnątrz jak i wewnątrz. Musiałem przejść bardzo długą drogę, ale doszedłem i teraz już wiem, że to jest ten wzmak.

post-21729-0-94507300-1423842627_thumb.jpg

post-21729-0-22564400-1423842639_thumb.jpg

post-21729-0-51411400-1423842651_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla pobudzenia Klubu i rozgrzania Waszych serc, albo jak kto woli w celu podniesienia ciśnienia - "odrobina" Lux-usu :)

 

 

D-08u - perfekcyjny odtwarzacz CD/SACD DSD - arcydzieło inżynierii firmy Luxman.

 

Najnowsza technologia, użyte materiały oraz trzy najważniejsze układy odtwarzacza (mechanizm odczytu, obwody cyfrowe i obwody analogowe) składają się na to fenomenalne urządzenie, którego celem jest najwierniejsze odtworzenie muzyki.

 

 

post-57141-0-96816400-1425370948_thumb.jpg

 

 

post-57141-0-45354000-1425370898_thumb.jpg

 

Płytki obwodów drukowanych wykonano z włókien szklanych z domieszką teflonu, na których znajdują się grube miedziane ścieżki pokryte warstwą złota.

 

 

"...Top-End disk player, for enjoying a wide variety of sound sources..."

 

Pozdrawiam,

Nord Audio

 

 

Opis, dane techniczne i zdjęcia:

www.nordaudio.pl

Edytowane przez Nord Audio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przetwornik USB C/A DA-100 to nowy produkt firmy Luxman dostępny na polskim rynku, zaprojektowany jako DAC, przedwzmacniacz oraz wzmacniacz słuchawkowy w pięknej kompaktowej obudowie.

 

post-57141-0-87049400-1427116401_thumb.jpg

 

post-57141-0-99700500-1427116425_thumb.jpg

 

 

"Luxman have engineered a fine-sounding unit with the DAC-100. It manages to sound smooth, warm and musical while retaining a sense of detail and attack" - Hi-Fi World - 5 Globe Review

 

Luxman DA-100 to przetwornik C/A o kompaktowym rozmiarze i wysokiej jakości dźwięku, dający wiele radości jego właścicielom podczas odtwarzania plików muzycznych z różnych źródeł i w zależności od posiadanego systemu z wieloma możliwościami konfiguracji jego podłączenia.

 

Wspaniale współpracuje z dedykowanym odtwarzaczem plików Luxman Audio Player (dla systemów Windows i Mac).

 

Opis, specyfikacja techniczna i zdjęcia DA-100:

www.nordaudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji o Luxman A-008 (spec tech, service manual) , jest to bliźniacza konstrukcja do A-007 o której można łatwo znaleźć informacje (mam service manual do A-007)

 

Zakładam że A-008 to nieco wyższy model, ale nie wiem o ile różni się parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman serii "700u" - pierwsze recenzje w Europie nowego zestawu przedwzmacniacz/wzmacniacz mocy.

W roli głównej: Słowacja, Bratysława, Nisel.SK, najnowszy zestaw firmy Luxman C-700u/M-700u oraz High&Style - gratulujemy.

 

post-57141-0-32123600-1428313723_thumb.jpg

 

Oryginał recenzji - >>>

 

Kolejna na łamach ..... o nie nie, to wkrótce :))

 

Pozdrawiam,

Nord Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L410 to zawsze był kultowy zawodnik, stąd ceny tym bardziej w epoce odrodzenia winylu. Luxman słynie z dobrych preampów gramofonowych nawet w podstawowych modelach.

Ale tak na serio poszukałbym takiego np. L230 w swoim czasie główny konkurent dla osławionego NAD 3020i. Choć ludzie, gdzie nad gdzie luxman:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Nexus_6 - jesteś bardzo operatywny a dodatkowo bardzo ładnie to ująłeś.

 

W przypadku wskazanej przez Ciebie recenzji zestawu C-700u/M-700u na łamach Audiodrom, małe sprostowanie - nie jest to ta sama, która ukazała się w High&Style.

 

Ale dość pisania, bo recenzje są warte przeczytania :)

 

 

Oryginał recenzji w Audiodrom - >>>

 

Oryginał recenzji w High&Style - >>>

 

 

post-57141-0-67108100-1428388290_thumb.png

post-57141-0-70549500-1428388306_thumb.jpg

post-57141-0-21786600-1428388331_thumb.jpg

* - zdjęcia z recenzji w Audiodrom,

 

 

Pozdrawiam i zapraszam,

Nord Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, wszystkich znawców i miłośników. Od kiedy zainteresowałem się tematem audio, zauroczyłem się sprzętami Luxmana, taki jeden L-530 wręcz "chodził" za mną, ale jakoś nie dane mi mi było długo. Były różne inne zacne sprzęty, ale żadem Luxmana. Zupełnie niedawno, jak zobaczyłem to się zakochałem i nabyłem - rzadki lampowy LX-360.

Tak więc proszę o przyjęcie do zacnego grona posiadaczy, a ekspertów od razu proszę o pomoc.

Kupiłem go jako uszkodzonego i teraz próbuję coś powalczyć - lampy świecą, ale zero dźwięku.

W sieci jest bardzo mało informacji na temat tego modelu. Przeglądając forum, widziałem że kolega Ostryga 57 i chyba Electroboy są też w posiadaniu tego cacka. Tu ogromna prośba - ucieszy mnie każda wzmianka na temat tego wzmacniacza. a szczytem szczęścia była by instrukcja serwisowa lub sam schemat.

Nie wiem na ile ten mój egzemplarz jest oryginalny, czy jakiś poprzednik coś nie grzebał? Zastanawiają mnie elementy (małe kondensatory i rezystory) wlutowane od drugiej strony płytek. Są też jakieś kabelki wlutowane od ścieżki do ścieżki.

Czy Japończycy tak to wtedy robili?, Czy u was tez coś takiego występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to odpowiedni post aby dopisać coś o Luxmanie. Digital Direct Amplifier A-008.

 

Znalazłem to cudo na alegrogo w dziale uszkodzone, cena 99zł. W opisie - tu cytat: "ELEKTRYCZNIE SPRAWNY SPRZEDAJE JAKO USZKODZONY TECHNICZNIE PRAWDOPODOBNIE MIKRO PRZEKAŹNIK NIE ZAŁĄCZA KOŃCÓWEK MOCY!"

 

Spodziewałem się otrzymać kompletnego trupa - oO dziwo, tym razem opis był zgodny z prawdą - na słuchawkach wzmacniacz pracuje bez zarzutu, szwankuje wyjściowy przekaźnik - nie ma dzięku na zaciskach głośnikowych. W pozycji minium (okolice 0-1) potencjometr od siły głosu trochę trzeszczy, nic ponad to złego w nim nie znalazłem.

 

Tak wygląda to cudo:

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

Jak do tej pory nie stwierdziłem żadnych odstępstw od serwisówki do modelu A-007 (budowa wewnętrzna, oznaczenia elementów na płytkach itd.), może różni się jakimiś detalami, ale można śmiało uznać że to niemal to samo co Luxman A-007.

 

Po gruntownym czyszczeniu, konserwacji przełączników i potencjometrów i wymianie nieszczęsnego przekaźnika sprzęt trafi jako sprawny na allegro, jak ktoś ma niego chętkę to PW. (Kupiłem go tylko z ciekawości bo i cena śmieszna ... a że nie mam gdzie tego trzymać to później sprzedam po kosztach, no i już w nienaganym stanie)

 

Wygląda na całkiem przyzwoity sprzęt - w zasadzie to jeszcze klasyczny wzmacniacz stereo, ma tylko wbudowany DAC i przełącznik sygnału VIDEO. To taka historyczna "jaskółka" nadchodzącej ery amplitunerów kina domowego. Wszystko to czyni go idealnym wyborem na wzmacniacz do komputera, zwykle wyjście optyczne z kart muzycznych jest dużo lepsze niz analog i do tego wolne od zakłuceń.

Edytowane przez bc_leszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto zdjęcia mojego LX-360, na razie takie, bo mam go rozgrzebanego (spokojnie - robię to z należytym szacunkiem)

chodzi mi o te kabelki widoczne na drugim i trzecim zdjęciu, na płytce za transformatorem czy to może być oryginał? trochę dziwne, chociaż wszystkie luty pokryte są podobna patyną i niektóre z tych kabelków udało mi się zaobserwować na zdjęciach innej sztuki na stronach hifido.

zastanawia mnie jeszcze po co Japończycy znaczyli kondensatory(czarne i fioletowe kreski markerem w górnej części - widać na jednym ze zdjęć)

- czyżby były parowane? czy to są Nippony? czy znacie jakieś dobre źródło, bo parę szt. wygląda nie ciekawie.

 

Bardzo liczę na twoją pomoc Electroboyu, i czekam na kontakt.

post-53357-0-95556000-1428655596_thumb.jpg

post-53357-0-00369900-1428655598_thumb.jpg

post-53357-0-77572200-1428655598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.