Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Luxman Klub
IGNORED

Klub marki LUXMAN


tadeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jak daleko ono leży od brzmienia "luxmanowskiego", bo lebena nie miałem niestety nigdy okazzyi pasłuchać. z lamp b. mi sie podobało brzmienie SQ-38 ( nie jestem orginalny... ), słuchałem sporo tego z poprzedniej generacji, nie nejnowszego, ale się bałem trochę kłopotów z ich serwisem i dla tego kupiłem integrę 507s-była w podobnej cenie, ale 38-ka grała lepiej- bardzo mi sie w tym wzmaku podobało że jest mało "lampowy" w stereotypiczym słowa tego znaczeniu...więc jeśli twój leben w ten sposób poprawia dźwięk integry to pewnie warto sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo przeczytania testu twojego lebena ( myślałem że cena jest bardziej przerażająca )

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0801/leben.html

autor żeczonego twierdzi ( ino nie wiem na ile wiarygodnie?)iż końcówki mocy Luxa są niezbalansowane...! co by wyjaśniało moje niepokoje na temat rozdziału pre i końcówki w luxmanowskich integrach

ja się niestety na teorii elektroniki i toru sygnału audio znam jak piekarnik na szokowym zamrażaniu, ale może chodzi o przyjęcie i obrobienie zbalansowanego sygnału ze źródła a samo wzmocnienie może odbywać się na innych zasadach? z drugirj strony np gramofony nie mają raczej konstrukcji zbalansowanej??

co wogóle daje zbalansowana konstrukcja urządzenia audio?

szkoda że nikt się nie chce wypowiedzieć na ten temat bo mnie i pewnie jeszcze kogoś to interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się za bardzo nie znam na tym "zbalansowaniu" ale wydaje mi się ,że jest to jakiś mit i fetysz audiofilski .Większość wzmacniaczy lampowych ,których słuchałem nie jest zbalansowana a jak....gra !

Konstruktorzy najwybitniejszych projektów lampowych zdają się też do tego "zbalansowania" nie przywiązywać zbyt wielkiej wagi a jak już to robią to chyba jedynie w celach marketingowych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma DELTA AUDIO robi na zamówienie wzmacniacze lampowe ze zbalansowanym wejściem,również firma SONUSOLIVA wykonuje na zamówienie lampowy przedwzmacniacz zbalansowany ,słuchałem taki przedwzmacniacz-dzwięk bajka-holograficzna przestrzeń i cudowna barwa-ale to kosztuje ok.4-5 tyś.zł.głównym założeniem montowania wej.zbalansowanych i łączenia klocków interkonektami zbalansowanymi jest ich znacznie mniejsza podatność na zakłócenia z zewnątrz stąd najczęściej ma zastosowanie w sprzęcie profesjonalnym i estradowym gdzie są długie kable połączeniowe ,to norma.w przypadku sprzętu domowego nie ma to aż takiego znaczenia-krótkie interkonekty. wzmacniacze np.Luxman L 550A i L505 nie są wzm.zbalansowanymi i wej.zbalansowane w/w wzm.jest zastosowane głównie po to aby można było podłączyć compakt ,który jest wyposażony tylko w takie wyjścia, co stanowi o uniwersalności tego wzmacniacza.we wzmacniaczu luxman np. L 505 sygnał z wej.zbalansowanego jest desymetryzowany -nie jest to konstrukcja zbalansowana-stąd luxman nie gra lepiej na wejściach zbalansowanych-za sprawą nie najlepszych desymetryzatorów-lepiej brzmi na tradycyjnych interkonektach niż XLR-ach.z drugiej strony wzmacniacz Yamaha S 2000 jest wzmacniaczem w pełni zbalansowanym i po podłączeniu żródła lepiej brzmi na xlr-ach niż cinch-ach-trochę lepsza przestrzeń i wypełnienie. Z innej beczki-np.wzm. Yamaha S 2000 jest w pełni zbalansowany a i tak nie gra tak jak luxman ,który jest nie zbalansowany-wniosek :nie wszystko,co jest zbalansowane gra ,brzmi lepiej od tego ,co nie zbalansowane-choć teoria wskazywałaby innaczej

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego com sie wczoraj naczytał w necie zasada balansowania urządzeń ( nie wolno tego właśnie mylić z wejściami typu XLR )polega na prowadzeniu sygnału dwoma równoległymi takimi samymi torami-z tąd polska nazwa "symertyczne". jak rozumiem ma to na celu eliminację zakłóceń na zasadzie wyboru "lepszej" ścieżki. wiąże się to więc pozornie z podwojeniem kosztów budowy z wiadomych wzgledów. a pozornie dla tego że komponęty w obu torach muszą być idealnie "zparowane" gdyż-jak przeczytałem w innym przypadku powoduje to powstanie o wiele siększych zakłóceń, ztąd to pozorne podwojenie gdyż w efekcie powoduje to wielokrotne zwiekszenie kosztów budowy tego typu urządzenia! co ciekawsze występują urządzenia zbalansowane z wejściami typu czincz, gdzie sygnał jest symetryzowany tuż po wejściu. to tyle com zrozumiał, a wniosek z tego taki że raczej nie warto szukać tanich tego typu konstrukcji... co do samego połączenia XLR to w urządzeniach niezbalansowanych przynajmniej w teorii zapewnia chyba lepszej jakości połączenie-i są inne prądy na wejściu i wyjściu-ale to już jak dla mnie chyba za duża przygoda jak na tak małe zwierzątko...

ale biorąc pod uwagę długości typowych interkonektów...z drugiej strony korci żeby spróbować!

jeden z forumowiczów ma zdajsie d-05 mógł by porównać oba sposoby połączenia i opisać...!!!

LUXMAN chwali się że topowe monobloki B-10 i przedwzm C-10 są w pełni zbalansowane ale zestaw ten kosztował w 2000 roku 128 900 zl, cała reszta urządzeń Luxa jest niezbalansowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatel_Piszczyk, 12 Sty 2010, 19:37

 

Wyraziłem tam swoją opinię, bo

>faktycznie miałem te 2klocki (LUXA i Amplifikatora Co z mych wypowiedzi wyszło zapraszam

>http://www.audiostereo.pl/forum_nowywpis.html?temat=50380 Oczywiście nie mogłem już dać odporu bo

>zostałem wykluczony... Jedak zapraszam dziękuję za każdy wpis na tej stronie:)

 

Zostałeś wykluczony z rozmowy nie dlatego że masz swoje zdanie. Powód jest zresztą opisany w watku, a ja nie mam zamiaru dyskutować z Tobą na ten temat.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Obywatel_Piszczyk, 26 Sty 2010, 17:59

 

>A widzieliście tego Luxa L530 na Allegro

>http://www.allegro.pl/show_item.php?item=896866423&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

>Ciekawe do jakiej ceny dojdzie...?

 

Tylko tyle i aż tyle, przepraszam za offtopa.

 

reklama dźwignią handlu ? ;-)

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dekoracja, 17 Gru 2009, 23:00

dzięki koleś! za twoją namową w końcu kupiłem taki sam interconect jakim łączę cdek z Luxem, wypierniczyłem nieszczęsne zworki i wpiołem go... no i jest nieźle! polecam to rozwiązanie każdemu posiadaczowi integry Luxa u mnie na 507s różnica dźwięku jest niebotyczna i nie będę się o tym rozpisywał bo dotyczy to każdego jego aspektu, powiem tylko że warto nawet przy tanich wzmakach zastosować to rozwiązanie-sprawdziliśmy u kumpla na A-384 i różnice były chyba nawet większe. kable to VDH D-102 mkIII moim zdaniem niezłe, ale np na australijskich PSC Pristine jakość dźwięku była gorsza-trzeba kombinować ale warto bo stosunkowo nie wielkim kosztem można sobie nieźle Luxa zapgrejtować i ile radochy przy tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś wśród wron ,to musisz krakać jak one,gdyż innaczej cię zakrakają-szkoda,że niektórzy nie mogą zrozumieć,że jeden woli matkę a drugi córkę-a przecież każdy z nas świat i prezentację muzyki ,dzwięku postrzega w sposób subiektywny bo za sprawą zmysłów ,które co rusz go oszukują jak mawiał KANT-i co byście nie pisali,to i tak brzmienie Amplifona ,yaqina bardziej mi się podoba niż Luxmana L 505

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi OPTERONA dla jasności ja swój mam i nie sprzedaję jestem z Suwałk a gość który sprzedaje jest z Kłodzka:) Luxmana L530 nie trzeba reklamować a że ty słuchałeś (jak piszesz w klubie marki amplifikator) Luxmana L510 w którym coś trzeszczało i wydajesz opinie o jakości luxa nie jest śmieszne ani groteskowe jest żałosne Cóż życzę tylko szybkiego powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witas: miło że się spodobało!

 

u mnie dziś kolega był i bardzo go mój Luxman zauroczył.

a przy okazji przyniósł mi sieciówkę do posłuchania heavens gate red rocket. dałem ją do mojej listwy i sporo się zmieniło, ale nie bardzo mi się podoba. środek cały nagle mi się podkreślił, zmieniła się temperatura całości na chłodniejszą. niby więcej szczegółów, ale jakoś gorzej. trzeba dalej testować sieciowe klimaty.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dekoracja

ja z sieciufkami też miałem przeboje, sam mam jakąś suprę-koleś mi dołożył do Luxa jak kupowałem, potem poczytałem recenzje i okazało się że mam" najgorszy kabel na rynku" no może poza komputerowymi... ale jak kupowałem kolumny to worząc cały sprzęt raz jej nie wziąłem i sprzedawca musiał dać coś swojego, po przełożeniu kilku kabli...pojechałem po swoją. wcześniej nie wierzyłem że może to mieć taki wpływ na dźwięk!!! jak jesteś zainteresowany to po południu napiszę ci jaka to supra, słuchałem też na sieciufkach VDH ale nie wiem jakich-było nieźle ale porównywalnie z S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 23031970 czyli kolegi z numerkami

pragnę przypomnieć iż przysłowie brzmi:

"jakeś wlazł między wrony to i kracz jak i ony", ale już więcej nie kracz-już naprawdę wszyscy zrozumieli że coś innego ci się bardziej podoba...i jak możesz to nie D... sie tu do forum bo ci co się głównie z tobą kłucą to szczekają na wielu forach-widać taka ich natura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim 507s w wakacje wymieniłem wszystkie diody-bo mi padały po kolei w przeciągu 3 mcy. jak już się zdecydujesz to wymień też wszystkie bo więcej kosztuje otwarcie i złożenie niż te diody. ode mnie dawny dystrybutor Luxa best-audio wziął 150 zyla za tą przyjemnosć, jak byś sam to robił to trzeba szukać b jasnych diod-chłopaki mieli podwujną robotę bo za pierwszym razem wstawili jakieś kaganki, ale podobno rypania z tym jest nieżle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970 - nie rozumiem cię zupełnie...

Rozumiem że może ci się podobać coś innego - twój gust twoja sprawa - nic nam do tego.... (to rozumiem) - jeżeli jest tańsze i gra dla ciebie lepiej ... to tylko pozazdrościć dobrze dobranego systemu za "rozsądne" pieniądze

Ale pisanie za przeproszeniem że coś jest gów.... bo mi się nie podobało (zwłaszcza w jakimś przypadkowym zestawie i szybkim odsłuchu) to już duża przesada z twojej strony...

Nie podoba ci się OK - ale daj se siania - dorośnij...

 

Mnie np. nie podobały się monitor audio i harpie ( w tych zestawianiach w których ich słuchałem)... czy z tego powodu mam pisać że są do du... "kupta se ludzie altusy" bo grają lepiej i są do tego 25 razy tańsze...nie bo jestem pewien że wielu użytkowników tych kolumn ma świetnie dobraną elektronikę i mają bardzo dobrze grające systemy w oparciu o te kolumny... naprawdę nie wiem jak ci to już wytłumaczyć... jakich użyć przykładów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> witas911

"...ode mnie dawny dystrybutor Luxa best-audio wziął 150 zyla"

 

witas911 nie dam 150 zyla za wymianę diod bo cały wzmak kosztował 200 :)

Chodziło mi o to czy ktoś potrafi mi powiedzieć jaką mam kupic diodę/żarówkę do tego modelu.

Od razu mam drugie pytanie. Mój L-210 zaczyna mieć kłopot w potencjometrze wybory źródeł. Czasem nie słychać jednego kanału i muszę jeszcze raz przełączyć źródło żeby włączył się drugi kanał. Np przy gramofonie muszę potencjometr ustawić pomiędzy PHONO a PHONO Subsonic Filter. Tak samo z radiem i cd-kiem. Czy to coś poważnego czy wystarczyło by popsikać jakimś specyfikiem?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tadeo w końcu wprowadzi tu porządek?, zacznie blokować czy coś, zadałem pytanie tematyczne na poprzedniej stronie i nikt nawet nie zwrócił uwagi, tacy wszyscy zajęci "numerowiczem" i wzajemnym dogadywaniem sobie, za chwilę będą tu dyskusję jak wątku "Wielkopolski ...".

 

Do "numerka", jak ci nie pasuje dźwięk luxmana to po co tu piszesz, przez twoje zamieszanie ja nic się dowiedzieć nie mogę, jak taki zajebisty ten Yaqun czy Yacyn to załóż klub, jaki problem.

Kluby polegają na zrzeszeniu miłośników, nie przeciwników (no może za wyjątkiem ABX), jeśli tego nie rozumiesz to odnajdziesz się wątkach ABX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do adamo-nigdy nie mówiłem i nawet nie pomyślałem ,że firma luxman cytuję jest g.....powiem wiecej -uważam,iż mają świetne klocki a najpiekniejsza karta historii luxman-a to wzmacniacze lampowe .A to ,ze brzmienie Amplifona wt 40 II bardziej mi się podoba od brzmienia Luxmana L 505 to zupełnie inna historia i proszę mnie niczego nie inputować

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.