Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybitna jakość wykonania i doskonałe brzmienie urządzeń marki Luxman to nie przypadek.

 

Pierwsze testy wzmacniacza Luxman L-590AX Mark II przeprowadzone zostały podczas przedpremierowej prezentacji nowych urządzeń firmy Luxman w Europie na przełomie września i października w Luxman Audio Salon Havířov (Czechy).

 

post-57141-0-84953700-1444892518_thumb.jpg

 

* - zdjęcie z recenzji na Audiodrom

 

" ... Luxman L-590AX Mark II - to jeden z najlepszych jakościowo wzmacniaczy zintegrowanych wykonanych na naszej planecie (posiada również bardzo dobry, wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy). Wytrwałość marki Luxman w dążeniu do doskonałości dzięki wprowadzonym poprawkom jest po prostu imponująca." - MJ, Audiodrom

 

post-57141-0-26941700-1444892488.png

 

 

Oryginał recenzji w j. angielskim - >>>

 

Pozdrawiamy,

Nord Audio i Luxman Audio Salon Havířov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dla osób, które preferują słuchanie muzyki, cenią sobie jakość wykonania i doskonałe brzmienie:

 

 

"... DA-06 to urządzenie o uniwersalnym dźwięku na najwyższym poziomie, przeznaczone dla zer i jedynek aby najlepiej jak to możliwe zamienić je na muzykę". - Ralph Werner, Fairaudio

 

 

post-57141-0-51713000-1446025539_thumb.jpg

 

post-57141-0-72610800-1446025577_thumb.jpg

 

post-57141-0-76182700-1446025589_thumb.jpg

 

* zdjęcia z recenzji na fairaudio.de - >>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

"The D-08u looks so good and sounds so good playing discs or files via its USB input that at its price I can’t think of a better or more versatile way to crunch bits into music”. - Dennis Davis, The Audio Beat

 

Luxman D-08u - perfekcyjny odtwarzacz CD/SACD DSD - arcydzieło inżynierii firmy Luxman dla tych, którzy słuchają muzyki, cenią sobie najwyższą jakość wykonania i doskonałe brzmienie.

 

post-57141-0-26605900-1447266594_thumb.jpg

 

Najnowsza technologia i użyte materiały składają się na to fenomenalne urządzenie, którego celem jest najwierniejsze odtworzenie muzyki.

 

post-57141-0-92327300-1447266741_thumb.jpg

 

post-57141-0-22500800-1447266787_thumb.jpg

 

post-57141-0-93809900-1447266836_thumb.jpg

 

"Touch the open button on the remote and listen to the disc drawer open -- it’s whisper quiet and smooth. Slip in a disc and watch the tray disappear just as quietly and smoothly. This is certainly one of the slickest components of any kind I’ve ever encountered." - DS,

 

post-57141-0-12862100-1447266883_thumb.jpg

 

Recenzja na łamach The Audio Beat - >>>

 

Pozdrawiamy,

Nord Audio i Luxman Audio Salon Havířov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Szanowne Grono.

Chętnie skorzystałbym z Waszego doświadczenia w kontekście dobrych zestawień kolumn z Luxman`em.

 

Od jakiegoś czasu poszukuję kolumn, które dobrze zgrałyby się z Luxman`em L410 [źródło tymczasowo Sony cdp 791 / docelowo któryś z niższych ES`ów z dostępnym laserem lub Denonów dcd 1015, 1260].

 

Muzyka: jazz, akustyka, wokale, trochę lekkiego gitarowego grania i alternatywnego rocka, odrobina klasyki oraz radio.

Pomieszczenie odsłuchowe: industrialne=puste pomieszczenie >35 mkw + kuchnia otwarta 20 m kw / bez możliwości większej adaptacji akustycznej

Słucham najczęściej wieczorami, więc raczej cicho.

 

Gościło już u mnie kilka różnych marek i modeli, jednak zawsze czegoś brakowało - ostatnimi czasy

Dali 7A - trochę ciemne granie, mało rozdzielcze na górze

ATL 709 pro - rozdzielczość niewystarczająca [w kontekście MB Quart], choć grające bardzo dobrze i równo całym pasmem

KEF IQ 70 - dobra scena i bardzo fajna średnica, ale granie jak spod czapki i spore braki w dolnym i górnym zakresie.

obecnie MB Quart 980S - odrobinę braków w średnicy [np. w odniesieniu do KEF`ów] oraz bardzo dobry bas, choć zaskakująco go mało jak na taką konstrukcję.

 

Obecnie szukam kolumn, które w tak dużym pomieszczeniu i cichym odsłuchu, dadzą dobrą podstawę basową [wybrzmiewanie kontrabasu, basu, fortepianu, organów], a zarazem będzie on dość krótki, dobrze kontrolowalny, zróżnicowany i, aby nie snuł się wszędzie.

Poza tym, zależy mi na dobrej stereofonii i szerokiej scenie, wiernej reprodukcji instrumentów i wokali - czyli możliwie naturalnym i zarazem dość analitycznym brzmieniu. Mile widziana dobra średnica i szczegółowa, dobrze wybrzmiewająca góra. Chciałbym wreszcie poczuć trochę więcej masy w dźwięku dokoła siebie.

 

Wstępnie rozważałem kolumny używane, raczej starsze - coś z ofert Dali [450/850] lub po dozbieraniu Infinity [kappa].

Jednak przy ilości kolumn na rynku wtórnym, błądzę trochę po omacku i stąd prośba do Was o wskazanie jakiś sprawdzonych kierunków poszukiwań. Zależy mi na kilku typach, które po znalezieniu mógłbym gdzieś odsłuchać.

 

Budżet: 1.200-1.500

Jeśli jednak pojawią się jakieś pewne propozycje w okolicach ~2.000, które dadzą znaczącą poprawę w reprodukcji muzyki i zbliżą do moich oczekiwań, również rozważę - z opcją dozbierania i cierpliwego poszukania.

 

Jeśli Ktoś miał okazję słuchać Luxman`a w podobnym repertuarze i/lub pomieszczeniu oraz może zaproponować "pewniaki" warte odsłuchu, będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źródło tymczasowo Sony cdp 791 / docelowo któryś z niższych ES`ów z dostępnym laserem lub Denonów dcd 1015, 1260].MB Quart 980S - odrobinę braków w średnicy

Według mnie warto posłuchać swój system z kompletnie innym CD/SACD odtwarzaczem. Sony CDP791, który używasz i sam mam do niego sentyment (to mój pierwszy nowy odtwarzacz w latach 80tych), do muzykalnych jednak zdecydowanie nie należy, No i Tobą wymienione Denon-y są raczej etalonem jasności i ostrości niż muzykalności. Wiekszość Sony ES odtwarzaczy nie są oprócz doskonalego wykonania warte uwagi z wielu objektywnych i subjektywnych powodów.

Posłuchał bym na Twoim miejscu bardziej muzykalne CD (ew.SACD) modele z dosyconą, cieplą średnicą, naprz. większość starszych modeli Marantz, Philips, Meridian lub Pioneer. Warto też sprawdzić SACD/DVD-A/CD multiplayer Denon DVD-3910, to mój osobisty faworyt ostatnich 2-3 lat. Za swoją dziszejszą SH cene około 500-800zl jest według mnie k nie do pokonania. I czyta zupełnie wszystko (również wypalane SACD-R. DVD-Audio-R).

Jest możliwe że się wtedy wszystko ułoży po Twojej myśli i MB Quart 980S z którymi jesteś widocznie zadowolony zagrają w 100% idealnie. Życzę powodzenia!

Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki elektroboy za rozwinięcie tematu źródła. Pytanie czy równolegle, poza tym Denonem DVD, mógłbyś zarekomendować mi jakieś konkretne modele CD z nasyconą średnicą i dobrą podstawą basową, których warto byłoby poszukać? Zdecydowanie bliżej mi do cd, bo pojęcie kina domowego i Tv w moim domu prawie nie istniej - takie mało współczesne zjawisko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki elektroboy za rozwinięcie tematu źródła. Pytanie czy równolegle, poza tym Denonem DVD, mógłbyś zarekomendować mi jakieś konkretne modele CD z nasyconą średnicą i dobrą podstawą basową, których warto byłoby poszukać? Zdecydowanie bliżej mi do cd, bo pojęcie kina domowego i Tv w moim domu prawie nie istniej - takie mało współczesne zjawisko ;-)

Spróbuj tego DENON-a DVD-3910. Trzy late temu poszukiwałem dodatkowy SACD/DVD-A player do mojego ówczesnero referencyjnego Marantz CD-7 (cena rynek wtórny około 3000-3500Eur). To według wiekszości expertów najlepszy Marantz CD player wszechczasów i jeden z najlepszych w ogóle.

Po testach SACD/DVD odtwarzaczy różnych marek Pioneer (DVD747), Marantz (SA-11mk2), Yamaha (nie pamiętam) i mojego rozczarowania z ich dżwięku w końcu kupiłęm DENON DVD-3910 za około 800zl (można kupić jeszcze taniej).

Nie będę się rozpisywał jak zajebisty CD odtwrzacz ma on na pokładzie, nie porownywalnie lepszy od całej reszty. Do tego bonus SACD oraz DVD-A originalne i wypalane!

Najlepszym dowodem jakości to fakt że dwa trzy miesiącze póżniej sprzedałem Marantz CD-7!!! Nie grał on w ogóle lepiej od DVD-3910.

Najważniejsze że CD ma ciepły, muzykalny, dobrze kontrolowany 3D dzwięk.

Zrobiłęm póżniej parę drobnych poprawek i podniosłem jego dżwięk przynajmniej o klasę.

Założyłem sieciowy filtr TDK, zaekranowałem część cyfrowego toru, wytłumiłem obudowę, zainstałwałem antyrezonancyjne nóżki i co najważniejsze, zainstałowałem nowe cinch konektory marki CMC z czystej miedzi. Jeszczę póżniej zrobiłęm lampizację.

Odwtedy, i są to juz 3 lata to mój głowny odtwarzacz dla każdego formatu. Nie pobiły go ani DAC-ki extraklasy Mytek Manhattan, Lumin czy Wadia.

Nie potrafie w 100% zagwarantować że ci się tak samo spodoba jak mnie. Ale warto go otestować i posłuchac na własne uszy.

Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja bardzo interesująca i do przetestowania, biorąc pod uwagę Twoją opinię oraz stosunek jakości do ceny, za jaką można go obecnie kupić na rynku wtórnym. Celowałem raczej w starsze cd [z dostępnymi laserami] w trochę niższym budżecie. Przyjdzie trochę poczekać i dozbierać, a z całą pewnością odsłuchać przy najbliższej okazji.

 

A wracając do koncepcji zmiany kolumn - czy biorąc pod uwagę moje powyższe założenia i budżet - miałbyś jakieś propozycje, które dobrze zgrywałby się z Luxman`em L410?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" ... Luxman L-590AX Mark II - to jeden z najlepszych jakościowo wzmacniaczy zintegrowanych wykonanych na naszej planecie (posiada również bardzo dobry, wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy). Wytrwałość marki Luxman w dążeniu do doskonałości dzięki wprowadzonym poprawkom jest po prostu imponująca." - MJ, Audiodrom

 

jakaś konkretna cena w PLN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wpisałem to w innym wątku, ale może przyda się się komuś.

Miałem przyjemność słuchać przetwornika Luxmana DA-06. Znakomicie i solidnie wyglądająca maszyna (11 kg). Ciekawe jest też, że jest oparta na Burr-Brown PCM1792A. Ostatnio miałem kilka DAC-ów na Sabre i z zainteresowaniem podchodziłem do konfrontacji różnych kości. Niewątpliwie różnice są zauważalne :)

Swego czasu słuchałem z ogromną przyjemnością szalenie muzykalnego Aesthetixa Romulusa który też zdaje się że miał tą kość na pokładzie... Coś w niej musi być...

Grałem z plików (dedykowany komp a'la CAPS z kartą JCat). W większości z własnych ripów CD 16/44.1 ale i 'gęstszych' przez wejście USB. DAC jest wyposażony w 3 filtry. Ich wpływ na brzmienie jest niewątpliwy. Grając PCM preferuję filtr nr 1.

To co na początku "rzuca" się na ucho, to że Luxman DA-06 jest bardziej muzykalny niż „Sabre” DAC-ki, które miałem w domu W zasadzie nie ma opcji, żeby raził na przełomie średnicy i wysokich. Dźwięk jest gęsty, z ciemnym tłem i świetnie nasyconą górą. Wydaje mi się, że nie jest to dźwięk bardzo naturalny (choć na filtrze 2 lub 3 można do tej „naturalności” zbliżyć się). Ale jest przyjemny, czysty i nie nosi śladów nerwowości (wielki plus). Po raz pierwszy udało mi się posłuchać posłuchać ostatniej płyty Lunatic Soul od A do Z bez nerwowego podnoszenia się z kanapy. Basu jest sporo. Podobnie jak w Hugo Chordzie TT, który gra mięsistym dołem. Ale Luxman ma całościowo lepszą barwę. To znaczy jest lepiej nasycony i mi się to bardziej podoba. Średnica jest... gęsta. Wokale mają swoją wagę ale nie są przyklejone do głośników. Góry nie brakuje i ma bardzo dobrą rozdzielczość. Ale nie jest tak wysunięta na pierwszy plan jak to zwykle bywa w „Sabre DAC-kach” (ale i innych z którymi miałem do czynienia też). Smaczki są słyszalne, ale nie są tak wyeksponowane, nie ma tyle powietrza wokół nich.

Jeśli ktoś słucha wyłącznie audiofilskich płyt to nie wiem czy będzie zachwycony. DA-06 nie jest zabawką do dzielenia włosa na cztery i analizowania w którym rzędzie coś „pierdnęło”. Ale jak ktoś chce posłuchać z przyjemnością muzyki, niekoniecznie z audiofilskich wytwórni, to – mam wrażenie, że DA-06 będzie świetnym wyborem. Ma coś podobnego w brzmieniu do Aesthetixa (muzykalność). Pink Floyd, Porcupine Tree, muzyka z lat 70,80 czy 90... jest bardzo strawialna na DA-06. Żeby nie napisać... bardzo przyjemna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy zastąpienie lv-117 wyższym modelem lv-109 to duży skok jakościowy. Podoba mi się brzmienie lv-117, więc chciałbym pójść krok dalej w tym kierunku. Na allegro jest teraz lv-109, choć cena wydaje mi się przesadzona. Czy może jednak trzeba kupić inny model Luxmana, z innej serii, żeby to miało sens. Powiedzmy coś do 3,5 tysiąca. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

109-ki z pierwszego 'tłoczenia" będą miały w tym roku 30-tą rocznicę.

Oba modele produkowane były w tym samym okresie 86-90.

 

Czy może jednak trzeba kupić inny model Luxmana, z innej serii, żeby to miało sens.

 

Jeżeli podoba Ci się dźwięk wzmacniaczy marki Luxman - idź w tym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The SoundStage! Product of the Year 2015

 

SoundStage! has awarded LUXMAN pure A-class integrated amplifier Product of the Year 2015!

The award was given to LUXMAN representative personally during CES 2016.

 

 

post-57141-0-40750600-1452844039_thumb.jpg

* - onehighernote.com

 

 

“Don’t let that 20Wpc power rating fool you—this thing is…a brute with enough muscle and current to fill a room with loud, if not deafening-loud, levels of music.” “The modestly powered Luxman L-550AX is the best integrated amp available for $5000 or less.” - Hans Wetzel, SoundStage!

 

 

The SoundStage! Product of the Year 2015 cały artykuł - >>>

Recenzja Luxman L-550AX - >>>

 

 

Wszystkiego Naj-Luxman-Nowego w 2016 Roku,

Nord Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

The Best Performance Audio 2015 - Award from Audiodrom - Produkt 2015 Roku - >>>

 

"Rather than get beated by the competition, Luxman decided to beat itself - and created its best ever integrated amplifier."

 

 

post-57141-0-68775500-1455698544_thumb.jpg

 

Recenzja wzmacniacza zintegrowanego Luxman L-590AX Mark II - >>>

 

 

post-57141-0-68263900-1455698608_thumb.jpg

 

Luxman - wybitna jakość wykonania i doskonałe brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w Klubie :)

 

Prezentacja nowego przetwornika Luxman DA-250 "prosto z Japonii" :)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=GGGUrQ8ewbQ&feature=youtu.be&a

 

 

Zgodnie z filozofią firmy przetwornik z poszczególnymi jego układami został tak zaprojektowany i wykonany, aby umożliwiał swojemu użytkownikowi wspaniałą, wielogodzinną muzyczną ucztę bez uczucia zmęczenia. Taka jest również cecha pozostałych urządzeń z katalogu firmy - hand made in Japan.

 

Luxman - japońska rzetelność i 90. letnia tradycja.

 

Więcej informacji na naszej stronie.

Zapraszamy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Luxman L-590AX Mark II w najnowszej recenzji na łamach Hi-Fi News - >>>

 

"... Moc, Klasa A lub inne konstrukcyjne rozwiązania, nie będą jedynym powodem aby zakochać się w L-590AX Mark II, będziesz kuszony również przez jego jedwabisty, potężny, bogaty i kontrolowany dźwięk. ..."

"... Cholera, puste kartony ważą więcej niż niektóre zintegrowane wzmacniacze! ..."

- Ken Kessler, Hi-Fi News

 

post-57141-0-91620600-1459767795_thumb.jpg

* - hifichoice.co.uk

 

Więcej informacji na temat aktualnych modeli wzmacniaczy marki Luxman na naszej stronie - >>>

 

Zapraszamy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Luxman D-05u odtwarzacz CD/SACD z przetwornikiem PCM/DSD. Najnowsze "dziecko" firmy Luxman w kategorii odtwarzacze w recenzji u naszych południowych sąsiadów na łamach Świat Audio - >>>

 

"...Luxman D-05u jest niewątpliwie bardzo dobrym wszechstronnym odtwarzaczem, w porównaniu z poprzednim modelem poprawę zauważymy we wszystkich aspektach...".

Dźwiękowo jest to dobry "stary" Luxman z typowym firmowym "złotym dźwiękiem", który sprawia, że słuchanie muzyki nigdy nie będzie nudne.

Równolegle z tym stwierdzeniem, należy dodać, że Luxman D-05u nie odtwarza wszystko w ten sam sposób, z tą samą barwą i ciepłem, jak niektóre odtwarzacze konkurujących firm. Jego dźwięk jest bardzo naturalny, niezależnie od formatu jaki gra...". - Petr Stefek, Świat Audio

 

 

post-57141-0-34672300-1460722589_thumb.jpg

 

 

Więcej informacji na temat aktualnych modeli odtwarzaczy marki Luxman na naszej stronie - >>>

 

Zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

nie wiem czu udzieli kto odpowiedzi ale

który z nw luxmanóej to najbardziej opłacalny zakup

LUXMAN A-331

LUXMAN LV-112

LUXMAN A-311

 

http://allegro.pl/luxman-lv-112-promocja-przesylka-gratis-i6205608692.html

http://allegro.pl/luxman-a-311-ciekawe-brzmienie-legnica-i6212540727.html

http://allegro.pl/luxman-a-331-ciekawe-brzmienie-legnica-i6195832965.html

 

czy może Luxman R1030?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin temu, kupiłem model L-235 a kilka lat wcześniej miałem L-400 różnią sie trochę mocą o dziwo L-235 ma 70w przy 8 ohm a L-400 55w przy 8ohm. Seria z 5 na końcu jest trochę nowsza ma wejścia cd i av i podświetlenie gałki głośności. L-400 jest praktycznie identyczny jak L-230, są jeszcze modele L-205 o którym nic nie wiem i L-225 który dzieli sm z L-235 jest od niego słabszy i ma 60w przy 8 ohm.

 

Reasumując kierunek Luxman stare serie L-xxx jest IMO bardzo dobry, nowych A-xxx nie słuchałem ale podejżewam, że nie będą lepsze sonicznie przewaga to tylko pilot, Lv-112 nie znam ale raczej bym odpuścił.

 

Poszukał bym jeszcze info nt. modelu 205 ale sam bym niższego niż L-230 nie kupował.

 

Popierwsze zachować spokój i czekać na ofertę w rosądnej cenie np. w październiku ktoś spredawał L-410 za 400pln i to moim zdaniem była bardzo dobra oferta.

 

Jam masz pytania pisz śmiało.

Owocnych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.